صفحه 6 از 56 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. Concordia University

پیش فرض پاسخ : Change in PR rules

سلام

اگر شما بخواین از طریق CEC اقدام کنید باید سابقه کار رو داشته باشید. برای این کار Post graduation work visa می گیرید و در این مهلت یه سال سابقه کار پیدا می کنید.

اما پس از فراغت از تحصیل از بعضی دانشگاههای بعضی ایالتها (البته نه همه دانشگاهاشون) میتونید از طریق Provincial nominees توسط اون ایالت اقامت بگیرید، بدون سابقه کار. مثلا ایالت آنتاریو.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا برای خود من این سوال پیش اومده که .Master of Mechanical Eng در دانشگاه آلبرتا بعنوان One year program معرفی شده. اما گفته که این دوره بیست ماه طول می کشه.
    تو سایت immigration گفته که :

Two years of study – At least 16 months—or four semesters—within the 24 months before completing a full-time post-secondary program of study in Canada.

با این حساب آیا میشه با .Master of Mechanical Eng دانشگاه آلبرتا برای این مورد استفاده کرد؟

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

پیش فرض پاسخ : قوانین مربوط به درخواست اقامت دایم کانادا پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    سلام

می‌خواستم بدونم که تقاضا دادن برای PR در کانادا به مدت زمانی‌ که در کانادا بمونی بستگی داره یا نه؟! یعنی‌ بشه بدون FSW اقدام کرد، فقط بر حسب مدتی‌ که در کانادا موندی؟
    قبلان من شنیده بودم که اگه ۳ سال در کانادا باشی‌ می‌شه برای PR اقدام کرد که البته سال تحصیلی‌ ۶ ماه حساب می‌شه یعنی‌ ۶ سال تحصیلی‌ ( مستر+دکترا)!
    آیا این درسته؟! یا اون ۳ سال برای دریافت شهروندی پس از PR شدن هست فقط؟!
    در ضمن فارغ‌التحصیلان PhD امتیاز خاصی‌ دارن؟ یا فقط ontario اینجوریه؟!
    و

THERE ARE THOUSAND WAYS TO STAY IN CANADA AFTER EDUCATION INCLUDING 60 DIFFERENT KINDS OF IMMIGRATION METHODES SUCH AS PROVINCIAL NOMINEE JOB OFFERS ETC
    WE TALKED ONLY ABOUT FSW
    می شه یه توضیح مختصر بدین که آسونترین و سریعتر راه از این هزار راه کدومه؟
    حقیقتش دوستی دارم که می خواست برای مهاجرت اقدام کنه اما تونسته از دانشگاهی تو استان مانیتوبا پذیرش بگیره، حالا سوال داره که چون پذیرشش از این استانه، با توجه به کم جمعیت بودنش و تقاضای کمتر مهاجرت (البته من درباره این مسائل اطلاعی ندارم و از ایشون نقل می کنم) می تونه کمک کنه بعد از ویزای تحصیلی سریعتر اقامت دائم بگیره و از چه طریق؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    و

می شه یه توضیح مختصر بدین که آسونترین و سریعتر راه از این هزار راه کدومه؟
    حقیقتش دوستی دارم که می خواست برای مهاجرت اقدام کنه اما تونسته از دانشگاهی تو استان مانیتوبا پذیرش بگیره، حالا سوال داره که چون پذیرشش از این استانه، با توجه به کم جمعیت بودنش و تقاضای کمتر مهاجرت (البته من درباره این مسائل اطلاعی ندارم و از ایشون نقل می کنم) می تونه کمک کنه بعد از ویزای تحصیلی سریعتر اقامت دائم بگیره و از چه طریق؟
    بطورکلی سریعترین روش برای تمام استانها provincial nominee است. سایت مربوط به مانیتوبا اینجاست:

http://www2.immigratemanitoba.com/browse
    http://www2.immigratemanitoba.com/br...igibility.html

اگر از این طریق نشد، میتوانند از طریق Canadian Experience Class فدرال اقدام کنند. اطلاعاتش اینجاست:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/cec/index.asp

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    قبلان من شنیده بودم که اگه ۳ سال در کانادا باشی‌ می‌شه برای PR اقدام کرد که البته سال تحصیلی‌ ۶ ماه حساب می‌شه یعنی‌ ۶ سال تحصیلی‌ ( مستر+دکترا)!
    آیا این درسته؟! یا اون ۳ سال برای دریافت شهروندی پس از PR شدن هست فقط؟!
    خیر این موضوع به این فرم صحیح نیست. 3 سال برای شهروندی بعد از PR است و در این مورد مدت حضور در کانادا قبل از گرفتن PR نصف حساب میشود تا سقف یکسال. (چون برای شهروندی سابقه حضور در کانادا فقط تا چهارسال قبل از اپلای برای شهروندی حساب میشود).

بعبارت دیگر اگر شما مهاجرت بگیرید و به کانادا بیائید، سه سال بعد از مهاجرت میتوانید برای شهروندی اقدام کنید. اگر بعنوان دانشجو بیائید و شش سال درس بخوانید و بعد مهاجرت بگیرید، دو سال بعد از مهاجرت میتوانید برای شهروندی اقدام کنید.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بطورکلی سریعترین روش برای تمام استانها provincial nominee است. سایت مربوط به مانیتوبا اینجاست:

http://www2.immigratemanitoba.com/browse
    http://www2.immigratemanitoba.com/br...igibility.html

اگر از این طریق نشد، میتوانند از طریق Canadian Experience Class فدرال اقدام کنند. اطلاعاتش اینجاست:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/cec/index.asp
    دوست عزیز اینطوری که بنظرم اونجا هم باید از صفر شروع کنه؟ یعنی از طریق نیروی کار ماهر و ......... پس چه فرقی می کنه اگه کارشو اینجا ادامه بده و از همینجا برای مهاجرت اقدام کنه؟ رفتن به استان مانیتوبا بعنوان دانشجو براش چه سودی می تونه داشته باشه؟
    و با توجه به پست بعدی شما یعنی یعنی باید 6 سال اونجا درس بخونه تا مهاجرت بگیره؟
    ببخشید اگه سوالای من بنظرتون مسخره هستنما هر دومون صفر کیلومتریم. تازه ایشون از من راهنمایی می خواد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    دوست عزیز اینطوری که بنظرم اونجا هم باید از صفر شروع کنه؟ یعنی از طریق نیروی کار ماهر و ......... پس چه فرقی می کنه اگه کارشو اینجا ادامه بده و از همینجا برای مهاجرت اقدام کنه؟ رفتن به استان مانیتوبا بعنوان دانشجو براش چه سودی می تونه داشته باشه؟
    و با توجه به پست بعدی شما یعنی یعنی باید 6 سال اونجا درس بخونه تا مهاجرت بگیره؟
    ببخشید اگه سوالای من بنظرتون مسخره هستنما هر دومون صفر کیلومتریم. تازه ایشون از من راهنمایی می خواد
    نه، یکسان نیست. تا اونجا که بنده میدونم پروسه provincial nominee از داخل کانادا خیلی سریعتر از نیروی کار ماهر از طریق دمشق است. برای Canadian experience class هم تا اونجا که من میدونم در عرض 12-10 ماه بعد از اقدام، پروسه مهاجرت تکمیل میشود. ضمن اینکه در تمام این مدت از ابتدای تحصیل دوست شما در کاناداست و نه در ایران، و تا موقعی که PR اش آماده میشه یک مدرک دانشگاهی کانادائی بعلاوه تکمیل زبان هم به رزومه اش اضافه شده. تازه بعد از PR هم در عرض دو سال (بجای سه سال) تابعیت میگیره. اینهمه مزایا چیز کمی نیست.

درمورد دوم هم از صحبتهای من اشتباه برداشت شد. شما بطور کلی پس از اتمام یک دوره دو ساله دانشگاهی (مثلا مستر) و یکسال کار میتونید برای canadian experience class اقدام کنید. برای provincial nominee شرایط هر ایالت فرق میکند. در حال حاضر در انتاریو اگر شما یک دوره مستر حداقل یکساله را گذرانده باشید بدون احتیاج به job offer میتونید برای provincial nominee اقدام کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل + تبديل ويزاي تحصيلي به كاري

سلام
    من این تاپیک و خوندم و متوجه نشدم بالاخره با ویزای دانشجویی از کانادا بعد از 2 سال میشه اقدام به درخواست اقامت کرد (منظورم استانی هست) یا قانونش عوض شده باید درستو تموم کنی 3-2 سال کارکنی بعد اقدام کنی؟

راستی من این لینک و نمی تونم باز کنم که گفتن در مورد اقدام برای مهاجرت کانادا در زمان دانشجویی
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...pic,503.0.html

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samanehf نمایش پست ها
    سلام
    من این تاپیک و خوندم و متوجه نشدم بالاخره با ویزای دانشجویی از کانادا بعد از 2 سال میشه اقدام به درخواست اقامت کرد (منظورم استانی هست) یا قانونش عوض شده باید درستو تموم کنی 3-2 سال کارکنی بعد اقدام کنی؟

راستی من این لینک و نمی تونم باز کنم که گفتن در مورد اقدام برای مهاجرت کانادا در زمان دانشجویی
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...pic,503.0.html
    ببینید مفرراتش در طول سالهای اخیر مرتبا تغییرکرده و دلیلش همینه که شما ممکنه اطلاعات ضد ونقیض پیدا کنید. همیشه سایت وزارت مهاجرت کانادا رو برای آخرین اطلاعات چک کنید.
    در حال حاضر دوراه برای گرفتن اقامت بعد از اتمام تحصیلات وجود دارد:

1) فدرال: بعد از اتمام تحصیلات یکسال در کانادا کار میکنید و بعد از آن میتوانید تحت کلاسCEC برای اقامت اقدام کنید.

2) ایالتی: برخی ایالات (من انتاریو و بریتیش کلمبیا را میدانم و بقیه هم احتمالا داشته باشند) بعد از گرفتن مدرک مستر یا دکترا در هر رشته ای بدون احتیاج به کار مستقیما برای کلاس provincial nominee اقدام میکنید و از این طریق اقامت میگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Economics

سلام دوستان

واي چقدر اين پروسه اقامت سخته!!!!
    اين دوستي كه سايت استان مانيتوبا رو گذاشته دستش درد نكنه،كلي بندرو از سر گردوني نجات داده.فقط يه سئوال داشتم از دوستان اونم اينكه،تو سايت نوشته متن انگليسي)
    • يعني اينكه بايد درس تموم شه بعد اقدام كنم نه؟و اينكه براي شوهرم هم همزمان با خودم بايد اقدام كنم يا بايد PR من بياد بعد براي اون اقدام كنم؟
    a post-graduate open work permit issued by Citizenship and Immigration Canada after you completed a post-secondary educational program of at least eight months in Manitoba

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط paryaj نمایش پست ها
    سلام دوستان

واي چقدر اين پروسه اقامت سخته!!!!
    اين دوستي كه سايت استان مانيتوبا رو گذاشته دستش درد نكنه،كلي بندرو از سر گردوني نجات داده.فقط يه سئوال داشتم از دوستان اونم اينكه،تو سايت نوشته متن انگليسي)
    • يعني اينكه بايد درس تموم شه بعد اقدام كنم نه؟و اينكه براي شوهرم هم همزمان با خودم بايد اقدام كنم يا بايد PR من بياد بعد براي اون اقدام كنم؟
    a post-graduate open work permit issued by Citizenship and Immigration Canada after you completed a post-secondary educational program of at least eight months in Manitoba
    این متن انگلیسی ربطی به اقامت نداره. مربوط به اجازه کار میشه.

برای اقامت همانطور که عرض کردم باید درستان تمام بشود و یکسال کار کنید و بعد اقدام کنید. وقتی برای اقامت اقدام میکنید برای همه اعضای خانواده تان (همسر و فرزندان) است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)