صفحه 16 از 56 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط armink نمایش پست ها
    سلام.
    من تا الان ۴-۵ تا از تاپیکهای مهم رو که بیشتر از مجموعا ۱۰۰۰ تا پست بوده خوندم اما دارم میبینم همه فقط دارن سوال میپرسن و شرایطشونو میگن و نهایتش توی 25٪ موارد فقط یک نفر که مشخص نیست کی هست و چه تجربه ای داره جواب اون پست رو میده و بعد هم تموم میشه.
    آیا مرکزی رو میشناسید که واقعا مشاوره تحصیلی واسه کانادا و یا استرالیا بده؟ این فروم به قدری شلوغ شده که به سختی میشه ازش نتیجه لازم رو گرفت. البته کاملا متوجه هستم که مدیران فروم زحمت زیادی میکشن و بهشون حق میم که نشه فروم رو جمع و جور کرد و کاربردی کرد.

متشکرم
    دوست عزیز , چیزایی که نوشتی خیلی به این تاپیک مربوط نمیشه. کلا برای اطلاعات مهاجرتی (نه درسی) سایت www.mohajeran.ca رو پیشنهاد میکنم.
    در ضمن با توجه به شرایطتت من کانادا رو بهت پیشنهاد میکنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    تا جایی که میدونم قانون جدید میگه که شما اگه دانشجوی دکترا یا مستر باشید و یک سال از دوران تحصیل تمام وقتتون گدشته باشه, میتونین اقدام کنین. ظرفیت در تمام کانادا (نه فقط اونتاریو) فقط 1000 نفره. که مال امسال چون سال اول بود به سرعت پر شد. این قانون ممکنه هر لحظه دوباره کنسل بشه.
    اینها دو تا قانون متفاوته دوست عزیز. قانون فدرال فقط در مورد دانشجویان دکترا که دو سال از درسشون گذشته باشه است و در مورد مستر نیست:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../apply-who.asp

برای روش استانی در انتاریو شما باید درستون تموم شده باشه تا اقدام کنید و ظرفیتش برای انتاریو 1000 نفره(سایت مهاجرت انتاریو صریحا این رو میگه).استانهای دیگه ظرفیت جداگانه ای دارند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    ghlobe عزیز, قانون مدتیه که عوض شده. اگه شما دو سال هم مسترتون طول بکشه, باز هم سه ساله میدن. حتی اگه توی نامه ی ادمیشن شما نوشته باشه که دوره ی شما دو ساله اس, ولی شما یه سال و نیمه تموم کنی, باز هم بهتون سه ساله میدن.

http://www.cic.gc.ca/english/study/w...stgrad-who.asp

two years or more
    • a work permit may be issued for three years
    بله درست میفرمائید. ممنون بابت اطلاعتون.

سلام،خسته نباشید،

یک نکته راجع ‌به حرفاتون،اونم اینکه من وقتی‌ بهم ویزا واسه مستر میدن من فقط ۲ یا ۳ سال وقت دارم تا اعتبار ویسم،اگه بر فرض ۲ ساله تموم کنم، اگرم مثلا یکسال قبل واسه اقامت اقدام کرده باشم ،شرایطم چجوری می‌شه ؟

بهتر بگم من ویزام ۲ سالس، یک سال پیشم اقدام کردم واسه اقامت،حداقل ۱۸ ماهم طول میکش جواب بدن ،وقتی‌ ویزام تموم می‌شه باید چیکار کنم؟ برنگردم ؟

مرسی‌.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arminmeftahi نمایش پست ها
    سلام،خسته نباشید،

یک نکته راجع ‌به حرفاتون،اونم اینکه من وقتی‌ بهم ویزا واسه مستر میدن من فقط ۲ یا ۳ سال وقت دارم تا اعتبار ویسم،اگه بر فرض ۲ ساله تموم کنم، اگرم مثلا یکسال قبل واسه اقامت اقدام کرده باشم ،شرایطم چجوری می‌شه ؟

بهتر بگم من ویزام ۲ سالس، یک سال پیشم اقدام کردم واسه اقامت،حداقل ۱۸ ماهم طول میکش جواب بدن ،وقتی‌ ویزام تموم می‌شه باید چیکار کنم؟ برنگردم ؟

مرسی‌.
    شما مسترتون که تموم شد میتونید ویزای کار بگیرید. پستهای قبلی رو ببینید.

یعنی از نظر سربازی پس مشکلی نیست ؟ چون نظام وظیفه من رو برای master فرستاده قبول می کنه که بمونم ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arminmeftahi نمایش پست ها
    یعنی از نظر سربازی پس مشکلی نیست ؟ چون نظام وظیفه من رو برای master فرستاده قبول می کنه که بمونم ؟
    سربازی ایران رو اطلاعی ندارم. ممکنه فراری حساب بشوید.

سلام،
    مرسی‌ از جوابهاتون،
    پس با توجه به پاسخ‌های شما ،و پستهای دوستان و همینطور قوانین،دیگه این شرایط وجود نداره که ما برای مستر به کانادا بریم،بعد واسه اقامت اقدام کنیم و بعد از اینکه اقامت رو گرفتیم ،برگردیم و سربازیمون رو بخریم،درسته ؟
    یا باید رفت و دیگه نمی‌شه برگشت تا ۳۰ سالگی و بقول شما سرباز فراری،
    و یا دو سال خوندن و برگشتن به ایران رفتن به سربازی،
    درست میگم ؟

Senior Member pafj آواتار ها

سلام! نمیدونم جای درستی دارم این سوال و میپرسم یا نه! بعد از اتمام تحصیلات که میفرمایید ویزای کار بهتون میدن, این کار که پیدا میکنیم باید مرتبط باشه با رشتمون؟ یا مثلا کسی میتونه بعدش بره هرجا دیگه ای هم که خواست کار کنه ( مثلا رستوران)،
    بعد سوال بدیم اینه که برای هر دو مدرک MSc و MEng فرصت شغلی که بخواد پیدا بشه یکی هست یا MSc بهتر از MEng هستش؟ کسیو سراغ دارین که با MEng تونسته باشه سری کار پیدا کنه با توجه به اینکه فقط یک سال و نیم هستش!؟
    Just find your dream and teach it how to fly

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pafj نمایش پست ها
    سلام! نمیدونم جای درستی دارم این سوال و میپرسم یا نه! بعد از اتمام تحصیلات که میفرمایید ویزای کار بهتون میدن, این کار که پیدا میکنیم باید مرتبط باشه با رشتمون؟ یا مثلا کسی میتونه بعدش بره هرجا دیگه ای هم که خواست کار کنه ( مثلا رستوران)،
    بعد سوال بدیم اینه که برای هر دو مدرک MSc و MEng فرصت شغلی که بخواد پیدا بشه یکی هست یا MSc بهتر از MEng هستش؟ کسیو سراغ دارین که با MEng تونسته باشه سری کار پیدا کنه با توجه به اینکه فقط یک سال و نیم هستش!؟
    ویزای کار شما open است یعنی هرنوع کاری میتونید بکنید ولی اگر بخواهید با آن اقامت بگیرید باید کارهایتان در رده مرتبط باشد (نه لزوما رشته مرتبط) و در حد مدرکتان باشد.
    MSc فقط برای ادامه تحصیل در دکترا مهم است و از نطر شرایط کاری فرقی با MEng ندارد. حتی MEng ممکنه یک کمی بهتر هم باشه چون درسهای بیشتری میگیرید. من فارغ التحصیلان MEng زیادی میشناسم که بلافاصله بعد از پایان تحصیل کار پیدا کرده اند. برای پیداکردن کار زبان عالی و اسکیل ست حرفه ای مهمتر از مدرک تحصیلی شماست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)