صفحه 17 از 33 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 328

موضوع: اقامت حين تحصیل در کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اقامت حين تحصیل در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط parvinr نمایش پست ها
    سلام ، من هم الان تو رحله مدیکال هستم و دارم برای دانشگاه پذیرش می گیرم ، اولین سوالم اینه که وضعیتم رو به دانشگاه چی اعلام کنم ؟ چون اصلاً معلوم نیست که کی ویزا میاد و آیا تا قبل از تمام شدن کارهای پذیرش دانشگاه پی آر دارم یا خیر . سوال دوم هم این هست که آیا امکان تغییر وضعیت هست ؟ یعنی با عنوان دانشجوی خارجی و با اون شهریه پذیرش بگیرم آیا می تونم به دانشجوی مقیم تغییر وضعیت بدم و شرایط شهریه هم تغییر می کنه ؟
    الان وضعیت شما اینترنشنال است. هروقت اقامتتون بیاد تغییر وضعیتتون رو به دانشگاه اعلام میکنید و اونها استاتوس شما رو (از نظر شهریه) تغییر میدهند.

سلام

دوستان با شرایط من کسی هست که راهنماییم کنه ؟

من سال دیگه ارشدم تموم میشه و فرآیند اپلی رو شروع میکنم ( شرایطم خوبه مقاله و معدل و ... دارم ) و قصدم از ادامه تحصیل در دکتری هم ادامه تحصیل هست هم گرفتن اقامت یک کشور دیگه به جز میهن عزیز !
    اول اینکه من فعلا معافیت تحصیلی دارم و به عبارتی باید اول تا آخرش سربازی رو برم !

حالا من سوالم اینه چه راهی برای من وجود داره که بتونم اقامت کانادا رو بگیرم بعد برگردم ایران خدمت کنم و دوباره برم کانادا زندگی کنم ؟!؟ من از مطالعاتی که توی فروم داشتم اینجوری فهمیدم که میشه از سال دوم دکتری درخواست اقامت داد و این پروسه حدود ۴ سال طول میکشه که من اگر سال دوم درخواست بدم بعد ۴ سال بعدش بخوام اقامت بگیرم اون وقت من دیگه وقت ندارم که تو کانادا بمونم و کارای اقامت رو انجام بدم کل دوره ی دکتری ۴ هست ، به عبارتی باید حداقل ۶ سال تو کانادا باشی ! اولش به دوره فوق دکتری بعد از دکتری فکر کردم برای ۶ سال موندن و اقامت گرفتن که جدیدا متوجه شدم به دوره ی فوق دکتری معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره و باید برگردی کشورت !

حالا بهترین راه و مسیر برای من چیه ؟!؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_rafiei نمایش پست ها
    سلام

دوستان با شرایط من کسی هست که راهنماییم کنه ؟

من سال دیگه ارشدم تموم میشه و فرآیند اپلی رو شروع میکنم ( شرایطم خوبه مقاله و معدل و ... دارم ) و قصدم از ادامه تحصیل در دکتری هم ادامه تحصیل هست هم گرفتن اقامت یک کشور دیگه به جز میهن عزیز !
    اول اینکه من فعلا معافیت تحصیلی دارم و به عبارتی باید اول تا آخرش سربازی رو برم !

حالا من سوالم اینه چه راهی برای من وجود داره که بتونم اقامت کانادا رو بگیرم بعد برگردم ایران خدمت کنم و دوباره برم کانادا زندگی کنم ؟!؟ من از مطالعاتی که توی فروم داشتم اینجوری فهمیدم که میشه از سال دوم دکتری درخواست اقامت داد و این پروسه حدود ۴ سال طول میکشه که من اگر سال دوم درخواست بدم بعد ۴ سال بعدش بخوام اقامت بگیرم اون وقت من دیگه وقت ندارم که تو کانادا بمونم و کارای اقامت رو انجام بدم کل دوره ی دکتری ۴ هست ، به عبارتی باید حداقل ۶ سال تو کانادا باشی ! اولش به دوره فوق دکتری بعد از دکتری فکر کردم برای ۶ سال موندن و اقامت گرفتن که جدیدا متوجه شدم به دوره ی فوق دکتری معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره و باید برگردی کشورت !

حالا بهترین راه و مسیر برای من چیه ؟!؟
    اگر دکترا بخونید و بعد از دو سال با FSW درخواست کنید، و اگر پرونده اتون قبول بشه، بین یک سال و نیم تا دو سال و نیم بعد اقامت دائم می گیرید. اگر سریع انجام شد که مشکلی نیست. اگر طول کشید می تونید یه جوری تحصیلیتون رو کش بدید. خیلی از دوره های دکترا همین جوری هم 5 ساله می شه. بعد از land کردن می تونید برگردید ایران و سربازیتون رو برید. به هر حال اگر هم به هر دلیل مجبور باشید برگردید، با خروج شما از کانادا پرونده تون همچنان در جریانه. البته زمانی که درخواستتون پذیرفته بشه و ویزا صادر بشه، مدت محدودی (فکر کنم شش ماه) وقت دارید که land کنید. اونو اگه وسط سربازی باشید ممکنه اذیت شید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

من میخوام از مهاجرتی که مخصوص دانشجوهای دکتری در استان کبک هست استفاده کنم ، این تغییری در شرایطی که شما فرمودید ایجاد نمیکنه ؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

من میخوام از مهاجرتی که مخصوص دانشجوهای دکتری در استان کبک هست استفاده کنم ، این تغییری در شرایطی که شما فرمودید ایجاد نمیکنه ؟
    آهان شما CSQ می خواید اپلای کنید؛ اینی که من گفتم واسه Federal بود. کبک رو نمی دنم چقدر طول می کشه. بقیه باید راهنماییتون کنند.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

مرسی ، یه جا تو همین فروم خوندم اینجا که برای درخواست اقامت باید کارت پایان خدمت داشته باشی !!!!!! ولی شما فرمودید میشه ؟ یه کم سر در گم شدم ! با شرایط من کدوم پروسه ی اقامت راحت تر و سریعتر هست FSW یا CSQ ؟ من انگلیسیم خوبه و تا حدود آیلتس ۷ میارم ولی فرانسه اصلا بلد نیستم !

اینو تو سایت مربوط به مهاجرت آنتاریو پیدا کردم :

http://www.ontarioimmigration.ca/OI/...html#_deadline

International students subsidized through the Canadian International Development Agency (CIDA) grants or home country scholarship with return obligations will not be eligible for Opportunities Ontario unless such obligations have been fulfilled.

اون قسمت قرمز شامل سربازی و وثیقه میشه ؟
    ویرایش توسط mohsen_rafiei : February 5th, 2014 در ساعت 01:18 PM

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

مرسی ، یه جا تو همین فروم خوندم اینجا که برای درخواست اقامت باید کارت پایان خدمت داشته باشی !!!!!! ولی شما فرمودید میشه ؟ یه کم سر در گم شدم ! با شرایط من کدوم پروسه ی اقامت راحت تر و سریعتر هست FSW یا CSQ ؟ من انگلیسیم خوبه و تا حدود آیلتس ۷ میارم ولی فرانسه اصلا بلد نیستم !

اینو تو سایت مربوط به مهاجرت آنتاریو پیدا کردم :

http://www.ontarioimmigration.ca/OI/...html#_deadline

International students subsidized through the Canadian International Development Agency (CIDA) grants or home country scholarship with return obligations will not be eligible for Opportunities Ontario unless such obligations have been fulfilled.

اون قسمت قرمز شامل سربازی و وثیقه میشه ؟
    این چیزی که این جا نوشته هیچ ربطی به سربازی و وثیقه و این چیزها نداره. من چون نمی دونم CSQ پروسه اش چقدر طول می کشه نمی تونم مقایسه کنم، ولی اشکال اپلای کردن واسه FSW از کبک، اینه که باید آفیسر متقاعد بشه شما قصد دارید کبک رو ترک کنید بعد از پایان تحصیل. ریسک ریجکت شدنش به خاطر این مورد، بیشتر از غیرکبکی هاست، ولی همچنان بعضی ها موفق میشن.

یعنی به عبارتی میشه گفت برای گرفتن اقامت کانادا داشتن کارت پایان خدمت الزامی نیست ! وایشون اشتباه گفتن .

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post614250
    مرسی

پیش فرض پاسخ : درخواست اقامت توسط دانشجویان دکترا (International PhD Graduates Stream)

سلام دوستانِ عزیز،
    من جدیدا با این فارم آشنا شدم، راستش یه راهنمایی می‌خواستم، من دکترام رو هلند خوندم و الان کار می‌کنم، قصدم مهاجرت به کاناداس ولی‌ چون متاسفانه شرایط اسکیل ورکر رو خیلی‌ سخت کردن به نظرم اگه از اینجا اپلای کنم شانسم خیلی‌ کمه، تازه امسال که اصلا رشتهٔ من جزو اون ۲۴ تا هم نبود، معلوم هم نیست که ۲۰۱۴ چی‌ تصویب کنن، میخوام برای پست داک بیام و بعد از خودِ اونجا اپلای کنم، به نظر دوستانی که تجربه یا اطلاعاتِ بیشتری دارن، شانس من چقدر هست در هنگامِ پست داک برایِ اپلای برای پی‌ ار؟ آیا می‌تونم سریع یه جاب آفر پیدا کنم و جزو پی‌ ان پی‌ اپلای کنم؟ یا نه کار پیدا کردن سخته و باید ۱ سال پست داک کار کنم و بعد تحت کانادین اکسپرینس اقدام کنم؟ راهِ دیگه‌ای هم هست؟ از هر گونه راهنمایی پیشاپیش سپاسگزارم، راستی‌ من شیمی‌ خوندم، مرسی‌ دوستان

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درخواست اقامت توسط دانشجویان دکترا (International PhD Graduates Stream)

نقل قول نوشته اصلی توسط Eli44 نمایش پست ها
    سلام دوستانِ عزیز،
    من جدیدا با این فارم آشنا شدم، راستش یه راهنمایی می‌خواستم، من دکترام رو هلند خوندم و الان کار می‌کنم، قصدم مهاجرت به کاناداس ولی‌ چون متاسفانه شرایط اسکیل ورکر رو خیلی‌ سخت کردن به نظرم اگه از اینجا اپلای کنم شانسم خیلی‌ کمه، تازه امسال که اصلا رشتهٔ من جزو اون ۲۴ تا هم نبود، معلوم هم نیست که ۲۰۱۴ چی‌ تصویب کنن، میخوام برای پست داک بیام و بعد از خودِ اونجا اپلای کنم، به نظر دوستانی که تجربه یا اطلاعاتِ بیشتری دارن، شانس من چقدر هست در هنگامِ پست داک برایِ اپلای برای پی‌ ار؟ آیا می‌تونم سریع یه جاب آفر پیدا کنم و جزو پی‌ ان پی‌ اپلای کنم؟ یا نه کار پیدا کردن سخته و باید ۱ سال پست داک کار کنم و بعد تحت کانادین اکسپرینس اقدام کنم؟ راهِ دیگه‌ای هم هست؟ از هر گونه راهنمایی پیشاپیش سپاسگزارم، راستی‌ من شیمی‌ خوندم، مرسی‌ دوستان
    سلام، تا جایی که من دیدم post-doc ها بیشتر از Canadian Experience Class اپلای می کنند. اگر به عنوان Foreign Worker بخواین از طریق استانی در آنتریو درخواست نامزدیِ مهاجرت کنید، کارفرمای شما، بر فرض این که پیشنهاد کار خوبی براتون جور بشه، باید Pre-screening نشون بده، مبنی بر این که آیا تلاش کرده از شهروندان کانادایی برای اون موقعیتی که به شما پیشنهاد داده استفاده کنه (مثل آگهی در روزنامه و ...). من تجربه ای ندارم ولی حدس می زنم پر پیچ و خم باشه و CEC معقول تره واسه ی شما.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)