صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 134

موضوع: تهيه مقدمات سفر شامل لوازم ضروري، فريت بار و غيره

Thumbs up تهيه مقدمات سفر شامل لوازم ضروري، فريت بار و غيره

در این تاپیک در مورد تهیه مقدمات سفر بحث می شود. بدیهی است تنها پس از اخذ ویزا مجاز هستید که در این مباحث شرکت کنید. کلیه موارد عنوان شده باید در راستای همین موضوع بوده و موارد خارج از این موضوعات بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد. پیش از هرگونه ارسالی ارسال های قبلی را مطالعه کنید.
    ویرایش توسط MMoHH : August 2nd, 2013 در ساعت 04:33 AM

Thumbs up تهيه مقدمات سفر شامل لوازم ضروري، فريت بار، بليط و غيره

دوستان ما كمتر از دو ماه ديگه عازم سفر هستيم و بايد از الان به فكر تداركات باشيم تا خداي نكرده قبل يا بعد از رفتن به نروژ با مشكل و كمبود خاصي مواجه نشيم. در اينجا سعي خواهيم نمود تا چك ليست جامعي رو ايجاد كنيم تا از روي اون بتونيم بارمون رو ببنديم و از اون جايي كه احتمال زياد باري كه همراه خواهيم داشت بيش از مقدار مجاز خواهد بود بايد به فكر فريت هم باشيم. ظاهرا ارزان ترين و سر راست ترين پرواز به اسلو رو در حال حاضر هواپيمايي تركيه انجام ميده و به همين جهت به نظرم بايد ببينيم ميزان بار مجازش چقدره و هزينه فريت اين شركت براي اسلو چقدره.

من ليستي مقدماتي از لوازمي كه احتمالا مورد نياز خواهد بود اينجا مي ذارم و اميدوارم شما هم كاملش كنيد و نظر بديد. البته اين ليست جزئيات زيادي داره و انتظار ندارم همه اين موارد رو با خودمون ببريم ولي فكر كنم هر چي كامل تر باشه بهتره چون مي تونيم از روي ليست مادر ليست خودمون رو تهيه كنيم و احيانا اگه چيزي تا به حال به ذهن ما نرسيده باشه اينجا مي تونيم پيدا كنيم و به ليستمون اضافه كنيم.
    لطفا توجه كنيد كه پوشاك و لوازم برقي و الكترونيكي از قبيل تلفن همراه و لپ تاپ به دليل وجود ماليات بسيار بالا اونجا خيلي گرونه و توصيه ميشه تا جايي كه مي تونيد اين لوازم رو از ايران تهيه كنيد. ظاهرا در حال حاضر در منيريه تهران (ميدان حر و خيابان امام خميني) مي تونيد لباس گرم با قيمت مناسب پيدا كنيد چون الان فصلش نيست و تخفيف خوبي ميدن و از طرفي تو مغازه هاي عادي بعيد مي دونم الان بشه چيزي پيدا كرد. براي كفش هم توصيه شده به فروشگاه هاي لوازم كوه نوردي مراجعه كنيد. بهتره حتما با خودتون چكمه ببريد نروژ و همچنين لباس هاي ضد آب و باروني.

لوازم خواب: بالش، پتو،ملحفه، رو تختی و روبالشی...
    لوازم بهداشتی: (گیره مو، شانه، سوهان ،ناخنگیر، تیغ، مسواک، نخ دندان)، حوله صورت و حمام ، لیف ، کرم(مرطوب کننده و ضد آفتاب)،شامپو و صابون
    وسايل الكترونيك و نرم افزار: مثل موبايل، لپ تاپ، فلش مموري و CD های مورد نیاز مثل نرم افزارهای مورد استفاده...
    لوازم آشپزخانه: ماهيتابه، بشقاب، كارد...
    كتاب: كتاب درسي، كتاب شعر، ديكشنري...
    لوازم التحرير: غلط گير، ماركر، پاك كن، دفتر....
    البسه: زیرپوش و لباس زیر، جوراب، لباس ورزشي، لباس گرم، دمپايي، كفش ورزشي، شلوار چسب که زیر شلوارتون تو زمستون بپوشید، بادگیر...
    مواد غذايي: سبزی خشک، كنسرو، مربا، خشکبار...
    مدارك: تحصيلي، شناسايي....
    دارو و پزشكي: چسب زخم، استامينوفن (كدئين به هيچ وجه نباشه)...
    متفرقه: كيف، كوله پشتي، کمر بند، کیف پول، نخ و سوزن و قیچی، چوب رختی، آلبوم عکس...
    کفش و دمپایی

جهت تهيه اين ليست از پست هاي مفيد دوستانم در انجمن سوئد و فنلاند هم بهره برده ام كه همينجا تشكر مي كنم. لطفا به كامل تر شدن اين ليست كمك كنيد.

پیش فرض پاسخ : تهيه مقدمات سفر شامل لوازم ضروري، فريت بار، بليط و غيره

من هم موارد زير رو به ليست آقا مهدي اضافه مي كنم.

1. پلوپز و آرام پز برقي ، كتري برقي ، هيتر برقي و يا بخاري برقي

2. يك قاليچه كوچك براي نماز خواندن و جانمازي و مهر

3. سشوار كوچك مسافرتي ، اتوي كوچك مسافرتي

4. لوازم بهداشتي مانند لوازم حمام و شامپو و صابون

5. يكعدد كيف پاسپورتي گردن آويز و كيف پول گردن آويز

6. گوشي و شارژر موبايل نو يا مستعمل

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    به نظر من دوستان ابتدا از وسایلی که در اتاق خوابگاهتون و وسایلی که تو common available roomsهاتون وجود داره مطلع بشید بعدا تصمیم بگیرید چی ببرید و چی نبرید. در مورد بنده علاوه بر وسایلی خوابگاه ارائه داده(مثلا تمامی موارد مورد 1- که آقا علیرضا گفتند در یه آشپز خانه که مشترک هستش وجود داره) خوابگاه تو فرمی که واسم فرستاده بود گفته بود که ما وسایل پخت وپز و ملافه و تشک و ...اجاره هم میدیم که بایستی 120 کرون ماهیانه بدید.
    با تشکر

Junior Member mohsen fardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETROLEUM GEOLOGY AND GEOPHYSICS, THE UNIVERSITY OF OSLO

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    سلام مهدی جان

من فکر نمیکنم به این موارد احتیاج داشته باشید... تا اونجا که من میدونم خوابگاه مبله هستش و نیازی به رخت خواب نداره...

من برای اسلو رو میدونم که منظورشون از مبله بودن تخت و میز و صندلی و بوک کیس هست و پتو و ملافه و بالش نداره و یکی از دوستای من هم Bodo University بود میگفت اینا رو نداشته و برای یک پتو مجبور شده 70 تومن بده!

Junior Member

در ضمن پیشنهاد من برای دوستان ,قبل از رفتن به نروژ اینه که تا جایی که می تونید زبان نروژی یاد بگیرید(زبان خیلی ساده ای داره ).از یه طرف ما همگی الان تو جو نروژ رفتن هستیم که باعث میشه انگیزه و توان یادگیری بالایی داشته باشیم از طرف دیگه هم تو نروژ معلوم نیست که تو چه شرایطی باشیم و شاید حجم زیاد درسها و سایر مسائل پیرامونی مانع یادگیری اون بشه.و امیدوارم که آشپزی همه دوستان خوب باشه و اگه چنین نیست حتما تو این مدت وقت بزارید و یاد بگیرید.اگه تونستید یه پنج شش کیلویی برنج با خودتون ببرید چون شاید طول بکشه به غذاهای اونا عادت بکنیم . سعی کنید برخی وسایلی که اونجا شدیدا گرونه رو از اینجا تهیه کنید مثل لب تاب یا لباسهای گرم .من شرایطم شاید با دوستان فرق کنه من ابتدا بایستی به استاونجر برم پیش آشنامون . می خوام از آنتالیا با هواپیمای نروژی برم به استاونجر .آشنامون به من میگفت که تو هیچی نیار همه چیز تو خونه ما هست!!! ولی خوب ....
    تو کشورهای خارجی دو چیز خیلی خیلی خیلی اهمیت دارد یکی پاسپورتتون ودیگری پولتون به همین خاطر با آقا علی رضا موافقم که بایستی یه کیسه مانندی که بشه از گردنمون آویزونش کنیم داشته باشیم یکی واسه پاسپورت و دیگری واسه پول. اینها کلیاتی بود که باید در نظر بگیریمشون .الان چیزی در مورد اون لیست به ذهنم نمیرسه ولی اگه یادم اومد این لیست رو با همون ترتیبی که آقا مهدی نوشتند , کامل میکنم.
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

بچه ها منم براتون دو تا لیست که مربوط به بچه های سوئد هست رو اینجا می زارم.حتما بعضی نکاتش به دردتون می خوره.امیدوارم نروژ به همگیتون خوش بگذره
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    I am not in this site anymore.Alireza

@sepehr_jun
    سپهر جان تا جايي كه من در مورد سوئد و اسلو مي دونم به صورت نرمال مبله به همونايي ميگن كه آقا محسن اشاره كردن ولي باز با خوابگاهتون چك كنيد خوبه چون اگه احيانا بريد اونجا و نباشه براي شما خيلي گرون در مياد و از طرفي روزاي اول كه اصلا با اون شهر اشنا نيستيد بايد راه بيفتيد بريد خريد كنيد.

@Seyed Alireza
    عليرضا جان تا جايي كه من چك كردم و اطلاع دارم خوابگاه هايي كه پول برق ثابت مي ديد و كنتور مستقل نداره به هيچ وجه حق استفاده از لوازم پر مصرف برقي مثل بخاري برقي رو نداريد.

@bili
    جناب خاكپور بعيد مي دونم پلوپز داشته باشن خوابگاه ها. احتمال داره كه مايكروفر داشته باشن و اجاق گاز و يخچال. لطفا در اين مورد حتما سوال كنيد. من اين وسيله رو از قلم انداخته بودم و خوب شد عليرضا ياداوري كرد. حالا به نظرتون واقعا همچين چيزي ببريم؟ چون خواهرم مي گفت راحت ميشه تو نيم ساعت با قابلمه معمولي برنج پخت و نيازي به آرام پز نيست. اونجا هم كه فكر نكنم بخواهيم 2 وعده در روز برنج بخوريم.

@mohsen fardi
    محسن جان شامپو و صابون كه وزن و حجم زيادي ندارن،‌به نظرم بر داريم بهتره چون ممكنه روزاي اول زياد وقت خريد و اين حرفا نداشته باشيم.

@ali-composite
    علي جان خيلي لطف كردي. شما هم اميدوارم هر جا كه هستي شاد و موفق باشي.

سلام دوستان

من چندي پيش، يه مطلبي رو تو يكي از انجمن هاي اروپا، كه الان هم خاطرم نيست كدوم انجمن بود، ميخوندم ، راجع به بردن زعفران. مساله اي كه عنوان شده بود از اين قرار بود كه اگه ميتونيد زعفران ببريد چون حداقل قادر خواهيد بود با فروشش هزينه بليط خودتونو تامين كنيد. بنده از صحت اين مطلب اطلاع ندارم. دوستاني كه نرو‍ژ هستند يا اطلاع دارند لطفا راهنمايي كنند.
    در صورتي كه اين مطلب صحت داره آيا به هر ميزاني كه بخواهيم ميتونيم ببريم يا محدوديت داره؟(با پرواز تركيش)، اصلا واقعا اونجا ازمون خوب ميخرند؟
    متشكرم

عليرضا

Junior Member

سلام دوستان. من یه سوال داشتم در مورد واحد پولی که از ایران می خواهید تهیه کنید و با خودتون ببرید. اگه کسی اطلاع خوبی داره بگه که NOK ببریم یا USD یا EUO. اگه قرار NOK ببریم کسی میدونه حجم پولی که می بریم زیاد میشه یا نه؟ در مورد EUO می دونم که مشکل خاصی نیست، بخاطر اینکه اسکناسهای درشتش موجوده اما در مورد NOK اطلاع خاصی ندارم. ممنون میشه دوستان کمک کنند.

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)