صفحه 2 از 61 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 606

موضوع: راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

پیش فرض پاسخ : راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

Killer Cover Letters & Resumes!

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 12:26 PM دلیل: بروزرسانی فایل از کار افتاده
    www.ilce.ir

سلام.

یه چندتا کتاب خوب اینجا معرفی می کنم که توش قدم به قدم یاد داده چطور رزومه یا CV درست کنید. خودم استفاده کردم خوب بود.

The Resume.Com Guide to Writing Unbeatable Resumes
    http://www.mcgraw-hill.com.au/html/9780071411059.html

202 Great Resumes
    http://www.mcgraw-hill.com.au/html/9780071433167.html

The Guide to Basic Resume Writing
    http://www.mcgraw-hill.com.au/html/9780071405911.html

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.
    تازه وارد ها به استرالیا که نیاز به راهنمایی دارن:<br />http://perthstd.blogfa.com

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

می خواستم بپرسم جدا لازمه این همه اطلاعات تو رزومه آورد؟ مثلا: سن, ملیت, محل و تاریخ تولد؟ خوب وقتی که اپلیکیشن فرم پر میکنیم همه اینا رو داره دیگه, فقطم تو رزومه های ایرانی دیدم این چیزارو.
    شخصا پیشنهاد میکنم این خط دو رو ننویسید تو رزومه باور کنید دو خط زیاد نمیکندش:
    Objective:
    To pursue further education at … University
    من پیشنهاد میکنم از نمونه رزومه تتلری استفاده نکنید نکات اضافی بیش از اندازه داره. برا شیرازی نیا خیلی بهتره اما کورس های مرتبط رو نیارین بهتره.
    در نهایت اگه رزومه بقیه رو نگا کنید (مثلا این گارسیا با شن) میبینید به قول بابک واقعا هیچ احتاجی نیست الکی بدون هیچی کشش بدین, این نمایانگر شخصیت علمی برجسته ی شما نخواهد بود مطمئن باشین.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

ببخشيد دوستان كسي نمونه ي CV واسه Under graduate داره؟! ممنون ميشم...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

سلام ..
    ترتیب عنوان کردن این موارد توی CV باید چطوری باشه !؟!؟!؟ ...
    اون چیزی که من خودم فکر می کنم اینطوریه ..
    اگه پایین بالا باید بشه بگین لطفآ !!! :

1.research interests
    2.education
    3.honors and awards
    4.publication
    مقاله های کنفرانس رو هم اینجا می آرن ؟ ... یا فقط برای چیزایی چاپی ه ؟!؟! ...
    5.research experiences
    باید پایان نامه های دوران لیسانس و ارشد رو اینجا بیارم ؟ یا جای دیگه ؟ دیدم توی قسمت شماره 2 می آرن اما می خوام راجع بهشون توضیح زیاد بدم ... آخه چیزایی خوبی هستن ؟!؟ ... نظرتون چیه ؟
    6.teaching experiences
    تدریس خصوصی ها رو جدا بذارم اینجا بد نیست ؟ این مورد فقط برای ta ها نیست ؟
    7.work experiences
    8.professional certificates
    دوره ها و مدارکی که گرفتم رو باید اینجا بیارم ؟
    9.presentations
    برای اینکه دوره ای که می خوام اپلای کنم توش ارائه و کنفرانس زیاد داره می خوام این رو هم بیارم .. اشکالی که نداره ؟
    10.other courses attended
    این قسمت رو می خوام برای کلاس هایی بیارم که رفتم سرشون اما واحدشون رو ورنداشتم .. جاش درسته دیگه ؟
    11.training and workshops attended
    این مورد با مورد بالا فرق داره ؟ درست جداشون کردم ؟
    12.special skills
    13.languages & english proficiency
    14.extracurricular activities
    اگه لازم نیست اصلآ نیارم !؟!؟
    15.preferences

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

من اگه بودم جای 2 و 1 رو عوض میکردم.
    14 رو هم میاوردم.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    من اگه بودم جای 2 و 1 رو عوض میکردم.
    14 رو هم میاوردم.
    یعنی دیگه بقیه هیچ مشکلی نداره ؟!؟! ... بعید می دونماااا !;D

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

در ضمن .. من برای اطمینان این سوال رو پرسیدم ... برای اینکه من 30 تا رزومه دیدم ولی هیچ کدوم اینطوری اینقدر بخش بندی نکرده بودن کارهاشون رو ! ...
    بیشتر می خواستم مطمنم بشم .. اگه مشکلی ندارم پس هیچی !

ApplyAbroad Champion

برای some14myself:
    همون طور که می‌دونید، درست کردن رزومه قوانین خیلی مشخصی نداره، در نتیجه مواردی که اشاره می‌کنم حاصل تجربیات خودمه و ممکنه لزوما درست نباشه:
    ۱. awards and honors خیلی بالاست، باید بره پایین تر. البته اگه جایزه‌ای در حد نوبل برده باشید، می‌تونه همین جا بمونه!
    ۲. منظور شما از این که «مقاله های کنفرانس رو هم اینجا می آرن ؟ ... یا فقط برای چیزایی چاپی ه ؟!؟!» چیه؟ مگه مقاله‌های کنفرانس چاپ نشده؟ در رشته‌ی ما که تقریبا تمام کنفرانس‌ها proceedings دارند و مقاله‌های کنفرانس در proceedings چاپ می‌شه، در نتیجه مقاله‌ی کنفرانس هم چاپ شده. اگر در رشته‌ی شما، مقاله‌های کنفرانس چاپ نمی‌شه، بهتره که عنوان رو عوض کنید و به جای publication بنویسید Refereed Papers یا یک همچین چیزی و تمام مقاله‌هاتون رو در اون جا بیارید.
    ۳. معمولا قسمت publication رو بعد از experience ها میارن.
    ۴. other courses attended لازم نیست در رزومه باشه و فکر نکنم کسی اهمیتی به چنین چیزی بده.
    ۵. extracurricular activities رو فقط در صورتی بیارید که طول CV کوتاهه. اگر بیشتر از ۲ صفحه می‌شه، این قسمت رو حذف کنید.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    برای some14myself:
    همون طور که می‌دونید، درست کردن رزومه قوانین خیلی مشخصی نداره، در نتیجه مواردی که اشاره می‌کنم حاصل تجربیات خودمه و ممکنه لزوما درست نباشه:
    ۱. awards and honors خیلی بالاست، باید بره پایین تر. البته اگه جایزه‌ای در حد نوبل برده باشید، می‌تونه همین جا بمونه!
    ۲. منظور شما از این که «مقاله های کنفرانس رو هم اینجا می آرن ؟ ... یا فقط برای چیزایی چاپی ه ؟!؟!» چیه؟ مگه مقاله‌های کنفرانس چاپ نشده؟ در رشته‌ی ما که تقریبا تمام کنفرانس‌ها proceedings دارند و مقاله‌های کنفرانس در proceedings چاپ می‌شه، در نتیجه مقاله‌ی کنفرانس هم چاپ شده. اگر در رشته‌ی شما، مقاله‌های کنفرانس چاپ نمی‌شه، بهتره که عنوان رو عوض کنید و به جای publication بنویسید Refereed Papers یا یک همچین چیزی و تمام مقاله‌هاتون رو در اون جا بیارید.
    ۳. معمولا قسمت publication رو بعد از experience ها میارن.
    ۴. other courses attended لازم نیست در رزومه باشه و فکر نکنم کسی اهمیتی به چنین چیزی بده.
    ۵. extracurricular activities رو فقط در صورتی بیارید که طول CV کوتاهه. اگر بیشتر از ۲ صفحه می‌شه، این قسمت رو حذف کنید.
    ممنون بابک جان ...

1. درست می گی honors خیلی بالاست .. زیادم چیز خاصی ندارم .. بیاد پایین بهتره اما تا کجا ؟
    2. تا حالا اسم refereed papers رو نشنیده بودم ... فکر کنم بهتر از publication باشه ... راستی working paper رو می شه توی همین refereed اوورد ؟
    3. قبول دارم مرسی !
    4. خب ، چون من لیسانس ام مهندسی بود و الان دارم برای رشتهء جدیدی که دارم مستر می خونم اپلای می کنم احساس کردم بهتره بگم سر چه کلاس های لیسانسی رفتم که دروس اصلی و پایه ای هستند و توی چیزایی که الان می دونم تاثیر داشته ... تغییر رشته غیرمرتبط من باعث شد که همچین چیزی رو بیارم ... یعنی بازم اهمیت نداره ؟! :
    5. 2.5 صفحه می شه .. حذف می کنم !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)