صفحه 97 از 202 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147197 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 2018

موضوع: آرشیو شده : سوالات كلي و متداول تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط ( تا سال 2012 )

Banned

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط al60a نمایش پست ها
    سلام دوستان
    متاسفانه برای من اتفاق ناگواری افتاد، پدرم که دوست صمیمیم بود رو از دست دادم و نتونستم این ترم اپلای کنم. انشاالله ترم بعد اپلای خواهم کرد. در مورد فاند از استانبول تکنیک برای مقطع دکتری رشته معماری اطلاعاتی دارید؟ اینکه آیا باید با استاد هماهنگ کنیم واسه فاند یا با دانشگاه؟ داشتن مقاله چقدر در گرفتن فاند مهمه؟ ضمنن نمره کوانتیتیتیو 670 شده. به این نمره ها فاند میدن یا 800 میخوان؟
    با تشکر
    سلام
    پدرتون؟! خدای من , واقعا کلی ناراحت شدم , تسلیت می گم.ای بابا , نمی دونم چی بگم , کلمه ای نیست تا آشوب دل شما رو یه کم آروم کنه.
    ان شاالله ترم بعدی.والا دانشگاههای دولتی ترکیه فاند ندارن.اگه فاند می خواین باید واسه دانشگاههای خصوصی اقدام کنید, مثل بیلکنت ,سابانچی , کوچ.فقط در دانشگاههای دولتی اساتید یک سری کارههای تحقیقی به دانشجوا می دن و یه نوع کمک هزینه تحصیلی واسشون میشه.مسلما چون واسه دکترا اپلای می کنید داشتن مقاله می تونه تاثیر گذار باشه و تا ترم بعد فرصت خوبی دارید که دوباره امتحان GRE بدید.
    موفق باشید , بازم تسلیت می گم و خدا بهتون صبر بده , واقعا سخته...

Member Kingsalar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETE/ChE

سلام
    کسی هست که واسه ارشد مهندسی نفت در METU یا ITU اقدام کرده باشه یا اینکه الان در آنکارا یا استانبول مشغول به تحصیل باشه ؟! لطفا اگه کسی رو میشناسین معرفی کنین!
    ممنون
    .One cannot reach Paradise by creating Hell for others

Junior Member

موضوع سختگیری تو مصاحبه در مورد مهندسی کامپیوتر ITÜ صادقه، دانشکده های دیگه اش اینجوری نیستن.. خودشون میگن که دانشکده ما دانشکده بازی برای خارجی ها نیست
    طبق قرارداد از بعضی از دانشگاه های دنیا دانشجو میگیرن ولی به غیر از این افراد، دانشجوی خارجی که آزاد اقدام کنه رو خیلی خیلی سخت قبول میکنن..
    من فردا یا پس فردا اقدام میکنم.. CGPA 3.2 ، GRE 770 و تافل 92 هستم، با سابقه کار خیلی خوب و سابقه پژوهشی نسبتا خوب (3 تا مقاله کنفرانس دارم) ولی شخصا امیدی ندارم
    ولی METU یا بوغازیچی و همینطور دانشکده های دیگه ITÜ اینطوری نیست.. بوغازیچی یه رشته شبانه کامپیوتر داره که کلی پول میگیره و خیلی راحت پذیرش میده.. ولی رشته روزانه اش هم زیاد سخت نمیگیرن

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    کسی متن نامه گواهی سلامت رو داره؟

موضوع سختگیری تو مصاحبه در مورد مهندسی کامپیوتر

دلیل این سخت گیری چیه ؟

کلا برای گرفتن پذیرش برای دانشگاه تکنیک کدام مراحل را باید طی کرد

لطفا بیشتر توضیح دهید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pvza85 نمایش پست ها
    موضوع سختگیری تو مصاحبه در مورد مهندسی کامپیوتر ITÜ صادقه، دانشکده های دیگه اش اینجوری نیستن.. خودشون میگن که دانشکده ما دانشکده بازی برای خارجی ها نیست
    طبق قرارداد از بعضی از دانشگاه های دنیا دانشجو میگیرن ولی به غیر از این افراد، دانشجوی خارجی که آزاد اقدام کنه رو خیلی خیلی سخت قبول میکنن..
    من فردا یا پس فردا اقدام میکنم.. CGPA 3.2 ، GRE 770 و تافل 92 هستم، با سابقه کار خیلی خوب و سابقه پژوهشی نسبتا خوب (3 تا مقاله کنفرانس دارم) ولی شخصا امیدی ندارم
    ولی METU یا بوغازیچی و همینطور دانشکده های دیگه ITÜ اینطوری نیست.. بوغازیچی یه رشته شبانه کامپیوتر داره که کلی پول میگیره و خیلی راحت پذیرش میده.. ولی رشته روزانه اش هم زیاد سخت نمیگیرن
    به نظر من که شما شرایط خوبی دارید , حتما برای metu و بوقازچی هم اقدام کنید.چرا برای بیلکنت اقدام نمی کنید؟!تازه با توجه به سابقتون می تونید فاند خوبی از بیلکنت بگیرید.یه نگاهی هم به سایت دانشگاههای کوچ و سابانچیم بندازید.اگه دانشکده کامپیوتر itu هم سخت نگیره , فکر می کنید کلا که 7 نفر واسه ارشد بر می داره , ما چقدر شانس می تونیم داشته باشیم.من نمی دونم این ظرفیتهای که اعلام کردن فقط برای خارجیهاست ,یا کلاه.اگه کلی باشه که دیگه هیچی ,چون اول اولویت با دانشجوهای خودشونه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi63 نمایش پست ها
    به نظر من که شما شرایط خوبی دارید , حتما برای metu و بوقازچی هم اقدام کنید.چرا برای بیلکنت اقدام نمی کنید؟!تازه با توجه به سابقتون می تونید فاند خوبی از بیلکنت بگیرید.یه نگاهی هم به سایت دانشگاههای کوچ و سابانچیم بندازید.اگه دانشکده کامپیوتر itu هم سخت نگیره , فکر می کنید کلا که 7 نفر واسه ارشد بر می داره , ما چقدر شانس می تونیم داشته باشیم.من نمی دونم این ظرفیتهای که اعلام کردن فقط برای خارجیهاست ,یا کلاه.اگه کلی باشه که دیگه هیچی ,چون اول اولویت با دانشجوهای خودشونه

این 5 نفر ظرفیت کل پذیرش این ترم هست، ترک و خارجی،، اصلا به دانشگاههای خصوصی فکر نکرده بودم (آخه زیاد اهل درس خوندن نیستم، همینجوری زد به سرم برم) ممنون از یادآوری

در ضمن در جواب اون یکی دوستمون که پروسه رو پرسیده بود: مدرک، ریز نمره، نمره تافل، GRE ، دو تا نامه معرفی و چند تا خورده چیز دیگه رو میفرستی اگه نمره ات به حدالنصاب رسید برا مصاحبه دعوت میشی و اونجاست که اذیت میکنن )
    http://www.bb.itu.edu.tr/en/educatio...or-application

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pvza85 نمایش پست ها
    این 5 نفر ظرفیت کل پذیرش این ترم هست، ترک و خارجی،، اصلا به دانشگاههای خصوصی فکر نکرده بودم (آخه زیاد اهل درس خوندن نیستم، همینجوری زد به سرم برم) ممنون از یادآوری

در ضمن در جواب اون یکی دوستمون که پروسه رو پرسیده بود: مدرک، ریز نمره، نمره تافل، GRE ، دو تا نامه معرفی و چند تا خورده چیز دیگه رو میفرستی اگه نمره ات به حدالنصاب رسید برا مصاحبه دعوت میشی و اونجاست که اذیت میکنن )
    http://www.bb.itu.edu.tr/en/educatio...or-application
    دوست عزیز شما باید به ظرفیتهای که تازه برای spring 2012 اعلام شده نگاه کنید.نمره gre برای مهندسی کامپیوتر در مقطعه ارشد و دکترا زیاد شده و از 610 به 715 افزایش دادن.در ضمن برای ارشد 7 نفر و برای دکترا 3 نفر بر می دارن.اینم لینکاش
    http://www.sis.itu.edu.tr/duyuru_ekl...an_201220.html

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط seven_turka نمایش پست ها
    موضوع سختگیری تو مصاحبه در مورد مهندسی کامپیوتر

دلیل این سخت گیری چیه ؟

کلا برای گرفتن پذیرش برای دانشگاه تکنیک کدام مراحل را باید طی کرد

لطفا بیشتر توضیح دهید
    ببینید هر گرایش و دپارتمان برای خودش , مدارک خاصی می خواد.شما باید از دپارتمانی که قصد اپلای کردن رو دارید , مدارک دقیقش رو آماده کنید.حتی هر دپارتمان برای خودش یه نمره gre داره.و کلی نیست.
    و در مورد سخت گیری دپارتمان کامپیوتر هم متاسفانه درسته , کسی از دوستان رو می شناسم که با داشتن نمره gre بالا و تافل بالا , بعد 2 ترم ozal موندن بهش پذیرش ندادن و برگشت اومد ایران.
    دلیلش رو نمی دونم واقعا این سخت گیری برای چیه , اما هر کسی که می گه درست می گه.این سخت گیری هست

Junior Member

بچه ها من امسال لیسانس مهندسی صنایع رو از دانشگاه سراسری تبریز میگیرم.میخواستم واسه ادامه برم ترکیه.معدلم پایینه.13 و خورده ای هستش الان...
    سربازی هم دارم که هنوز نرفتم.این تاثیری داره تو پروسه ی خارج رفتن؟ میذارن دیگه؟؟
    میشه چندتا دانشگاه واسه رشته های صنایع یا مدیریت صنعتی و اجرایی و MBA معرفی کنید؟
    واسه تافل دارم میخونم
    زبانم خوبه
    2تا مقاله خارجی که در اونها تجزیه تحلیل آماری کار کردم هم دارم
    اگه کمک کنید واقعا ممنونتون میشم