صفحه 28 از 61 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 606

موضوع: راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

پیش فرض پاسخ : راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

دوستان میشه یه نمونه رزومه استاندارد و خوب که پذیرفته شده رو بذارید؟ اونی که تو پستای اول هستش هم قدیمیه هم دانلود نمیشه

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biology(Cell development), Ferdowsi university

سلام دوستان
    البته شاید مسخره به نظر بیاد اما لازم دونستم بپرسم! به نظرتون خلاصه مقاله سابمیت شده (به از هیچی هست و حداقا نشون میده فعالیتی در کارشناسی داشتم!) رو در رزومه میشه آورد؟ اگه آره چی مینویسن؟
    Life is too good to complain!

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rosa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    البته شاید مسخره به نظر بیاد اما لازم دونستم بپرسم! به نظرتون خلاصه مقاله سابمیت شده (به از هیچی هست و حداقا نشون میده فعالیتی در کارشناسی داشتم!) رو در رزومه میشه آورد؟ اگه آره چی مینویسن؟
    فکر نمی کنم کار خوبی باشه
    من خودم این روزها برای یک کاری دارم رزومه متقاضیان رو بررسی میکنم و کاملا دستم اومده که رزومه هرچی کوتاهتر بهتر. مختصر و مفید بنویسید. فقط مشخصات مقاله و حداکثر 2 سطر توضیح در مورد موضوع کار (که اینم به نظر من زیاده!)
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

سلام دوستان
    کار خوبی نیست
    مخصوصا اگه میخواید اپلی کنید

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    فکر نمی کنم کار خوبی باشه
    من خودم این روزها برای یک کاری دارم رزومه متقاضیان رو بررسی میکنم و کاملا دستم اومده که رزومه هرچی کوتاهتر بهتر. مختصر و مفید بنویسید. فقط مشخصات مقاله و حداکثر 2 سطر توضیح در مورد موضوع کار (که اینم به نظر من زیاده!)
    سلام ممنونم. آخه رزومم مختصر ومفید هست! D: یعنی مشخصاتشو مختصر بنویسم یا کلا ننویسم؟ متوجه نشدم! بعد یک دوست دیگه هم گفتن و البته تو همین فورم هم دیدم که تاکید میکنن اگه میخوای اپلای کنی ننویس اینو!، میشه بگین چرا؟! آخه کسی که این کار رو کرده یک قدم هر چند کوچولو از کسی که اقدام نکرده جلوتره! نیست؟ بعد چرا اثر منفی داشته باشه؟ ممنونم.

Senior Member

سلام ممنونم. آخه رزومم مختصر ومفید هست! D: یعنی مشخصاتشو مختصر بنویسم یا کلا ننویسم؟ متوجه نشدم! بعد یک دوست دیگه هم گفتن و البته تو همین فورم هم دیدم که تاکید میکنن اگه میخوای اپلای کنی ننویس اینو!، میشه بگین چرا؟! آخه کسی که این کار رو کرده یک قدم هر چند کوچولو از کسی که اقدام نکرده جلوتره! نیست؟ بعد چرا اثر منفی داشته باشه؟ ممنونم.
    اثر منفیش اینه که اولا طرف نه تنها اون چکیده رو نمیخونه بلکه ممکنه بقیه رزومه رو هم نخونه....
    وقتی میپرسن اسمتون چیه یعنی فقط اسمتون رو میخان نه اینکه سنتون رو هم بگید.... این اثر بد میزاره....

یه مساله دیگه هم که داره این کار اینه که احساس میکنن میخاین کارتون رو بزرگ جلوه بدین!!!! فک کنید میخاید دانشجوی زبان فارسی بگیرید بین خارجی ها... یکی بیاد از تواناییش بگه بهتون که چقدر کلاس رفته و چه کارایی کرده بعد یه جمله ی "بابا آب داد" برای شما بنویسه که باورتون بشه بلده!!!!! چی فک میکنید بهش؟
    مقاله ی شما برای اونایی که رزومتون رو میخونن در حکم همون بابا آب داد هست... پس اصرار نکنین که اون رو به رخشون بکشید.... چون اثر منفی داره...
    در این مورد آخری قبلا هم بحث شده...

موفق باشید
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    اثر منفیش اینه که اولا طرف نه تنها اون چکیده رو نمیخونه بلکه ممکنه بقیه رزومه رو هم نخونه....
    وقتی میپرسن اسمتون چیه یعنی فقط اسمتون رو میخان نه اینکه سنتون رو هم بگید.... این اثر بد میزاره....

یه مساله دیگه هم که داره این کار اینه که احساس میکنن میخاین کارتون رو بزرگ جلوه بدین!!!! فک کنید میخاید دانشجوی زبان فارسی بگیرید بین خارجی ها... یکی بیاد از تواناییش بگه بهتون که چقدر کلاس رفته و چه کارایی کرده بعد یه جمله ی "بابا آب داد" برای شما بنویسه که باورتون بشه بلده!!!!! چی فک میکنید بهش؟
    مقاله ی شما برای اونایی که رزومتون رو میخونن در حکم همون بابا آب داد هست... پس اصرار نکنین که اون رو به رخشون بکشید.... چون اثر منفی داره...
    در این مورد آخری قبلا هم بحث شده...

موفق باشید
    سلام
    نمیدونم شاید من با این فرهنگ آشنا نیستم به همین خاطر نمیتونم راحت قانع بشم!(لطفا با خودتون نگین که اصلا هر کار دلت میخواد بکن!). مثالی که زدید در مورد من صادق نیست چرا که قرار نیست دم بزنم که تواناییهای من چنین و چنانه! چرا که یک دانشجوی کارشناسی ام و اونقدر توقعات خارق العاده ای از من ندارن! درسته؟ در واقع کار مقاله هم مکمل و چه بسا کار نهایی دوره ی دانشجویی منه...درسته برای اونا ممکنه در همون حد باشه اما در حد خودم بد نیست! D: خداییش اصراری به رخ کشیدن ندارم! اما حالا چرا دوباره اینا رو گفتم؟! خواستم بدونم شما چه سندی برای این حرفتون دارین؟ (عذر میخوام اینطوری میگم چون نتونستم کنار بیام با دلایلی که فرمودید. شاید دلیل دیگه ای داشته باشه)
    البته یک نکته رو اضافه کنم: مثال اولی که زدید شاید اینطوری منظورتونه که مثلا در قسمت پاپلیکشن نمیشه این مورد رو اضافه کرد چون پاپلیش نشده! درسته؟ (اگه منظورتون اینه معقول به نظر میرسه)

Senior Member

سلام
    نمیدونم شاید من با این فرهنگ آشنا نیستم به همین خاطر نمیتونم راحت قانع بشم!(لطفا با خودتون نگین که اصلا هر کار دلت میخواد بکن!). مثالی که زدید در مورد من صادق نیست چرا که قرار نیست دم بزنم که تواناییهای من چنین و چنانه! چرا که یک دانشجوی کارشناسی ام و اونقدر توقعات خارق العاده ای از من ندارن! درسته؟ در واقع کار مقاله هم مکمل و چه بسا کار نهایی دوره ی دانشجویی منه...درسته برای اونا ممکنه در همون حد باشه اما در حد خودم بد نیست! D: خداییش اصراری به رخ کشیدن ندارم! اما حالا چرا دوباره اینا رو گفتم؟! خواستم بدونم شما چه سندی برای این حرفتون دارین؟ (عذر میخوام اینطوری میگم چون نتونستم کنار بیام با دلایلی که فرمودید. شاید دلیل دیگه ای داشته باشه)
    البته یک نکته رو اضافه کنم: مثال اولی که زدید شاید اینطوری منظورتونه که مثلا در قسمت پاپلیکشن نمیشه این مورد رو اضافه کرد چون پاپلیش نشده! درسته؟ (اگه منظورتون اینه معقول به نظر میرسه)
    مثال اول بله یه چیزی تو اون مایه ها بود...
    در مورد این که چطور فکر میکنید باید بگم قانع نشدن شما خیلی غیر عادی نیست.... اگه من بیشتر اصرار کنم غیر عادیه!!!! پس حق بدید اگه بگم "هر کاری دلت میخاد بکن"!!!!!

یه چیز جالب در مورد فرق ما آسیایی ها با آمریکایی ها میگن!!! اینکه تو آسیا باید بگی به من اعتماد کن! من میدونم که اینطوری بهتره!!!!
    و توی آمریکا باید بگی به این دلیل و اون دلیل این کار بهتره... (این رو یکی از استادای ما که تایلندیه از قول یکی از استاداش که آمریکاییه گفت!!!)
    تفاوت در روش گفتن نیست... تفاوت در روش آنالیز ما و فکر ماست... مهم نیست چی گفته بشه! مهم اینه که ما مورد اول رومون بهتر جواب میده و اثر گزاره تا مورد دوم... چون سیستم فکر کردنمون اینطوریه..... خیلی صفر و یکی نیست!!!

نمیخام شما رو به هیچ وجه محکوم کنم چون اولا حق دارید اینقدر جدی باشید در این مساله و دوما من خیلی متفاوت با شما فکر نمیکنم....
    این یه پیام کلیه به افرادی که میخان رزومه بنویسن و یا افرادی که به رزومه شون شک دارن و یا میخان اصلاحش کنن....
    به اون هایی که تجربه دارن اعتماد کنین!!!! اون ها بهتر میدونن چی به چیه.... اون ها بهتر میدونن کدوم بخش بهتره و کدوم بخش کار ساز تره... چون فکرشون یه جور دیگه کار میکنه.... چون یه جور دیگه نگاه میکنن...

برای من این اتفاق وقتی افتاد که رزومم رو که کلی روش وقت گذاشته بودم دادم به یکی از دوستام که چند سال بود توی اروپا بود و در سال دوم دکترا بود اصلاح کنه...
    و ایشون نصف رزومه ی من رو کاملا پاک کرد!!!! و من بهش اعتماد کردم...
    الان فکر میکنم رزومه ی جدیدم بهتره!!! با اینکه ما آسیایی ها خیلی هم آماده ی تغییر نیستیم!!!

راجع به رزومه ممکنه چیزی به ذهن شما برسه که به نظرتون خوب بیاد.... اما با دید شما نه با دید کسی که یه جور دیگه نگاه میکنه...
    من به نگاه شما احترام میزارم...
    راجع به اون داستان راجع به زبان فارس هم فکر کن!!! خیلی حرف ها داره.... ایشالا یه سخنرانی دیگه راجع به اون هم میکنم در آینده!!!!

موفق باشی....
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Junior Member

سلام دوستان
    من 2 تا از مقالاتم در کنفرانس پذیرفته شد ولی
    به دلیلی ثبت نام نکردم و در کنفرانس شرکت نکردم
    به نظرتون میتونم در رزومه ام بنویسم
    full paper accepted in .... but withdrawn by request of first author
    اصلا این مقالات پذیرفته شده ولی ثبت نشده ارزشی دارند؟
    از همتون ممنون
    You can get everything in life you want, if you will just help enough other people get what they want

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi jan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 2 تا از مقالاتم در کنفرانس پذیرفته شد ولی
    به دلیلی ثبت نام نکردم و در کنفرانس شرکت نکردم
    به نظرتون میتونم در رزومه ام بنویسم
    full paper accepted in .... but withdrawn by request of first author
    اصلا این مقالات پذیرفته شده ولی ثبت نشده ارزشی دارند؟
    از همتون ممنون
    کلا مقاله کنفرانسی ثبت شدشم خیلی چیز مهمی نیست فقط نشون میده شما تو اون زمینه یه فعالیتی کردی نه اینکه حرفی برا گفتن داری یا خبره ای، چون خبره بودن فرد تو اون زمینه با مقاله ژورنالی ثابت میشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)