صفحه 45 از 56 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

Member dalhosie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر ارشد دوساله باشه بله طبق قوانین فعلی (و بفرض اینکه عوض نشن) ویزای کار سه ساله میگیرید.
    مگر نمیگین طول مدت تحصیل برابره با ویزای کار ؟ پس چطوری ارشد 2 ساله 3 سال میدن؟
    دوره ی دکترا هم 3 سال اجازه میدن ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط danial91 نمایش پست ها
    مگر نمیگین طول مدت تحصیل برابره با ویزای کار ؟ پس چطوری ارشد 2 ساله 3 سال میدن؟
    دوره ی دکترا هم 3 سال اجازه میدن ؟
    اگر طول دوره تحصیلی تون دو سال یا بیشتر باشه ویزای کار سه ساله میگیرید. اگر بیشتر از 8 ماه و کمتر از دو سال باشه به اندازه طول مدت تحصیل. اگر کمتر از هشت ماه باشه ویزای کاری به شما تعلق نمیگیره.

Member dalhosie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر طول دوره تحصیلی تون دو سال یا بیشتر باشه ویزای کار سه ساله میگیرید. اگر بیشتر از 8 ماه و کمتر از دو سال باشه به اندازه طول مدت تحصیل. اگر کمتر از هشت ماه باشه ویزای کاری به شما تعلق نمیگیره.
    سقفش 3 ساله ؟
    کارشناسی یا دکترا تفاوتی نداره تو این زمینه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط danial91 نمایش پست ها
    سقفش 3 ساله ؟
    کارشناسی یا دکترا تفاوتی نداره تو این زمینه؟
    بله . جزئیاتش رو میتونید خودتون روی وب سایت اداره مهاجرت کانادا بخوانید:
    https://www.canada.ca/en/immigration...igibility.html

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsinafar نمایش پست ها

این جملتون برام نگران کننده است.
    از چه طریقی می تونم تا حدی اطمینان پیدا کنم که با این روش می تونم اقامت کانادا رو بگیرم؟
    متاسفانه به هیچ طریقی نمیشه اطمینان قطعی پیدا کرد. قوانین مهاجرتی کانادا هر زمان ممکنه تغییر کنه و عطف بما سبق هم میشه. چند سال پیش یکهو 400 هزار پرونده که تحت روش مهاجرتی نیروی کار ماهر چندین سال در مرجله پروسس بودند را یکجا حذف کردند. تمام وقت و پول متقاضیان قبلی هم به هدر رفت.

سلام مجدد و ممنون از وقتی که می زارید.
    حقیقت من برنامم اینه که از طریق اخذ ویزای تحصیلی و گرفتن مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاهها وارد کانادا بشم و پس از اینکه اجازه کار و بگیرم جهت اقامت دائم اقدام کنم.
    این مسیر، مسیر درستی هست دیگه؟

و فکر می کنم که نمی شه همزمان تحصیلی و اقامت و باهم پیش برد ... درسته ؟

این جملتون برام نگران کننده است.
    از چه طریقی می تونم تا حدی اطمینان پیدا کنم که با این روش می تونم اقامت کانادا رو بگیرم؟
    اگر در بازار کار تخصص خودتون رو بدست بیارید صرف نظر از تغییرات قوانین، همیشه با داشتن جاب آفر و کارفرمایی که شما رو بخواد شانس بیشتری برای گرفتن اقامت دایم دارید.

Junior Member

سلا دوستان من تقریبا تمام پیام های گروه رو خوندم و الان دوتا سوال دارم:

طبق قانون فعلی اگر فردی در کانادا مستر بالاتر از ۸ ماه و کم تر از دو سال بخونه به میزانی که درس خونده بهش work permit داده میشه و اگر دو ساله باشهwork permit میشه ۳ سال. حالا سوالم اینکه:
    ۱-مستری که من می خواهم شرکت کنم ۱۶ ماهه است و البته چون کارشناسیم کمی متفاوت است باید حدود یک سال هم 'qualifying year" بگذرونم پس احتمالا طول مدت تحصیل من میشه 2 سال، الان سوالم این هست که معیار برای میزان work permit پس از تحصیل فقط مدت زمان خود program هست یا این qualifying year هم بهش اضافه میشه؟
    2-اگر اشتباه نکنم توی پیام ها می دیدم که اگر ما در مدت WORK PERMIT کار پیدا کنیم و بعدش هم یک سال کار کنیم می تونیم از طریق CEC اقدام کنیم برای PR که انگار خودش 12-13 ماه طول میکشه که بتوینم PR رو بگیرم. فرض کنید من 1.5 سال فرصت WORK PERMIT دارم و بعد از 6 ماه هم کار پیدا کردم و دقیقا زمان اتمام WORK PERMIT من تازه می تونم برای PR اقدام کنم، الان سوالم این هست که در این بازه ی زمانی 12-13 ماهه تا اینکه به من PR بدهند من می تونم در کانادا باشم و کار کنم یا بیاد اونجا را ترک کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط finan نمایش پست ها
    سلا دوستان من تقریبا تمام پیام های گروه رو خوندم و الان دوتا سوال دارم:

طبق قانون فعلی اگر فردی در کانادا مستر بالاتر از ۸ ماه و کم تر از دو سال بخونه به میزانی که درس خونده بهش work permit داده میشه و اگر دو ساله باشهwork permit میشه ۳ سال. حالا سوالم اینکه:
    ۱-مستری که من می خواهم شرکت کنم ۱۶ ماهه است و البته چون کارشناسیم کمی متفاوت است باید حدود یک سال هم 'qualifying year" بگذرونم پس احتمالا طول مدت تحصیل من میشه 2 سال، الان سوالم این هست که معیار برای میزان work permit پس از تحصیل فقط مدت زمان خود program هست یا این qualifying year هم بهش اضافه میشه؟
    2-اگر اشتباه نکنم توی پیام ها می دیدم که اگر ما در مدت WORK PERMIT کار پیدا کنیم و بعدش هم یک سال کار کنیم می تونیم از طریق CEC اقدام کنیم برای PR که انگار خودش 12-13 ماه طول میکشه که بتوینم PR رو بگیرم. فرض کنید من 1.5 سال فرصت WORK PERMIT دارم و بعد از 6 ماه هم کار پیدا کردم و دقیقا زمان اتمام WORK PERMIT من تازه می تونم برای PR اقدام کنم، الان سوالم این هست که در این بازه ی زمانی 12-13 ماهه تا اینکه به من PR بدهند من می تونم در کانادا باشم و کار کنم یا بیاد اونجا را ترک کنم.
    1. این نکته را از خود immigration Canada سوال کنید. مطمئن نیستم qualifying year شما حساب بشه چون جزو خود پروگرام نیست ولی با این وجود باهاشون چک کنید.
    2. از طریق CEC میتونید وارد pool بشوید ولی بعد باز هم تحت سیستم اکسپرس انتری باید امتیازتون در حدی باشه که دعوت بشید. اگر بلافاصله دعوت بشید احتمالا بتونید تقاضای تمدید ویزای کار بدید ولی در غیر اینصورت ممکنه مجبور بشید کانادا را ترک کنید.

Junior Member amirsinafar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Master Degree

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    اگر در بازار کار تخصص خودتون رو بدست بیارید صرف نظر از تغییرات قوانین، همیشه با داشتن جاب آفر و کارفرمایی که شما رو بخواد شانس بیشتری برای گرفتن اقامت دایم دارید.
    سلام و درود
    آیا سایت یا گزارشی وجود داره که بتونم از اون طریق متوجه بشم که تخصص من چقدر مورد نیاز هست در اونجا و بازار کارش به چه نحوی هست ؟ تا بتونم رشته بهتری و انتخاب کنم و برنامه ریزی شده برم جلو ؟
    بنده فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم و 7 سال هست که در حوزه تضمین کیفیت و استراتژی مشغول به فعالیت هستم.

سلام و درود
    آیا سایت یا گزارشی وجود داره که بتونم از اون طریق متوجه بشم که تخصص من چقدر مورد نیاز هست در اونجا و بازار کارش به چه نحوی هست ؟ تا بتونم رشته بهتری و انتخاب کنم و برنامه ریزی شده برم جلو ؟
    بنده فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم و 7 سال هست که در حوزه تضمین کیفیت و استراتژی مشغول به فعالیت هستم.
    توجه کنید که در کانادا الزاما تحصیلات بیشتر مساوی آینده شغلی بهتر نیست، خیلی وقتها گذروندن یک دوره تخصصی فنی در زمینه رشته مورد علاقه تون برای پیداکردن کار و گرفتن اقامت دایم خیلی بیشتر از دکترا و پست دکترا گرفتن به دردتون میخوره
    این آدرس وب سایت رسمی دولت کانادا در زمینه بازار کار هست
    https://www.jobbank.gc.ca/LMI_bulletin.do

توجه کنید که هر استانی وضعیت متفاوتی داره و برای نتیجه گیری بهتر همیشه میتونید دامنه جستجوتون رو محدودتر کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)