صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

به نظرتون میشه از دو کشور مختلف شنگن آلمان و ایتالیا همزمان ویزای دانشجویی گرفت؟ راستش من هم از آلمان پذیرش واسه مقطع دکتری دارم و هم از ایتالیا... حالا واسه ویزای آلمان درخواست دادم و جوابش هنوز نیومده...و با توجه به اینکه باید همین روزا واسه ویزا ایتالیا هم اقدام کنم، نمی دونم سفارت ایتالیا قبول می کنه یا می گه واسه آلمان رو اول باید کنسل کنی؟ اصلا دوست ندارم آلمان رو از دست بدم..از این طرف هم بی خیال شدن ایتالیا ریسکه...
    اگر یک فلج مادر زاد قهرمان کوهنوردی نمی شود مقصر خودش است. ژان پل سارتر

پیش فرض پاسخ : آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Werner.Melzer نمایش پست ها
    به نظرتون میشه از دو کشور مختلف شنگن آلمان و ایتالیا همزمان ویزای دانشجویی گرفت؟ راستش من هم از آلمان پذیرش واسه مقطع دکتری دارم و هم از ایتالیا... حالا واسه ویزای آلمان درخواست دادم و جوابش هنوز نیومده...و با توجه به اینکه باید همین روزا واسه ویزا ایتالیا هم اقدام کنم، نمی دونم سفارت ایتالیا قبول می کنه یا می گه واسه آلمان رو اول باید کنسل کنی؟ اصلا دوست ندارم آلمان رو از دست بدم..از این طرف هم بی خیال شدن ایتالیا ریسکه...
    تا جایی که من در جریان هستم از کشورهای شنگن نمی شه همزمان واسه ویزا اقدام کرد و امکانش هست که اینطوری هر دوش رو از دست بدین...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    َکامپیوتر ( نرم افزار)-la sapienza-rome

پیش فرض پاسخ : آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

سلام، میشه رفت ایتالیا و 2،3 ماه موند و بعد اونجا واسه ویزای آلمان درخواست داد؟ یا حتما باید از ایران درخواست ویزا واسه هر جایی رو داد؟

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

آخه ايتاليا و آلمان هر دو شينگن هستند
    اگر منظور شما تغيير دانشگاه هست بايد از ايران هر دو را اقدام كني و هم زمان هم اصلا نمي شه چون تا زماني كه پرونده در يك سفارت داري بقيه ميدنن و اجازه باز كردن پرونده نمي دهند تا تكليف شما روشن شه
    و كلا حتي براي تغيير رشته در يك دانشگاه و يك كشور هم من ديدم كه گير ميدن و كنسولگري ايران در ميلان پرونده را اصلاح نمي كند و خود دانشگاه ايتاليا هم ميگه از ايران بايد اقدام كني مگر ايمكه مقطع را تمام كني و به مقطع بعد بروي در اين صورت از اروپا ميشه براي جاهاي ديگه اپلاي كرد

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

با توجه به این قانون که اگر ویرای یک کشور عضو شنگن برای شما ریجکت بشه تا 6 5 ماه اجازه ی درخواست ویزا از یک کشور شنگن دیگه رو ندارید کار درست تر اینه که ببینی کدوم راحتتر ویزا می ده اول برا اون اقدام کنی عمرا آلمان راحتتر از ایتالیا ویزا بده!ولی خب دیگه ریسکش بالاست...

Junior Member

پس اگه کسی پذیرشش از ایتالیا اومده باشه اما منتظر جواب از آلمان باشه چه کار باید بکنه؟ در مرحله اول که واسه ویزای ایتالیا مدرارکو میدی اما اصل پاسپورتو ندادی میشه کنسل کرد اگه جواب آلمان اومد؟

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaaaz نمایش پست ها
    پس اگه کسی پذیرشش از ایتالیا اومده باشه اما منتظر جواب از آلمان باشه چه کار باید بکنه؟ در مرحله اول که واسه ویزای ایتالیا مدرارکو میدی اما اصل پاسپورتو ندادی میشه کنسل کرد اگه جواب آلمان اومد؟
    اگر برای ویزا از طریق سفارت یک کشور اقدام کرده اید، نمی تونید به طور همزمان برای ویزای کشور دیگه اقدام کنید. اما میتونید برای پذیرش از دانشگاههای مختلف از کشورهای مختلف اقدام کنید، بعد برای ویزای یکی از اونها اقدام کنید. اگر برای ایتالیا اقدام کردید و تصمیمتون عوض شد برای سفارت دیگه، حتما قبلش باید پروسه ویزای ایتالیا رو کنسل کنید و بعد برای کشور دیگه اقدام کنید. (این روال برای همه سفارت خانه ها صادقه نه تنها برای ایتالیا و آلمان)
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    با توجه به این قانون که اگر ویرای یک کشور عضو شنگن برای شما ریجکت بشه تا 6 5 ماه اجازه ی درخواست ویزا از یک کشور شنگن دیگه رو ندارید کار درست تر اینه که ببینی کدوم راحتتر ویزا می ده اول برا اون اقدام کنی عمرا آلمان راحتتر از ایتالیا ویزا بده!ولی خب دیگه ریسکش بالاست...
    این حرف درست نیست. بسیاری از بچه هایی که ریجکت شدن، بعد از 2 ماه درخواست مجدد دادن(این دو ماه هم برای بررسی شمایت هستش.) نمونه بارزتر، دوست من بود که در عرض 3 ماه، دو بار ویزای فرانسش رد شد، و یک ماه بعد از ریجکت فرانسه ویزای تحصیلی هلند رو گرفت.
    این حرفی که شما میگین، به احتمال زیاد در مورد ویزای توریستی هست و نه ویزای تحصیلی.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط daniyal_arj نمایش پست ها
    اگر برای ویزا از طریق سفارت یک کشور اقدام کرده اید، نمی تونید به طور همزمان برای ویزای کشور دیگه اقدام کنید. اما میتونید برای پذیرش از دانشگاههای مختلف از کشورهای مختلف اقدام کنید، بعد برای ویزای یکی از اونها اقدام کنید. اگر برای ایتالیا اقدام کردید و تصمیمتون عوض شد برای سفارت دیگه، حتما قبلش باید پروسه ویزای ایتالیا رو کنسل کنید و بعد برای کشور دیگه اقدام کنید. (این روال برای همه سفارت خانه ها صادقه نه تنها برای ایتالیا و آلمان)
    در مورد کشورهای عضو شنگن این کار شدنیه. یکی از بچه های همین فروم سال 2009، همزمان برای ویزای سوئد و نروژ اقدام کرد و از هر دو ویزا گرفت و نهایتا به نروژ رفت.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط trytomakeit نمایش پست ها
    سلام، میشه رفت ایتالیا و 2،3 ماه موند و بعد اونجا واسه ویزای آلمان درخواست داد؟ یا حتما باید از ایران درخواست ویزا واسه هر جایی رو داد؟
    سلام دوست عزیز، متاسفانه نمیشه و این اشتباه رو نکنید، از تهران برای کشوری که میخواید اقدام کنید، من الان یکی از دوستام همین مشکل رو داره، ویزای اتریش رو گرفته و الان 1 ماهه اتریشه و برنامش این بود از اونجا برای ایتالیا اقدام کنن و برن ایتالیا، اما اونجا بهشون گفته شده که باید از سفارت ایتالیا در کشور خودتون اقدام کنین.
    شما .قتی وارد یک کشور دیگه شدید مثل آلمان یا اتریش، نمیتونید از سفارت ایتالیا در اون کشور اقدام کنید، باید حتما از سفارت ایتالیا در ایران اقدام کنید.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)