صفحه 56 از 61 نخستنخست ... 646474849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 606

موضوع: راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak777 نمایش پست ها
    سلام ممنون می شم یک نگاهی هم به رزومه من بندازید
    با توجه به اینکه معدلم پایینه بهتر نیست ننویسمش؟ یا لازمه؟
    متاسفانه فایل ورد رزومه همرام نبود که بخش publication رو پر کنم فقط اینکه به جز اسم مقاله، نویسنده ها و تعداد صفحات چیز دیگه برای اون بخش لازمه؟
    در کل هر نظری داشته باشید با گوش جان می شنوم ممنون از زحمتتاتون
    سلام و درود
    دوست عزیز این رزومه به نظر بنده بیشتر تم کاری داره تا آکادمیک،آیا برای رزومه‌ی کاری میخواین ارایه بدید؟
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    سلام و درود
    دوست عزیز این رزومه به نظر بنده بیشتر تم کاری داره تا آکادمیک،آیا برای رزومه‌ی کاری میخواین ارایه بدید؟
    تو objective نوشته دانشگاه . رزومه اکادمیک منظورش هست.
    و اما "بعضی" از ایرادات:
    جنسیت، ملیت، وضعیت تجرد/تاهل و عکس باید حذف بشن.
    من نمیدونم چه اصراری به این Objective هست. یه چیز بدیهی هست که دارید برای این دانشگاه اپلای میکنید. این قسمتم حذف کنید.
    تو قسمت تحصیلات اگه دبیرستان سمپادی بودی اونم بیار اگه نه ایرادی نداره نباشه. تز لیسانستو بنویس Thesis Title بعد پایینش سوپروایزرشم بنویس.
    معدلت به جای 14/20 بنویس 14.20
    کاشه یه Research Interests رو به رزومت اضافه کنی بعد پایینش مقالاتو بیاری
    به جای تافل بنویس Languages بعد نمره تافل و جی ار ای (و همچنین تسلطتت به فارسی) رو زیرش بنویس
    به جای Job Exp. بنویس Work Experience
    افتخارات ندارید؟ احتمالا رتبه 3 رقمی کنکور بودید. میتونید به صورت درصدی بیارید یا جوایز مهمی که گرفتید.
    فعالیت های جانبی مثل ورزش و... رو میتونید اضافه کنید. این کار نشون میده تک بعدی نیستید.
    در انتها میتونی رفرنس هم بیاری

ApplyAbroad Hero

سلام ممنون می شم یک نگاهی هم به رزومه من بندازید
    با توجه به اینکه معدلم پایینه بهتر نیست ننویسمش؟ یا لازمه؟
    متاسفانه فایل ورد رزومه همرام نبود که بخش publication رو پر کنم فقط اینکه به جز اسم مقاله، نویسنده ها و تعداد صفحات چیز دیگه برای اون بخش لازمه؟
    در کل هر نظری داشته باشید با گوش جان می شنوم ممنون از زحمتتاتون
    علاوه بر مواردی که محمود گفت (البته فکر کنم جنسیت و ملیت می تونند حذف نشوند اما عنوان اونها به Gender و Citizenship تغییر پیدا کنند)
    چندان کلا تیپ ظاهری مناسبی نداره رزومه شما به نظره من درکل. رنگی و سبز و زرد و ....، در Office-Word یک سری template های آماده وجود داره که می تونید خودتون با توجه به نیاز خودتون تغییراتی هم در بخش های مختلفش بدید. ضمنا دیدن یک سری رزومه و CV سایرین هم می تونه خیلی کمک کنه تا با نمونه های استانداردتر یا عرف تر بیشتر آشنا بشوید. الان رزومه شما خیلی به نظر من قشنگ و خوش فرم نیست.
    - در مورد معدلتون پایین، یک مانور می تونه این باشه که معدل دروس تخصصی خودتون را هم ذکر کنید یا مثلا معدل دروس خاص مرتبط با این گرایشی که قصد اپلای دارید یا نمره چندین درس که بری پذیرش شما در رشته و گرایش مورد نظرتون، مهم محسوب می شوند را ذکر کنید.
    - در مورد publication هم خب مشخصات مطبوعه خودتون را باید بنویسید، یعنی علاوه بر موارد بالا که ذکر کردید نام ژورنال یا ...، فقط اگر چند جور هستند مثلا کتاب یا مقاله چاپ شده در مجله یا مقاله فرستاده شده به کنفرانس و ... برای هر کدوم یک زیربخش جدا درست کنید
    - یک بخش Honors and Awards هم می تونه آورده بشه(البته چون رزومه است ممکنه خلاصه تر و To the point تر باشه بهتره(توضیح اینکه رزومه و CV به جای هم به کار برده بشوند اما ممکن هم هست منظور گوینده یکی نباشه، یعنی رزومه بیشتر بر اون مقصود شما برای تهیه اش تمرکز داره و لذا to the point تر هست ولی CV معرفی کاملی از شماست)
    - یک بخش hubbies and interest هم همینطور که گفتند می تونه اورده بشه و مثلا بگید علاقه مند به جمع کردن تمبر هستید!

اما در کل همونطور که گفتن از ظاهری مناسبتر برای رزومه خودتون استفاده کنید. تا جایی که می دونم نرم افزار publisher office برای این کار هست. اما به نظر من template های office word هم خوبه. در قسمت Search اش cv را جستجو کنید.

-راستی ترتیب دوره های آموزشی یا تجربیات کاری باید از جدیدترین به قدیمی ترین باشه(در مورد publication هم همینطور بهتره)
    - نمونه های زیادی میشه در همین فروم یا در سایت های مختلف یا cv اساتید دانشگاه ها به راحتی یافت که راهنمای شما برای بهتر کردن رزمه خودتون باشه
    -من فکر می کنم objective (ضمن احترام به نظر محمود خان) بودنش بدک هم نیست

موفق باشید
    inactive account

از همگی ممنون که وقت گذاشتید تمام موارد رو اعمال می کنم...در مورد objective من هم تو نمونه های اینجا خیلی دیدم هم یکی یه فایل گذاشته بود که یکی از استادای آمریکا راهنمایی کرده بود که سی وی رو چجوری بنویسید اونم objective رو آورده بود باز اگه فکر می کنید که بده بر می دارم اما دلیل بد بودنش چیه نمی دونم

ApplyAbroad Hero

از همگی ممنون که وقت گذاشتید تمام موارد رو اعمال می کنم...در مورد objective من هم تو نمونه های اینجا خیلی دیدم هم یکی یه فایل گذاشته بود که یکی از استادای آمریکا راهنمایی کرده بود که سی وی رو چجوری بنویسید اونم objective رو آورده بود باز اگه فکر می کنید که بده بر می دارم اما دلیل بد بودنش چیه نمی دونم
    من که موافق بودنش هستم. mahmoud فکر کنم از این نظر باهاش مشکل داره که خب معلومه هدف شما از فرستادن این رزومه برای اون دانشگاه و در بین مدارک اپلای برای چیه، ...
    اما من فکر می کنم در هر صورت تشخصی میده به رزومه شما و می تویند این را هم بهش اضافه کنید and application for .... program.
    inactive account

سلام
    بچه ها مدارک فنی حرفه ایم رو باید تو رزومه بیارم یا سی وی؟ کدوم قسمت؟
    من عضو تیم رباتیکم و رتبه دوم آورد تیممون مدارکشم ترجمه میکنم براشون بفرستم بازم لازمه اینجا بگم؟ کدوم قسمت؟
    و اینکه 4 تا رفرنس ندارم من کلن دو تا استادم برام امضا کردن که هیچ کدوم ایمیل اکادمیکشونو چک نمی کنن یکیشون که اصلا یادش نبود ایمیلشو ، ایمیل یاهو داد بهم :dddddddddddd
    دو تا رفرنس از سر کار می تونم بدم بهشون
    اینکه دو تا کتاب ترجمه کردم غیر مرتبط با رشتمم باید بگم تاثیر داره واسم؟
    یه سوال دیگه اینجا ها که میرم سر کار بیمه نیستم قبول می کنن نامه بگیرم ازشون؟
    ممنون

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط sahel12 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها مدارک فنی حرفه ایم رو باید تو رزومه بیارم یا سی وی؟ کدوم قسمت؟
    من عضو تیم رباتیکم و رتبه دوم آورد تیممون مدارکشم ترجمه میکنم براشون بفرستم بازم لازمه اینجا بگم؟ کدوم قسمت؟
    و اینکه 4 تا رفرنس ندارم من کلن دو تا استادم برام امضا کردن که هیچ کدوم ایمیل اکادمیکشونو چک نمی کنن یکیشون که اصلا یادش نبود ایمیلشو ، ایمیل یاهو داد بهم :dddddddddddd
    دو تا رفرنس از سر کار می تونم بدم بهشون
    اینکه دو تا کتاب ترجمه کردم غیر مرتبط با رشتمم باید بگم تاثیر داره واسم؟
    یه سوال دیگه اینجا ها که میرم سر کار بیمه نیستم قبول می کنن نامه بگیرم ازشون؟
    ممنون
    درود
    تو بخش skills میتونید بیاریدشون مدارک فنی حرفه‌ای رو (رزومه یا cv منظورتون چی هست؟)
    تو honurs and awards بگید رباتیکتون رو مدرکشم نمیخوان ازتون احتمال زیاد
    برای آوردن کتابا دوتا نظریه هست یه سری میگن باید تا میتونی خودتو focused نشون بدی روی موضوع یه سری دیگه میگن هرچی داری بنویس نشون بده تک جنیه ای نیستی تصمیم با خودتون
    رفرنس از سر کار هم مشکلی نداره بعضی دانشگاها ریکامند میکنن یکیش از سرکارت باشه حداقل
    بله قبول میکنن انگلیسی بگیر از شرکت روی سربرگ انگلیسی که پول ترجمه هم ندی!
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا

:d باشه مرسی
    واسه سوال اولم منظورم اینه که هم تو سی وی بیارم هم رزومه یا یکی از این دو تا ؟
    :ی راستی اگر پروژه دانشجویی انجام دادیم هم تو رزومه باید بگیم ؟ اسم پروژه ها رو هم می خواد بیاریم؟

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط sahel12 نمایش پست ها
    :d باشه مرسی
    واسه سوال اولم منظورم اینه که هم تو سی وی بیارم هم رزومه یا یکی از این دو تا ؟
    :ی راستی اگر پروژه دانشجویی انجام دادیم هم تو رزومه باید بگیم ؟ اسم پروژه ها رو هم می خواد بیاریم؟
    درود
    منظورتون از یکی از cv و رزومه همون sop (statement of purpose) نیست آیا؟ رزومه در واقع در تعاریف رسمی همون CV هست که خلاصه شده در واقع. اگر همون sop هست منظورتون مواردی که در outstanding هستن رو باید بیارین اونجا اگر مدارکتون در زمینه کاریتون خیلی مهم هستن بیاریدشون
    بله پروژه ها هم اگر چیزایین که ارزش دارن ذکر کنید.
    پیروز باشین
    پروژه آپلود پادکستهای
    امضا کنید اینجا رو لطفا

ممنون اخه تو همین سایت کلی درباره ی فرق cv و رزومه گفته فکرمیکردم اینا یا sop فرق دارن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)