صفحه 3 از 48 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آيا در كانادا امكان تبديل ويزاي دانشجويي به ويزاي كاري هست يا نه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rey
    تا جايي كه من ميدونم وقتي وارد كانادا شدي با نشون دادن Admission letter و پاسپورت كه توش ويزا خورده به Custom & Immigration كه تو فرودگاه هست StudyPermit صادر ميشه و فكر نميكنم فقط واسه يه سال صادر بشه به نظرم واسه كل مدت تحصيل كه تو Admission Letter ذكر شده صادر ميشه. نكنه Visa رو با Study Permit اشتباه گرفته باشي؟
    study permit برای بیشتر ایرانی‌ها یک ساله صادر می‌شه و هر سال باید تمدید بشه. البته این قانون کلی نیست و بودند بعضی از بچه‌ها که study permit هایی که گرفتن برای طول تحصیل‌شون بوده. به هر حال فکر نمی‌کنم که اقدام برای مهاجرت تاثیری در تمدید study permit داشته باشه.

پیش فرض پاسخ : آيا در كانادا امكان تبديل ويزاي دانشجويي به ويزاي كاري هست يا نه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_ro
    نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2056
    تا ابتداي سال 2007 بايد حتما از خاك كانادا خارج مي شدي و بعد وارد مي شديد به اصطلاحج Landed مي شديد. ولي از 2007 به بعد قانوني تصويب شده كه ديگه احتياجي نيست خارج شيد.
    سلام
    ممنون از پاسختون . فقط آدرسي دارين كه اين مطلب رو ذكر كرده باشه ؟
    من اين مطلبو از يه وكيل مهاجرت شنيدم و كاملا درسته
    یاد آوری می کنم این مطلب فقط راجع به ویزای مهاجرتی هستش
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

Junior Member

سلام
    من با توجه به مطالعه ای که بروی انواع ویزاهای بعد از تحصیل داشتم یک سناریو چیدم. حالا می خوام مطمین بشم که جواب می گیرم. دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارن ممنون میشم اشکالات احتمالی رو به من گوش زد کنن.

من 42 سالمه مجردم. قصد مهاجرت به کانادا دارم. حدود 20 سال سابقه کار دارم در زمینه آی تی. همین الان دارم در مقطع ارشد آی تی (دولتی) از پایان نامم دفاع می کنم و بزودی مدرک می گیرم.
    حالا می خوام برای یه دوره تخصصی آی تی بالای 8 ماه و یا ارشد دوم (Second master) اقدام کنم و پذیرش بگیرم، بعد از تموم کردن دوره تحصیلی ویزای کار به مدت دوره بگیرم و و همزمان از
    طریق Masters Graduate Stream استانی اقدام کنم یا job-offer بگیرم و در نهایت اقامت دایم بگیرم. لازمه بگم توان پرداخت هزینه های این دوسال اول رو دارم.

در کنار اینکه نگرانم چیزی رو از قلم انداخته باشم ، نگرانی احتمال ریجکت شدن برای ویزای تحصیلی رو دارم.

ممنون میشم از هرگونه راهنمایی.

نقل قول نوشته اصلی توسط j_shirazi نمایش پست ها
    سلام
    من با توجه به مطالعه ای که بروی انواع ویزاهای بعد از تحصیل داشتم یک سناریو چیدم. حالا می خوام مطمین بشم که جواب می گیرم. دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارن ممنون میشم اشکالات احتمالی رو به من گوش زد کنن.

من 42 سالمه مجردم. قصد مهاجرت به کانادا دارم. حدود 20 سال سابقه کار دارم در زمینه آی تی. همین الان دارم در مقطع ارشد آی تی (دولتی) از پایان نامم دفاع می کنم و بزودی مدرک می گیرم.
    حالا می خوام برای یه دوره تخصصی آی تی بالای 8 ماه و یا ارشد دوم (Second master) اقدام کنم و پذیرش بگیرم، بعد از تموم کردن دوره تحصیلی ویزای کار به مدت دوره بگیرم و و همزمان از
    طریق Masters Graduate Stream استانی اقدام کنم یا job-offer بگیرم و در نهایت اقامت دایم بگیرم. لازمه بگم توان پرداخت هزینه های این دوسال اول رو دارم.

در کنار اینکه نگرانم چیزی رو از قلم انداخته باشم ، نگرانی احتمال ریجکت شدن برای ویزای تحصیلی رو دارم.

ممنون میشم از هرگونه راهنمایی.
    دوست عزیز شما بخاطر شرایط سنی با ریسک ویزا شدن روبرو هستین، اگر برای دوره دکترا اقدام کنید و پذیرش بگیرید شانس بیشتری خواهید داشت ولی با پذیرش مستر زیر 50 درصد شانس ویزا هست براتون. اگر هم قصد گرفتن job offer دارید و با ویزای کاری بخواهید بروید ، باید بگم پروسه بسیار مشکلی هست و گرفتن job offer بسختی مقدور است . پیشنهادم به شما پذیرش دوره دکترا است و در مورد هزینه تحصیل هم امکان گرفتن کمک هزینه های تحصیلی مقدور است، حتی بعد از چند ترم شما بتوانید واجد کمک هزینه تحصیل بشوید یا کارهای تحقیقاتی دانشگاهی زیر نظر استاد.
    داشتن سابقه کار مرتبط دارید هم پویینت مثبتی در رزومه شماست

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    دوست عزیز شما بخاطر شرایط سنی با ریسک ویزا شدن روبرو هستین، اگر برای دوره دکترا اقدام کنید و پذیرش بگیرید شانس بیشتری خواهید داشت ولی با پذیرش مستر زیر 50 درصد شانس ویزا هست براتون. اگر هم قصد گرفتن job offer دارید و با ویزای کاری بخواهید بروید ، باید بگم پروسه بسیار مشکلی هست و گرفتن job offer بسختی مقدور است . پیشنهادم به شما پذیرش دوره دکترا است و در مورد هزینه تحصیل هم امکان گرفتن کمک هزینه های تحصیلی مقدور است، حتی بعد از چند ترم شما بتوانید واجد کمک هزینه تحصیل بشوید یا کارهای تحقیقاتی دانشگاهی زیر نظر استاد.
    داشتن سابقه کار مرتبط دارید هم پویینت مثبتی در رزومه شماست
    سلام Dan عزیز
    میشه بدونم بر چه اساس شانس گرفتن ویزا برای دوره مستر در سن بالا را زیر 50% میدونید؟ قانونی در این زمینه هست یا موارد مشابه زیادی رو سراغ دارید؟ برای کسی که گپ تحصیلی نداره یعنی لیسانسش رو هم در سن بالا گرفته باز هم این ریسک وجود داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام Dan عزیز
    میشه بدونم بر چه اساس شانس گرفتن ویزا برای دوره مستر در سن بالا را زیر 50% میدونید؟ قانونی در این زمینه هست یا موارد مشابه زیادی رو سراغ دارید؟ برای کسی که گپ تحصیلی نداره یعنی لیسانسش رو هم در سن بالا گرفته باز هم این ریسک وجود داره؟
    نه که غیر ممکن باشه، بهرحال آفیسر فاکتورهایی رو در نظر میگیره و سن بالای 40 هم برای ویزای تحصیلی دوره مستر ریسک داره ، وگرنه قانونی برای شرایط سنی تحصیل در کانادا نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام Dan عزیز
    سلام .
    خیر در این زمینه قانونی نوشته نشده و اصلا محدودیتی در سن چه در پذیرش و چه در درخواست ویزا ذکر نشده ، ولی گرفتن ویزای تحصیلی برای افرادی که سن بالایی دارند یا گپ تحصیلی طولانی مشکل تر هستش

Junior Member

سلام
    من يك سوال دارم درزمينه ويزا و اقامت بعد از تحصيل
    من 37سالمه و 8 سال پيش مستر كامپيوتر از دانشگاه اميركبير گرفتم و 12 سال سابقه كار مرتبط وبيمه دارم
    از دانشگاه مك مستر يك دوره "CONTINUING EDUCATION" هشت ماه تمام وقت يا سه سال پارت تايم پذيرش گرفتم
    تا به حال دو بار به كانادا با ويزاي توريستي سفر كردم و وكيل ميگه احتمال دادن STUDY PERMIT هست
    سوالم اين هست كه اميدي به ويزاي كار بعد از اتمام اين دوره 8 ماهه هست يا خير؟
    يا اگر STUDY PERMIT هشت ماهه داشته باشم و دوره رو اونجا يكساله بخونم چه اتفاقي مي افته ؟ اصلا ممكن هست؟

سلام

اقدام براى اقامت روى STUDY PERMIT شما تاثيرى نخواهد داشت. به شرطى كه داخل كانادا تمديدش كنى. اگه بيايى ايران REJECTI 100% است. چه STUDY PERMIT چه ويزاى بازگشت به كانادا!

STUDY PERMIT ايرانى ها يك ساله صادر ميشود و بايد تمديد شود.

موفق باشيد

Member

پیش فرض آخرين اخبار از تغييرات اجازه كار (work permit) براي دانشجويان خارجي در كانادا

آخرين اخبار از تغييرات مربوط به اجازه كار (work permit) براي دانشجويان خارجي در كانادا
    IMPROVEMENTS TO WORK PERMITS FOR INTERNATIONAL STUDENTS
    ----------------------------------------------------------------------
    Government of Canada introduces changes to work permits for
    international students, making Canada more attractive for skilled
    individuals
    Vancouver, April 21, 2008

The Honourable Diane Finley, Minister of Citizenship and Immigration
    today announced changes to work permits for international students who
    graduate from eligible programs at certain Canadian post-secondary
    institutions, making it easier to attract foreign students to Canada

Effective immediately, and for the first time, these international
    students would be able to obtain an open work permit under the