صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42

موضوع: نحوه نوشتن آدرس

پیش فرض نحوه نوشتن آدرس

سلام به همه دوستان
    من میخوام بدونم یه آدرس توی ایران رو دقیقا چه جوری باید پشت نامه نوشت که مامورین پست واسه رسوندنش مشکل نداشته باشن. من با این مسئله مشکل دارم .
    مثلا این آدرس رو چه جوری بنویسم :
    خراسان - مشهد - شهرک گلها - خیابان یاس - فرعی پنجم - پلاک :17

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه نوشتن آدرس

من به شخصه به سیستم پست ایران اعتمادی ندارم. پیشنهاد میدم یه صندوق پستی بگرید. اینجوری تو مکاتباتتون با خارج راحتید.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nariman_robatic@yahoo.com
    سلام به همه دوستان
    من میخوام بدونم یه آدرس توی ایران رو دقیقا چه جوری باید پشت نامه نوشت که مامورین پست واسه رسوندنش مشکل نداشته باشن. من با این مسئله مشکل دارم .
    مثلا این آدرس رو چه جوری بنویسم :
    خراسان - مشهد - شهرک گلها - خیابان یاس - فرعی پنجم - پلاک :17
    سلام
    خوب آدرستون رو بايد برعكسكي بنويسيد:
    No 17. 5th. Yas St. Golha....Mashhad. Khorasan
    با نظر

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    من به شخصه به سیستم پست ایران اعتمادی ندارم. پیشنهاد میدم یه صندوق پستی بگرید. اینجوری تو مکاتباتتون با خارج راحتید.
    تا حدودي موافقم. اگر امكان گرفتن صندوق پستي براتون نيست، آدرس يكي از آشناهاتون رو كه ترجيحا هيات علمي دانشگاه هست رو بديد چون در اين صورت تصور ميكنند داكيومنت علمي هست و ظاهرا از اساتيد يه كمي بيشتر حساب ميبرن. براي ما اتفاق افتاد كه از بريتانيا بسته هايي به آدرس منزل هرگز نرسيد در حالي كه مطمئن بودم از آنجا ارسال شده و به ايران رسيده...

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

من تا حالا هیچ مشکلی با پست نداشتم.
    سوخت و سوز نداره، اما دیر و زود داره؟!
    کد پستی می تونه خیلی خیلی مفید باشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    No 17. 5th. Yas St. Golha....Mashhad. Khorasan
    همین درسته!
    راستی؟این آدرس رو برای این می خوایند که نامه براتون بیاد یا فقط می خوایند برای یه جایی پست کنید؟
    ???
    اگه فقط پسته که موردی نداره.اما اگر نه، که حتماً کد پستی داشته باشید.
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    ميشه بگيد پروسه اش چه جوريه
    چه جوري و كجا بايد اقدام كنيم
    مرسي

کد پستی 10 رقمی رو حتما بنویس.خییییلی چیزه خوبیه

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006
    سلام
    مرسي
    معمولا مراكز پستي مركزي اين امكان رو دارن. شما با كارت شناسايي معتبر به اونجا رفته و با پرداخت مقدار كمي آبنومان ماهيانه داراي صندوق پستيي واقع در همون مركز ميشيد كه كليدش دست خودتونه و ميتونيد با دادن تنها شماره صندوق پستيتون مطمئن باشيد كه بستتون ميرسه و ميتونيد هر موقع خواستين برين چك كنين كه رسيده با نه البته اطلاعات من مال يه مدت قبل هست و مركز پستي مركزي پل صدر( شريعتي) هست. بازم با مراكز پستي چك كنيد.

البته همونطور كه ALI ALI گفتند كد پستي 10 رقمي هم save هست وليكن اگه منتظر شيئ ارزشمندي هستيد، صندوق پستي بهتر هست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006
    سلام
    مرسي
    به نزدیک ترین اداره پست مراجعه کنید با پرداخت پول کمی بهتون یه صندوق می دن که شماره داره. این شماره می شه آدرس شما و دیگه لازم نیست اسم خیابون و ........ را بنویسید. تقریبا همه ادارات پست حتی تو روستاها صندوق پستی ارائه می دن. هزینه اش هم فکر کنم سالی پنج هزار تومان هست.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

یه جمله هست که منشی یکی از دانشگاهها اینقدر به من گفته دیگه حفظ شدم:
    پست DHL صندوق پستی قبول نمیکنه و به صندوق پستی چیزی نمیفرسته. حتما برام یه آدرس کامل به جز صندوق پستی بفرست...

توصیه من:
    کد پستی 10 رقمی کاملا نشون میده که خونه شما دقیقا کجا هست توی اون شهر. اگه میدونی که هیچی اگه نمیدونی رو کارت ملی یا فیش برق و آب و گاز و ... خونتون نوشته.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

حرف وحيد دقيقا درسته. به نظر من واسه اينکه از حالا واسه مکاتبات بعديتون مشکل نداشته باشين، سعي کنين همون آدرسي که دائم زندگي ميکنين رو کامل بهشون بدين و کد پستي 10 رقمي هم همراهش باشه.
    بعضي اوقات ماها واسه ترجمه بعضي از کلمات وسواس به خرج ميديم و ميخوايم بدونيم که به انگليسي چي ميشه. تجربه شخصي خودم و دوستانم اينه که همچين مواردي رو راحت و بدون دغدغه خاطر phinglish بنويسين. توي ايران خيلي راحت اين چيزا واسشون جا افتاده. در حقيقت آدرس شما به هر شکلي که باشه، خارج کشور که کاري باهاش ندارن و بايد پست ايران باهاش سر و کار داشته باشه و ايرانم با finglish هيچ مشکلي نداره

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)