با توجه به این مسئله که چند دانشگاه خاص در آلمان مورد توجه ایرانیان عزیز می باشند و این مدتی که من درگیر مسئله پذیرش از آلمان بوده ام و خوب به همین خاطر اطلاعات کم و بیش جامعی ازین دانشگاه ها دارم و جای خالی تاپیکهای مربوط به این دانشگاه ها رو احساس کردم , تصمیم گرفتم به معرفی این دانشگاه ها بپردازم وسعی من برین خواهد بود که اطلاعاتی که مخصوصا برای بچه های ایرانی مفید هستند رو براتون بگذارم.فقط از مدیران سایت خواهشمندم که مو ضع خودشون رو همین ابتدای کار در مورد این تصمیم ما بفرمایند تا برنامه برای ادامه داستان مشخص بشه.
در ابتدا تصمیم من برین هستش که از دانشگاه های واقع در استان نیدرساخزن شروع کنم چرا که این استان چند دانشگاه بزرگ و قابل توجه داره که اتفاقا ایرانیهای زیادی رو به این استان جذب می کنه.
برای شروع از دانشگاه هانوفر خواهم گفت که خودم اولین پذیرشم رو از همین دانشگاه گرفته بودم.
از دوستان عزیزی که ازین دانشگاه(و هر دانشگاهی که در ادامه در موردش صحبت خواهیم کرد) پذیرش گرفتن و مخصوصا آنهایی که تحصیلشون رو شروع کردند هم خواهشمندیم به بحث بپوندند به این هدف که سردرگمی و استیصالی که خیلی از ما در مقطع انتخاب دانشگاه کشیدیم دامن گیر دیگر دوستان نشه و هر کسی با توجه به شرایطش با یه اطمینان نسبی اقدام به درخواست برای پذیرش رو انجام بده.
در هر تاپیک وضعیت کلی دانشگاه و وضع دو رضته اصلی برق و مکانیک که خوب از روی اونها می شه کم و بیش یه قضاوت درستی از دیگر رشته ها رسید و همچنین شهر مورد نظر صحبت خواهیم کرد.