صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: اگر به عقب بر می گشتید باز هم نروژ را انتخاب می کردید؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض اگر به عقب بر می گشتید باز هم نروژ را انتخاب می کردید؟

یکی از موضوعات بسیار مهمی که درباره مهاجرت به هر نقطه ای از جهان وجود دارد، طرح مجدد این پرسش است که از فرد مهاجر پرسیده می شود: اینکه آیا اگر زمان دوباره به عقب بر می گشت، دوباره همین کشوری را که در آن هست، انتخاب می کرده است؟

شما چطور؟
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture and energy university of tehran

پیش فرض پاسخ : اگر به عقب بر می گشتید باز هم نروژ را انتخاب می کر

باسلام من از ایران نرفتم ولی حس می کنم تنها چیزی که باعث میشه برگردیم به ایران خونواده است یا چیزی که اینجا به خاطر هدفمون گزاشتیمش کنار... یه چیزایی رو از دست میدیم یه چیزایی رو بدست میاریم.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خب بله...خود من هم ایران هستم ولی نروژ یکی از انتخابهای مهم من برای دکترا هست...اینجا می خواستم ببینم اونهایی که رفتند و الان در نروژ هستند آیا راضی اند از انتخابشون؟

Banned

اونجوری که من در موردش پرس و جو کردم نروژ کشور مناسبی برای دکترا محسوب میشه ولی بیشتر برای رشته های فنی ای که در اون کشور in demand هستن با توجه به صنایع اون کشور..چون برای رشته های علوم انسانی برای بازار کار بعدی اون احتیاج به زبان بومی اونجاست و اگر هم هدف کار آکادمیکه که اون وقت شانس خیلی بالایی برای دانشجوی اینترنشنال نیست مگر اینکه از دانشگاه های high rank انگلیسی زبان فارغ التحصیل شده باشه که بعد از فارغ التحصیلی بتونه تو این سری کشور ها بصورت lecturer کار آکادمیک خودشو شروع کنه..

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad88 نمایش پست ها
    اونجوری که من در موردش پرس و جو کردم نروژ کشور مناسبی برای دکترا محسوب میشه ولی بیشتر برای رشته های فنی ای که در اون کشور in demand هستن با توجه به صنایع اون کشور..چون برای رشته های علوم انسانی برای بازار کار بعدی اون احتیاج به زبان بومی اونجاست و اگر هم هدف کار آکادمیکه که اون وقت شانس خیلی بالایی برای دانشجوی اینترنشنال نیست مگر اینکه از دانشگاه های high rank انگلیسی زبان فارغ التحصیل شده باشه که بعد از فارغ التحصیلی بتونه تو این سری کشور ها بصورت lecturer کار آکادمیک خودشو شروع کنه..
    درود

موافقم اتفاقا فقط اینکه خب کسی وقتی نروژ رو انتخاب کرده برای دکترا و زندگی حتما باید زبان اون کشور رو هم در طول دوره دکتراش یادبگیره و این چیز پیچیده ای هم نیست...به هرحال اون کشو رو برای زندگی انتخاب کرده...من نمی خوام از بحث منحرف بشیم چون بحث این تاپیک درباره ی ماهایی که شاید بریم نیست، درباره ی اونهایی است که رفتند !

Junior Member

من قطعا نروژ رو دوباره انتخاب میکردم اما برای موندن بعد از فارغ التحصیلی تا جایی که میدونم بیشتر روی کار آکادمیک باید حساب کنید که اونم پیدا کردنش ساده نیست و همون زبان نروژی میخواد. حالا دوستان با تجربه تر نظر بدن

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Marymbanoo نمایش پست ها
    من قطعا نروژ رو دوباره انتخاب میکردم اما برای موندن بعد از فارغ التحصیلی تا جایی که میدونم بیشتر روی کار آکادمیک باید حساب کنید که اونم پیدا کردنش ساده نیست و همون زبان نروژی میخواد. حالا دوستان با تجربه تر نظر بدن
    با درود بی پایان برای شرکتتون در بحث

شما چندوقته ساکن نروژ هستین؟ با زبان چطور کنار اومدین؟ دانشجوی چه مقطعی هستین؟

من نروژ نیستم اما اتفاقا داشتم یک برنامه میدیم ایرانی 20 سال ساکن نروژ بود میگفت مردم خوبی هستند اما باطنا شما رو خارجی میدونند و دوست صمیمی با شما نمیشوند فرصت های شغلی زیادی هم وجود ندارد نسبت به کشورهای دیگه. کلا کشورهای اسکاندیناوی فرهنگ خاص خودشون رو دارن حتی اروپایی های دیگه هم زیاد تطابق رفتاری باهاشون ندارند گزینه خوبی برای شرقی ها نیستند.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض اگر به عقب بر می گشتید باز هم نروژ را انتخاب می کر�

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    من نروژ نیستم اما اتفاقا داشتم یک برنامه میدیم ایرانی 20 سال ساکن نروژ بود میگفت مردم خوبی هستند اما باطنا شما رو خارجی میدونند و دوست صمیمی با شما نمیشوند فرصت های شغلی زیادی هم وجود ندارد نسبت به کشورهای دیگه. کلا کشورهای اسکاندیناوی فرهنگ خاص خودشون رو دارن حتی اروپایی های دیگه هم زیاد تطابق رفتاری باهاشون ندارند گزینه خوبی برای شرقی ها نیستند.
    دوست گرامي با درود خدمت شما
    به طور بالفرض تمام دنيا غير از سرزمين مادري تان ( كه جالب توجه تر هم مي شود وقتي در همينجا بدنيا مي آييد، فارسي صحبت مي كنيد و شما را باز خارجي مي بينند!) شما را بالفرض خارجي ميبينند ! مهم ترين دليل ادغام فرهنگي در يك كشور با اكثريت تك نژادي( مثلا فرانسه،آلمان، نروژ و سوئد) زبان آن كشور است. كساني كه زبان آن كشور را نمي دانند از ادغام شدن در آنجا محروم خواهند شد. زبان آنها، انگليسي نيست !!!
    در قدم اول ايرانيان مهاجر در 90 درصد موارد، تلاشي براي يادگيري زبان كشور مقصد نمي كنند ! به هلند مي روند اما با انگليسي و با اين پيشفرض كه آنها انگليسي خوب مي دانند !
    در قدم دوم فرهنگهاي فردگراي شديد اسكانديناو، تمايلي به دوست شدن سريع با شما ندارند ! چرا كه نه زبان آنها را مي دانيد نه فرهنگ آنها را ! در همان ابتدا، بايد يادبگيريم كه به حيطه ي شخصي يك اسكانديناو احترام بگذاريم.
    در قدم سوم، شغل ها باز بدون دانستن زبان اصلي آن كشورها، غيرممكن و به شدت محدود است !
    در قدم چهارم، بايد فرهنگ اسكانديناوي را بشناسيم...اين فرهنگ در سينما و ادبيات نروژ و سوئد في المثل حضور فعال دارد...با تماشاي فيلم هايشان براحتي ميبينيد كه شباهتي با اكثريت اروپاي جنوبي و غربي و بريتانيا ( ژرمانيك و لاتين ) ندارند !

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    دوست گرامي با درود خدمت شما
    به طور بالفرض تمام دنيا غير از سرزمين مادري تان ( كه جالب توجه تر هم مي شود وقتي در همينجا بدنيا مي آييد، فارسي صحبت مي كنيد و شما را باز خارجي مي بينند!) شما را بالفرض خارجي ميبينند ! مهم ترين دليل ادغام فرهنگي در يك كشور با اكثريت تك نژادي( مثلا فرانسه،آلمان، نروژ و سوئد) زبان آن كشور است. كساني كه زبان آن كشور را نمي دانند از ادغام شدن در آنجا محروم خواهند شد. زبان آنها، انگليسي نيست !!!
    در قدم اول ايرانيان مهاجر در 90 درصد موارد، تلاشي براي يادگيري زبان كشور مقصد نمي كنند ! به هلند مي روند اما با انگليسي و با اين پيشفرض كه آنها انگليسي خوب مي دانند !
    در قدم دوم فرهنگهاي فردگراي شديد اسكانديناو، تمايلي به دوست شدن سريع با شما ندارند ! چرا كه نه زبان آنها را مي دانيد نه فرهنگ آنها را ! در همان ابتدا، بايد يادبگيريم كه به حيطه ي شخصي يك اسكانديناو احترام بگذاريم.
    در قدم سوم، شغل ها باز بدون دانستن زبان اصلي آن كشورها، غيرممكن و به شدت محدود است !
    در قدم چهارم، بايد فرهنگ اسكانديناوي را بشناسيم...اين فرهنگ در سينما و ادبيات نروژ و سوئد في المثل حضور فعال دارد...با تماشاي فيلم هايشان براحتي ميبينيد كه شباهتي با اكثريت اروپاي جنوبي و غربي و بريتانيا ( ژرمانيك و لاتين ) ندارند !
    دوست عزیز این نظریاتی که شما میدید مال الان هست که ایران هستید و هنوز خارج از ایران رو لمس نکردید. فیلمو اینا رو فراموش کنید. از تو فیلم نمیتونید با فرهنگ اون کشور آشنا بشید. اول بیاید بیرون از ایران و برید به اون کشور مورد نظر بعد متوجه میشید. در مورد زبان با شما موافقم. ولی شما خیلی براحتی در مورد زبان صحبت میکنید. حتی زبان انگلیسی که هممون یه آشنایی پیش فرضی باهاش داشتیم به اون راحتی نیست که مشکلی نداشته باشه چه برسه اگه بخوایی یک زبان جدید رو تازه از اول شروع کنی به یادگیری!!! به این راحتی نیست که بگی در طول دوره تحصیلیت زبان اون کشور رو یاد میگیری. درثانی اگه تا حدودی هم یاد بگیری، لهجه خواهی داشت و باز هم نمیتونی ادغام بشی.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)