صفحه 13 از 33 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 328

موضوع: اقامت حين تحصیل در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت حين تحصیل در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    تو این 2 سالی که از این قضیه گذشته هیچ وقت سقف 1000 تا پر نشده. پارسال که فکر کنم 600 تاش بیشتر پر نشد. نگران این موضوع نباش
    ممنون از توضیحاتتون. شما کانادا هستین؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan999 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون. شما کانادا هستین؟
    خواهش میکنم. بله کانادا هستم. ادمونتون
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

همون طوری که توی قسمت "اقامت پس از تحصیل" بحث شده بود، این اقامت پس از دو سال برای PhD باز هم کماکان به یک سال سابقه کار احتیاج داره. خواستم ببینم کسی اطلاع داره که این سابقه کار تا چه حد باید مستند باشه حالا که از داخل کانادا هست؟ من یک سال سابقه کاری که دارم بیمه نداشتک براش و دو سال پاره وقت بوده همزمان با تحصیل که یک سال تمام وقت شاید محسوب بشه ولی کل چیزی که دارم یه نامه کوتاه هست از کارفرما. موضوع کار هم با اینکه کارهای عمرانی بوده ولی زمینه ی کاریش با رشته الآنم کاملا متفاوته.

حالا اصولا جه جوری میشه از پس این قضیه براومد؟ نمیدونم که RA بودنی که بابتش فاند میگیریم حساب میشه یا نه چون اون سیستمش فرق داره... کسی اطلاعاتی داره؟ حتما خیلی از دانشجو های دو سال قبل الآن باید در این زمینه اطلاعات داشته باشن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65 نمایش پست ها
    همون طوری که توی قسمت "اقامت پس از تحصیل" بحث شده بود، این اقامت پس از دو سال برای PhD باز هم کماکان به یک سال سابقه کار احتیاج داره. خواستم ببینم کسی اطلاع داره که این سابقه کار تا چه حد باید مستند باشه حالا که از داخل کانادا هست؟ من یک سال سابقه کاری که دارم بیمه نداشتک براش و دو سال پاره وقت بوده همزمان با تحصیل که یک سال تمام وقت شاید محسوب بشه ولی کل چیزی که دارم یه نامه کوتاه هست از کارفرما. موضوع کار هم با اینکه کارهای عمرانی بوده ولی زمینه ی کاریش با رشته الآنم کاملا متفاوته.

حالا اصولا جه جوری میشه از پس این قضیه براومد؟ نمیدونم که RA بودنی که بابتش فاند میگیریم حساب میشه یا نه چون اون سیستمش فرق داره... کسی اطلاعاتی داره؟ حتما خیلی از دانشجو های دو سال قبل الآن باید در این زمینه اطلاعات داشته باشن
    من روی فروم های دیگه دیدم که ظاهرا RA رو قبول نکرده بودند و ریجکت کرده بودند و اینطور که طرف نوشته بود پاره وقت رو هم قبول نداشتند و فقط تمام وقت میخواستند. همچنین شنیدم نامه کاری تون باید دقیقا شرح وظایفش مطابق با لیست NOC مربوطه باشه. تفاوت زمینه کاریش مهم نیست ولی حتما زمینه کاری تون رو در لیست NOC پیدا کنید و نامه گواهی کار را بر اون مبنا تهیه کنید.

مرسی شما انقدر خوب و سریع جواب میدی و من مثبت دادم که اپلای ابراد نمیزاره دوباره مثبت بدم :-)
    این خیلی برای من غم انگیزه.
    نمیدونین سابقه کار دقیقا باید چی باشه؟ یعنی فرمت خاصی داره؟ یا بیمه از ایران میخوان یا اگه از کشور دیگه ای باشه، چه چیز دیگه ای غیر از یک نامه ساده رو سربرگ شرکت ممکنه نیاز داشته باشن؟

ApplyAbroad Guru

مرسی شما انقدر خوب و سریع جواب میدی و من مثبت دادم که اپلای ابراد نمیزاره دوباره مثبت بدم :-)
    این خیلی برای من غم انگیزه.
    نمیدونین سابقه کار دقیقا باید چی باشه؟ یعنی فرمت خاصی داره؟ یا بیمه از ایران میخوان یا اگه از کشور دیگه ای باشه، چه چیز دیگه ای غیر از یک نامه ساده رو سربرگ شرکت ممکنه نیاز داشته باشن؟
    راستش نه متاسفانه نمیدونم. این نکته ای رو هم که عرض کردم روی فروم canadavisa دیدم و تجربه مستقیم ندارم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

RA قابل قبول هست ولی حتما باید طبق فرمتی باشه که اونا میخوان. من خودم نامه از استادم گرفتم و دادم.
    باید حتما تعداد ساعات کاری در هفته ذکر بشه. برای فول تایم باید حداقل 37.5 ساعت در هفته کار کنی در غیر اینصورت پارت تایم حساب میشه. همچنین باید حقوق سالانت ذکر بشه. مثلا اگه حقوق سالیانت تقسیم بر ساعات کاری سالینت بشه و نتیجه بشه 5 دلار در ساعت معلوم میشه که یه جای کار میلنگه و تعداد ساعت ذکر شده واقعی نبوده و شما فول تایم کار نکردید. واسه اثبات این موضوع باید فرم های tax سالینت رو هم بفرستی که نشون بده چقدر واقعا درآمد داشتی. یا بهتر هست این نامه از payroll دانشگاه گرفته بشه. در ضمن فرمت باید طبق NOC باشه و وظایف کاریت تو نامه درج شده باشه.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    RA قابل قبول هست ولی حتما باید طبق فرمتی باشه که اونا میخوان. من خودم نامه از استادم گرفتم و دادم.
    باید حتما تعداد ساعات کاری در هفته ذکر بشه. برای فول تایم باید حداقل 37.5 ساعت در هفته کار کنی در غیر اینصورت پارت تایم حساب میشه. همچنین باید حقوق سالانت ذکر بشه. مثلا اگه حقوق سالیانت تقسیم بر ساعات کاری سالینت بشه و نتیجه بشه 5 دلار در ساعت معلوم میشه که یه جای کار میلنگه و تعداد ساعت ذکر شده واقعی نبوده و شما فول تایم کار نکردید. واسه اثبات این موضوع باید فرم های tax سالینت رو هم بفرستی که نشون بده چقدر واقعا درآمد داشتی. یا بهتر هست این نامه از payroll دانشگاه گرفته بشه. در ضمن فرمت باید طبق NOC باشه و وظایف کاریت تو نامه درج شده باشه.
    ممنون. پس با این حساب در سال باید 1950 ساعت کار کرد. البته مطمئن نیستم اصلا دانشگاه بر اساس ساعت باشه سیستمش چون هیچ وقت حرفی از ساعت به من نزدن. حالا چقدر در ساعت معقول به نظر میرسه؟ من حساب کردم یه چیزی بین 12 تا 15 دلار با یک فاند برای RA و دو ترم TA هر سال حدودا میشه. این رقم معقوله براشون؟ در مورد وظایف کاری، کار هایی که دانشگاه انجام میشه معمولا تحقیقاتیه و احتمالا تا حدودی با کارهایی که NOC برای یک مهندس تعریف میکنه فرق داشته باشه. با این حساب هم RA و TA رو میشه تو فرمت NOC گنجوند؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

ممنون. پس با این حساب در سال باید 1950 ساعت کار کرد. البته مطمئن نیستم اصلا دانشگاه بر اساس ساعت باشه سیستمش چون هیچ وقت حرفی از ساعت به من نزدن. حالا چقدر در ساعت معقول به نظر میرسه؟ من حساب کردم یه چیزی بین 12 تا 15 دلار با یک فاند برای RA و دو ترم TA هر سال حدودا میشه. این رقم معقوله براشون؟ در مورد وظایف کاری، کار هایی که دانشگاه انجام میشه معمولا تحقیقاتیه و احتمالا تا حدودی با کارهایی که NOC برای یک مهندس تعریف میکنه فرق داشته باشه. با این حساب هم RA و TA رو میشه تو فرمت NOC گنجوند؟
    RA خودش تو لیست NOC هست. سرچ بزن research assistant میاد. اینکه این رقم معمول هست یا نه فقط به سلیقه آفیسر بستگی داره ولی این رقم شما معقول به نظر میاد. هر چند زیاد هم نیست. دانشگاه بر اساس ساعت هست ولی کسی به شما چیزی نگفته. باید ببینی تو نامه ای که بهت میدن چقدر میزنن. واسه خیلیا دانشگاه میزنه 20 ساعت. میگن چون course داشتی پارت تایم حساب میشی. اینکه نامه بعضیا زد میشه دلیلش عدم دقت به همین چیزا هست. شما هر سابقه کار دیگه ای هم داری روش بذار ضرر نداره. فقط اونا هم باید مثل فرمت NOC باشه مگرنه رد میشه.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Guru

فقط توجه کنید در بعضی دانشگاههای کانادا که بنده آشنا هستم RA رو بعنوان یک Award میدهند نه بعنوان حقوق (و درنتیجه مالیات نداره). در این حالت نخواهید تونست بعنوان سابقه کاری مطرحش کنید چون روش مالیات نمیدید. بعنوان دانشجوی بین المللی هم در کانادا محدودیت ساعت کار on-campus و off-campus دارید یعنی نمیتونید بگید من 37.5 ساعت در هفته کار میکردم. این مسائل رو با اداره دانشجویان خارجی دانشگاهتون چک کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)