صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 48

موضوع: امتحان FPGEE

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امتحان FPGEE

سلام دوستان
    برای ثبت نام امتحان FPGEE ، چه مدرکی را به عنوان registration برای NABP فرستادید که ازتون قبول کردن؟ همچنین چه مدرکی را به عنوان license؟؟
    متشکرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyrocks نمایش پست ها
    سلام من هم با همین سوال مواجه شدم. الان من هم دانشنامه دارم، هم پروانه مسئول فنی هم نامه نظام پزشکی. حالا کدومیکی از اینا licence و کدومش registration به حساب میاد؟؟
    سلام
    منم همین مشکل را دارم. شما چه مدرکی به عنوان registration فرستادین که قبول کردن؟ و چه مدرکی به عنوان license؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanam19 نمایش پست ها
    سلام
    منم همین مشکل را دارم. شما چه مدرکی به عنوان registration فرستادین که قبول کردن؟ و چه مدرکی به عنوان license؟

من هم همین مشکل را دارم. برای فارغ التحصیلان بعد از اگوست 2013، NABP دانشنامه رو به عنوان registration قبول داره. اما قانون حذف پروانه دایم در ایران مربوط به تاریخ فارغ التحصیلی نبود بلکه وزیر بهداشت از اگوست 2013 دیگه پروانه دایم صادر نمیکردند. حالا چه جوری به NABP بفهمونم که من فارغ التحصیل 2012 اما مدرکم رو 2015 گرفتم و پروانه دایم ندارم. اگه کسی اخیرا ثبت نام کرده لطفا راهنمایی کنید. ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط پگاه4 نمایش پست ها
    از اونجایی که خیلی ها سوال کردند و برای من پیام فرستادند من اینجا یه توضیح کامل میدم. من داروسازی دانشگاه شهید بهشتی خوندم طرحم رو رفتم و مدارکم رو آزاد کردم. دانشنامه پروانه داروسازی و ریز نمرات همه رو لازم دارین. نامه از انجمن داروسازان هم لازمه که نشون بده شما GOOD PRACTICE داشتین. پاکت مدارکتون باید مهرو امضا دانشگاه داشته باشه وگرنه مورد قبول نیست. امتحان FPGEE تمام دروس پایه داروسازی رو شامل میشه بهترین رفرانس کتاب APHA هست. من MANAN SHROFF رو هم خوندم که خیلی کمک کرد. من اقامت امریکا دارم ولی نمیدونم اگر کسی نداشته باشه میتونه امتحان بده یا نه؟ هر چند که اگر امتحان بده هم فایده ای نداره چون برای مراحل بعدی لازمه. تافل ای بی تی مرحله بعدیه. تافل رو فقط در صورتی قبول می کنند که در امریکا داده باشین. تازه بعد از همه اینها امتحان NAPLEX و LAW رو هم باید پشت سر بذارین و اینترنشیپ هم همینطور. همه این مراحل برای اینه که شما به عنوان داروساز بتونید در امریکا کار کنید. اگر قصد ادامه تحصیل برای PH.D دارید اصلا این مسیر رو نباید برید و باید از طریق دانشگاه و ریز نمرات اپلای کنید برای مقطع PH.D و امتحان GRE بدین. برای تخصص بالینی ولی شرط اول داشتن پروانه داروسازی در یکی از ایالت های امریکاست ولی باید بگم که تخصص بالینی خیلی رقابتی هست و احتمال قبولی در مصاحبه ورودیش حتی برای کسانی که در امریکا فارغ التحصیل شده اند هم کمه کلی RECOMMENDATION LETTER از اساتید امریکا می خواد که خوب گرفتنش برای ما سخته. ولی خوب غیر ممکن نیست. من بعد از سه سال از شروع این پروسه مدرک داروسازی امریکا رو گرفتم و الان دارم اینجا کار می کنم . حداقل 2-3 سال طول می کشه و اگر اقامت نداشته باشین اجازه کار ندارین و مخارجتون پای خودتونه. کلا کار سختیه چون خودتون هستین و خودتون و باید هی در تمام این مدت روحیه تون رو بالا نگه دارین سه سال مدت کمی نیست و آدم بعضی وقت ها نا امید هم میشه. ولی خوب پایان شیرینی داره. کار داروساز اینجا هزار برابر ایرانه و حتی وقت سر خاروندن هم ندارین ولی بسیار راضی کننده و REWARDING هست. امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره.

این سایت رفرانس و راهنمای من در تمام این مدت بوده هر اطلاعاتی بخوایین توی این سایت هست . اگر حوصله ندارین بخونینش اصلا این کارو شروع نکنین چون حالا حالاها باید انگلیسی بخونین و خودتون دنبال اهدافتون رو بگیرید. موفق باشین.
    http://www.nabp.net/students
    سلام خانم دکتر یعنی الان شما رزیدنت بالینی هستین در امریکا ؟

سوال NABP اینه که شما که 2012 فارغ التحصیل شدی و این قانون مال 2013 توی این مدت چرا پروانه دایم یا موقت نگرفتی ، خود همین که اینها پروانه موقت را قبول کنن خیلی طول کشیده ، پس اگر پروانه موقت دارید ترجمه رسمی مهر و امضا و پاکت گذاشته اون رو بدید ، اگر نه باید نامه نگاری کنید که درسته تاریخ فارغ التحصیلی من 2012 ولی تاریخ صدور این ریزنمره و دانشنامه 2015 شده که دیگه پروانه صادر نمیشه ، این مدت هم من مشغول این کار بودم و اقدام برای گرفتن پروانه نه دایم نه موقت نکردم ، یکم نامه نگاری باید انجام بدید و ممکن ازتون بخوان تاییده همین مطالب رو از وزارت بهداشت براشون بفرستید
    حالا یکی به من بگه آقای وزیر بیکار بود صدور پروانه رو متوقف کرد ؟ این مدرک مشکل نظام سلامت بود که لغوش کردن !؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tata2016 نمایش پست ها
    من هم همین مشکل را دارم. برای فارغ التحصیلان بعد از اگوست 2013، NABP دانشنامه رو به عنوان registration قبول داره. اما قانون حذف پروانه دایم در ایران مربوط به تاریخ فارغ التحصیلی نبود بلکه وزیر بهداشت از اگوست 2013 دیگه پروانه دایم صادر نمیکردند. حالا چه جوری به NABP بفهمونم که من فارغ التحصیل 2012 اما مدرکم رو 2015 گرفتم و پروانه دایم ندارم. اگه کسی اخیرا ثبت نام کرده لطفا راهنمایی کنید. ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط پگاه4 نمایش پست ها
    1- غیرممکن نیست ولی مشکله
    2- راستش اون زمان که من امتحان دادم ترجمه پروانه دائم رو می خواستن ولی الان یکی دو نفر رو دیدم که بدون طرح اومدن و مراحل رو طی کردن.
    salam, aya ba un afradi k bedune tarh emtehan dadan dar ertebat hastin ya midunin madarek chia dadan? mamnun misham pasokh bedin

Junior Member

yani bayad tarjomeye daneshname ham baraye ECE ferestade beshe ham baraye NABP?

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy; Shiraz University of Medical Sciences

سلام. اگر کسی در حال ارسال مدارک برای ارزیابی و درس خواندن برای ازمون fpgee است لطفا با من تماس بگیرد.من در ابتدای کار هستم و خوشحال میشم اگر بتونم با کسی اشنا بشم که بتونیم با هم از این پروسه رو انجام بدیم.

سلام دوستان،روز بخیر
    در مورد امتحان FPGEE یک سری صحبت های خوب شد،الان سوال اصلی برای من اینه:
    ۱-با چه ویزایی باید بریم این امتحان رو بدیم؟چون با ویزای توریستی که دیگه نمی شه رفت
    ۲-بعد از اینکه مدرک FPGEC رو گرفتیم،باید اینترنشیپ رو بگدرونیم،تا جایی که من خوندم مثل اینکه در حال حاضر به هیچ فرد خارجی رو که FPGEC رو هم داره،برای این دوره قبول نمی کنن،حتی اکثر افرادی که داشتم کامنتاشونو می خوندم گرین کارت داشتن ولی هیچ کجا نتونسته بودن اینترن شیپی پیدا کنند،حالا برای فردی مثل من که به ویزا هم نیاز داره،قطعا موضوع پیچیده تر،چون باز اسپانسر ویزا هم نمی شه جایی،و اگر این دوره انترنشیپی رو نگذرونیم عملا مدرکی که گرفتیم به درد نمی خوره،ممنون می شم اگر کسی اطلاعی داره در ای دو مورد کمکم کنه.

سلام میشه بفرمایید شما چیکار کردید؟ الان من فارغ التحصیل ۲۰۱۸ هستم! اما پروانه ندارم شما مطمينید میشه دانشنامه رو به عنوان registration ارايه کرد؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)