صفحه 32 از 61 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 606

موضوع: راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها

3- از نوشتن نمره زبان پرهیز کنید فقط بنویسید که مثلا iBT TOFEL ( Dec 2010 ) چون اون استادایی که خیلی به این مساله گیرند سریع تا ببینند نمره شما از اونی که فکر می کنند کمتره دیگه جواب بی جواب ! اگه ازتون خواستند براشون اسکن نمرتون رو بفرستی.

وسلام
    اصلاً موافق نیستم. بهتره آدم همون اول تکلیفش رو روشن کنه، حالا کلی با طرف ایمیل رد و بدل کنی و بعد طرف بفهمه مینیمم دانشگاه رو از نظر زبان نداری به چه دردی می خوره؟ اگه طرف سر این قضیه گیر هست همون بهتر که اول کار بفهمه، تا وقت طرفین الکی تلف نشه. اگر هم گیر نیست که خب مشکلی نیست!
    همونطور که همه اینجا توصیه کردند نوشتن نمره زبان ضروری هست. مگر اینکه امتحان ندادید و یا اینکه دادید و نمره تون خیلی کمه و تصمیم دارید دوباره بدید. که در این صورت هم می نویسید در فلان تاریخ امتحان خواهم داد.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    اصلاً موافق نیستم. بهتره آدم همون اول تکلیفش رو روشن کنه، حالا کلی با طرف ایمیل رد و بدل کنی و بعد طرف بفهمه مینیمم دانشگاه رو از نظر زبان نداری به چه دردی می خوره؟ اگه طرف سر این قضیه گیر هست همون بهتر که اول کار بفهمه، تا وقت طرفین الکی تلف نشه. اگر هم گیر نیست که خب مشکلی نیست!
    همونطور که همه اینجا توصیه کردند نوشتن نمره زبان ضروری هست. مگر اینکه امتحان ندادید و یا اینکه دادید و نمره تون خیلی کمه و تصمیم دارید دوباره بدید. که در این صورت هم می نویسید در فلان تاریخ امتحان خواهم داد.
    OK اما نمونش کیس خودم و از آمریکا :

Hi,

I am pleased to hear your interest in our program and my research. We offer only MS at present. What is your GRE and TOEFL scores? I encourage you to apply to our program. We have a very good solid IE program. We also have several funded projects and most of our students are funded through these projects.

Good luck!

این بابا واسش این نمره مهمه اما همون طور که می بینید و من قرمز کردم نگفته که بورس و ورود شما به این داشنگاه فقط به نمره زبانتون بستگی داره. در ادامه بعد از گفتن نمره زبانم البته بهش گفتم که نزدیک چه عدیدی انتظار دارم بشم این رو گفت :

Sure you have a chance. Please apply.

فقط دید که مینیمم رو دارم ( البته من یه 10 - 15 نمره ای بیشتر از اونی که توی وب سایتشون بهش گی داره بودند برای توتال داشتم و دارم و همین طور از اون چیزی که برای Speaking گذاشته بودند ) 24 ( اونم دارم.)

بعدش :
    When you submit your application you will be asked to submit your reference letters. We have several projects with industry. There are more than 20 students who work on different projects. If you are looking for an answer on whether you will get funding now, we will have to wait and see who the other applicants are and what their qualifications are? Until we have the application materials, it is difficult to comment on admission and funding.

اینم کیس خودم برای بچه ها البته خیلی ها هم مواق بیان نمره زبان هستند ولی من به شخصه اعتقادی ندارم.

ایشالا به درد بچه ها بخوره.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

ممنون از اينکه تجربتونو گذاشتين، مورد اول و دوم کاملا مهم هستند.اما در مورد سومي؟ من متاسفانه از کيس شما نتيجه نگرفتم که نمره زبان بهتره گفته نشه. درسته ايشون نگفته بورس و ورود شما به اين دانشگاه به زبانتون بستگي داره اما همون سوالي که قبلش ازتون پرسيده فقط محض اطلاع شخصي خودش هم نبوده و چون شما گفتين انتظار داريد چند بشيد ايشون به شما و اينکه نمره موردنظرو مي ياريد اطمينان کرده و پيشنهاد داده اپلاي کنيد.

اگه دوستان نخوان نمره زبانشونو بگن، استاد اينو مي ذاره به حساب اينکه شما نمره مي نيموم لازم دانشگاهو داريد و ازتون چيزي نمي پرسه. يا در اکثر موارد ترجيح مي ده مثل مورد حسين عزيز ازتون بپرسه که در اين صورت بايد جوابشو بديد.(ج:نمره لازمو داريد، ج:هنوز امتحان نداديد اما احتمال مي ديد يا مطمئنيد نمره خوبي مي گيريد،ج: امتحان داديد و احتمال ميديد نمره خوبي مي گيريد).
    نمره زبان مستقيما شايد هميشه در نظر استادي که باهاش مکاتبه کرديد مهم نباشه و اون شمارو بر اساس قابليت هاي ديگه بسيار صلاحيت دار بدونه اما استاد هم مي دونه که اگه شما حداقل نمره زبان موردقبول دانشگاهو نداشته باشيد کارتون براي گرفتن پذيرش و کار ايشون براي حمايت شما سخت مي شه.
    تبصره: اگه نمره زبانتون کمه و مي خواهيد دوباره امتحان بديد و مي ترسيد استاد بخاطر اين مسئله ردتون کنه، مي تونيد اشاره نکنيد و اگه پرسيد بگيد قراره به زودي امتحان بدين و حتما نمره مي ياريد. اينو بر حسب تواناييتون بگيد اگه مطمئنيد که در امتحان مجدد نمرتون بهتر مي شه.البته اينم ريسک داره.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    منم با پژمان کاملا موافقم.
    اول که به نظر من هم از همون اول باید یه جورایی تکلیف رو روشن کرد.
    از طرفی با توجه به تجربه شخصی میگم که اگه استاد از رزومت خوشش بیاد در صورتی که قانونن امکانش باشه waive میکنن اگه نشه هم خیلی جاها conditional پذیرش میدن (خودم یه استادی از آکسفورد بهم همینو گفت. و این در حالی بود که با وجود اینکه میدونستم نمره iBT مورد قبول آکسفورد 109 هست با پررویی تمام نمره 92م رو توی رزومه نوشته بودم)

Junior Member

سلام بچه ها کل این تاپیک با کتابایی که شما دوستان عزیز معرفی کردید رو زیرو رو کردم تا این رزومه رو که براتون لینکشم گذاشتم آماده کردم...ممنون میشم اگه ایرادی توش میبینید ذکر کنید....برای آلمان رشته اتوماسین می خوام اپلای کنم.
    http://www.filejumbo.com/Download/6764E0DFE49BFE1A

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط zeous66 نمایش پست ها
    سلام بچه ها کل این تاپیک با کتابایی که شما دوستان عزیز معرفی کردید رو زیرو رو کردم تا این رزومه رو که براتون لینکشم گذاشتم آماده کردم...ممنون میشم اگه ایرادی توش میبینید ذکر کنید....برای آلمان رشته اتوماسین می خوام اپلای کنم.
    http://www.filejumbo.com/Download/6764E0DFE49BFE1A
    خیلی از دانشگاهها مستقیما قید میکنن که نیازی به ذکر اطلاعات مربوط به مقاطع قبل از دانشگاه مثل دبیرستان و غیره نیست. لذا به نظر من این قسمت رو که آوردید میتونه حذف شه.
    در قسمت research exp. میتونید بجای این موردی که ذکر کردید خلاصه ای کوتاه و عنوانی از مهمترین سوابق تحقیقاتیتون بگید و مقالتون رو با عنوان publication بیارید.
    research interest رو میتونید در قسمتهای پایانی تر بیارید.
    در صورتی که مایلید رفرنس دررزومتون ذکر کنید (من خودم ذکر نکردم) بهتره ایمیلشون رو حتما بنویسید.
    به علاوه از مهمترین قسمتهای رزومه که Objective هست رو فراموش کردید در ابتدای رزومه بیارید.

Junior Member

سلام من 6 سال تجربه کاری رسمی در قسمت های مختلف با مسولیت های متفاوت داشتم ،سوالم اینه که اگه بخوام از محل کارم نامه ای مبنی برتایید این سابقه بگیرم آیا با تاریخ و طول دوره هر فعالیت باشه یا اگه فقط ذکر کنند که من این مسولیت رو داشتم کافیه؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aries298 نمایش پست ها
    سلام من 6 سال تجربه کاری رسمی در قسمت های مختلف با مسولیت های متفاوت داشتم ،سوالم اینه که اگه بخوام از محل کارم نامه ای مبنی برتایید این سابقه بگیرم آیا با تاریخ و طول دوره هر فعالیت باشه یا اگه فقط ذکر کنند که من این مسولیت رو داشتم کافیه؟
    نیاز هست تاریخ اشتغال به کارتون رو بنویسند. اونطوری ارزشی نداره.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

دوستان من این قسمت را کامل خوندم و چندین تاپیک دیگه را هم خوندم اما جوابی که موضوغات من بخوره پیدا نکردم من 2 تا اختراع تجاری شده دارم که چون تجاری شده ارزش زیادی داره و دیگه اینکه چند بار در مسابقات جهانی روبوکاپ شرکت کردم که حتی پذیرش در این مسابقات هم کار زمان بر و سختی هست ( چون از لحاظ توانایی علمی و عملی باید به کمیته جهانی روبوکاپ ثابت شود تا جواز ورود به مسابقات صادر بشه) من اینها را کجای CV بنویسم و چجوری توضیح بدم در موردشون؟

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

من این جملات رو چطور باید در رزومه بگم؟
    تسلط کامل بر کارهای عمومی ( و سرچ و کار در اینترنت )
    مسلط به نرم افزار etabs
    نفر اول کلاس در درس .....
    راستی گفتن اولی اصلا مهم هست؟اگر بخوام بگم مدرک icdl دارم چطور باید بگم؟
    اخری رو چطور؟ایا براشون مهم هستش که من بالاترین نمره رو در یک درس (اصلی و تخصصی رشته من) گرفتم؟حالا ممکنه مثلا 14 اورده باشم.........

و ایا که ایا شرکت کردن در کنفرانس های مختلف (مقاله ندادم ولی شرکت کردم) اهمیتی داره که ذکر بشه یا نه؟
    ویرایش توسط dexoey : May 6th, 2011 در ساعت 06:12 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)