صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36

موضوع: آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

پیش فرض پاسخ : آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

دوستان یه سوال دارم. آیا می شه همزمان واسه ویزای تحصیلی یه کشور اروپایی و ویزای توریستی یه کشور اروپایی دیگه اقدام کرد؟

پیش فرض پاسخ : آیا می توان به طور همزمان از دو کشور ایتالیا و آلمان دو ویزای تحصیلی گرفت؟

با عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیز
    دوستان ، من از یکی‌ از دانشگاههای آلمان پذیرش دارم و برای تقریبا دو هفتهٔ دیگه وقت مصاحبه دارم. همینطور ، از یه دانشگاه تو ایتالیا هم پذیرش گرفتم و می‌خوام واسه تشکیل پرونده و ویزا اقدام کنم که اگه احیاناً واسه یکی‌ مشکلی‌ پیش بیاد دیگری رو داشته باشم. می‌خواستم بپرسم که آیا کسی‌ از دوستان اطلاع داره که در حال حاضر اگه توی هر سفارت تشکیل پرونده و درخواست ویزا بدیم آیا برای دیگری مشکلی‌ پیش میاد یا نه و اصلا این کار شدنی هست؟
    ارادتمند

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eagle_claws نمایش پست ها
    با عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیز
    دوستان ، من از یکی‌ از دانشگاههای آلمان پذیرش دارم و برای تقریبا دو هفتهٔ دیگه وقت مصاحبه دارم. همینطور ، از یه دانشگاه تو ایتالیا هم پذیرش گرفتم و می‌خوام واسه تشکیل پرونده و ویزا اقدام کنم که اگه احیاناً واسه یکی‌ مشکلی‌ پیش بیاد دیگری رو داشته باشم. می‌خواستم بپرسم که آیا کسی‌ از دوستان اطلاع داره که در حال حاضر اگه توی هر سفارت تشکیل پرونده و درخواست ویزا بدیم آیا برای دیگری مشکلی‌ پیش میاد یا نه و اصلا این کار شدنی هست؟
    ارادتمند
    دوست عزیزم تا اونجایی که من میدونم چون هردو ویزا شینگن هستن شما فقط برای یکیش میتونی اقدام کنی البته من نمونه ای مثل شما رو ندیدم ولی دوستی رو دیدم که ایتالیا ریجکتش کرده دیگه هیچ کشور اروپایی بهش اون سال ویزا نداده حالا بهترین راهش اینه که تماس با سفارت بگیرین از خود مسئولینش بپرسین هرچقدر هم دوستان اطلاعات داشته باشن کارمندهای سفارت نمیشن در ضمن قوانین ویزاشون معمولا متغیره قوانین امسال رو بهتون میگن
    "L'amor che move il sole e l'altre stelle"
    Dante Alighieri

Junior Member pooya_ww آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tommy angelo نمایش پست ها
    دوست عزیزم تا اونجایی که من میدونم چون هردو ویزا شینگن هستن شما فقط برای یکیش میتونی اقدام کنی البته من نمونه ای مثل شما رو ندیدم ولی دوستی رو دیدم که ایتالیا ریجکتش کرده دیگه هیچ کشور اروپایی بهش اون سال ویزا نداده حالا بهترین راهش اینه که تماس با سفارت بگیرین از خود مسئولینش بپرسین هرچقدر هم دوستان اطلاعات داشته باشن کارمندهای سفارت نمیشن در ضمن قوانین ویزاشون معمولا متغیره قوانین امسال رو بهتون میگن
    این مسئله مشکل من هم هست. قبلا هم در این مورد از شما سوال پرسیدم. من احتمالا باید برای ایتالیا تشکیل پرونده بدم و منتظر جواب دانشگاه آلمان باشم.. از اونجایی که کلا به ویزای آلمان نمیشه صد در صد امید بست نمی تونم ریسک کنم و ایتالیا رو از دست بدم. از طرفی حس می کنم مسئولین سفارت جواب این دست سوال ها رو اونطوری میدن که خودشون دوست دارن و دلشون نمی خواد وارد قوانین پیچیده بشن، یه جوری انگار به یه بچه دارن جواب میدن! الان از کجا میشه این مسئله رو پیگیری کرد؟ یعنی حتما قوانین نوشته شده ای برای این موارد وجود داره ، خیلی وقت ها باید قانون رو تو دست گرفت و مستند جلو رفت.

مثلا همین موردی که فرمودین که پس از ریجکت از یه کشور از جایه دیگه نتونست ویزا بگیره رو من عکسشو دیدم. یعنی طرف از آلمان ریجکت شد و ماه بعدش برای ایتالیا اقدام کرد و ویزا گرفت.

کاش مسئولین سفارت شفافتر برخورد می کردن ، چون واقعا من نمی تونم به هیچ حرفشون اعتماد کنم ..

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_ww نمایش پست ها
    این مسئله مشکل من هم هست. قبلا هم در این مورد از شما سوال پرسیدم. من احتمالا باید برای ایتالیا تشکیل پرونده بدم و منتظر جواب دانشگاه آلمان باشم.. از اونجایی که کلا به ویزای آلمان نمیشه صد در صد امید بست نمی تونم ریسک کنم و ایتالیا رو از دست بدم. از طرفی حس می کنم مسئولین سفارت جواب این دست سوال ها رو اونطوری میدن که خودشون دوست دارن و دلشون نمی خواد وارد قوانین پیچیده بشن، یه جوری انگار به یه بچه دارن جواب میدن! الان از کجا میشه این مسئله رو پیگیری کرد؟ یعنی حتما قوانین نوشته شده ای برای این موارد وجود داره ، خیلی وقت ها باید قانون رو تو دست گرفت و مستند جلو رفت.
    اگه کشور اروپایی نباشه هیچ مشکلی نیست مثلا هم برای آمریکا هم برای ایتالیا اقدام کنی مشکلی بوجود نمیاد ولی راجب کشور های اروپایی هنوز جواب موثقی بدست نیومده که بشه چیزی گفت.
    چاره ای هم جز پرسیدن از هر دو سفارت نیست.
    هر کس جواب موثقی گرفت حتما بیاد اینجا هم بنویسه تا دوستان دیگر هم استفاده کنن.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member pooya_ww آواتار ها

در کل فکر کنم اگر سوال مثل عنوان این تاپیک باشه جواب خیر است. اما در واقع ما نمی خوایم دو ویزا داشته باشیم. می خوایم برای دو ویزا اقدام کنیم و در نهایت حتما یکی از این ویزا ها رو کنسل می کنیم و دیگری رو دریافت می کنیم. من اصلا منطقشون برای قبول نکردن این شرایط نمی تونم درک کنم.. حتما راهی هست. تاپیک مشابهی هم در باره همین موضوع وجود داره، اما دریغ از یک نتیجه ی منسجم!

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_ww نمایش پست ها
    در کل فکر کنم اگر سوال مثل عنوان این تاپیک باشه جواب خیر است. اما در واقع ما نمی خوایم دو ویزا داشته باشیم. می خوایم برای دو ویزا اقدام کنیم و در نهایت حتما یکی از این ویزا ها رو کنسل می کنیم و دیگری رو دریافت می کنیم. من اصلا منطقشون برای قبول نکردن این شرایط نمی تونم درک کنم.. حتما راهی هست. تاپیک مشابهی هم در باره همین موضوع وجود داره، اما دریغ از یک نتیجه ی منسجم!
    ببینین دوستان عزیزم تا اونجایی که من اطلاع دارم شما چون واسه ویزای شینگن اقدام میکنین و بهتون شینگن میدن ویزا رو پروندتون باید به اتحادیه اروپا اعلام بشه اگه از طرف دو کشور باشه مشکل پیش میاد همونجوری که من گفتم یکی از دوستان ریجکت شد دیگه نتونست اون سال واسه جای دیگه هم اقدام کنه مثلا شما میتونین واسه انگلستان و ایتالیا اقدام کنین یا همونجوری که بهنام خان فرمودن واسه آمریکا و ایتالیا ولی آلمان ایتالیا رو من مشکوکم بهترین کار اینه که به تلفن هم بسنده نکنین برین سفارت هردو کشور بهشون شرایطتون رو اعلام کنین ببینین چی میگن بهتون
    "L'amor che move il sole e l'altre stelle"
    Dante Alighieri

Junior Member mj.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics & Software

دوستان سلام
    سفارت آلمان گفت: " اگر شخصی، در یکی از سفارتخانه های متعلق به کشورهای اتحادیه ی اروپا، تقاضای ویزای دانشجویی داده باشد، دیگر اجازه ی چنین درخواستی از سفارت آلمان را ندارد، مگر اینکه تقاضای اولش را در سفارت خانه ی مربوطه، لغو نماید."
    به راه بادیه رفتن، به از نشستن باطل / که گر مراد نیابم، به قدر وسع بکوشم«سعدی» || Where there’s a will, there’s a way

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Mechatronic Engineering - Politecnico di Torino

سلام دوستان

1- در مورد این سوال خیلی مبهمه جواب ها. همین تاپیک تو فروم آلمان هم هست ، اونجا دوستانی که پارسال ویزا گرفتن می گن اول واسه ایتالیا اقدام کردن ، و بعد برای آلمان وقت مصاحبه گرفتن. بعد از اینکه ویزای ایتالیا تو پاسشون خورده ، با همون پاس ویزادار رفتن مصاحبه سفارت آلمان ( که این موضوع با گفته های دوستان تو این تاپیک متناقضه) ، و بعد از اینکه جواب مثبت آلمان اومده ، ایتالیا رو کنسل کردن و پاسشون رو برای چسبوندن ویزا به سفارت آلمان دادن.
    امسال کسی این موضوع واسش پیش اومده ؟ لطفاً اطلاعاتتون رو اینجا مطرح کنین.

2- کسی اطلاع داره وقتی برای ویزای ایتالیا اقدام می کنیم ، پاسپورت رو نگه میدارن یا نه؟ اگه آره ، چند روژ نگه می دارن؟

Junior Member

سلام دوستان
    در مورد موضوع این تاپیک کسی به نتیجه قطعی رسیده؟
    من از آلمان و ایتالیا پذیرش دارم و 16 تیر هم وقت مصاحبه آلمان گرفتم ولی هنوز درخواست وقت برای ایتالیا ندادم. با توجه به اینکه سفارت ایتالیا پاسپورت رو نگه میداره چیکار میشه کرد؟
    2 حالت داره الان:
    1- وقت سفارت ایتالیا رو بعد آلمان بگیرم که چون ددلاین 10 جولای برای pre-enrollment ایتالیا میگذره فایده نداره.
    2- ایتالیا رو الان درخواست بدم که احتمالا قبل آلمان بهم وقت بدن و برم و پاسمو نگه دارن، که اینجوری آلمان و بدون پاس چیکار کنم!

خواهشا اگر کسی تجربه مشابهی داشته یا داره راهنمایی کنه.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)