صفحه 23 از 56 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

سلام به همه دوستان
    اگر بتونین به یک دغدغه این روزهای من و نامزدم که چند ماهه باهاش درگیریم کمک کنید خیلی ممنون میشم.
    من قصد دارم سال دیگه که درسم تموم شد و مسترم رو گرفتم (از دانشگاه اتاوا در شهر اتاوا) از طریق پی ان پی provincial nominee program درخواست پی آر کنم. و نامزدم در حال حاضر ایران هست و کار می کنه. سوال من این هست که آیا ما الان ازدواج کنیم و سال دیگه برای هر دویمان همزمان درخواست پی آر کنم بهتر است یا اینکه صبر کنیم من پی آر بگیرم بعد ازدواج کنیم و برای او هم بگیرم.
    در واقع می خوام بدونم اگر الان ازدواج کنیم آیا این ممکنه تاثیر منفی روی پی آر گرفتن داشته باشه؟ آیا ممکنه ریسکی ایجاد کنه در احتمال گرفتن پی آر؟
    از نظر قانونی شدنی هست چون در خود سایت cic نوشته که spouse میتونی داشته باشی، اما من می خوام بدونم در عمل چه جوریه و تجربه آدم ها در مورد مشابه چی بوده.
    ممنون.

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

سلام
    یک سوال !

اگر یک ایرانی پاس کانادایی بگیره میتونه مثل یک کانادایی که در کانادا متولد شده به امریکا رفت و آمد کنه ؟ حتی برای کار و موندن مادام العمر ؟ من شنیدم برای متولدین ایران که پاس کانادایی میگیرن این امکان وجود نداره ..

ممنون
    وقتی که زندگی برات خیلی سخت شد، یادت باشه که دریای آروم، ناخدای قهرمان نمی سازه ..

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال !

اگر یک ایرانی پاس کانادایی بگیره میتونه مثل یک کانادایی که در کانادا متولد شده به امریکا رفت و آمد کنه ؟ حتی برای کار و موندن مادام العمر ؟ من شنیدم برای متولدین ایران که پاس کانادایی میگیرن این امکان وجود نداره ..

ممنون
    ببینید یک کانادایی هم نمیتونه مادام العمر امریکا بمونه و همینطوری شروع به کار کنه. میتونه خیلی راحت بره و بیاد و حتی یه مدتی بمونه. اما برای کار خیر و اقامت دائم خیر.
    همخونۀ من کانادایی هست و برای یک کاری به امریکا دعوت شده بود و مجبور بود ویزای کار بگیره. البته یک مدتی کار میکرد و بعد برای ادامه باید درخواست ویزای کار میکرد. که در نهایت ویزاش هم برای اون کار خاص، رد شد!!
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Junior Member

سوال:

من یک دوره یک ساله در کانادا گذروندم و حالا به من یک سال post graduate work permit میدن. آیا میتونم یک دوره دیگه هم بخونم و مشابه کسانی که یک دوره دو ساله درس خوندن، دو تا سه سال post gradute work permit بگیرم؟ یا فقط آخرین رشته تحصیلی رو قبول می کنند؟

ممنون.

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط integer نمایش پست ها
    سوال:

من یک دوره یک ساله در کانادا گذروندم و حالا به من یک سال post graduate work permit میدن. آیا میتونم یک دوره دیگه هم بخونم و مشابه کسانی که یک دوره دو ساله درس خوندن، دو تا سه سال post gradute work permit بگیرم؟ یا فقط آخرین رشته تحصیلی رو قبول می کنند؟

ممنون.
    اینطور که من اطلاع دارم، باید یک دورۀ تحصیلی باشه تا بر مبنای اون مهلت اجازه کار تعیین بشه.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Senior Member

من پذیرش دکتری دارم و قرار بود سپتامبر کانادا باشم که با توجه به اعتصاب سفارت هنوز منتظر ویزا هستم و پذیرشم منتقل شده برای ژانویه.با توجه به اینکه زیاد نمیتونم سر کار برم، میخوام این 3 ماه آخر رو بیمه بیکاری بگیرم. سوالم اینه که این بیمه بیکاری در زمانی اگر بخوام برای اقامت اقدام کنم مشکل ساز نمیشه؟ البته از نظر خودم دلیلم موجه هست چون پذیرشم برای سپتامبر بوده و ویزا نیومده و این 3 ماه بیمه بیکاری زمانی بوده که کار دیگه ای نمیتونستم بکنم.در هر صورت اگر بعدا میتونه تاثیر منفی بزاره نمیخوام ریسک کنم. لطفا راهنماییم کنین. ممنون
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fadaei2 نمایش پست ها
    من پذیرش دکتری دارم و قرار بود سپتامبر کانادا باشم که با توجه به اعتصاب سفارت هنوز منتظر ویزا هستم و پذیرشم منتقل شده برای ژانویه.با توجه به اینکه زیاد نمیتونم سر کار برم، میخوام این 3 ماه آخر رو بیمه بیکاری بگیرم. سوالم اینه که این بیمه بیکاری در زمانی اگر بخوام برای اقامت اقدام کنم مشکل ساز نمیشه؟ البته از نظر خودم دلیلم موجه هست چون پذیرشم برای سپتامبر بوده و ویزا نیومده و این 3 ماه بیمه بیکاری زمانی بوده که کار دیگه ای نمیتونستم بکنم.در هر صورت اگر بعدا میتونه تاثیر منفی بزاره نمیخوام ریسک کنم. لطفا راهنماییم کنین. ممنون
    بیمه بیکاری ایران به اقامت کانادا ارتباطی نداره.

Member ghazalili آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی

سلام دوستان
    یکی از دوستان من که لیسانس مهندسی از ایران داره و مقیم کانادا هست تصمیم گرفت که دوباره برای لیسانس مهندسی از دانشگاه کلگری اقدام کنه(با معدل دیپلم بالا و آیلتس 7.5) اما دانشگاه کلگری ایشان را ریجکت کردن به این دلیل که گفتن شما یک لیسانس دارید و مدرک لیسانس شما رکگنایز هست و نمیتوانید دوباره واسه لیسانس مهندسی اقدام کنید. لطفا نظر خودتون رو بگید و اینکه آیا این قانون برای همه دانشگاههای کانادا هست؟ کسی تجربه ای در این زمینه داره؟
    We received your application to sponsor .....................on August 2, 2012
    We sent you a letter on October 17, 2012 about the decision on your application
    .CSQ: 25 november, inprocess 5december. passport request 28 march

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalili نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از دوستان من که لیسانس مهندسی از ایران داره و مقیم کانادا هست تصمیم گرفت که دوباره برای لیسانس مهندسی از دانشگاه کلگری اقدام کنه(با معدل دیپلم بالا و آیلتس 7.5) اما دانشگاه کلگری ایشان را ریجکت کردن به این دلیل که گفتن شما یک لیسانس دارید و مدرک لیسانس شما رکگنایز هست و نمیتوانید دوباره واسه لیسانس مهندسی اقدام کنید. لطفا نظر خودتون رو بگید و اینکه آیا این قانون برای همه دانشگاههای کانادا هست؟ کسی تجربه ای در این زمینه داره؟
    تصمیمش با دانشگاه است ولی من مواردی دیده ام که کسی با داشتن لیسانس از ایران دوباره در کانادا برای لیسانس اقدام کرد و بعضی از واحدهایش را هم قبول کردند.

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtalii نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    اگر بتونین به یک دغدغه این روزهای من و نامزدم که چند ماهه باهاش درگیریم کمک کنید خیلی ممنون میشم.
    من قصد دارم سال دیگه که درسم تموم شد و مسترم رو گرفتم (از دانشگاه اتاوا در شهر اتاوا) از طریق پی ان پی provincial nominee program درخواست پی آر کنم. و نامزدم در حال حاضر ایران هست و کار می کنه. سوال من این هست که آیا ما الان ازدواج کنیم و سال دیگه برای هر دویمان همزمان درخواست پی آر کنم بهتر است یا اینکه صبر کنیم من پی آر بگیرم بعد ازدواج کنیم و برای او هم بگیرم.
    در واقع می خوام بدونم اگر الان ازدواج کنیم آیا این ممکنه تاثیر منفی روی پی آر گرفتن داشته باشه؟ آیا ممکنه ریسکی ایجاد کنه در احتمال گرفتن پی آر؟
    از نظر قانونی شدنی هست چون در خود سایت cic نوشته که spouse میتونی داشته باشی، اما من می خوام بدونم در عمل چه جوریه و تجربه آدم ها در مورد مشابه چی بوده.
    ممنون.

اولا که مساله ازدواج کردن و زندگی مشترک, به نظر من, فرای این بحثاس. یعنی به نظر من شما باید ببینی کی آمادگی زندگی مشترک رو داری. نه اینکه پی آر چی میشه. به هر حال, اگه فرض کنیم همه ی شرائط یکسانه و فقط همین قضیه ی پی آر مهمه, به نظرم الآن ازدواج کنید. اگر الآن ازدواج کنید, به احتمال قریب به یقین همسر شما بلافاصله ویزا میگیره و میاد. وقتی هم که برای پی آر اقدام کردین هر دوتون همزمان میگیرین. اما اگه صبر کنی که درست تموم شه, خودش یه سال اونه. پی آز هم اقلا یه سال طول میکشه, این میشه دو سال. برای کسی هم که پی آر میشه و بعد میخواد ازدواج کنه و از یک کشور دیگه همسرش رو بیاره قوانین خیلی سخته. به این راحتی ویزا نمیدن. باید هزار مدل ثابت کنین که واقعا دارین ازدواج میکنین و الکی و صوری نیست. من یکی رو میشناختم که 2 سال طول کشید تا همسرش رو بیاره.

ولی خب, اگه الآن آمادگی ازدواج ندارین, یه بحث دیگه اس.
    Mess with the best, Die like the rest..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)