صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48

موضوع: امتحان FPGEE

Junior Member

پیش فرض امتحان FPGEE

این امتحان برای معادلسازی مدرک داروسازی در امریکا برگزار میشه. خیلی خوبه که کسانی که برای این امتحان دارن اماده می شوند به هم کمک کنند تا نتایج بهتری بگیرند.
    من می خوام برای شروع از کتاب comperhensive pharmacy review استفاده کنم. کتابهای shroff هم خوب هستند. اگه کسی اطلاعاتی داره یا رفرانسی داره خواهش می کنم اینجا معرفی کنه.ممنون.
    ویرایش توسط پگاه4 : July 9th, 2010 در ساعت 03:16 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امتحان FPGEE

فارغ التحصیلان از دانشگاههای داروسازی در خارج از آمریکا می توانند فقط بعد از گذراندن آزمون گواهینامه کمیته امتحان داروسازی خارجی (FPGEC) وارد RMP شوند. برای کسب گواهینامه FPGEC، دانشجویان باید امتحان هم ارزی فارغ التحصیلان داروسازی در خارج (FPGEE) را بگذرانند و باید حد اقل امتیاز 550 در آزمون توفل (TOEFL) کسب کرده باشند. به منظور کسب صلاحیت جهت گذراندن FPGEE، دانشجویان باید دارای مدرک دانشگاهی از یک دانشگاه داروسازی که حد اقل یک دوره چهار ساله یا هم ارز آن را ارائه می دهد بوده، و پروانه داشته باشند، یا برای کار داروسازی در کشوری که درجه تحصیلی از آنجا کسب شده است ثبت شده باشند.

FPGEE فقط یک آزمون یک روزه است و دانش در علوم قبل از بالینی ( علوم فیزیکی، علوم زیستی، و ریاضیات) ؛ علوم داروسازی؛ علوم بیوزیستی؛ علوم اجتماعی یا رفتاری؛ و مدیریت خدمات داروسازی را امتحان می کند. این امتحان فقط یک بار در سال در نزدیکی شیکاگو واقع در ایالت ایلینوی ارائه می شود.

Junior Member

من این امتحان رو پاس کردم اگر کسی سوالی داره یا می خواد برای این امتحان آماده بشه هر سوالی داشته باشین خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. راستی امتحان سالی 2 بار و در سراسر امریکا برگزار میشه.

Junior Member

میشه لطفا اطلاعاتی در مورد منابع امتحان ، نوع سوال ها و درس هایی که تو امتحان ازشون سوال میاد بدید

Junior Member

ممکن منابع و نمونه سوال اگه دارین برا دانلود بزارین تو سایت

Junior Member

از اونجایی که خیلی ها سوال کردند و برای من پیام فرستادند من اینجا یه توضیح کامل میدم. من داروسازی دانشگاه شهید بهشتی خوندم طرحم رو رفتم و مدارکم رو آزاد کردم. دانشنامه پروانه داروسازی و ریز نمرات همه رو لازم دارین. نامه از انجمن داروسازان هم لازمه که نشون بده شما GOOD PRACTICE داشتین. پاکت مدارکتون باید مهرو امضا دانشگاه داشته باشه وگرنه مورد قبول نیست. امتحان FPGEE تمام دروس پایه داروسازی رو شامل میشه بهترین رفرانس کتاب APHA هست. من MANAN SHROFF رو هم خوندم که خیلی کمک کرد. من اقامت امریکا دارم ولی نمیدونم اگر کسی نداشته باشه میتونه امتحان بده یا نه؟ هر چند که اگر امتحان بده هم فایده ای نداره چون برای مراحل بعدی لازمه. تافل ای بی تی مرحله بعدیه. تافل رو فقط در صورتی قبول می کنند که در امریکا داده باشین. تازه بعد از همه اینها امتحان NAPLEX و LAW رو هم باید پشت سر بذارین و اینترنشیپ هم همینطور. همه این مراحل برای اینه که شما به عنوان داروساز بتونید در امریکا کار کنید. اگر قصد ادامه تحصیل برای PH.D دارید اصلا این مسیر رو نباید برید و باید از طریق دانشگاه و ریز نمرات اپلای کنید برای مقطع PH.D و امتحان GRE بدین. برای تخصص بالینی ولی شرط اول داشتن پروانه داروسازی در یکی از ایالت های امریکاست ولی باید بگم که تخصص بالینی خیلی رقابتی هست و احتمال قبولی در مصاحبه ورودیش حتی برای کسانی که در امریکا فارغ التحصیل شده اند هم کمه کلی RECOMMENDATION LETTER از اساتید امریکا می خواد که خوب گرفتنش برای ما سخته. ولی خوب غیر ممکن نیست. من بعد از سه سال از شروع این پروسه مدرک داروسازی امریکا رو گرفتم و الان دارم اینجا کار می کنم . حداقل 2-3 سال طول می کشه و اگر اقامت نداشته باشین اجازه کار ندارین و مخارجتون پای خودتونه. کلا کار سختیه چون خودتون هستین و خودتون و باید هی در تمام این مدت روحیه تون رو بالا نگه دارین سه سال مدت کمی نیست و آدم بعضی وقت ها نا امید هم میشه. ولی خوب پایان شیرینی داره. کار داروساز اینجا هزار برابر ایرانه و حتی وقت سر خاروندن هم ندارین ولی بسیار راضی کننده و REWARDING هست. امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره.

این سایت رفرانس و راهنمای من در تمام این مدت بوده هر اطلاعاتی بخوایین توی این سایت هست . اگر حوصله ندارین بخونینش اصلا این کارو شروع نکنین چون حالا حالاها باید انگلیسی بخونین و خودتون دنبال اهدافتون رو بگیرید. موفق باشین.
    http://www.nabp.net/students
    ویرایش توسط erfan1985 : August 29th, 2015 در ساعت 10:15 PM

Junior Member

سلام
    ممنون از اطلاعات خوبتون
    2 تا سوال:
    1-- داشتن اقامت لازمه یا مثلا اگه ویزای همراه داشته باشه کسی هم میتونه مراحل آزمون رو تا آخر طی کنه و نهایتا ویزاشو تبدیل به کار کنه و اونجا ادامه بده؟
    2--کسی که طرح نگذرونده میتونه با یه مبلغ وثیقه اونو آزاد کنه و ترجمه کنه. این کافیه؟ یا این پروانه الزامیه و باید حتما طرح گذرونده بشه تا پروانه رو بدن؟

Junior Member

1- غیرممکن نیست ولی مشکله
    2- راستش اون زمان که من امتحان دادم ترجمه پروانه دائم رو می خواستن ولی الان یکی دو نفر رو دیدم که بدون طرح اومدن و مراحل رو طی کردن.

Junior Member

سلام باتشکر از توضیحات کاملتون
    میشه بگید از زمانی که مدارک رو برای ارزیابی فرستادید تا زمانی که کارت حضور در جلسه براتون صادر شد چقدر طول کشید؟

Junior Member

سلام پگاه جان
    مرسی از اطلاعات بسیار مفیدی که گذاشتی،یک سوال داشتم اگه ایران امتحان آیلتس رو بدم آمریکا برای معادل سازی مدرک داروسازی دوباره باید امتحان تافل بدم ؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)