صفحه 11 از 202 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2018

موضوع: آرشیو شده : سوالات كلي و متداول تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط ( تا سال 2012 )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه

ممنون از جناب aria بابت راهنماييشون،مثل اينکه اقاي saeedtr هم در رشته کامپيوتر از ترکيه پذيرش گرفتن،ممنون ميشم اشون هم به سوالام جواب بدند.

Junior Member saeed.tr آواتار ها

دوست عزیزم hassanrouhı ،قطعا تشابه اسمی آلس و ایلتس باعث شده شما این سوال رو بپرسید ،الس امتحان معادل q gre (البته تقریبا!) به زبان ترکی برای ورود به دانشگاههای ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد می باشد
    البته که دانشگاههای انگلیسی زبان ترکیه واسه دوره های ارشد ایلتس یا تافل می خوان!

دوست عزیزم alıreza2
    1-البته نمیشه گفت که خیلی گیره معدلم نیستن،چ.ن که بعضی از دانشگاها حتی شرط معدلم دارن ولی خوب اونقدرام که معدل بالا مثلا واسه دانشگاههای کانادا یا کشورهای با دانشگاههای رنک بالا مهمه اینجا نیست!
    2-همیشه امید هست!شمانهایت تلاشتو بکن و فعلا به نتیجه فکر نکن!ترم بهار معمولا ظرفیت های پذیرش کم می شن ولی احتمالا تعداد تقاضاها هم کم میشه
    3-در مورد هزینه ها اگه صفحه های قبلی فروم رو ببینی مطالب خوبی داره
    4-امکان کاربه طور رسمی و قانونی نیست،ولی تا جایی که من دیدم بچه ها با وجود محدودیت ها بازم کار می کردن،شما هم اگه زبون ترکی بلد باشین به احتمال زیاد نی تونین کاری پیدا بکنین
    در مورد مزیتش این بستگی به خودتون و اهداف آیندتون داره،برخلاف تبلیغاتی که میشه ادامه تحصیل توی کشورایی مثل ترکیه و مالزی و هند اگه همه هزینه های جانبی رو در نظر بگیرید گرونتر در میاد ولی مسئله مهم و مزیت مهم به نظر من موقعیت رنکینگ دانشگاها مهمه،یعنی اگه شما موفق بشین از یه دانشگاه رنک بالا پذیرش بگیرین و اونجا خوب خوب درس بخونین،اینده تحصیلی و متعاقبا شغلی خوبی رو می تونید مخصوصا توی خارج از گشور داشته باشید.به هر حال باز این مسئله به خودتون و شرایط شخصی شما بستگی داره و به نظر من یک تصمیم کاملا شخصیه.
    موفق باشید

Junior Member

دوستان میخواستم ببرسسم تو دانشگاه های ترکیه ممنوعیت حجاب حتمیه
    در کل دانشگاهی هست که بشه با حفظ حجاب توش درس خوند

دوست عزیزم bıgbang، تا جایی که من اطلاع دارم بله این یک قانون رسمیه که در مورد همه دانشگاههای ترکیه هم اجرا میشه و حتی خیلی از دخترای محجبه ترکیه به خاطر این قانون مجبور به ترک کشورشون برای ادامه تحصیل میشن

Junior Member

سلام به همگی
    من از دوره MEEES اتحادیه اروپا (اراسموس) پذیرش دارم. شش ماه اول رو در METU (البته اول قرار بود برم فرانسه ولی به خاطر مشکل ویزا مجبور شدم عوضش کنم) و یکسال بعد رو در Rose School ایتالیا هستم. من در حدود ماهی 800 یورو بورس دارم. از دوستان می خواستم بپرسم که آیا این پول برای زندگی من و همسرم کافی هست یا نه؟ در مورد اینکه بهم خوابگاه میدن یا نه هنوز اطلاعی ندارم چون تازه دانشگاه اولم رو تغییر دادم (تو فرانسه که می دادند). سوال دیگه اینکه این METU از نظر اعتبار به خصوص در زمینه مهندسی عمران در چه وضعیتی هست؟
    اگه از زندگی در آنکارا هم دوستان اطلاعی دارند ممنون میشم راهنمایی کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahosali2 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من از دوره MEEES اتحادیه اروپا (اراسموس) پذیرش دارم. شش ماه اول رو در METU (البته اول قرار بود برم فرانسه ولی به خاطر مشکل ویزا مجبور شدم عوضش کنم) و یکسال بعد رو در Rose School ایتالیا هستم. من در حدود ماهی 800 یورو بورس دارم. از دوستان می خواستم بپرسم که آیا این پول برای زندگی من و همسرم کافی هست یا نه؟ در مورد اینکه بهم خوابگاه میدن یا نه هنوز اطلاعی ندارم چون تازه دانشگاه اولم رو تغییر دادم (تو فرانسه که می دادند). سوال دیگه اینکه این METU از نظر اعتبار به خصوص در زمینه مهندسی عمران در چه وضعیتی هست؟
    اگه از زندگی در آنکارا هم دوستان اطلاعی دارند ممنون میشم راهنمایی کنند.
    در مورد هزینه زندگی فکر کنم بشه ،مخصوصا اگه خوابگاه بگیرید هزینه هاتون پایین میاد و این پول مناسبه،در مورد اعبار به طور کلی metu از اولین ها و سختگیرترین ها داخل ترکیه و از مطرح ترن دانشگاههای ترکیه توی دنیاست

Junior Member

میخواستم ببینم برای دوره تخصص پزشکی هم ترکیه از ایران پزشک قبول میکنه؟
    و اینکه مدرک تخصصی رو که میده، ایران هم قبول داره؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul University

سلام دوستان اگه از دوستان کسی اطلاعات کامل داره به بنده جواب بدن.
    من دیپلم و پیش ریاضی دارم و در حال حاضر در دانشگاه ازاد ترم 5 عمران هستم.میخواستم رشتمو رها کنم و از ابتدا در ترکیه دندان پزشکی بخونم مشکل نظام وظیفه هم ندارم به زبان ترکیه کمی مسلطم انگلیش هم متوسط به بالا بلدم.
    1.ایا من که مدرکم در ایران ریاضیه میتونم در ترکیه پذیرش برای دندان پزشکی بگیرم یا خیر؟
    2.برای ثبت نام و پذیرش گرفتن از دانشگاه های دولتی ترکیه باید چی کار کرد؟اونقدر yos یا ales شنیدم قاتی کردم فرق اینا چیه؟اصلا چطور باید شرکت کرد کی ثبت نام کرد؟موارد امتحانیش به چه صورته؟دانشگاه های دولتیش پذیرششون سخته یا اسونه؟
    3.هزینه دانشگاه ها ترمی چنده؟
    4.هزینه پانسیون و خوردو خوراک ماهانه چه مبلغیه؟؟؟

خواشا دوستان سایت واسه کسب اطلاعات ندین دیگه قاتی کردم یکی همینجا به زبان خودمون بگه من باید چیکار کنم ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط rasa_tehm نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه از دوستان کسی اطلاعات کامل داره به بنده جواب بدن.
    من دیپلم و پیش ریاضی دارم و در حال حاضر در دانشگاه ازاد ترم 5 عمران هستم.میخواستم رشتمو رها کنم و از ابتدا در ترکیه دندان پزشکی بخونم مشکل نظام وظیفه هم ندارم به زبان ترکیه کمی مسلطم انگلیش هم متوسط به بالا بلدم.
    1.ایا من که مدرکم در ایران ریاضیه میتونم در ترکیه پذیرش برای دندان پزشکی بگیرم یا خیر؟
    2.برای ثبت نام و پذیرش گرفتن از دانشگاه های دولتی ترکیه باید چی کار کرد؟اونقدر yos یا ales شنیدم قاتی کردم فرق اینا چیه؟اصلا چطور باید شرکت کرد کی ثبت نام کرد؟موارد امتحانیش به چه صورته؟دانشگاه های دولتیش پذیرششون سخته یا اسونه؟
    3.هزینه دانشگاه ها ترمی چنده؟
    4.هزینه پانسیون و خوردو خوراک ماهانه چه مبلغیه؟؟؟

خواشا دوستان سایت واسه کسب اطلاعات ندین دیگه قاتی کردم یکی همینجا به زبان خودمون بگه من باید چیکار کنم ممنون.
    1-بله می تونید
    2-yos معادل کنکور کارشناسی خودمون بود که از سال بعد هم برگزار نمیشه دیگه! فعلا معلوم نیست قراره چه شکلی پذیرش کنن یا حداقل من در جریان نیستم،بهترین راه واسه شما چک کردن وبسایت دانشگاههایی هستش که علاقه دارین
    3-این رشته رو دقیقا نمی دونم،از دوستان کسی میدونه راهنمایی بکنه
    4-خوابگاه با ماهی 70-80 دلار می شه گرفت(البته شهرهای مختلف شاید فرق بکنه،متوسطش اینه!) ماهی 300 تا 500 تومن زندگی دانشجویی(طبق شنیده هام!)