صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 379

موضوع: Leibniz Universität Hannover

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض Leibniz Universität Hannover

با توجه به این مسئله که چند دانشگاه خاص در آلمان مورد توجه ایرانیان عزیز می باشند و این مدتی که من درگیر مسئله پذیرش از آلمان بوده ام و خوب به همین خاطر اطلاعات کم و بیش جامعی ازین دانشگاه ها دارم و جای خالی تاپیکهای مربوط به این دانشگاه ها رو احساس کردم , تصمیم گرفتم به معرفی این دانشگاه ها بپردازم وسعی من برین خواهد بود که اطلاعاتی که مخصوصا برای بچه های ایرانی مفید هستند رو براتون بگذارم.فقط از مدیران سایت خواهشمندم که مو ضع خودشون رو همین ابتدای کار در مورد این تصمیم ما بفرمایند تا برنامه برای ادامه داستان مشخص بشه.
    در ابتدا تصمیم من برین هستش که از دانشگاه های واقع در استان نیدرساخزن شروع کنم چرا که این استان چند دانشگاه بزرگ و قابل توجه داره که اتفاقا ایرانیهای زیادی رو به این استان جذب می کنه.
    برای شروع از دانشگاه هانوفر خواهم گفت که خودم اولین پذیرشم رو از همین دانشگاه گرفته بودم.
    از دوستان عزیزی که ازین دانشگاه(و هر دانشگاهی که در ادامه در موردش صحبت خواهیم کرد) پذیرش گرفتن و مخصوصا آنهایی که تحصیلشون رو شروع کردند هم خواهشمندیم به بحث بپوندند به این هدف که سردرگمی و استیصالی که خیلی از ما در مقطع انتخاب دانشگاه کشیدیم دامن گیر دیگر دوستان نشه و هر کسی با توجه به شرایطش با یه اطمینان نسبی اقدام به درخواست برای پذیرش رو انجام بده.
    در هر تاپیک وضعیت کلی دانشگاه و وضع دو رضته اصلی برق و مکانیک که خوب از روی اونها می شه کم و بیش یه قضاوت درستی از دیگر رشته ها رسید و همچنین شهر مورد نظر صحبت خواهیم کرد.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سوالات و توضیحات در مورد دانشگاه Leibniz Universität Hannover و نظر پذیرفته شد

دانشگاه هانوفر دانشگاهیست با حدود 20000 دانشجو شامل 3000 دانشجوی خارجی که بعد از دانشگاه گوتینگن بزرگترین دانشگاه استان نیدرزاخسن به شمار می ره و زمان تاسیس اون یه سال 1831 بر میگرده.این دانشگاه عضو گروه TU9هستش که این گروه متشکل از 9 دانشگاه قدیمی و بزرگ آلمان می باشه که هدفش مرتبط ساختن هر بیشتر دانشجوهای مهندسی با جامعه سیاست اقتصاد و صنعت هست و به همین منظور برنا مه های تحقیقاتی زیادی رو پشتیبانی می کنه.لازم به ذکره که اعضای این گروه اعتبار ویژه ای برای برنامه های مستر و بچلر دیگر اعضا قائل هستند.
    این دانشگاه در حال حاضر 75 رشته رو در قالب دانشکده های زیر ارائه می ده:
    دانشکده معماری و شهر سازی
    دانشکده عمران و زمین شتناسی
    دانشکده برق و انفورماتیک
    دانشکده حقوق
    دانشکده اقتصاد و مدیریت
    دانشکده علوم انسانی
    دانشکده ریاضی و فیزیک
    دانشکده مکانیک
    دانشکده علوم طبیعی

این دانشگاه از رنکینگ کلی نسبتا خوبی بهره مند هست(400-500 طبق رنکینگ سایت) ولی خوب در رشته ای مثل مکانیک و برق جایگاه متوسطی رو در بین دانشگاه های آلمان داره.برای مثال از نقطه نظر فاند دادن جزو گروه دانشگا های برتر محسوب می شه ولی بر خلافش در زمینه تجهیزات و لابراتوار ضعیف به شمار می ره.

از نکته هایی که لازم می دونم برای سیستم پذیرش این دانشگاه بهتون بگم این هست که با تو جه به ظرفیت بالای این دانشگاه برای اخذ دانشجو سیستم تحلیل و امتیاز دهی مدارک شما بر خلاف بسیاری از دانشگاه های دیگر آلمان کمتر بر اساس مقایسه هست و شما با داشتن حداقل مشخصی از شرایط شانس زیادی برای راه یابی به این دانشگاه دارین.از دیگر چیزهایی که پذیرش گرفتن رو ازین دانشگاه نسبتا ساده تر می کنه این هست که برای مقطع فوق لیسانس در بسیاری از رشته ها شما می بایست یه امتحان نسبتا ساده ورودی بدین و این خبر خوشی هست مخصوصا برای دوستانی که از دانشگاه آزاد فارق التحصیل می شوند چراکه این امتحان شرطی بزرگ محسوب می شه برای قبول لیسانس شما.
    از دوستان خود من بودن کسانی با این شرایط که پذیرش گرفتند و عازم آلمان شدند.از دیگر نکات مثبت برای سهولت اخذ پذیرش درین دانشگاه این هست که این دانشگاه باز بر خلاف بسیاری از دانشگا های دیگر آلمان بدون مدرک پایان تحصیل و تنها با ریز نمره مدارک شما رو ارزیابی می کنه و در صورت داشتن شرایط پذیرش رو بهتون می ده.این باز نکته مثبتی هست برای پسرهای ایرانی که درگیر سربازی و داستان های مرتبط به آزاد سازی مدرکشون هستند.و اما نکته آخر مثبت این دانشگاه در روند پذیرش این هست که شما هنگام اقدام برای این دانشگاه ملزم به داشتن مدارک زبانی از قبیل TestDaFوDSH نیستین و تا موقع ثبت نام زمان برای تکمیل زبان خود دارید.البته فرستادن مدارک لازم مبنی بر شرکت شما در دوره های آلمانی ضروری به نظر می رسه.
    و اما نکته منفی که می شود در مورد این دانشگاه خاطر نشان کرد این هست که در این دانشگاه خبری از دوره های انگلیسی برای مستر نیست و تمام دوره ها آلمانی هستند.لا اقل تا ترم تابستان 2010.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سوالات و توضیحات در مورد دانشگاه Leibniz Universität Hannover و نظر پذیرفته شد

در مورد شهر هانوفر هم باید عرض کنم که پایتخت استان هستش و جزو شهرهای نسبتا بزرگ(از دید دانشجویی) محسوب می شه.نمایشگاه های بزرگی درین شهر برگزار می شه که Cebit و نمایشگاه هانوفر مثالی از اونهاست.این شهر جزو اون شهرهایی هست که خرج دانشجویی مثل تهیه مسکن و غیره توش به نسبت شهرهای بزرگ دیگه آلمان مناسبتره و این شهر به خصوص برای دوستانی که از غربت زدگی و دلمردگی شهرهای کوچک آلمان گریزانند و با گرونی شهرهی خیلی بزرگ هم مشکل دارند گزینه مطلوبی به شمار می ره.لازم به ذکره که شرکت فولکس واگن هم در شهر ولفس بورگ واقع در همین استان در فاصله 74 کیلومتری از هانوفر قرار دارد.

Junior Member

عرض سلام خدمت دوستان عزيز
    من خودم با توجه به سن كمي كه دارم(16 سال) بايد خدمتتون عرض كنم دانشگاه هانوفر جزو يكي از بهترين دانشگاه هاي آلمان هست و همچنين شرايط زندگي در اين شهر با توجه به وجود ايرانيان بيشتر نسبت به ديگر شهرهاي آلمان آسانتر و نه خيلي شهر شلوغي است مانند برلين و نه شهري بسيار آرام مانند سله و يا فرايبورگ و ...
    جمعيت اين شهر چيزي حدود نيم ميليون نفر است و جزو شهرهاي دانشجويي در اروپا به شمار ميرود و جز مراكز نمايشگاهي بزرگ اروپا

به نظر من هانوفر براي تحصيل شهر فوق العاده اي است.

ممنون از اطلاعات. ولی در مورد اینکه گفته بودید برای فوق لیسانس رشته انگلیسی زبان نداره، باید بگم داره. و من خودم برای اکتبر امسال برای یکی از همین رشته های انگلیسی زبان پذیرش گرفتم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا.ج نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات. ولی در مورد اینکه گفته بودید برای فوق لیسانس رشته انگلیسی زبان نداره، باید بگم داره. و من خودم برای اکتبر امسال برای یکی از همین رشته های انگلیسی زبان پذیرش گرفتم.
    من نگفتم که کلا نداره دوست من...طبیعی هست که من خیلی با احتیات اطلاعات می ذارم تو انجمن و تا از چیزی مطمئن نباشم نمی ذارمش....حرف من این بود که نسبت به بقیه دانشگاهها تو رشته های با تقاضای بالا کمتر رشته انگلیسی زبان داره که البته احساس می کنم بدجور منظورم رو رسوندم....شما برای چه رشته ای دارین می رین؟

راستی‌ تلفظ صحیح این ایالت 'نیدر زاکسن' هست.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

نقل قول نوشته اصلی توسط vaguecreature نمایش پست ها
    دانشگاه هانوفر دانشگاهیست با حدود 20000 دانشجو شامل 3000 دانشجوی خارجی که بعد از دانشگاه گوتینگن بزرگترین دانشگاه استان نیدرزاخسن به شمار می ره و زمان تاسیس اون یه سال 1831 بر میگرده.این دانشگاه عضو گروه TU9هستش که این گروه متشکل از 9 دانشگاه قدیمی و بزرگ آلمان می باشه که هدفش مرتبط ساختن هر بیشتر دانشجوهای مهندسی با جامعه سیاست اقتصاد و صنعت هست و به همین منظور برنا مه های تحقیقاتی زیادی رو پشتیبانی می کنه.لازم به ذکره که اعضای این گروه اعتبار ویژه ای برای برنامه های مستر و بچلر دیگر اعضا قائل هستند.
    این دانشگاه در حال حاضر 75 رشته رو در قالب دانشکده های زیر ارائه می ده:
    دانشکده معماری و شهر سازی
    دانشکده عمران و زمین شتناسی
    ....2010.
    سلام

می خواستم بدونم تو عمران و زمین شناسی هم برنامه به انگلیسی برای مستر دارن. متشکر .

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

رشته من مدیریت منابع آب و محیط زیسته، که از گرایشای عمرانه. در حقیقت یه برنامه ی دو گرایشیه، بهش می گن WATENV، ترم اول درسای مشترکی می خونن و از ترم دوم گویا گرایشا مشخص می شه

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا.ج نمایش پست ها
    رشته من مدیریت منابع آب و محیط زیسته، که از گرایشای عمرانه. در حقیقت یه برنامه ی دو گرایشیه، بهش می گن WATENV، ترم اول درسای مشترکی می خونن و از ترم دوم گویا گرایشا مشخص می شه
    سلام

میشه اطلاعات بیشتری در مورد دپارتمانی که براش اپلای کردید بدید. در مورد سیستم اون امتحان که گفتن قبلا. شما هم این امتحان رو باید بدید ؟ و اینکه تمام گرایشها به انگلیسی هست؟ و در مورد قبول کردن مدرک دانشگاه آزاد شما اطلاعی دارید ؟

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین