صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36

موضوع: آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

پیش فرض پاسخ : آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    در مورد کشورهای عضو شنگن این کار شدنیه. یکی از بچه های همین فروم سال 2009، همزمان برای ویزای سوئد و نروژ اقدام کرد و از هر دو ویزا گرفت و نهایتا به نروژ رفت.
    با عرض پوزش، احتمال اینکه این قانون از 2009 تا الان عوض شده باشه هم خیلی وجود داره، چون از 2009 تا الان خیلی چیزها زیر و رو شده ... نمونش قوانین ویزای خود ایتالیا یعنی به نظر من باید یه پرسش دقیق بشه چون ممکنه هم حرف شما درست باشه و هم قوانین سختگیرانه تر شده باشن...

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض پاسخ : آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

در مورد کشورهای عضو شنگن این کار شدنیه. یکی از بچه های همین فروم سال 2009، همزمان برای ویزای سوئد و نروژ اقدام کرد و از هر دو ویزا گرفت و نهایتا به نروژ رفت.
    آرش جان فکر کنم در حال حاضر شدنی نیست. من 2 ماه پیش از سفارت ایتالیا پرسیدم چون خودم بین آلمان و ایتالیا گیر کرده بودم
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط daniyal_arj نمایش پست ها
    آرش جان فکر کنم در حال حاضر شدنی نیست. من 2 ماه پیش از سفارت ایتالیا پرسیدم چون خودم بین آلمان و ایتالیا گیر کرده بودم
    دانیال جان، نکته جالبی که وجود داره اینه که سفارت های مختلف در این موارد جوابهای متناقضی میدن. مثل همین دوستمون که گفتم، سفارت سوئد گفته بود شدنیه. ولی نروژ گفته بود نمیشه. و بعد از پیگیری سفارت نروژ هم قبول کرده که این کار شدنیه. ولی همونطور که شما میگید ممکنه قوانین عوض شده باشند و نشه همزمان برای دو سفارت اقدام کرد. ولی در مورد پستی که گفته شد باید دو ماه فاصله باشه، مطمئنم چنین چیزی در مورد ویزای تحصیلی صادق نیست.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط maryammv نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، متاسفانه نمیشه و این اشتباه رو نکنید، از تهران برای کشوری که میخواید اقدام کنید، من الان یکی از دوستام همین مشکل رو داره، ویزای اتریش رو گرفته و الان 1 ماهه اتریشه و برنامش این بود از اونجا برای ایتالیا اقدام کنن و برن ایتالیا، اما اونجا بهشون گفته شده که باید از سفارت ایتالیا در کشور خودتون اقدام کنین.
    شما .قتی وارد یک کشور دیگه شدید مثل آلمان یا اتریش، نمیتونید از سفارت ایتالیا در اون کشور اقدام کنید، باید حتما از سفارت ایتالیا در ایران اقدام کنید.
    دوست عزیز، همونطور که قبلا گفته شده، با داشتن ویزای بلند مدت(مثل ویزای تحصیلی) و دریافت رزیدنس پرمیت، میتونیم از کشوری که رزیدنس پرمیت اونجا رو داریم، برای هر کشور دیگه ای اقدام کنیم. ولی با ویزای کوتاه مدت این کار شدنی نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

دوست عزیز، همونطور که قبلا گفته شده، با داشتن ویزای بلند مدت(مثل ویزای تحصیلی) و دریافت رزیدنس پرمیت، میتونیم از کشوری که رزیدنس پرمیت اونجا رو داریم، برای هر کشور دیگه ای اقدام کنیم. ولی با ویزای کوتاه مدت این کار شدنی نیست.
    دوست عزیز، این دوستی که قضیشون به این صورت شد و دوست صمیمی من هستند، ویزای یک ساله دارن نه 6 ماهه ... هم از سفارت ایتالیا در اونجا پرسیدن، هم مکاتبه کردند ، هم زنگ زدند ، هم از سفارت ایتالیا در ایران پرسیدند... رزیدنس پرمیت هم دارند

تا زمانی که شما سیتیزن اون کشور نشید، non- EU citizen محسوب میشید و متاسفانه این قضایا پیش میاد ...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

دوست عزیز، این دوستی که قضیشون به این صورت شد و دوست صمیمی من هستند، ویزای یک ساله دارن نه 6 ماهه ... هم از سفارت ایتالیا در اونجا پرسیدن، هم مکاتبه کردند ، هم زنگ زدند ، هم از سفارت ایتالیا در ایران پرسیدند... رزیدنس پرمیت هم دارند

تا زمانی که شما سیتیزن اون کشور نشید، non- EU citizen محسوب میشید و متاسفانه این قضایا پیش میاد ...
    به حضور شما عرض شود که بنده الان هلند هستم و رزیدنس پرمیت دانشجویی دارم. برای ویزای آلمان از همین جا اقدام میکنم و وقت سفارتم گرفتم. و سفارت آلمان در آمستردام هم گفت که با رزیدنس پرمیت میتونین اقدام کنین. از سفارت فرانسه هم پرسیدم و اونها هم تایید کردند. اصلا توی لیست مدارک، رزیدنس پرمیت موقت ذکر شده. نکته جالب اینه که سفارت فرانسه در ایران بی اطلاع بود و خیلی مطمئن گفتند که نمیشه. ولی وقتی بهشون گفتم خود سفارت فرانسه در اینجا گفته میتونید اقدام کنید، حرفشونو پس گرفتند. ضمنا به صرف داشتن ویزا نمیشه، باید رزیدنس پرمیت داشته باشید. این قانون در کل منطقه شنگن اجرا میشه. این هم جواب ایمیل من به سفارت آلمان در آمستردام:
    You must apply for a visa in the German consulate in Amsterdam. You must come personally during office hours and bring with you:
    1. your national passport
    2. your residence-permit (MVV/visa) for the Netherlands
    3. invitation from the German university
    4. papers about your health-insurances covering the first 3 months in Germany
    5. a formal obligation or a bankaccount with 8.100,-- € or documents about scholarship
    6. papers about your study in the Netherlands
    7. 60,-- Euro fees
    8. 4 passport-pictures (biometric-size - you can make them in the Consulate and you need for 8,-- Euro coins).
    From all documents and papers you must bring 2 copys .
    Because we have to send your papers to the German immigration office, the time to issue the visa will be between 6 and 10 weeks.
    Please phone me to make an appointment.
    ضمنا یکی دیگه از بچه های همین فروم، با داشتن ویزای بلند مدت از انگلستان ویزای فرانسه رو گرفت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

به حضور شما عرض شود که بنده الان هلند هستم و رزیدنس پرمیت دانشجویی دارم. برای ویزای آلمان از همین جا اقدام میکنم و وقت سفارتم گرفتم. و سفارت آلمان در آمستردام هم گفت که با رزیدنس پرمیت میتونین اقدام کنین. از سفارت فرانسه هم پرسیدم و اونها هم تایید کردند. اصلا توی لیست مدارک، رزیدنس پرمیت موقت ذکر شده. نکته جالب اینه که سفارت فرانسه در ایران بی اطلاع بود و خیلی مطمئن گفتند که نمیشه. ولی وقتی بهشون گفتم خود سفارت فرانسه در اینجا گفته میتونید اقدام کنید، حرفشونو پس گرفتند. ضمنا به صرف داشتن ویزا نمیشه، باید رزیدنس پرمیت داشته باشید. این قانون در کل منطقه شنگن اجرا میشه. این هم جواب ایمیل من به سفارت آلمان در آمستردام:
    You must apply for a visa in the German consulate in Amsterdam. You must come personally during office hours and bring with you:
    1. your national passport
    2. your residence-permit (MVV/visa) for the Netherlands
    3. invitation from the German university
    4. papers about your health-insurances covering the first 3 months in Germany
    5. a formal obligation or a bankaccount with 8.100,-- € or documents about scholarship
    6. papers about your study in the Netherlands
    7. 60,-- Euro fees
    8. 4 passport-pictures (biometric-size - you can make them in the Consulate and you need for 8,-- Euro coins).
    From all documents and papers you must bring 2 copys .
    Because we have to send your papers to the German immigration office, the time to issue the visa will be between 6 and 10 weeks.
    Please phone me to make an appointment.
    ضمنا یکی دیگه از بچه های همین فروم، با داشتن ویزای بلند مدت از انگلستان ویزای فرانسه رو گرفت.
    دوست عزیز من هم راجع به دو کشور ایتالیا و اتریش عرض کردم. در پست قبلی هم گفتم ایشون و دوستشون هر دو هم ویزای یک ساله دارند هم رزیدنس پرمیت، به سفارت ایتالیا در اتریش مراجعه کردند، با سفارت ایتالیا در ایران هم تماس گرفتند، اتفاقا در همین 1 هفته اخیر این اتفاق براشون افتاده. در صورت عدم اطمینان میتونید با سفارت ایتالیا مکاتبه کنید یا تماس بگیرید، چه لزومی داره من دروغ بگم یا شایعه درست کنم که امثال من و شما از کار و زندگی بیفتن آخه! اطمینان دارم که میگم.
    ویرایش توسط maryammv : April 30th, 2012 در ساعت 04:22 AM

Junior Member

دوست عزیز من هم راجع به دو کشور ایتالیا و اتریش عرض کردم. در پست قبلی هم گفتم ایشون و دوستشون هر دو هم ویزای یک ساله دارند هم رزیدنس پرمیت، به سفارت ایتالیا در اتریش مراجعه کردند، با سفارت ایتالیا در ایران هم تماس گرفتند، اتفاقا در همین 1 هفته اخیر این اتفاق براشون افتاده. در صورت عدم اطمینان میتونید با سفارت ایتالیا مکاتبه کنید یا تماس بگیرید، چه لزومی داره من دروغ بگم یا شایعه درست کنم که امثال من و شما از کار و زندگی بیفتن آخه! اطمینان دارم که میگم.
    دوستان من واقعا شرمنده ام اما اگر سوالم خنده دار بود بذارید به حساب بی اطلاعیم مگه اینطور نیست که هرکی که ویزای تحصیلی از کشوری مثلا مثل ایتالیا داره در واقع نوعی از ویزای شینگن رو داره و میتونه در طول مدت اعتبار اون ویزای تحصیلی به هرجای اروپا که تحت قانون ویزای شینگن هستن سفر کنه و حتی بره اونجا زندگی کنه؟پس دیگه اینهمه بحث برای چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط k4444a نمایش پست ها
    دوستان من واقعا شرمنده ام اما اگر سوالم خنده دار بود بذارید به حساب بی اطلاعیم مگه اینطور نیست که هرکی که ویزای تحصیلی از کشوری مثلا مثل ایتالیا داره در واقع نوعی از ویزای شینگن رو داره و میتونه در طول مدت اعتبار اون ویزای تحصیلی به هرجای اروپا که تحت قانون ویزای شینگن هستن سفر کنه و حتی بره اونجا زندگی کنه؟پس دیگه اینهمه بحث برای چیه؟
    بله میتونه مسافرت کنه و در طول اعتبار کارت اقامتش اونجا باشه. ولی وقتی برای تحصیل میخواین کشورتونو عوض کنین، باید ویزای کشور محل تحصیل و کارت اقامتشو بگیرین. بنابراین دوباره باید اقدام کنید برای ویزای و در بعضی موارد تنها کارت اقامت کشور مورد نظر.

پس با اين حساب نميشه برا هر دو سفارت اقدام كرد؟؟؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)