صفحه 5 از 60 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 596

موضوع: تجربیات شرکت در امتحان GRE CBT (امتحان، نحوه مسافرت، هزینه ها و مسائل مربوطه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درباره GRE CB و تجربیات و سوالات شما

در مورد دبی بگم که .... هر تاریخی که می خوان امتحانتون رو ثبت نام کنید, نگاه کنید تو Event نباشه. واسه این کار باید تل بزنید به آژانس ها. اون وفت هر وفت که Event باشه انگاه Jan هست. بعدش جواب Q , V رو همون حا می ده. به هر حال باید اول Deadline های یونی هاتون رو چک کنید.

ApplyAbroad Veteran

to esi:
    نمرهQوV همون روز بعد تموم شدن امتحان روی صفحه مانیتور میتونید ببینید.و این نمره رو به صورت غیررسمی میتونید زودتر به دانشگاهها ارئه بدید تا رسمی اش بیاد.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

javat
    Guest

آقا فقط تجربه خودم رو بگم. من خیلی دیر برای GRE تصمیم گرفتم و نتونستم تو ایران امتحان بدم. اوایل آبان TOEFL دادم و سربازی هم تموم شد. یه ماه فرصت داتشم برای کلی کار کاغذی برای کارت پایان خدمتو دریافت مدارک و تعهد خدمت و ترجم و کلی کار دیگه و اینکه GRE هم بخونم برم جای دیگه امتحان بدم.

در نهایت با آمادگی نسبتا پایینی رفتم سراغ GRE با اینکه دانشگاه ریاضی کاربردی خونده بودم و دیدن کتاب KAPLAN فکر کردم که راحته و روی Quantitive کار نکردم (اشتباه). برای Verbal هم در حد 300 تا کلمه اصلی رو از Barron خوندم. زبان عمومیم ولی خیلی خوب بود و بیشتر روی یه سری تکنیکهای امتحانهای Computer Adaptive کار کردم که خوب بشه.

خلاصه 26 نوامبر 2008 تو ترکیه امتحان دادم. امیدم هم این بود که Quantitive فقط بالای 700 بشم و Verbal بالای 300 تا حداقل نیاز دانشگاهها رو بیارم. خلاصه امتحان رو دادم و نتیجه خیلی بهتر از تصور خودم بود. Quantitive شدم 730 و Verbal شدم 400 در حالیکه موقع امتحان توی Quantitive حتی یه سری سوالها رو نتونستم بزنم. متاسفانه فرصت کار روی ریاضی رو نداشتم و فکر کردم که سوالها در حد راهنمایی و دبیرستانه در حالیکه سوالها از نظر مفهومی ساده هستن ولی تکنیک می خوان و این یعنی اینکه باید تمرین کنین که من وقتش رو نداشتم.

در نهایت این تجارب که به درد شما می خوره:

1- زیاد روی Verbal حساسیت نشون ندین. من این کار رو کردم و البته نمره خیلی خوبی چه به نسبت کار خودم چه به نسبت بقیه ایرانی ها گرفتم ولی برای بچه های مهندسی و علوم پایه Quantitive خیلی مهمتره.
    2- ده تا سوال اوّل هر دو بخش رو خیلی با دقت و جدی بزنین چون قسمت اعظم نمره رو تعیین می کنه و عامل نمره بهتر من هم همین بود. من گفتم که سوالهای ریاضیم حتیبدون جواب موندن ولی باز 730 شدم چون این اصلی که همه تاکید می کنن رو با دقت رعایت کردم.
    3- تو Computer Base خیلی شانس می تونه مهم باشه. اگه از اون سوالهای اوّل یه چیز که بلد باشین بهتون بخوره کلی تاثیر می گذاره ولی من به جایی رسیدم که مخصوصا تو Verbal دلم رو زدم به دریا و شانسی زدم یه تعداد رو.
    4- یه عده همینجا اومدن گفتن که فکر Quantitive باشین با نمره 800 که البته خوبه ولی خیلی مشکله مخصوصا تو CB چون سوالها خیلی سخت می شن هر چه قدر که درست بزنین. علت اینکه منم سوالهام موندن این بود که یه سری سوالهای با محاسبات زیاد بهم خورد. نمره بالای 700 خوبه و زیر اون می تونه بد باشه. من خودم دنبال داشتن نمره بودم بیشتر تا عدد اون. 730 یعنی حدود 80 درصد و این نشون می ده که یه نمره خوبه. ایرانی ها Quantitive رو معمولا خوب می زنن مخصوصا تو کاغذی ولی تو CB گفتم که خیلی سخت تره. یادتون نره که GRE فقط یه پارامتر از خیلی پارامترهای دیگه ست پس اگرم نشد کاری نکنین که چیزهای دیگه رو خراب کنه.

من امتحان رو آنکارا دادم. سایت آزمون تو یه زیر زمینه امکاناتش به نسبت همین امیربهادر تهران که TOEFL دادم واقعا پایینتر بود ولی یه خانم که مسئول بود خیلی همراهی کرد. کلا تو ترکیه کارتون راحته چون آدمهای خیلی خوبی هستن.

ضمنا اگر خواستین برای CB ثبت نام کنین و رفتین روی سایت ETS دیدین ایران تو لیست نبود سکته نکنین (من داشتم می مردم یه روز تمام با دوستم تو امریکا دنبال این بودیم). راه حل اینه که با تلفن با فاکس ثبت نام کنین که برای این کار باید زنگ بزنین به Prometric در هلند (اگر سوالی داشتین یه ایمیل به من بزنین). ثبت نام با فاکس ممکنه یه کم سخت باشه مخصوصا نزدیک آزمون پس تلفنی بهتره. باید کسی باشه که با Credit از طریق تلفن مشخصات دقیق رو بخونه و ثبت نام کنه شما رو.

نکته آخر اینکه ترکیه Strongly Recommended مخصوصا انکارا. چون من امتحان رو راحت دادم و اینی که می گم مهمه. بدون ویزا می رین سریع می رسین امتجان رو جایی می دین که مردمش مثل این اعراب و مثل خود ایرانی ها مرض ندارن.

چون می دونم CB اونم تو ایران زیاد رایج نیست. اگه می خواین امتحان بدین و مشکلی دارین یا اطلاعات می خواین یه ایمیل بزنین چون من ممکنه چک نکنم اینجا رو.

Junior Member

چرا من الان می نویسم این چیزا رو......؟ چون هنوز تو شک امتحانم و گذاشتم یک کم دردم تخفیف پیدا کنه...
    با هزار مکافات بلیط گرفتن که چرا نمی دونم هواپیمائی آسمان دلش نمی خواست لیستا رو باز کنه... پول اضافه برای ویزا چون دختر مجرد زیر سی سال بودم.... و اوه قضایای اخیر دبی که دیگه شبهائی شده بود واسم کابوس..... که خوشبختانه ....همه چی رو سپردم به خدا و چون اعتقاد قلبیم این بود که به نکات منفی که آدمها معمولا در مورد محیط های جدید می گن چندان نباید توجه کرد .... و عجیب این بود که هر روز کله صبح ساعت 6 که از خواب بیدار می شدم... email ای نبود که درمورد اون قضایا نباشه... خلاصه
    فردای روز رسیدنم امتحان بود... و ما مثل بچه شهرستانی ها ساعات 5 صبح راهی شدیم که گویا امتحان ساعت 7.5 زده شده... جالب اونجا بود که در دوجای مختلف confirmation email دو تا آدرس مختلف بود بالا نوشته بود که بلوار 2B و پایین که خیر سرش می خواست آدرس مسیر رانندگی رو بده ....نوشته بود که بلوک 2B که بلوک 2B درست بود. ما هم با اجازتون ساعت 5:50 دقیقه اونجا بودیم .. البته از اونجائی که گفته بودن 1 ساعت قبل اونجا باشید... خلاصه نگو که سرکار خانم ها خودشون ساعت 7 تشریف میارن. منم به همراهم گفتم که امتحان زیاد طول نمی کشه... به من گفتن (طبق همین فروم ... )که قسمت دوم آزمایشیه و من زود می زنم میام بیرون. ( اینجا رو به خاطر داشته باشین تا بعد)
    ساعت هفت رفتم اونجا و دیدم یک خانم مهربان اونجاست و هی البته به مرور زمان به این خانمهای محترم اضافه می شد. منم که از ترس اینکه توی فرودگاه نگن این قرص چیه با خودت آوردی و بعد فکر نکنن مواد مخدره و 8 ماه آب خنک نخورم ... پروپروانول نیاورده بودم با خودم و و کلی اضطراب.. دیگه این آخرین ضربه بود و آگه این امتحان درست از آب در میومد ... خوب بقیه قضایا حل بود....
    اومد توی همون اتاق انتظار گذرنامه ها مون رو خواست امضا کنیم.. لازم به ذکره که توی اتاق امتحان 25 تا استشن هست که همش مال GRE نیست و هزار و یک نوع امتحا مختلف می گیرن اونجا.... و همه هم باهم سر جلسه نمی رن ... هر کس که عکسش رو گرفتن میره می شینه سر جلسه... خلاصه یک خودکار هم باخودتون نمی تونین ببرین سر جلسه.. من که یک ژاکت بافتنی سبک با خودم برده بودم ( به توصیه یکی از دوستان در همین صفحه) خانمه گفت اگه می بری تو.. نباید که بگذاری روی پات یا روی میز باید همیشه تنت باشه....
    غیر از من یک دختر دیگه ایرانی بود که از عرق خیس شده بود بعد به من گفت ..... شنیدم Writing هم داره... چه جوریه .... و من فقط در اون لحظه که شاخام در اومده بود .. واسه اینکه طفلی هل نشه ... گفتم سخت نیست تو می تونی ؟!!!؟ راستی واسه امضا یادتون باشه که اون خانمومه به گذرنامه های جدید وارده ... همین دختر خانم رو به هش اشتباهی گفت که قسمت امضای همسر رو امضا کنه ... اونائی که گذرنامشون قدیمیه ... جاشو خودشون قبلش برن پیدا کنن.
    بعدش که می رین توی اتاق یک فرم هست که باید موقع ورود و خروجتون به جلسه امضا کنید که یادتون باشه شبیه امضاء گذرنامتون باشه و توصیه می کنم که مثل اون خانم.... توی گزنامه امضای فارسی نکنید... فامیل یا اسم و فامیلتون رو به انگلیسی بنوسید.
    بعد ازتون عکس می گیرین و ولتون می کنن به امان خدا... که تازه اول مصیبته .... اونجا یک سری دارن تافل IBT می دن.. یک سری نمی دونم چی دارن امتحان می دن .....ولی محیط آرومیه و مراقب ها تنها پشت یک اتاقک شیشه ای هستن و بین شما و بغل دستیتون یک دیوار آجریه.
    اول امتحان این ETS که ملت رو گذاشته سر کار و دکان باز کرده ... ازتون می پرسه که میخوان توی تحقیق ETS شرکت کنین.. تورو خدا گول وعده هاشو نخورین مثل من... چون یک عالمه سوال داره و کلی خسته می شین تا جواب بدین...
    اول که Analytical بود... موضوعاش خوب و راحت بود ...
    و اما Verbal … آقا این امتحان CATرو ندید .. یعنی نیست که می گن هی سوال ها سخت تر میشه ... یک وقت اگه زودی هم بتونین به خاطر اینکه کلی بلیدن جواب یک سوال رو خوب می دین و سریع .... با خودتون می گین ... اوه.... قبلی حتما اشتباه بوده...بعد هم نوع سوالاشون قاطی پاتی بود یعنی ممکن بود که sentence completion بیاد بعدش یک antonym بعد چند تا اینجوری بیاد یک هو reading بعد باز اون جفتی ها ....بعد هی یکی از اون یکی از این ...خلاصه من که هی می خواستم بدونم که قبلی رو چطور زدم که ...کار بدی بود البته ...گیج شدم اساسی
    Quantitative خوب بود ... اما هم در مورد Reading مربوط به Verbal و هم در مورد جدولهای این...خوب همین که همه چی جلوت نبود خوب سخت بود... مثل اینکه اگه درست جواب بدی هی وقتت اضافه میشه ... آقا ... واسه همین هی گیج می شی گه بخوای بدونی الان جلو هستی یا عقب از زمان .....من واسه این کلی وقت اضافه آوردم ... فکر کنم نزدیک 4-5 دقیقه ای بود....
    آقا به پیر به پیغمبر اصلا Set آزمایشی وجود نداره..... همش جزء آزمون حساب می شه ....من ساده...به گفته نظر یکی از همین دوستان در همین مبحث... آقا خوشحال... همه رو رندوم زدم ....هر چند واقعا دیگه خسته بودم....که یک هو نزدیک آخراش... دیدم ای دل غافل .. از همونائی که می گن باید جواب رو بنویسم.... دنیا داشت دور سرم میچرخید ...همه زحمات 25 روزم به هدر رفت ...این شد که شدم... Verbal 300 که پارسال که با جان خودم یک کلمه نخونده بودم شانسکی همین رو زدم و Quantitative شدم ..... 650..... دیگه حیف که غرورم اجازه نداد و گرنه همون جا زار زار می زدم زیر گریه ...
    این بود داستان من و توصیه اکید من که اگه یکی بهتون گفت که امتحان اسفند رو هم بدین دیر نیست واسه Deadline ها به حرفش گوش نکنین و همون آبان رو بچسپید و دیگه اینکه این امتحان PBT واقعا می ارزه به صد تا امتحان CAT و درده سراش و اینکه تحقیق نکرده هر حرفی رو باور نکنین حتی همین حرفای من رو... اگه میخوان در مورد چیزی مطمئن شین .... خوب سایت ETS رو بخونین و اگه شک داشتین... بهشون میل بزنید.... امید وارم موفق باشید توی هر امتحانی که انتخاب کردین ... واسه من هم دعا کنید امتحان اسفندم رو این دفعه خوب بدم.... از آقا رامین مهربان هم خیلی ممنون که خیلی تو این مدت کمک بود برام و هست....ایشالا یک جای خوب پذیرش بگیره

Junior Member

كسي نمونه سوالات cb gre را دارد ؟

Junior Member

سلام
    من میخوام امتحان GRE computer-based را در دبی یا ترکیه بدم. از کجا میتونم تاریخ و نحوه ثبت نام را پیدا کنم؟ از سایت ETS چیزی پیدا نکردم. ممنون.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_k523
    سلام
    من میخوام امتحان GRE computer-based را در دبی یا ترکیه بدم. از کجا میتونم تاریخ و نحوه ثبت نام را پیدا کنم؟ از سایت ETS چیزی پیدا نکردم. ممنون.
    این لینک را دنبال کنید
    http://www.ets.org/portal/site/ets/m...0022f95190RCRD

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014
    این لینک را دنبال کنید
    http://www.ets.org/portal/site/ets/m...0022f95190RCRD
    اینجا را قبلا دیده بودم.من تاریخ های برگذاری را میخوام.توی سایت ETS نداره.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_k523
    اینجا را قبلا دیده بودم.من تاریخ های برگذاری را میخوام.توی سایت ETS نداره.
    روی تب test dates کلیک کنید پایین صفحه نوشته

Junior Member

سلام به همه دوستان. من حدود یک ماه پیش دبی امتحان دادم. میشه گفت همه چیز در زمینه امتحان عالی بود البته از عربها بگذریم که تو فرودگاه ممکنه براتون مشکل درست کنند!
    با خیال راحت واسه 11.30 ثبت نام کنید هروقت بیدار شدید برید اونجا هر ساعتی برسید ازتون امتحان می گیرند (من 10 اونجا بودم و حدود 1 کارم توم شد) آب یادتون باشه با خودتون ببرید! البته من از اول واسه cbt برنامه ریخته بودم خیلی فرقی با کاغذی نداره. اما خوب به خاطر cat بودنش تو بخش verbal من کمتر از اونچه که انتظار داشتم شدم.
    البته اینم بگم چون صفحه مانیتور خیلی بالاست من که واقعا خسته شدم فقط دلم میخواست زودتر تموم شه.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)