صفحه 58 از 61 نخستنخست ... 84849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 606

موضوع: راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

پیش فرض پاسخ : راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ITM نمایش پست ها
    مسعود جان من فکر می کنم تو بخش Objective باید کلی تر صحبت کنی و فقط راجع به Apply حرف نزنی ، مثلا بگی میخوای استاد دانش ، محقق ، مشاور و ... بشی . اینوطری حس بهتری رو منتقل میکنه .
    ممنون از پیشنهادت الناز خانم
    میشه مثال بزنی مثلا بنویسم Application for Early Stage Researcher Position where Extensive Research and Investigation Experience Will Add Value. این ارلی استیج ریسرچر پوزیشن عنوان اون جایی که میخوام اپلای کنم. اگه مثال بهتری به ذهنت میرسه ممنون میشم بهم بگی
    در مورد سایر سوالام نظری نداشتی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منم با خانم الناز موافقم اما objective ضروری نیست. حذفش کن.
    ترتیب اینطوری به نظرم بهتر باشه:
    Educational Background
    Research Interests
    Publications
    Relevant Experience
    Honors and Awards
    Workshops and Seminars
    M.S.c Courses
    Skills
    Extracellular
    References
    در مورد زبان هم بگو که کی امتحان میدی.
    کلا رزومه خوبی نوشتی
    موفق باشی
    ممنون از راهنمایی هات
    در مورد آبجکتیو خیلی جاها خوندم ضروری نیس و ... ولی نظر شخصی خودم اینه که ضروریه خیلی جاها ممکنه این رزومه دست بدست بشه و یا اصلا طرف بیاد پرینت بگیره بعدا بخونه یا بده یکی دیگه نظر بده یا ... اگه موضوعش معلوم نباشه یارو یادش نمیاد واسه کدوم یکی پروژه بوده یا ... به نظر من لازمه
    در مورد ترتیب مطالب هم اول نظر من مثل شما بود ولی چون عمده پابلیکیشن های من در مورد مدیریت ایمنی هست و میخوام برای دکتری کار تجربی آزمایشگاهی بردارم یکم از موضوع پایان نامم فاصله میگیره گفتم اول بگم اینا چاپ شده ولی تو این موضوع هم علاقه مندم تا اینکه بگم اول به این موضوع علاقه مندم ولی کارام یکم فاصله داره! نظر شما چیه؟ همینطور برای Relevant Experience.
    برای زبان هم این پروژه قرار جون و جولای همین امسال کلید بخوره نمیدونم چطو بگم میخوام یه جورایی این موضوع رو که هنوز تافلم رو نگرفم کم رنگ کنم ولی ماه دیگه میخوام تافلم رو بگیرم به نظرت نگم بهتر نیس یا اگه بگم چطو بگم؟ توو پرانتز بگم: TOEFL exam will be taken in May, 2012
    این یه پروژه بین المللیه که تو چن تا کشور اجرا میشه و من میخوام برا انگلستان اقدام کنم
    راستی توو پراتز (هنوز تافل توو ایران برگذار میشه یا تحریم کار خودشو کرده؟ باید مثل قدیم رفت دبی یا ترکیه؟)
    در مورد سوالای قبلم نظری نداری؟
    بازم ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management- tehran university

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodkardor نمایش پست ها
    ممنون از پیشنهادت الناز خانم
    میشه مثال بزنی مثلا بنویسم Application for Early Stage Researcher Position where Extensive Research and Investigation Experience Will Add Value. این ارلی استیج ریسرچر پوزیشن عنوان اون جایی که میخوام اپلای کنم. اگه مثال بهتری به ذهنت میرسه ممنون میشم بهم بگی
    در مورد سایر سوالام نظری نداشتی؟
    آقا مسعود ، من یه مثال خوب از Objective رو مثال زیر میدونم :
    ......Being a professional academic researcher in the fields of
    در کل تو ادبیات مدیریتی Mission رو خیلی طولانی نمینویسند . در حد 1-2 خط کافیه و پاسخ به این سواله که رسالت من چیه (بطور کلی )!
    بقیه روزمت رو هم با دقت بیشتری حتما میخونم چون خودمم هم درگیر رزومه نوشتنم و اگه پیشنهادی به ذهنم رسید حتما برات کامنت میذارم . در مورد تاقل هم بله آزمونا برگزار میشه ، سایت سازمان سنجش حتما یه سر بزن زمان آزمون ها رو ببین .
    موفق باشی

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

با سلام
    این سی وی هستش....راستی اونحایی که من میخوام اقدام کنم گفته بود که جنسیت هم مشخص باشه واسه همین تو این مشخص شده. جاش مناسبه؟
    در ریفرنس ها هم faculty member با کلاستره یا Assistant professor؟ در ضمن تو دیکشنری لانگمن گفته آمریکایی ها به معلمی که توو دانشگاه یا کالج درس میده میگن پرافسور ولی تو بریتانیا معلم باید استاد تمام باشه تا ... جالا من سی ویمو به امریکن نوشتم ولی میخوام برای اروپا مخصوصا انگلستان ارسال کنم مشکلی نداره بنویسم پرافسور در حالی که استاد یارن!
    یک تاپیک اولش بذار personal information و این اطلاعاتی رو که اولش پراکنده و بی نظم گذاشتی مثل آدرس و شماره تلفن و ایمیل ،منظم زیر هم بنویس.
    رتبه های دانشگاهی به ترتیب tutor که همون استاد دانشگاهه و معمولا فوق لیسانس professor assistant بعد professor associate بعد professor
    کسی که استاد تمام نیست رو ننویسی پروفسور مخصوصا واسه اروپا چون دروغ گویی بزرگی میشه. در مورد آمریکا اطلاعی ندارم.
    objective به نظر من خوبه. تو مراجع اصلی که در مورد رزومه نویسی توضیح دادن دیدم که نوشتن.
    بالاش وسط میتونی بنویسی curriculum vitae و سمت چپ اسمتو بنویسی
    من تا حالا شنیدم honers and awards نه این که تو نوشتی، اگه میتونی activity رو با یک قسمت دیگه بذار
    extracurricular activity من دیدم بیشتر. خیلی صمیمانه خلاصش کردی

این ایرادا رو که گرفتم خواستم کمک کرده باشم اگه نه خیلی خوب نوشتی
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

ApplyAbroad Guru

با سلام
    من دو تا تاپیک 58 صفحه ای مربوط به رزومه رو خوندم نتیجش این شده. فکر کنم بد نشده باشه (البته این سی وی هستش) حالا دوستان لطف کنن و فایل ضمیمه رو مشاهده کنن و نظراتشون رو هم بگن.
    راستی اونحایی که من میخوام اقدام کنم گفته بود که جنسیت هم مشخص باشه واسه همین تو این مشخص شده. جاش مناسبه؟
    در ریفرنس ها هم faculty member با کلاستره یا Assistant professor؟ در ضمن تو دیکشنری لانگمن گفته آمریکایی ها به معلمی که توو دانشگاه یا کالج درس میده میگن پرافسور ولی تو بریتانیا معلم باید استاد تمام باشه تا ... جالا من سی ویمو به امریکن نوشتم ولی میخوام برای اروپا مخصوصا انگلستان ارسال کنم مشکلی نداره بنویسم پرافسور در حالی که استاد یارن!
    برای رزومه شما اگه بودین کدوم قسمتها رو حذف میکردین؟
    خواهشا ایراد فنی بگیرین
    پیشاپیش ممنون
    این موارد رو انجام بدید رزومه خوبی میشه:

مشخصاتتون رو منظم بنویسید.
    نیازی به نوشتن Gender نیست.
    Objective رو حذف کنید در رزومه های آکادمیک Objective شما کاملا واضحه. اگه دوست دارید اهداف بلند مدت بنویسید جاش در SOP شماست.
    نیازی به عنوان کردن دبیرستان نیست.
    عنوان پروژه لیسانستون رو بنویسید.
    دوره تحصیل رو بنویسید (شروع تا پایان)، نه فقط سال گرفتن مدرک.
    در Experience لازم نیست دوباره چیزی درباره تحصیلتون بنویسید و توضیحات رو به همون بخش تحصیل بطور خلاصه منتقل کنید.
    اینقدر توضیح برای Experience ها لازم نیست، کمتر بنویسید و از Keyword های مناسب استفاده کنید. در صورت تمایل بعدا در مصاحبه دربارشون صحبت کنید یا Abstract ها رو در سایتتون در اینترنت قرار بدید و لینک بگذارید.
    Research Interests رو به ابتدا منتقل کنید.
    اسم Reference ها رو نیاز نیست بیارید، بنویسید Strong References Available on Request. یک سری اسم اون پایین ارزشی ندارند مگه اینکه اون افراد در سطح دنیا اونقدر مطرح باشند که استاد خارجی بدون سرچ کردن اونها رو بشناسه. بالاخره اونها می دونند شما یه تعدادی رفرنس دارید.
    مقالات خارجیتون رو اول بیارید. اگه در اینترنت راحت قابل دسترسی نیستند (که من سرچ کردم اکثرشون نبودن)، لینک به PDF مقالات قرار بدید.
    در بخش Skills به جای نوشتن حدتون از نمره زبانتون استفاده کنید، بقیه زبانها رو در یک خط بنویسید. اگه بعدا امتحان می دید تاریخ امتحانتون رو قرار بدید.
    به جای Computer Languages بنویسید Programming Languages
    به جای لیست کردن همه دروس MSc، گلچینی از دروس لیسانس و ارشدتون رو بنویسید.
    کمی می تونید Table بندی و فاصله های بهتری داشته باشید.

Senior Member aida8404 آواتار ها

دوستان من دو مشکل دارم اگه میشه لطفا راهنمایی کنید
    1. من برای ارشدم معدل ندارم (سوئد کلا معدل نمینویسه) حالا بخاطر همین موضوع معدل لیسانس هم نمیتونم بنویسم. و ممکنه فکر کنن نمره هام بده. چی کار کنم حالا؟
    2. هیچ کس رو ندارم برام چکش کنه. میترسم بخاطر چندتا ظریف کاری موقعیت های خوب را از دست بدم.
    میشه لطف کنید راهنمایی کنید؟ مرسی از همه

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    دوستان من دو مشکل دارم اگه میشه لطفا راهنمایی کنید
    1. من برای ارشدم معدل ندارم (سوئد کلا معدل نمینویسه) حالا بخاطر همین موضوع معدل لیسانس هم نمیتونم بنویسم. و ممکنه فکر کنن نمره هام بده. چی کار کنم حالا؟
    2. هیچ کس رو ندارم برام چکش کنه. میترسم بخاطر چندتا ظریف کاری موقعیت های خوب را از دست بدم.
    میشه لطف کنید راهنمایی کنید؟ مرسی از همه
    http://www.foreigncredits.com/Resour...culator/Sweden
    Some dance to remember, some dance to forget

Senior Member aida8404 آواتار ها

این سایت نمره هارو زیادی بالا نشان میده. معدل لیسانسم که 17.11 بوده را میگه 4 از 4. اینو تو رزومه بنویسیم مشکلی نیست؟ ینی این سایت معتبر و جهانیه؟ نگن چرا دروغ نوشتی

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

این سایت نمره هارو زیادی بالا نشان میده. معدل لیسانسم که 17.11 بوده را میگه 4 از 4. اینو تو رزومه بنویسیم مشکلی نیست؟ ینی این سایت معتبر و جهانیه؟ نگن چرا دروغ نوشتی
    هر کشور و دانشگاه معیار خودش رو واسه تبدیل معدل داره. بهتره به سایت WES سر بزنید 5 دلار بدین معدل واقعیتون رو حساب می کنه

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

اگر خیلی نگران این موضوع هستید مهم ترین مرجع برای پاسخگویی به شما Hogskoleverket خواهد بود. با آنها تماس بگیرید و استعلام نمایید.اونها روش تبدیل معدل را برای سوئد مشخص می کنند
    Some dance to remember, some dance to forget

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)