صفحه 5 از 202 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2018

موضوع: آرشیو شده : سوالات كلي و متداول تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed.tr نمایش پست ها
    یه سوال:مدارکی که واسه metu و itu ارسال میشن باید به ترکی ترجمه بشن یا انگلیسی؟ این مدارک: ریزنمرات،اقرارنامه و ...
    Dear Saeed. tr
    For METU,either English or Turkish ones are required, and I have no info. about ITU. I suggest English. What do you mean by EGRARNAMEH, here is not jail or some thing like that :-)

در دانشگاه های ترکیه برای دوره مستر (حداقل دانشگاههای خوبش) همه با پول خودشون درس می خونن؟ چیزی به اسم fund / partial fund وجود نداره؟
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member saeed.tr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt نمایش پست ها
    در دانشگاه های ترکیه برای دوره مستر (حداقل دانشگاههای خوبش) همه با پول خودشون درس می خونن؟ چیزی به اسم fund / partial fund وجود نداره؟
    تا جايي كه من اطلاع دارم بستگي به دانشگاهش داره، من خودم صفحه پذيرش دانشگاه metu رو واسه امسال چك مي كردم ، نوشته بود كه امسال هيچ كمك هزينه اي داده نميشه، اگه واسه دكترا اقدام مي كنيد بهتره با استادا مكاتبه كنيد، شايد فرصتي پيدا بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط dumb نمایش پست ها
    بچه ها اطلاع دارین بعد حذف yos چطوری میشه پذیرش گرفت؟
    تو سایت خود دانشگاها چیزی ننوشته راجبش...
    ايرنا>با لغو کنکور عمومي براي اتباع خارجي متقاضي تحصيل در دانشگاه هاي ترکيه، دانشگاه هاي اين کشور راسا اقدام به پذيرش دانشجويان خارجي خواهند کرد. http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=911860

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed.tr نمایش پست ها
    تا جايي كه من اطلاع دارم بستگي به دانشگاهش داره، من خودم صفحه پذيرش دانشگاه metu رو واسه امسال چك مي كردم ، نوشته بود كه امسال هيچ كمك هزينه اي داده نميشه، اگه واسه دكترا اقدام مي كنيد بهتره با استادا مكاتبه كنيد، شايد فرصتي پيدا بشه
    I must say that here in Turkey, there is no financial aid for foreign students even in METU and not in any university, not only for PhD s but also for Masters, It is a formal law in Turkey!!!!!! however, your adviser can help you from his/her research grants or sth like that. Thus, you can ask them for help.
    Regards;
    SOHRAB

ممنون سعید جان
    من با معدل کل دیپلم 12.90 میتونم یه دانشگاه تاپ پذیرش بگیرم؟ بعد از حذف یوس همه شانسم رفت...
    سابقه کار هم دارم بازاریابی
    رشته هم مدیریت میخوام
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

نقل قول نوشته اصلی توسط dumb نمایش پست ها
    ممنون سعید جان
    من با معدل کل دیپلم 12.90 میتونم یه دانشگاه تاپ پذیرش بگیرم؟ بعد از حذف یوس همه شانسم رفت...
    سابقه کار هم دارم بازاریابی
    رشته هم مدیریت میخوام
    خواهش،
    راستش پیش بینی کردن یکم سخته،چون اولین باره که شیوه پدیرش رو عوض کردن هیچ کسی تجربه ای نداره،ولی من جای تو بودم حتما چند دانشگاه شانسمو امتحان می کردم،در ضمن این وبلاگ رو حتما ببین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    istanbul technical university

سلام دوستان
    یه مطلب دربارهٔ yos بگم
    درسته که yos برای ۲۰۱۱ برداشته شده ولی‌ هنوز هیچ تصمیمی دربارهٔ پذیرش گرفته نشده هنوز دارن بحث می‌کنن
    هنوز خیلی‌ زود ولی‌ احتمال خیلی زیاد هر دانشگاه برای خودش قوانینی میذاره احتمال داره دنشگههیی مثل itu یا odtu امتحان وورودی خودشونو بزارن که اون وقت خیلی‌ سخت تر از yos می‌شه
    اگه اطلاعات دقیقی‌ پیدا کنم خبر میدم

Junior Member

hi,,,, happy persian new year to all of you,,,wish u all the very bests,,, with a full fund addmision for those in iran and good luck for those overseas
    I need some information about metu,I'll be greatfull if u ans that.
    I wana apply for phd in petroleum eng.Although I have all the requiremnts(I'm sure of admision) but I need financial support,Since they don't give RA an TA to foreigners,So i need a TUBITAC project,How can I take that(be sure that it exists an i'll be supported finnancialy) before coming to turkey?IS it possible or no?.1
    I have another problem,some of the professors don't write their reaserch intrests!!!!why?
    tnx all of u,

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق(قدرت)

سلام
    كسي هست كه از رشته هاي مهندسي اطلاعاتي داشته باشه كه مثلا شرط معدل داره يا حساب مالي ميخواد؟