صفحه 10 از 61 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 606

موضوع: راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

سلام به همه
    من یه مشکل دارم!!!!
    علی رغم معدل 13 ام متاسفانه من یکم اکتیو بیش از حد بودم و رزومم خیلی زیاد شده، با اینکه خیلی چیزا رو حذف کردم بازم زیاده و توی 2 صفحه جا نمیشه.
    اول فک کردم و رفرنس هام رو حذف کردم و جاش نوشتم:
    References are supplied upon request. (I omitted them in order not to oerload the CV)
    و این یه جوری با زحمت تو 2 صفحه جا شد. اما حالا میخوام بنویسم رفرنس هامو،
    به نظر اساتید اگه صفحه 3ی رزومه ی من فقط رفرنس باشه و از قبل گفته باشن که باید حداکثر 2 صفحه باشه در این صورت برام بد میشه؟؟؟
    یعنی بازم کم کنم رزومه ام رو؟؟؟
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

سلام. من یکی از اساتید قدیمم الان هلند دکترا میخونه. میشه اونو به عنوان رفرنس بدم؟ آیا رفرنس باید پای رزومه رو امضا کنه؟
    مرسی

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    سلام به همه
    من یه مشکل دارم!!!!
    علی رغم معدل 13 ام متاسفانه من یکم اکتیو بیش از حد بودم و رزومم خیلی زیاد شده، با اینکه خیلی چیزا رو حذف کردم بازم زیاده و توی 2 صفحه جا نمیشه.
    اول فک کردم و رفرنس هام رو حذف کردم و جاش نوشتم:
    References are supplied upon request. (I omitted them in order not to oerload the CV)
    و این یه جوری با زحمت تو 2 صفحه جا شد. اما حالا میخوام بنویسم رفرنس هامو،
    به نظر اساتید اگه صفحه 3ی رزومه ی من فقط رفرنس باشه و از قبل گفته باشن که باید حداکثر 2 صفحه باشه در این صورت برام بد میشه؟؟؟
    یعنی بازم کم کنم رزومه ام رو؟؟؟
    اینکه میگن رزومه لیسانس حداکثر 2 صفحه و فوق لیسانس 3 صفحه .... یا اینکه هر دانشگاهی یه قانون تو سایتش میزنه یه چیزه کلیه. رزومه لیسانس ممکنه 4 صفحه هم باشه و ...
    به نظرم لازم نیست خیلی دقیق این تعداد صفحات و .... رعایت بشه. هر کی رزومه خودشو داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط kont نمایش پست ها
    سلام. من یکی از اساتید قدیمم الان هلند دکترا میخونه. میشه اونو به عنوان رفرنس بدم؟ آیا رفرنس باید پای رزومه رو امضا کنه؟
    مرسی
    بله. فقط یه ایمیل به استادتون بزنین که در جریان باشه که اگه رزومتون رو به جایی دادین و اون دانشگاه با استادتون تماس گرفت، استادتون بدونه قضیه چیه. (برای احتیاط)

لازم نیست رزومه رو کسی امضا کنه!!!! OMG!!
    اون چیزی که باید امضا بشه توصیه نامه کاغذیه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    بله. فقط یه ایمیل به استادتون بزنین که در جریان باشه که اگه رزومتون رو به جایی دادین و اون دانشگاه با استادتون تماس گرفت، استادتون بدونه قضیه چیه. (برای احتیاط)

لازم نیست رزومه رو کسی امضا کنه!!!! OMG!!
    اون چیزی که باید امضا بشه توصیه نامه کاغذیه.
    مرسی از جوابتون. حالا با توجه به اینکه این آقا دکتر نیست ، چی بنویسم؟ مثلا بنویسم:
    Mr x y
    یا مثلا بنویسم دانشجوی دکترای فلان در فلان جا....؟
    با توجه به اینکه این آقا دکتر نیست، نمره منفی برام محسوب نمیشه؟
    بعد یک رفرنس کافیه؟ من دو تا از استادام دکتر بودن و میتونم اونها رو هم بنویسم. اما با این آقا بیشتر رفیق بودم و انگلیسیش هم طبیعتا خیلی خوبه (in case they contacted him)

مرسی از جوابتون. حالا با توجه به اینکه این آقا دکتر نیست ، چی بنویسم؟ مثلا بنویسم:
    Mr x y
    بعد یک رفرنس کافیه؟ من دو تا از استادام دکتر بودن و میتونم اونها رو هم بنویسم. اما با این آقا بیشتر رفیق بودم و انگلیسیش هم طبیعتا خیلی خوبه (in case they contacted him)
    1- باید اونقدری اطلاعات از اون فرد بدین که کسی که میخونه بدونه اون فرد الان کجاس و چه خونده و چه مرتبه علمی داره، آدرس ایمیل اون فرد ... در حد 2 یا 3 خط از پاراگراف یه متن دو ستونه (میشه 10... 20 کلمه). یه search کن تا فرمت نوشتنش دستت بیاد.

2- نکته منفی محسوب نمیشه ولی مثبت هم نیست. هرچه مرتبه علمی فرد بالاتر باشه ارزش اون ref بیشتر میشه.

3- یا ref ننویس اسمها رو (به صورت Available upon request) یا اگه مینویسی کل کسانی که بهت recommendation letter میدن رو بنویس. معمولا همه جا 3 تا LR میخوان بعضی جاها هم 2 تا.

4- لازم نیست که اون فرد حتما انگلسشیس خوب باشه (کی انگلیسیش خوبه!) شما میتونی خودت یه متن LR تهیه کنی و اون استاد بعد از (ترجمه برای استاد!!) تاییدشون، فقط امضا کنه. ما استاد داشتیم که روسی بلد بود و اسمش رو به انگلیسی نمی تونست بنویسه، ولی خیلی ها ازش LR گرفتن.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

Mr x y
    در این مورد خاص پیشنهاد میکنم حتماً اون دو تا استادی رو که ازشون recommendation گرفتید به عنوان reference معرفی کنید... چون بدون شک اگر کسی حداقل درجه استادی (استادیار) رو داشته باشه حتماً باید دکتر باشه... به اعتقاد شخص ِ من، معرفی یک نفر که در حال حاضر خودش در حال تحصیل دکتری هست خیلی کار صحیحی نیست.
    Winners are simply willing to do what losers won't

سلام
    من به عنوان طرح خدمت مدت 4 سال بعد از کارشناسی ارشدم در دانشگاه آزاد هیات علمی بوده ام. توی این مدت هم تدریس کردم و هم پژوهش می خواستم بدونم چطوری باید این مطلب رو توی رزومه ام عنوان کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط evilpartner نمایش پست ها
    سلام
    من به عنوان طرح خدمت مدت 4 سال بعد از کارشناسی ارشدم در دانشگاه آزاد هیات علمی بوده ام. توی این مدت هم تدریس کردم و هم پژوهش می خواستم بدونم چطوری باید این مطلب رو توی رزومه ام عنوان کنم.
    در کنار چیزای دیگه تو رزومتون، دوتا تیتر (section) به رزومتون اضافه کنین:
    1- Teaching Experiences
    هر درسی رو که دادین با ذکر نام درس، مقطع، دانشگاه، دپارتمان، گروه، تاریخ
    هر کدوم از این درسها تو یه bullet-unnumbered item بگذارید.
    اگر درسی رو چندبار دادید اونو چندبار ننویسید. فقط تاریخشو دست بزنید. مثلا fall 2007 to spring 2009

2- و Research Experiences
    مثل قبلی هر کدوم تو یه item و با ذکر نام پروژه، دپارتمان و تاریخ و اینکه پروژه تموم شده یا نه هنوز ادامه داره.

این در صورتیه که شما lecturer بودید (عضو کادر علمی دانشگاه با مدرک کارشناسی ارشد میشه lecturer). اگر حل تمرین هم بودین (در گذشته) به جای experience از assistantship استفاده کنین که میشه TA یا RA.

این دو section رو در رزومه بعد از Education بیارید. اگر هم استاد راهنمای دانشجوهای دیگه بودین میتونین Advised Theses رو اضافه کنین (البته این اختیاریه)

لازم نیست طرح خدمت رو ذکر کنین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    در این مورد خاص پیشنهاد میکنم حتماً اون دو تا استادی رو که ازشون recommendation گرفتید به عنوان reference معرفی کنید... چون بدون شک اگر کسی حداقل درجه استادی (استادیار) رو داشته باشه حتماً باید دکتر باشه... به اعتقاد شخص ِ من، معرفی یک نفر که در حال حاضر خودش در حال تحصیل دکتری هست خیلی کار صحیحی نیست.
    مرسی ار جوابهای همه.
    البته من دارم برای master در سوئد اقدام میکنم.

سوال دیگه: من تافل 101 دارم. GRE quantitative 740 + verbal 330 + writing 3.5
    میخوام تو رزومه فقط قسمت quantitative از GRE رو بنویسم. آیا اشکالی داره؟ من یک رزومه دیدم که writing GRE رو نیاورده بود و فقط verbal و quant رو آورده بود. حالا من اگه فقط quant بیارم ضایع نیست؟ چون تافلم خوبه، میترسم verbal و writing جی آر ای امتیاز منفی الکی بشه.

سوال دیگه: من GPA پایین دارم (13.3). این GPA هیچ جا ذکر نشده. چون دارم با کارنامه دانشگاه آزاد مشهد که همه درسام توش هست اما معدلم توش نیست اقدام میکنم. (ترجمه رسمی شده) و خود مدرکم نیست و نوشتم بعدا میدم. توی رزومه هم نیاوردمش چون خیلی جاها دیدم که نوشته بود اگه GPA خوبی دارین بنوسین. حالا این مطلب هم ضایع نیست؟ که Admission office اصلا هیچ جا GPA منو نبینه و مثلا اگه مجبور باشه برداره خودش معدل درسهام رو بگیره از تو کارنامه؟ (که فکر نکنم همچین کاری بکنه! حد اقل اگه من بودم نمیکردم! و به هر حال GPA یک فاکتور در پذیرش باید باشه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)