صفحه 60 از 61 نخستنخست ... 10505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 606

موضوع: راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmed نمایش پست ها
    دوستان میشه لطف کنید مشکلان رزومه منم بگید ممنون
    SO3 عزیز نکته های واقعا خوبی رو گفتن. در نهایت با حذف مواردی که SO3 گفت فکر میکنم بتونید رزومه رو در 2 صفجه بنویسید. 3 صفحه زیاد جالب نیست. مخصوصا که کلی فضای خالی دارید. از کاغذتون استفاده کنید.

در ضمن ننوشتید که چه مهارت هایی رو دارید. یا حداقل من ندیدم! (همین که ندیده باشم هم نشون دهنده اینه که اگه نوشته باشید جای خوبی رو انتخاب نکردید) مهارت هایی رو که کسب کردید میتونید یه صورت جداگانه بنویسید یا زیر هر دوره آموزشی، شغل، و یا تحقیقی که انجام دادید مهارتی رو که از انجامش کسب کردید رو اضافه کنید. مهارت ها میتونه نرم افزار، اجتماعی، رفتاری و ... باشه.
    نیازی نیست پروژه ارشدتون رو جداگانه بنویسید، زیر همون دانشگاهتون اضافه کنید.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

دوستان سلام
    چندتا سوال برای نوشتن رزومه:
    1- من دوتا مقاله مختلف تو کنفرانس های بین المللی دارم که هر دوتا با تغییراتی در نشریه علمی پژوهشی هم چاپ شدن. چیکار کنم به نظرتون؟ البته عنوانشون «کمی» با هم فرق می کنه. تحت عنوان 4 تا مقاله بیارمشون؟
    2- Relevant Courses باید تو زمینۀ موضوعی باشه که میخوام واسه دکتری کار کنم دیگه؟
    3- دربارۀ سابقه کار بعداً باید مدرکی ارائه کنیم؟ یا همین که بگیم مثلاً 6 ماه تو فلان شرکت در مورد فلان پروژه همکاری داشتیم کافیه؟
    4- اینکه یه پروژه زیر نظر معاونت نخبگان نیروهای مسلح کار کردم برای کسر خدمت سربازی خوبه بیارم؟ اگه خوبه کجا و چی جوری؟

دستتون درد نکنه

Member
    رشته و دانشگاه
    فردوسی مشهد- برق قدرت ... University of North Carolina at Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    چندتا سوال برای نوشتن رزومه:
    1- من دوتا مقاله مختلف تو کنفرانس های بین المللی دارم که هر دوتا با تغییراتی در نشریه علمی پژوهشی هم چاپ شدن. چیکار کنم به نظرتون؟ البته عنوانشون «کمی» با هم فرق می کنه. تحت عنوان 4 تا مقاله بیارمشون؟
    2- Relevant Courses باید تو زمینۀ موضوعی باشه که میخوام واسه دکتری کار کنم دیگه؟
    3- دربارۀ سابقه کار بعداً باید مدرکی ارائه کنیم؟ یا همین که بگیم مثلاً 6 ماه تو فلان شرکت در مورد فلان پروژه همکاری داشتیم کافیه؟
    4- اینکه یه پروژه زیر نظر معاونت نخبگان نیروهای مسلح کار کردم برای کسر خدمت سربازی خوبه بیارم؟ اگه خوبه کجا و چی جوری؟

دستتون درد نکنه
    سلام.
    1- کلا این کاری که شما کردین رایجه و تو رزومه اساتید assistant هم چند مورد دیدم. اون ها هم همه رو در لیست آورده بودن. البته میدونین که باید فرق مقالات چشم گیر باشه وگرنه اگر استاد بره اونارو بخونه فکر بدی خواهد کرد.
    2- دقیقا. البته چون درس های ارشد همه یه جوری به هم ربط دارن، من خودم یه درس رو که top mark بودم رو هم آوردم گرچه اونقدر در زمینه تخصصیم نبود.
    3- معمولا اونور آب رابطه ها بیشتر بر اساس اعتماده. از من که نخواستن و نشنیدم که از بچه ها هم بخوان.
    4- نمیدونم برای کجا داری اقدام میکنی. این داستان در مصاحبه ویزای امریکا تاثیر داره. اما فعلا بیار خوبه. در قسمت research experiences مثلا.

سلام

اگه بخوايم تو رزومه كارآموزي رو به جاي سابقه ي كار وارد كنيم نوشته كه چي كار كردين و چه مدتي بود كه متاسفانه اون سازماني كه رفتم كارآموزي فقط توي چند جلسه نحوه ي كار قسمت هاي مختلف رو يه كارشناس واسمون توضيح داد و ما عملا هيچ كاري نكرديم ، حالا اين رو بنويسم يا نه ؟ اگه بنويسم توضيح درباره ي كاري كه انجام داديم چي ميشه ؟

ضمنا از اواخر تير تا اوايل شهريور بود

ممنون

سلام

درست هست که در قسمت Award از مجازشدن برای کنکور سراسری فوق بگیم ؟
    اما از رتبه صحبتی نکنیم .
    چی باید نوشت دقیقا که منظور رو برسونه ؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.m نمایش پست ها
    سلام

اگه بخوايم تو رزومه كارآموزي رو به جاي سابقه ي كار وارد كنيم نوشته كه چي كار كردين و چه مدتي بود كه متاسفانه اون سازماني كه رفتم كارآموزي فقط توي چند جلسه نحوه ي كار قسمت هاي مختلف رو يه كارشناس واسمون توضيح داد و ما عملا هيچ كاري نكرديم ، حالا اين رو بنويسم يا نه ؟ اگه بنويسم توضيح درباره ي كاري كه انجام داديم چي ميشه ؟

ضمنا از اواخر تير تا اوايل شهريور بود

ممنون
    می تونید کمی اغراغ کنید ولی طوری باشه که اگه احیانا سوالی دربارش شد کاملا آمادگی پاسخ دادن رو داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    سلام

درست هست که در قسمت Award از مجازشدن برای کنکور سراسری فوق بگیم ؟
    اما از رتبه صحبتی نکنیم .
    چی باید نوشت دقیقا که منظور رو برسونه ؟

ممنون
    رتبه رو بگید بهتره اگه رتبه خوب نیست اصلا نگید. اینکه مجاز شدید تاثیری در روند پذیرش شما نخواهد داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها

رتبه رو بگید بهتره اگه رتبه خوب نیست اصلا نگید. اینکه مجاز شدید تاثیری در روند پذیرش شما نخواهد داشت.
    واسه دانشگاه نمی خوام چون پذیرش دارم
    واسه سفارت می خوام که یه جور فاصله بین تحصیل و بپوشونه

Member
    رشته و دانشگاه
    فردوسی مشهد- برق قدرت ... University of North Carolina at Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    واسه دانشگاه نمی خوام چون پذیرش دارم
    واسه سفارت می خوام که یه جور فاصله بین تحصیل و بپوشونه
    شما برای سفارت نمیخاد تو رزومه بنویسی. خودش بهت میگه کجا بودی و چیکار میکردی، اونجا اگه گفت میگی داشتم برای ارشد میخوندم.

سلام ببخشید یه خلاصه رزومه ای مینویسم و میخوام اگه لطف کنید بهم بگین چطور نکات منفی رو با + ها بپوشونم ( ماسمالیش کنم)
    دانشجوی کارشناسی زیست- دانشگاه ارومیه- 4 تا مقاله سابمیت شده ISI - یک کنفرانس داخلی معتبر- 2 تا پروژه تحقیقاتی در باره نوروساینس - گرفتن RA از یکی از استادای دانشگاه آزاد واسه 3 تا پروژه- 1.5 سابقه کار تو آزمایشگاه فیزیولوژی دانشگاه خودمون- 3 ماه آموزش تکنیک های نوروساینس تو انیستیتو پاستور- TOEFL 86 رو دارم ولی دارم میخونم و میدونم بالای 96 رو حتما میزنم- GRE sub رو میخونم واسه بالای 95%-- GRE general هم تو امتحانای آزمایشی اینطوری بودم تاحالا Q=160-165 - V=135-142 A= 2-4 و نقطه ضعف رزومم معدلم که 13.5و اونم بخدا سر لج استادام بوده که چرا با فلان استاد داری کار میکن؟ چرا رفتی تو فلان دانشکده واسه پژوهش- چرا بجای جواب فارسی واسم جواب انگلیسی تو ورقه امتحانی مینویسی و...( البته این آخری رو حق داشت بیچاره آخه باهم تو کلاس بحث کرد منم میدونستم زبانش خوب نیست از سر لج ورداشتم کلا واسش انگلیسی جواب دادم)
    حالا اگه جای من بودین چطور معدلتونو ماسمالی میکردین چون از یکی از دوستان شنیدم که اگه درباره معدلم توضیح بدم بدتر میشه حالا چیکار کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sera26 نمایش پست ها
    سلام ببخشید یه خلاصه رزومه ای مینویسم و میخوام اگه لطف کنید بهم بگین چطور نکات منفی رو با + ها بپوشونم ( ماسمالیش کنم)
    دانشجوی کارشناسی زیست- دانشگاه ارومیه- 4 تا مقاله سابمیت شده ISI - یک کنفرانس داخلی معتبر- 2 تا پروژه تحقیقاتی در باره نوروساینس - گرفتن RA از یکی از استادای دانشگاه آزاد واسه 3 تا پروژه- 1.5 سابقه کار تو آزمایشگاه فیزیولوژی دانشگاه خودمون- 3 ماه آموزش تکنیک های نوروساینس تو انیستیتو پاستور- TOEFL 86 رو دارم ولی دارم میخونم و میدونم بالای 96 رو حتما میزنم- GRE sub رو میخونم واسه بالای 95%-- GRE general هم تو امتحانای آزمایشی اینطوری بودم تاحالا Q=160-165 - V=135-142 A= 2-4 و نقطه ضعف رزومم معدلم که 13.5و اونم بخدا سر لج استادام بوده که چرا با فلان استاد داری کار میکن؟ چرا رفتی تو فلان دانشکده واسه پژوهش- چرا بجای جواب فارسی واسم جواب انگلیسی تو ورقه امتحانی مینویسی و...( البته این آخری رو حق داشت بیچاره آخه باهم تو کلاس بحث کرد منم میدونستم زبانش خوب نیست از سر لج ورداشتم کلا واسش انگلیسی جواب دادم)
    حالا اگه جای من بودین چطور معدلتونو ماسمالی میکردین چون از یکی از دوستان شنیدم که اگه درباره معدلم توضیح بدم بدتر میشه حالا چیکار کنم؟

بله سعی در ماست مالی یا توجیه نقاط ضعف کار درستی نیست.

همون GRE Subject ای که دارید می دید بهترین راه جبران معدل پایینه و بطور مستند سوادتون رو نشون می ده. اگه بتونید بالای 95 درصد بیارید معدلتون رو جبران می کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)