نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: رها كردن دكتراي داخل چقدر ريسك دارد؟

رأی دهندگان
39. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ريسك كمي داره يا ريسكش زياده اما ارزش داره، ولش كن و برو

26 66.67%
  • ريسك زيادي داره يا ارزش نداره كه دكتراي داخل رو ول كني

13 33.33%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: ادامه دادن دكتراي داخل يا شروع دكتري خارج

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض ادامه دادن دكتراي داخل يا شروع دكتري خارج

سلام دوستان،

بنده در يك ترديد گرفتار شدم كه شايد دوستان ديگري هم همين مساله رو داشته باشند.
    الان در داخل ايران دانشجوي دكتري هستم و كمتر از يك سال ديگه دفاع مي‌كنم. اگر دفاع كنم به خاطر سربازي نمي‌توانم خارج شوم و تا چند سال مجبور به ماندن هستم.

خب، اين موضوعي بود كه بايد قبل از دكتراي داخل بهش فكر مي‌كردم، اما حالا كه ماجرا اين‌جوري پيش رفته نمي‌دونم رها كردن دكتراي داخل تا چه حد ريسك داره.
    رزومه و بقيه مسائل را اينجا نوشته‌ام.

لطفا اگر دوستان مي‌توانند براي تصميم‌گيري بهم كمك كنند يا شرايط مشابه دارند موضوع رو مطرح كنند بلكه بشود با دقت بيشتري تصميم‌ گرفت.

سپاس فراوان

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه دادن دكتراي داخل يا شروع دكتري خارج

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    سلام دوستان،

الان در داخل ايران دانشجوي دكتري هستم و كمتر از يك سال ديگه دفاع مي‌كنم. اگر دفاع كنم به خاطر سربازي نمي‌توانم خارج شوم و تا چند سال مجبور به ماندن هستم.

خب، اين موضوعي بود كه بايد قبل از دكتراي داخل بهش فكر مي‌كردم، اما حالا كه ماجرا اين‌جوري پيش رفته نمي‌دونم رها كردن دكتراي داخل تا چه حد ريسك داره.

لطفا اگر دوستان مي‌توانند براي تصميم‌گيري بهم كمك كنند يا شرايط مشابه دارند موضوع رو مطرح كنند بلكه بشود با دقت بيشتري تصميم‌ گرفت.

سپاس فراوان
    درود،
    خوب، دانشجوی انصرافی بلافاصله مشمول میشه و باید بره سربازی چون دیگه از معافیت تحصیلی استفاده نمیکنه و ممنوع الخروجه. تازه شما چون چند ساله در دکترا جای یک نفر دیگر رو اشغال کر ده اید و از تحصیل رایگان استفاده کرده اید تا اونجای یکه من اطلاع دارم بایستی هزینه رو پرداخت کنید یا وثیقه بذارید تا مدارکتون را آزاد کنید.
    به نظر من، دکتر ا رو ایران بگیرید سربازی هم تمومش کنید حیفه تا اینجا کلی زحمت کشیده اید کنکورش و.. ایشالا واسه پست دکترا برید.
    به نطر من ، پل های پشت سر رو نباید خراب کرد شاید خواستید برگردید ایران.
    در ضمن تا چند سال مجبور به ماندن هستید منظورتون سربازیه؟ واسه دکترا که سربازی کویته سخت نگیرید! فقطآموزشی که کلی خاطره داره!

موفق باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    درود،
    خوب، دانشجوی انصرافی بلافاصله مشمول میشه و باید بره سربازی چون دیگه از معافیت تحصیلی استفاده نمیکنه و ممنوع الخروجه. تازه شما چون چند ساله در دکترا جای یک نفر دیگر رو اشغال کر ده اید و از تحصیل رایگان استفاده کرده اید تا اونجای یکه من اطلاع دارم بایستی هزینه رو پرداخت کنید یا وثیقه بذارید تا مدارکتون را آزاد کنید.
    به نظر من، دکتر ا رو ایران بگیرید سربازی هم تمومش کنید حیفه تا اینجا کلی زحمت کشیده اید کنکورش و.. ایشالا واسه پست دکترا برید.
    به نطر من ، پل های پشت سر رو نباید خراب کرد شاید خواستید برگردید ایران.
    در ضمن تا چند سال مجبور به ماندن هستید منظورتون سربازیه؟ واسه دکترا که سربازی کویته سخت نگیرید! فقطآموزشی که کلی خاطره داره!

موفق باشید

خب من كه نمي‌خوام انصراف بدم و برم كه. مثلا براي كنفرانس خارج مي‌شم، پس هيچ مدركي نياز نيست از دانشگاه بگيرم، جز فوق و ليسانس كه اون‌ها رو دارم. اگر برم سربازي رسما تا دست‌كم چهار سال ديگه اينجا هستم كه اگر از ايران برم توي اين مدت يك دكترا رو تموم كردم و مدركشو دارم. به نظرتون نرفتن منطقي‌تره؟

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

به نظر من هم نباید پل های پشت سر رو خراب کرد.

مگر این که 100% مطمئن بشید که اگر پذیرش گرفتید برنامه آینده تون مثلا از نظر شغلی و غیره کاملا تضمینه و شما هرگز به ایران بر نمی گردید!

وای ی ی ی ی ی
    این کلمه هرگز مو رو به تن آدم سیخ می کنه!
    خوب فکر کنید

Junior Member

من هم با دوستان موافقم نبايد پلهاي پشت سرتونو خراب كنيد تازه شرايط شغلي و زندگي رو اونجا كه دقيقا و مطوئن نميدونيد تازه بر فرض محال كه بدونيد و تمام شرايط عالي باشه اگه چند سال بعد فيلتون ياد هندوستون كرد چي؟ اگه خواستيد توي ايران زندگي كنيد چي؟منطقي باشيد

سلام دوستان،

سپاس فراوان
    ببين رفيق به نظر من ول كردن دكتري كه 1 سالش مونده فقط در حالي درسته كه شما اون طرف رو به طور كامل مطمئن باشي. كه اگه اينطوره خوب برو. ولي اگر اينطور نيست. كه پيشنهاد من اينه:
    1- پذيرش رو ديفر كن.
    2- هر چه زودتر دكتري رو تموم كن.
    3- دفترچه اعزام بگير هر چه سريعتر تا برگه سبزت بياد.
    4- با اون برگه سبز و با وثيقه مي توني براي امتحاني مثل GMAT تا يك ماه قيل از اعزامت يكبار بري و بيايي. اون موقع برو. البته اگه نمي خواهي سربازي بري.

به نظر من شما در تخمين زمان يه كم اشتباه هم مي كني. 4 سال براي سربازي و دفاع زياده.
    شامل بنياد ملي نخبگان نمي شي كه بتوني سربازي رو با يه پروژه كه همراه با درس هم مي شه انجام داد بگذروني؟
    اينا چيزهاييه كه به عقل من مي رسه.
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member

سلام - من تازه با انجمن آشنا شدم ... یک سئوال مهم دارم و ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن که آیا با شرایط من، اقدام برای دکترای خارج از کشور منطقیه یا نه؟
    من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم - 32 سالمه- متأهلم - کارمند ارشد یک ارگان دولتی ام با 6 سال سابقه کار - در دانشگاه هم بصورت حق التدریسی، درس میدم. به نظر شما قبول ریسک ادامه تحصیل در خارج از کشور ( که ممکنه منجر به از دست دادن شرایط کاری الانم بشه ) معقوله یا نه؟ ضمنا قصد دارم تا برای اروپای شمالی اقدام کنم.

Junior Member

با سلام
    مثل همیشه به توصیه دوستان بشین فکر کن ببین چی بدست می آری چی از دست میدی؟؟
    من احساس میکنم موقعیت خیلی خوبی داری، شاید نرفتنت بهتر باشه. بهتر دنبال بورس از سازمان خودت باشی. سازمان های دولتی هر ساله در تعدادی از رشته های مورد نیاز خودشون تعدادی را بورس میکنند.
    موفق باشید.

Senior Member m_rond آواتار ها

سلام دوستان،

سپاس فراوان
    البته این پست مال پارسال هست و احتمالاً تا حالا تکلیفتون روشن شده باشه اما منم دقیقاً مث شما هستم. الان در مرحله نوشتن پروپوزال هستم و یک سال و نیم از درسم مونده. البته من سربازی رفتم و حتی واسه اینکه تعهد نداشته باشم دنبال بورس هم نرفتم و به شدت هم می خوام برم. البته فقط آمریکا. من تصمیم گرفتم واسه فرصت مطالعاتی برم آمریکا و تو مدتی که اونجا هستم حضوراً زمینه رو برای گرفتن پذیرش و یه دکترای دیگه در اونجا ردیف کنم اما مشکلم اینه که می ترسم بهم اجازه ندن که با داشتن دکترا بخوام دوباره واسه دکترا اقدام کنم. مثلاً تو شرایط پذیرش UCB دیدم که اجازه نمی ده کسی که دکترا داره تو همون رشته دوباره واسه دکترا اپلای کنه. حتی به کسی که لیسانس هم داره اجازه اپلای دوباره واسه لیسانس نمی ده. این موضوع یه مقدار نگرانم کرده که نکنه این موضوع فراگیر باشه و دستم بمونه تو پوست گردو.
    Never Say Never

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    البته این پست مال پارسال هست و احتمالاً تا حالا تکلیفتون روشن شده باشه اما منم دقیقاً مث شما هستم. الان در مرحله نوشتن پروپوزال هستم و یک سال و نیم از درسم مونده. البته من سربازی رفتم و حتی واسه اینکه تعهد نداشته باشم دنبال بورس هم نرفتم و به شدت هم می خوام برم. البته فقط آمریکا. من تصمیم گرفتم واسه فرصت مطالعاتی برم آمریکا و تو مدتی که اونجا هستم حضوراً زمینه رو برای گرفتن پذیرش و یه دکترای دیگه در اونجا ردیف کنم اما مشکلم اینه که می ترسم بهم اجازه ندن که با داشتن دکترا بخوام دوباره واسه دکترا اقدام کنم. مثلاً تو شرایط پذیرش UCB دیدم که اجازه نمی ده کسی که دکترا داره تو همون رشته دوباره واسه دکترا اپلای کنه. حتی به کسی که لیسانس هم داره اجازه اپلای دوباره واسه لیسانس نمی ده. این موضوع یه مقدار نگرانم کرده که نکنه این موضوع فراگیر باشه و دستم بمونه تو پوست گردو.
    با سلام دوست عزیز

به نظر من کسانی که دکتری رو تموم کردند، یا در حال تموم کردن هستند، می توند انرژِیشون رو در راه پیدا کردن فوق دکتری صرف کنند. هم شرایط مالی بهتری دارد و هم موقعیت های کاری بهتری براتون فراهم خواهد شد.

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)