نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مکانیک به فیزیک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Carleton University

پیش فرض مکانیک به فیزیک

سلام دوستان
    من دارم رشته ی مکانیک تو دانشگاه آزاد واحد پرند می خونم.
    از رشته ام راضی ام اما علاقه ی شدیدی به علم فیزیک مدرن دارم مثل کوانتوم و...
    تنها راهم اینه که تغییر رشته بدم برم فیزیک!
    حالا از اساتید محترم سوالم اینه که آیا این امکان هست که واسه ارشد از دانشگاه های کانادا یا آمریکا یا انگلیس
    واسه فیزیک پذیرش بگیرم؟
    می دونم که یه سری درسای اضافی باید بخونم اما با خوندن اونا و امتحان GRE Subject Physics هم مشکلی ندارم!
    خیلی گیج شدم نمی دونم چیکار کنم تورو خدا راهنماییم کنید...

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

پیش فرض پاسخ : مکانیک به فیزیک(توروخدا کمکم کنید)

سلام دوست عزیز
    اول از همه در جوابتون باید بگم که می‌شه اینکارو انجام داد.اما به دلیل بسیار زیادی بهتون توصیه می‌کنم که اینکار رو انجام ندید البته این فقط نظر منه.اول بگم که من خودم رشته‌ام مهندسی‌ مکانیکه و دقیقا مثل شما عشق فیزیک هستم.فیزیک لایه‌های نازک و یک مقاله ی ISI هم حتی در این زمینه دارم.اما برای اینکه شما بتونید اینکارو انجام بدید باید حداقل معدل رو کسب کنید که تقریبا در تمامی دانشگاه‌ها بالای ۱۵ هست.و اینکار در رشتهٔ مکانیک چندان آسون نیست(البته بنده به هیچ رشته ای توهین نکردما) و نیاز به صرف وقت زیادی داره.اگر شما به اینجا رسیدید تازه میتونید با بچهای هم رشته ایی خودت رقابت کنی‌(البته به شرط داشتن نمرهٔ زبان و GRE بالا).مشکل از اینجا شروع می‌شه که شما باید با بچه‌هایی‌ که ۴سال فیزیک خوندنو تمام انرژیشونو گذاشتن رو رشتشون رقابت کنی‌ که خیلی‌ سخته البته اگه واقعا علاقه داری میتونید اینکارو انجام بدید.اما من خودم یه پیشنهاد دیگه واستون دارم.به نظر من شما تمام تمرکزتو بذار رو رشتهٔ خودت و معدلتو هرچی‌ میتونی‌ بالا ببر + مقاله.بد میتونی‌ مسترتو تو گرایش‌هایی‌ از مکانیک بخونی‌ که بسیار با فیزیک اتمی‌ و هسته‌ای نزدیک هستن مثل MEMS , NEMS و ....بازم میگم اینا فقط نظرات من بود.بازم اگه سوالی‌ داشتی در خدمتم.امیدوارم هرکاری میکنی‌ همیشه موفق باشی
    مهران
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

پیش فرض پاسخ : مکانیک به فیزیک

بازار کار دوتا رشته کاملا متفاوته به اینم فکر کن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)