صفحه 47 از 68 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط elihami نمایش پست ها
    سلام، ببخشید شما جوابتونو گرفتین؟ دیدم انگار از دلف پذیرش گرفتین، میشه بگین مهر دادگستری و خارجه براشون مهم بود یا نه؟
    تنکس

سلام
    روی مدارک مربوط به ریز نمرات و دانشنامه نه نخواستن. همون مهر مترجم و وزارت علوم کافبه

ولی برای مدرک شناسنامه (برای کارت اقامت و حساب بانکی لازم میشه) مهر دادگشتری+وزارت خارجه+ سفارت هلند توی تهران رو خواستن

موفق باشید

سلام
    دوتا سوال مهم دارم:
    1)گواهی موقت رو میشه ترجمه کرد و مهر ترجمه و وزارت امور خارجه و دادگستری زد؟
    2)ریز نمرات رسمی من ندارم(هنوز مدرکمو آزاد نکردم) باید چه کار کنم؟حتما باید ریز نمرات رسمی و آزاد شده باشه (یعنی برم دانشگاه و تمام بدهی به صندوق رفاههو بدم و ...)؟اگر راه دیگه ای داره که میشه بدون پرداخت هزینه اموزش رایگان و تسویه حساب با صندوق رفاه ترجمه کرد ممنون میشم راهنمایی کنید
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_jafari200 نمایش پست ها
    سلام
    دوتا سوال مهم دارم:
    1)گواهی موقت رو میشه ترجمه کرد و مهر ترجمه و وزارت امور خارجه و دادگستری زد؟
    2)ریز نمرات رسمی من ندارم(هنوز مدرکمو آزاد نکردم) باید چه کار کنم؟حتما باید ریز نمرات رسمی و آزاد شده باشه (یعنی برم دانشگاه و تمام بدهی به صندوق رفاههو بدم و ...)؟اگر راه دیگه ای داره که میشه بدون پرداخت هزینه اموزش رایگان و تسویه حساب با صندوق رفاه ترجمه کرد ممنون میشم راهنمایی کنید
    ممنون

دوست عزیزم:

1. مهر دادگستری و بعدش مهر وزارت امور خارجه بعد از مهر وزارت علوم (مهر برجسته) زده میشه. وزارت علوم هم مدرک اصلی دانشنامه رو فقط مهر برجسته میزنه. پس نتیجه این میشه که شما گواهی موقت رو فقط میتونید تا مرحله مهر مترجم پیش ببرید.

2. میتونید ریز نمرات غیر رسمی تون رو از دانشگاه بگیرید. بعضی از مترجم ها اونها رو ترجمه میکنند بعضی هم نمیکنند (پیدا میشه کسانی که ترجکه میکنند.) و شما میتونید با همون ترجمه هایی که فقط مهر مترجم داره کارهای اولیه اپلای تون و مثلا ارتباط با اساتید رو جلو ببرید تا وقتی که نهایتا مدارکتون رو به صورت رسمی ازاد میکنید و ترجمه رسمی میکنید.

موفق باشید

سلام دوستان یه مشکل برای من بوجود اومده اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
    برای ترجمه و ارسال مدراک به پلی تکنیک به دارالترجمه مراجعه کردم ،گفتن برای اینکه مهر دادگستری روی ترجمه بخوره نیاز به اصل مدرک کارشناسی هست.و اینکه اول وزارت خارجه اصل مدرک کارشناسی رو تایید میکنه و بعد دادگستری اونو مهر میکنه.
    دانشگاهم به من اصل مدرک رو نمیده چون پایان خدمت ندارم.ایا پلی تکنیک ترجمهء بدون مهر دادگستری رو قبول میکنه ؟داخل سایت اینو زده.باید چکار کنم با این وضعیت ؟کسی راهی سراغ داره ؟
    to the International Admissions Office

1. the signed Application Receipt
    2. the original Academic Transcripts and the official translation into English*

* The International Admissions Office accepts documents in Italian, English, French or Spanish. A certified translation into Italian or English of the academic transcripts, the university qualification and the course description , where the actual language is different, must be also provided together with the original version.

Junior Member

من مدارک تحصیلیمو دادم تایید کردن ولی کارت سربازیمو و مدارک شناسایمو ندادم و فقط مهر مترجم خورد. رفتم سفارت امریکا و هیچ مدرک ترجمه شده ای ازم نخواست بجز کارت معافی سربازیم
    و اصلا هیچ ایرادی نگرفت. در واقع فکر کنم واسه آمریکا نیازی نیست به خرج اضافه تایید دادگستری. توی خود آمریکا هم که کلا مهم نیست این چیزها واسشون.

سلام دوستان
    من واسه فرصت مطالعاتی اسپانیا میخواستم اقدام کنم. کسی میدونه چه مدارکی رو باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسونم؟ چه مدارکی رو باید سفارت تایید کنه؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirabbas711 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه مشکل برای من بوجود اومده اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
    برای ترجمه و ارسال مدراک به پلی تکنیک به دارالترجمه مراجعه کردم ،گفتن برای اینکه مهر دادگستری روی ترجمه بخوره نیاز به اصل مدرک کارشناسی هست.و اینکه اول وزارت خارجه اصل مدرک کارشناسی رو تایید میکنه و بعد دادگستری اونو مهر میکنه.
    دانشگاهم به من اصل مدرک رو نمیده چون پایان خدمت ندارم.ایا پلی تکنیک ترجمهء بدون مهر دادگستری رو قبول میکنه ؟داخل سایت اینو زده.باید چکار کنم با این وضعیت ؟کسی راهی سراغ داره ؟
    to the International Admissions Office

1. the signed Application Receipt
    2. the original Academic Transcripts and the official translation into English*

* The International Admissions Office accepts documents in Italian, English, French or Spanish. A certified translation into Italian or English of the academic transcripts, the university qualification and the course description , where the actual language is different, must be also provided together with the original version.

دوست عزیز
    نظر باقی دوستان رو هم حتما بگیرید،

اون حرفی که مترجم بهتون زده درسته.
    توی این متنی که شما فرستادی اصل مدرک و ترجمه رسمی مدرک خواسته شده و حرفی از مهر دادگستری و خارجه نیومده (من فکر میکنم مهر مترجم کفایت میکنه وقتی اصل مدرک هم دستتون باشه)
    ولی در نهایت شما برای مراحل نهایی کارتون احتمالا به اصل مدارکتون هم نیاز پیدا میکنید به هرحال باید مدرکتون رو بخرید تا بتونید اصلشو داشته باشید
    در مورد اینکه چکاری میتونید الان انجام بدید
    1. اگه فورس تاریخی دارید میتونید همون مدارک موقتتون (اینو بهتون باید بدن قاعدتا و ربطی به سربازی تون نداره) رو بدید مترجم ترجمه کنه و مهر مترجم رو بزنه و شما برای دانشگاه بفرستید و امیدوار باشید که ازتون قبول کنند
    2. برای اطمینان بیشتر از منشی مربوطه هم سوال کنید موردتون رو
    3. توی فروم مربوطه به دانشگاه پلی تکنیک هم میتونید از دوستانی که مسیر شما رو یه بار رفتن راهنمایی دقیق تری بگیرید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoud1365 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من واسه فرصت مطالعاتی اسپانیا میخواستم اقدام کنم. کسی میدونه چه مدارکی رو باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسونم؟ چه مدارکی رو باید سفارت تایید کنه؟
    ممنون
    دوست عزیز
    در مورد اول شما بهتره وب سایت دانشگاه مورد نظرتون رو چک کنید و برای اطمینان از منشی دپارتمان مربوطه مدارک مورد نیازتون رو بپرسید (قاعدتا نباید نیازی به مهر دادگستری و وزارت خارجه باشه و همون مهر مترجم کفایت میکنه ولی بازم بپرسید که مطمئن باشید)
    در مورد سقارت هم حتما باید توی سایت سفارت اشاره شده باشه که چه مدارکی نیازه که به تایید سفارت برسه. مثلا به طور خاص برای سفارت هلند من میدونم که نیاز بود شناسنامه حتما توسط سفارت تایید بشه و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم حتما میخواست. ولی برای مدارک دانشگاهی نیازی نبود. در مورد سفارت اسپانیا بهتره به سایت سفارت و فروم مربوطه مراجعه کنید

موفق باشید

Junior Member

سلام
    من تازه می خوام شروع کنم به اپلای کردن و مدارک خود را برای دانشگاه ها بفرستم و مدارکم را دادم برای ترجمه. به نظر شما من چند نسخه تهیه کنم ؟ چون دارم به آلمانی ترجمه می کنم خیلی هزینش گرون در می آید:-(
    یه نسخه اصلی با مهر دادگستری سفارش دادم. دیگه چی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

با سلام خدمت دوستان گرامی
    میخواستم بدونم آیا وزارت دادگستری دفتری در اصفهان داره که مجبور نباشیم بریم تهران واسه تایید مدارک؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)