صفحه 1 از 61 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 606

موضوع: مهاجرت به كبك - دمشق

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض مهاجرت به كبك - دمشق

با سلام
    در این تالار فقط در مورد مسایل مربوط به دمشق جهت شرکت در مصاحبه استان کبک بحث خواهیم کرد

لطفا تجربیات و توصیه های خود را با توجه به قوانین فروم در مورد مسایل زیر مطرح نمایید

-مسایل مربوط به بلیط هواپیما و سفر به کشور سوریه
    -تاکسی
    -اقامت و هتل ها
    -غذا
    -گردش در دمشق
    -اماکن دیدنی
    -محل سفارت کبک و فدرال
    -بانک اودی
    -صرافی ها
    -تلفن
    -اینترنت
    -خرید
    -زبان عربی
    -توصیه هایی برای داشتن لحظاتی بهتر در این سفر

خواهشمند است از ارسال پست خارج از عنوان موضوع خودداری فرمایید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : دمشق

تور بهتره یا اینکه خودمون بلیط و این چیزا رو بگیریم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

یه مورد خوبی که سارا مطرح کرد
    برای رفت و آمد بین بانک و سفارت که دقیقا مقابل هم قرار دارند یا باید پیاده روی طولانی انجام دهید یا تاکسی بگیرید که من از تاکسی استفاده کردم چون هوا خیلی گرم بود من برای این رفت آمد دو تا 30 لیر پرداخت کردم
    اگر پیاده روی براتون مقدر نبود هزینه 60 لیری به نظر زیاد نیست

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط jullien نمایش پست ها
    تور بهتره یا اینکه خودمون بلیط و این چیزا رو بگیریم؟
    من قبلا در مورد تور صحبت کرده بودم چون کاملا شخصیه باید مزایای تور و معایب آنرا در نظر بگیرید بعد باتوجه به تجربیات و سلایق خودتون تصمیم بگیرید
    مزایای تور
    ارزان بودن-نداشتن دردسر رزو بلیط و هتل و رفت و امد فرودگاه و هتل تهیه غذا
    معایب تور
    امکان تغییر روز و ساعت پرواز به دفعات-انتخاب هتل و غذا با شما نیست-محدودیت های پوششی و... با توجه به نوع تور-معمولا از هواپیماهایی با کلاسیفبکشن پایین استفاده میکنند-روز برگشت ممکن است با برنامه شما همخوانی نداشته باشد و به کارهای فدرال نرسید
    و خیلی معایب و مزایای دیگر که باید خودتان سبک و سنگین کنید و تصمیم بگیرید شما معایبی که من برشمردم از نظر کس دیگه مزیت به حساب بیاد
    موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض تاکسی

من تمام تجربیات خودم را که قبلا حدود45 روز پیش در تاپیک مصاحبه نوشته بودم با توجه به اینکه قرار شد در آن تاپیک فقط مسایل مصاحبه مطرح شود به اینجا منتقل کردم

حالا به سلامتی پریدید و تو دمشق یا همون دمس خودمون نشستید لیراتون رو کنید و تاکسی به سمت هتل بگیرید
    من یک هفته تو دمشق بودم و همش در حال گشت و گذار البته بیشتر بعد مصاحبه
    پول رایج در دمشق تومن خودمون و بعد لیر سوری هست! اگه با خودتون تومن و لیر باهم ببرید بهتره بعضی جا ها بکار میاد
    بهتره بیشتر تومان هاتون هزاری و دو هزاری و البته پانصدی هم ببرید اندازه خریدی که میخواهید انجام بدید
    همیشه 50 لیری و 100 لیری به وفور در جیبتان باشد حالا میگم چرا
    خب باید تاکسی بگیرید تمام تاکسی ها مجهز به تاکسیمتر هستند نرید با راننده طی کنید دوتومن تا فلان جا چون به احتمال 99.99 درصد سرتان کلاه میرود با انگلیسی به تاکسیمتر اشاره کنید و بخواهید که روشنش کنه بعضی از تاکسی ها برای ایرانی ها تاکسیمتر روشن نمیکنند تا و دوبله و سوبله ازشون بگیرند
    هنگام صفر کردن تاکسیمتر باید عدد 5.5 ببینید و اینکه تعرفه 1 باشد
    خلاصه اگه طرف بفهمه واردید نمیتونه کلک بزنه حواستان باشد از دوست من مسیر فرودگاه تا شهر 1500 لیر گرفته بودن ولی من با یکسری راهکار که میگم 500 لیر دادم
    پس فرودگاه تا شهر 500 تا 800 تا واحد پول من برای تاکسی ها همیشه لیره دقت کنید
    شاید 500 چون دفعه اولتونه و راهکارهارو هنوز تجربه نکردید نبرند همون 800 فعلا بدید ولی 1500 و بیشتر ندید ها!!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض هتل

ستاره تمام هتل ها بغیر از کارلتون و روتانا و دو سه تا دیگه ستارشون الکیه
    پس اگه هتلتان پنج شش تا ستاره داشت انتظار داشته باشید یخچال و تلویزیونش سوخته باشه دمپایی و ملافه با خودتون ببرید اگه نگران چروک شدن کت و شلوار هستید با خود اتو ببرید

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض خرید و زبان عربی

من میگم بهتره فقط با فروشندگان فارسی حرف نزنید در بازار اگه بفهمند ایرانی هستید یه کوچولو قیمت میبرند بالا چیزی نیست در حد 200 تا 300 درصد بلکمم بیشتر!!!
    سلام میشه مرحبا یا اهلا
    حواستان باشد نگید اهلا و سهلا !!! چون اونها باید به ما بگن اهلا و سهلا چون معنیش میشه خوش امدید
    چطوری اگه مرد بود کیفک به اعراب ضمه روی کاف و اگر زن بود به اعراب کسره روی کاف!!
    میخوام برم سفارت کانادا میشه بدی روح السفارت کانادایی ین مزه استراد
    چقدر میشه ادش به اعراب ضمه کسره سکون
    چقدر میشه برای لباس زنونه!!! شو سعرا و برای مردونه شو سعرو

پول چون بکار تون میاد

50لیری خمسین
    100 میه
    200 متین
    300 تلات میه
    400 اربعا میه
    500 خمس میه
    600 ست میه
    700 سبعه میه
    800 تمان میه
    900 تسعه میه
    1000 الف
    کلی دیگه هم بود که فکر نکنم لازمتون بشه و از حوصله این فروم خارجه

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض هواپیما

در مورد رفتن با تور و.. نظری ندارم چون مزایا و معایبی داره که باید خودتون با توجه به تجربیاتتون تصمیم بگیرید
    و اما هواپیما و شرکت های هواپیمایی
    خیلی با هم تفاوت ندارند و نگران این موضوع و نوع هواپیما نباشید به نظر من ایران یکی از کشورهایی است که بهترین خلبانان را در جهان دارد
    تا اونجایی که من شنیدم شرکت ماهان و ایران ایر و کاسپین و کیش ایر و زاگرس و سورین ایر سفر به سوریه انجام میدن دوستان اگه دقیقتر اطلاع دارند حتما نظر بدن
    فقط اگه با شرکت کاسپین تشریف میبرید به ازای هر نفر هنگام خروج از سوریه 1500 لیر سوری حدود 3400 میشه ازتون میگیرن و حتما این پولو بصورت لیر یکجا قایم کنید که خرجش نکنید تو فرودگاه حیرون بمونید
    این پول برای شرکت ایران ایر گرفته نمیشه

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

یه نکته ای که یادم رفت این بود که چه اجناسی از دمشق بخریم
    این نظر شخصی منه
    از خرید لوازم ارایشی و بهداشتی مثل کرم و ... تا حد ممکن خودداری کنید چون اجناس قلابی و بدون استاندارد با مارک های معروف اون و رک و اتود و اوراژ و...موجود است قیمت حدود یک دهم قیمت ایران!!!
    اصلا از ریماز خرید نکنید چون هیچ مجوزی ندارد و استاندارد نیست گول قیمت های بسیار پایین نخورید
    اجناس ارایشی بهداشتی تو ایران بسیار با کیفیت و اصل هستند و وزارت بهداشت بسیار سختگیری میکند و مجوز میدهد و ارزش قیمت بالا را دارد
    عطر و ادکلن اصل تقریبا بطور متوسط در مال های اصلی 30 تا 40 درصد گرانتر از تهران است
    عطر و ادکلن قلابی هم که مفت ریخته دیور 50 میل 3500 تومان!!
    لباس نخرید واقعا گران میدهند
    به نظر من هیچی نخرید!! همه چیز ایران ارزانتر است
    تنها چیزی که شاید اگه فروشنده کلاه بردار نباشه پارچه است حواستان باشد متری 2000 تومان و بجای 2 متر یکمتر بهتان ندهند من دیدم از اینکارا میکنند
    حتما از چند جا قیمت بگیرید و چونه بزنید معمولا قیمت ها نصف میشود!! بلکمم کمتر
    از بازار باب طوما من خوشم اومد ولی بازهم گرانفروشند حواستان باشد
    کلا منطقه باب طوما جای با کلاسی است
    بازار صالحیه و بازار حمیدیه و اموی و ...

جای با صفای مثل درکه و دربند و فشم و.... داخل شهر نیست نگردید
    در بیرون شهر رستوران سیران و ... اب و هوای خوبی داره و بد نیست امتحان کنید

الان(تیر ماه) هوا خیلی گرمه مراقب باشید گرما زده نشوید

رسیدید اونجا ساعتتان را به وقت محلی تنظیم کنید

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض پاسخ : هواپیما

برای هروعده غذا حدود 150 لیر و برای هر کورس تاکسی داخل شهر 50 لیر احتمالا 10 کورس سوار تاکسی خواهید شد و تاکسی فرودگاه سعی کنید تو فرودگاه با 2 یا 3 نفر شریک شوید و حتما قبلش به تاکسیمتر اشاره کنید و سوار تاکسی های مدل بالا نشوید
    یکی دو روز اونجا باشید استاد میشید
    غذا خوب تو طبقه پایین شام سنتر هست با سالاد و.... حدود200- 250 لیر میشه و نزدیک هتلت هم هست پیاده 5 دقیقه راهه
    یکم بالاتر از شام سنتر دمسکوس سنتر هم باحاله سر بزنید

صفحه 1 از 61 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)