نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: رها كردن دكتراي داخل چقدر ريسك دارد؟

رأی دهندگان
39. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ريسك كمي داره يا ريسكش زياده اما ارزش داره، ولش كن و برو

26 66.67%
  • ريسك زيادي داره يا ارزش نداره كه دكتراي داخل رو ول كني

13 33.33%
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: ادامه دادن دكتراي داخل يا شروع دكتري خارج

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : ادامه دادن دكتراي داخل يا شروع دكتري خارج

حقیقتا، تازه اینام بهترین نمونه هایی بود که تو آپشن های بدتر آینده می تونه وجود داره!
    ممنون که این همه امید به آینده می دید.
    حرفاتون واقعا قابل تأمله

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    حقیقتا، تازه اینام بهترین نمونه هایی بود که تو آپشن های بدتر آینده می تونه وجود داره!
    ممنون که این همه امید به آینده می دید.
    حرفاتون واقعا قابل تأمله
    سلام دوست عزیز
    منم شرایط شمارو دارم
    یعنی دانشجوی دکترای داخل هستم ترم دوم هستم و از چند تا دانشگاه کانادا و استرالیا و سنگاپور پذیرش دارم شوهدم هم از اینا پذیرش داره هر 2 فول فاند
    منم خیلی مردد هستم چون به احتمال خیلی بالا میخام برگردم ایران و از بعضی از استادام شنیدم که دیگه مثل سابق دانشجوی تحصیلکرده خارجی رو تحویل نمیگیرن.
    شما تصمیمتونو گرفتید؟؟
    و یه مطلب دیگه این انصراف از تحصیل ما نکته منفی میشه تو پرونده؟؟

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط h4s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منم شرایط شمارو دارم
    یعنی دانشجوی دکترای داخل هستم ترم دوم هستم و از چند تا دانشگاه کانادا و استرالیا و سنگاپور پذیرش دارم شوهدم هم از اینا پذیرش داره هر 2 فول فاند
    منم خیلی مردد هستم چون به احتمال خیلی بالا میخام برگردم ایران و از بعضی از استادام شنیدم که دیگه مثل سابق دانشجوی تحصیلکرده خارجی رو تحویل نمیگیرن.
    شما تصمیمتونو گرفتید؟؟
    و یه مطلب دیگه این انصراف از تحصیل ما نکته منفی میشه تو پرونده؟؟
    اگر می خواهید برگردید ایران چرا بی خودی زحمت رفتن رو بکشی؟ نمی گم دیگه هیچ کس برنمی گرده ایران، اما کسی که از اول تصمیمش به برگشته، ماجراش فرق داره.
    به هر حال مسافرت و زندگی در یک کشور دیگه تجربه بزرگی به حساب می آد، اما سختی هاش رو هم داره. اگر نگران کار بعدت در ایرانی، لذت سفر رو که نمی تونی حس کنی.
    خب ببین شما از زندگی چی می خواهی، یک جدول درست کن، چهار پنج تا هدف اصلی رو بنویس روش، بعد ببین برای توی ایران درس خوندن یا خارج درس خوندن چه نمره هایی می دی به هدف هات، یک کم که بهش فکر کنی راه درستت برات معلوم می شه. تجربه بهم نشون داده که با نوشتن واضح هدف ها خیلی دقیق تر به تصمیم می رسی، کافیه دو سه هفته ای هی با خودت کلنجار بری و با خانواده و دوستات حرف بزنی.

در ضمن کی گفته که خارج تحصیل کرده رو تحویل نمی گیرند؟ تا جایی که من یادمه، از خداشونه که کسی بره سراغشون و بهشون سلام کنه. خودشون می دونند چه سیستم آموزشی وجود داره و چه گل هایی تربیت می کنند. اون استادهات احتمالا طرف دار گروه سیاسی خاصی بودند و می خواستند بهت بگن که خارج بده.
    کدام پرونده رو می گید؟ همیشه آخرین مدرک تحصیلی بیشترین اعتبار رو برای کارت داره. وقتی مدارک تحصیلی ات رو داشته باشی دیگه به چیز بیشتری نیاز نداری، کسی هم نمی ره از دانشگاه هایی که بودی بپرسه شما چه کار کرده ای، همون مدارکی که داری همه جا کافیه. در ضمن اصلا مهم نیست که شما انصراف بدی تا جای بهتری درست رو ادامه بدی.

ممنون از پاسختون
    شما اطلاع دارید که برا انصراف هزینه ای رو هم میگیرن یا نه؟ و اگه میگیرن چقد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    اگر می خواهید برگردید ایران چرا بی خودی زحمت رفتن رو بکشی؟ نمی گم دیگه هیچ کس برنمی گرده ایران، اما کسی که از اول تصمیمش به برگشته، ماجراش فرق داره.
    به هر حال مسافرت و زندگی در یک کشور دیگه تجربه بزرگی به حساب می آد، اما سختی هاش رو هم داره. اگر نگران کار بعدت در ایرانی، لذت سفر رو که نمی تونی حس کنی.
    خب ببین شما از زندگی چی می خواهی، یک جدول درست کن، چهار پنج تا هدف اصلی رو بنویس روش، بعد ببین برای توی ایران درس خوندن یا خارج درس خوندن چه نمره هایی می دی به هدف هات، یک کم که بهش فکر کنی راه درستت برات معلوم می شه. تجربه بهم نشون داده که با نوشتن واضح هدف ها خیلی دقیق تر به تصمیم می رسی، کافیه دو سه هفته ای هی با خودت کلنجار بری و با خانواده و دوستات حرف بزنی.

در ضمن کی گفته که خارج تحصیل کرده رو تحویل نمی گیرند؟ تا جایی که من یادمه، از خداشونه که کسی بره سراغشون و بهشون سلام کنه. خودشون می دونند چه سیستم آموزشی وجود داره و چه گل هایی تربیت می کنند. اون استادهات احتمالا طرف دار گروه سیاسی خاصی بودند و می خواستند بهت بگن که خارج بده.
    کدام پرونده رو می گید؟ همیشه آخرین مدرک تحصیلی بیشترین اعتبار رو برای کارت داره. وقتی مدارک تحصیلی ات رو داشته باشی دیگه به چیز بیشتری نیاز نداری، کسی هم نمی ره از دانشگاه هایی که بودی بپرسه شما چه کار کرده ای، همون مدارکی که داری همه جا کافیه. در ضمن اصلا مهم نیست که شما انصراف بدی تا جای بهتری درست رو ادامه بدی.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

چرا CONTINUING STUDY نمی کنید؟ هم دکتری ایران هم 1 سال خارج درس خوندن.
    یکی از دوستان من ایرانی دکتری گرفت، سر کارم رفت استخدام وزارت خونه ، درس هم می ده اما مثل چی پشیمان است و مرتبا از من سوال می کنه چطوری می تونه بیاد خارج دکتری بخونه.
    مساله اینه شما اگر دکتری ایران رو بگیرید دیگر نمی تونید از بورس دکتری در دانشگاههای خارج استفاده کنید چون این مدرک را دارید. پس اگر روزی هم بخواهید خارج درس یخونید مجبورید پست دگتری بخونید که آن هم پذیرش گرفتنش عملا برای ایرانیهایی که داخل دکتری گرفته اند یک رزومه در حد انیشتن می خواهد.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها

این که تحویل نمی گیرند رو راست میگه کلا الان یک جو ضد خارج تحصیل کرده ها در وزارت علوم هست اما ار چند سال دیگه هیچی معلوم نیست که. بعد هم اینکه مگه اونهایی که داخل درس خوندن رو تحویل می گیرند؟!!!!! والا هر چی بی سواد با پارتی سر کار ، هر چی باسواد بی پارتی بی کار

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)