صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: باستان شناسی

ealikhani
    Guest

پیش فرض باستان شناسی

از بچه هاي باستان شناسي كسي اينجا نيست كه بورس گرفته باشه يا در حال بورس گرفتن باشه..؟؟

Junior Member Taher.Sh آواتار ها

پیش فرض رشته باستان شناسی زیرآب

ضمن عرض سلام خدمت دوستان
    در شروع نمی دونم که اصلا این موضوع و تاپیک مربوط به این بخش میشه یا در زیرشاخه های دیگه قرار میگیره یا نه ؟؟

راستش بنده لیسانس باستان شناسی دارم و مدرک سه ستاره بین المللی غواصی.دوران خدمت را در پژوهشکده باستان شناسی بودم و سابقه بررسی باستان شناسی زیرآب از طریق همین پژوهشکده را دارم..بررسی هایی هم در روی خشکی و آب به صورت شخصی هم انجام داده ام.یکی از دوستان مربی غواصی بنده در دانشگاه اولوداغ ترکیه ، مدیر گروه باستان شناسی هست و احتمال ادامه تحصیل در رشته باستان شناسی زیرآب در آنجا بسیار زیاد است.برای ادامه تحصیل نیاز به مدرک زبان ترکی و البته یه امتحان ورودی هست.در مورد امتحان مشکل خاصی نیست (یا امتحان میدم قبول میشم یا رد میشم).به احتمال زیاد در بهار آینده برای دیدن این پرفسور به آنجا خواهم رفت اما تصمیم دارم حداقل با مدارک و پژوهشهایم به آنجا برم و برای همین نیاز به راهنمایی دوستان گرامی دارم.

1 - برای آموزش زبان ترکی در تهران موسسه خاصی هست ؟؟(گویا در سفارت کلاسهایی دایر می کنند) یا کلا بهتر هست که در ترکیه زبان یاد بگیرم ؟
    2 - آیا دو سال خدمت سربازی در پژوهشکده می تونه سابقه کار باشه ؟
    3 - آیا ترجمه کلیه سوابق کارهای میدانی و بررسی ام و همینطور مدارک و گواهینامه ها و تهیه سابقه کار (از پژوهشکده) و ... امکان پذیر هست و آیا برای کارهای بررسی شخصی ام نیاز به تایدیه از استاد یا سازمان خاصی هست ؟؟
    4 - به نظر شما تهیه این ترجمه ها و سوابق کاری می تونه اندکی امتیاز در این دانشگاه باشه و تسهیلات خاصی در نظر بگیرند ؟؟؟
    5 - بهترین کارهایی که تا زمان دیدار این پرفسور می توانم انجام بدم چه کارهایی هستند ؟؟

با سپاس

1359
    Guest

پیش فرض پاسخ : رشته باستان شناسی زیرآب در دانشگاه اولوداغ ترکیه

سلام
    من هم لیسانس باستان شناسی دارم
    توی این سایت باستان شناس وجود نداره. بهترین جایی که میتونید جوتب بگیرید یا از خود دانشگاهه یا از دکتر ایروانی که ترکیه درس خونده

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

اول از همه به خاطر رشته ی قشنگتون بهتون تبریک می گم، متاسفانه ایران از کمبود و به کار نبردن چنین متخصصانی رنج می بره...
    به نظر من شما با این سابقه ای که می گین با یه نمره ی زبان خوب می تونین دنبال دانشگاه های آمریکا هم باشید! چرا ترکیه؟ البته کاملا" به رزومه ی شما بستگی داره و پیگیری خودتون...
    تو این انجمن بیشتر بچه ها تو رشته های فنی هستن ولی اطلاعات خوبی می تونین در مورد دانشگاه های آمریکا به دست بیارین...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

برای تحصیل در رشته ٔباستان شناسی‌ دانشگاه های مکاتبه ای هم وجود داره؟لطفا منو راهنمایی‌ کنید؟

پیش فرض باستان شناسی

دوستان اگر اطلاعاتی راجع به دانشگاه های معتبر و مکاتبه ایی همینطور سرفصل درسهاونحوه گرفتن پذیرش در خصوص این رشته دارن در این تاپیک قرار بدن

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : باستان شناسی

برای باستانشناسی فقط باید بری دنبال بهترین دانشگاه های جهان 8)
    اگه یه نگاهی به تحصیلات باستانشناسای ایران یا استادهای دانشگاه ایران بکنی می فهمی .یا سوربن بودن یا هاروارد و اکسفورد و کمبریج و ...

یک استادی به من میگفت برای باستانشناسی نباید دنبال اسم دانشگاه بود. باید تحقیق کنی که کدوم دانشگاه پروژه های بیشتری داره و تو این زمینه قوی تره.
    اکثر دانشگاه های خوب موزه و مرکز پژوهش های باستانشناسی دارن. کمبریج بیشترین پروژه های جهان رو در باستانشناسی داره.

من فقط سیلابس دانشگاه سوربن رو دارم. اگه میخوای بگو تا برات بذازم.
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member

برای فعال شدن این قسمت روی دکمه ارسال پاسخ سریع (QR) در پایین و کنار هر پست کلیک کنید

Junior Member

سلام
    من خودم دارم برای باستان شناسی اقدام میکنم
    متاسفانه برای این رشته بودجه کمی در اختیار دانشگاه ها هست. بهترین روش گرفتن بورس کار کردن با گروه های حفاری خارجی در ایران هست.
    حفاران امریکایی که تو ایران کار نمی کنند. شما باید دنبال استادهایی بگردید که قبلا تو ایران کار کردند. زمینه کاری استاد با شما باید مرتبط باشه.
    البته من نمیدونم شما برای چه مقطعی می خواهید اقدام کنید ولی میدونم که دانشگاه هایی که رتبه های بالایی دارند مستقیم از لیسانس به دکترا بر میدارند و شما شانس بیشتری برای گرفتن بورس پیدا میکنید
    دکتر علیزاده هاروارد بورس گرفته. شاید بتونید از ایشون کمک بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط m.ghaderi نمایش پست ها
    سلام
    من خودم دارم برای باستان شناسی اقدام میکنم
    متاسفانه برای این رشته بودجه کمی در اختیار دانشگاه ها هست. بهترین روش گرفتن بورس کار کردن با گروه های حفاری خارجی در ایران هست.
    حفاران امریکایی که تو ایران کار نمی کنند. شما باید دنبال استادهایی بگردید که قبلا تو ایران کار کردند. زمینه کاری استاد با شما باید مرتبط باشه.
    البته من نمیدونم شما برای چه مقطعی می خواهید اقدام کنید ولی میدونم که دانشگاه هایی که رتبه های بالایی دارند مستقیم از لیسانس به دکترا بر میدارند و شما شانس بیشتری برای گرفتن بورس پیدا میکنید
    دکتر علیزاده هاروارد بورس گرفته. شاید بتونید از ایشون کمک بگیرید.
    اي ميل دكتر علي زاده رو مي شه به من بدين؟ و اينكه چندتا دانشگاه كه مستقيم از ليسانس به دكترا بر ميدارن معرفي كنيد؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)