صفحه 67 از 68 نخستنخست ... 17575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

سلام. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید دوستان.
    من دارم برای دو تا دانشگاه تو اسلواکی اپلای میکنم. بهم گفتند باید certified copy of diploma داشته باشم. کپی برابر اصل باید بگیرم از اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم. آیا باید برم دفترخانه؟ یا باید مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم بخوره؟ تو رو خدا یکی جواب بده. نمیدونم باید چیکار کنم....

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Dorsakz نمایش پست ها
    سلام. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید دوستان.
    من دارم برای دو تا دانشگاه تو اسلواکی اپلای میکنم. بهم گفتند باید certified copy of diploma داشته باشم. کپی برابر اصل باید بگیرم از اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم. آیا باید برم دفترخانه؟ یا باید مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم بخوره؟ تو رو خدا یکی جواب بده. نمیدونم باید چیکار کنم....
    اگر نوشته اند certified copy همان ترجمه رسمی کفایت میکند. در ترجمه رسمی مترجم بر روی صفحات کپی اوریجینال شما مهر certified true copy میزند. شما نیاز نیست کاری انجام دهید مترجم رسمی از اصل مدارکتون کپی میگیرد و مهر میزند.
    موفق باشید

Junior Member

سلام. ببخشید من می خوام برای دانشگاه میشیگان و تورین ایتالیا اقدام کنم. دانشنامه و ریزنمرات رو باید مهر دادگستری و خارجه بزنم؟ و اینکه باهم پلمپ شه هزینش میگن کمتره. مشکلی نداره یا حتما باید جدا باشه. باهم فقط صفحه آخر رو مهر میکنن که میشه دانشنامه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط drernest نمایش پست ها
    سلام. ببخشید من می خوام برای دانشگاه میشیگان و تورین ایتالیا اقدام کنم. دانشنامه و ریزنمرات رو باید مهر دادگستری و خارجه بزنم؟ و اینکه باهم پلمپ شه هزینش میگن کمتره. مشکلی نداره یا حتما باید جدا باشه. باهم فقط صفحه آخر رو مهر میکنن که میشه دانشنامه؟
    دوست عزیز در مراحل اپلای اصلا نیاز به مهر ها ندارید و با همون ترجمه رسمی میشه کار رو ادامه داد. و اینکه بله اگه با هم پلمپ کنید هزینه هاتون کمتر میشه و اکثرا هم این کار را میکنند معمولا.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان یک سوال مهم داشتم لطفا اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه . من تا حالا مدرکی را در وزارت دادگستری مهر نکردم . در حال تکمیل یک اختراع هستم اما چون کمی زمانبر است نمی توانم به اداره اختراعات بابت ثبت ارسال کنم . از طرفی باید اطلاعات را به چند دانشگاه نشان بدم ولی چون ایران جزو عهدنامه کپی رایت نیست نگرانم اطلاعاتم لو بره و سرقت بشه می خواستم بپرسم چگونه می توانم مدارک را تحویل اداره پست بدم تا کارمندان انرا پلمپ کنند و سپس این پاکت را از چه طریقی می توانم به مهر دادگستری برسونم تا اگر کسی از ایده استفاده کرد بتوانم ادعا حق تقدم داشته باشم ؟
    دوستان که اشناییت با موضوع دارند لطفا راهنمایی کنند

Banned

دوستان مدرکی که سفارت ایران در خارج از کشور تایید میکنه یعنی در واقع وزارت خارجه مهر زده درسته؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشنامه و ریزنمرات رو یک پلمپ کردم و وزارت امور خارجه فقط یک مهر زد رو صفحه آخر ریز نمرات و گفت نمیشه یه پلمپ رو دو تا مهر بزنیم( یکی دانشنامه و یکی ریز نمرات) . الان که روی دانشنامه مهر نداره اگه بخوام تو سایت دانشگاه ها آپلود کنم برای اپلای، ممکنه بعضی ها قبول نکنند؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط senso نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشنامه و ریزنمرات رو یک پلمپ کردم و وزارت امور خارجه فقط یک مهر زد رو صفحه آخر ریز نمرات و گفت نمیشه یه پلمپ رو دو تا مهر بزنیم( یکی دانشنامه و یکی ریز نمرات) . الان که روی دانشنامه مهر نداره اگه بخوام تو سایت دانشگاه ها آپلود کنم برای اپلای، ممکنه بعضی ها قبول نکنند؟
    هیچ مشکلی نخواهید داشت.
    بعلاوه اینکه مراحل اولیه اپلای اصلا نیازی به مهرهای دادگستری و وزارت خارجه نیست. فقط مهر مترجم رسمی کفایت میکند

سلام من برای یه دانشگاه در بلغارستان با ترجمه مدارک به انگلیسی اپلای کردم بهم پذیرش دادن ولی الان برای صدور مدارک مربوط به ویزا باید مدارک به بلغاری ترجمه بشه و چون تا جایی که تحقیق کردم در ایران مترجم رسمی بلغاری وجود نداره و سفارت هم انجام نمیده باید این چهار تا مدرک رو بفرستم برای دانشگاه تا خودشون با هزینه دویست دلار واسم ترجمه کنن: مدرک دیپلم متوسطه، ریزنمرات، گواهی سلامت پزشکی و تاییدیه تحصیلی. اما توی ایمیل نوشته باید مهر وزارت آموزش و خارجه روی اصل فارسی مدارک باشه. شما میدونید مهر خارجه رو روی اصل فارسی مدارک هم میزنن یا نه؟ روال خاصی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserbah نمایش پست ها
    سلام من برای یه دانشگاه در بلغارستان با ترجمه مدارک به انگلیسی اپلای کردم بهم پذیرش دادن ولی الان برای صدور مدارک مربوط به ویزا باید مدارک به بلغاری ترجمه بشه و چون تا جایی که تحقیق کردم در ایران مترجم رسمی بلغاری وجود نداره و سفارت هم انجام نمیده باید این چهار تا مدرک رو بفرستم برای دانشگاه تا خودشون با هزینه دویست دلار واسم ترجمه کنن: مدرک دیپلم متوسطه، ریزنمرات، گواهی سلامت پزشکی و تاییدیه تحصیلی. اما توی ایمیل نوشته باید مهر وزارت آموزش و خارجه روی اصل فارسی مدارک باشه. شما میدونید مهر خارجه رو روی اصل فارسی مدارک هم میزنن یا نه؟ روال خاصی داره؟

وزارت خارجه روی مدرک اصلی مهر می زنه
    وزارت خارجه در شهرستان ها هم نمایندگی داره

معمولن کپی برابر اصل درست می کنند و روی اون مهر می زنند، ولی روی اصل هم خواسته باشین میشه
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)