صفحه 21 از 33 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 328

موضوع: اقامت حين تحصیل در کانادا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت حين تحصیل در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط paria67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه یه نفر توی Quebec تحصیل کنه و بعد از اتمام تحصیلاتش اقامت دائم واسه استان Quebec بگیره، می‌تونه با اون PR کارتش بره توی استان Ontario زندگی کنه و بعد از چندسال Citizenship بگیره؟ یا اینکه تا وقتی PR هست حتما باید توی Quebec بمونه و صبر کنه تا اون چند سال بگذره و Citizenship بگیره، بعدش بره یه استان دیگه زندگی کنه؟
    اگر اقامت دائم فدرال بگیرید میتونید هر جای کانادا زندگی کنید و محدودیتی نداره. ولی اگر اقامت استانی گرفته باشید (چیزی که در استان انتاریو هست) اونوقت باید در همون استان بمونید تا اقامت دائم فدرال بگیرید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian84 نمایش پست ها
    خواهش میکنم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه:

سلام دوستان من الان در کانادا دانشجوی دکتری هستم و درسمو تازه شروع کردم، میخواستم ببینم از کی و چطوری میتونم برا پی آر اقدام کنم؟ و آیا اگه من الان اقدام کنم، سایر اعضای خانواده که قصد اقدام (بصورت دانشجویی یا ویزیتوری و یا کاری) دارند، براشون مشکل پیش میاد یا نه؟ منظورم از طرف سفارته.
    ممنون
    در حین تحصیل نمیتونید برای اقامت دائم از طریق تجربه کانادایی اقدام کنید چون کار در دانشگاه رو در حین تحصیل تجربه کانادایی مورد قبول اقامت قبول نمیکنند ( 2 سال پیش قبول میکردند ولی الان تو فرمش هست که آیا در حین کار دانشجو بوده اید یا نه؟)
    تنها راهش (البته در استان انتاریو) اقدام از طریق PhD Stream هست که زیر مجموعه ی Federal Skill Workers حساب میشه. شرایط و جزئیاتش رو از سایت cic.gc.ca ببینید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    اگر اقامت دائم فدرال بگیرید میتونید هر جای کانادا زندگی کنید و محدودیتی نداره. ولی اگر اقامت استانی گرفته باشید (چیزی که در استان انتاریو هست) اونوقت باید در همون استان بمونید تا اقامت دائم فدرال بگیرید.
    تا جایی که بنده میدونم چیزی بنام اقامت استانی که متفاوت از اقامت دائم باشه نداریم. کسانی که از طرف استان nominate میشوند هم اقامت دائم فدرال میگیرند.

سلام دوستان
    من قبلنا شنیده بودم وقتی کسی ادمیشن برای phd از کانادا با فول فاند بگیره، بعد از 5 سال و اتمام دکتراش میتونه سیتیزن بشه و پاسپورت بگیره!یعنی شنیده بودم از اول که میای کانادا پروسه سیتیزنشیپ شروع میشه و بعد 5 سال سیتیزن میشی و پاس میگیری!
    طبق قوانین جدید اینچیزی که گفتم درسته یا کلا توهمی بیش نبوده!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahmnb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قبلنا شنیده بودم وقتی کسی ادمیشن برای phd از کانادا با فول فاند بگیره، بعد از 5 سال و اتمام دکتراش میتونه سیتیزن بشه و پاسپورت بگیره!یعنی شنیده بودم از اول که میای کانادا پروسه سیتیزنشیپ شروع میشه و بعد 5 سال سیتیزن میشی و پاس میگیری!
    طبق قوانین جدید اینچیزی که گفتم درسته یا کلا توهمی بیش نبوده!
    نه طبق قوانین جدید و نه طبق قوانین قدیم چنین چیزی نیست. شما اول باید اقامت دائم کانادا را بگیرید و بعد از چهار سال حضور در کانادا با اقامت دائم آن وقت میتونید برای تابعیت اقدام کنید. برای روشهای گرفتن اقامت دائم به تاپیک مهاجرت مراجعه کنید.

دوستان عزیز اگر کسی اطلاعات کاملی بهمراه منبع درمورد Express Entry که قرار هست جایگزین PhD stream بشه و از ژانویه 2015 اجرا میشه بده ممنون میشم. درمورد اینکه کلا چی قراره بشه و چه بلایی سر دانشحوهای PhD خواهد آمد.
    http://www.cbc.ca/news/politics/skil...unch-1.2673822
    http://news.gc.ca/web/article-en.do?...402.1404712517
    خدایا چنان کن سر انجام کار را که تو خوشنود باشی و ما رستگار

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahesam84 نمایش پست ها
    دوستان عزیز اگر کسی اطلاعات کاملی بهمراه منبع درمورد Express Entry که قرار هست جایگزین PhD stream بشه و از ژانویه 2015 اجرا میشه بده ممنون میشم. درمورد اینکه کلا چی قراره بشه و چه بلایی سر دانشحوهای PhD خواهد آمد.
    http://www.cbc.ca/news/politics/skil...unch-1.2673822
    http://news.gc.ca/web/article-en.do?...402.1404712517
    هنوز اطلاعات دقیقی بجز همان لینکها اعلام نشده. احتمالا حوالی همان ژانویه 2015 مقررات جدید رو اعلام میکنند.

Junior Member

سلام دوستان
    من درحال حاضر منتظر ویزای تحصیلی برای دوره دکتری هستم. اما میخواستم امتیازاتی که لازم هست برای گرفتن اقامت داشته باشم و بدون تا از همین اول روشون کار کنم. کسی میتونه یک راهنمایی کلی من و کنه و با نکات کلیش آشنا کنه تا یک دید کلی بدست بیارم و بعد خودم سرچ کنم؟
    خیلی ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تا جایی که بنده میدونم چیزی بنام اقامت استانی که متفاوت از اقامت دائم باشه نداریم. کسانی که از طرف استان nominate میشوند هم اقامت دائم فدرال میگیرند.
    کسی که nominate میشه مقیم فدرال حساب نمیشه و تا یه مدت زمان مشخصی باید در همان استان بمونه و مشغول باشه و بعدا برای فدرال اقدام کنه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    کسی که nominate میشه مقیم فدرال حساب نمیشه و تا یه مدت زمان مشخصی باید در همان استان بمونه و مشغول باشه و بعدا برای فدرال اقدام کنه.
    چنین قانونی را من جایی ندیدم که افراد بعد از لندینگ مجددا برای فدرال درخواست بدهند. ممکنه رفرنس بدید؟ الان هم افرادی که با نومینیشن کبک یا بقیه استانها وارد میشوند بعضا مستقیما به استانهای دیگر میروند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)