صفحه 5 از 68 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مهر دادگستری و وزارت خارجه برای دانشگاه شما لازم هست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninjon نمایش پست ها
    سوال:
    من بنا به دلایلی هنوز نتونستم مدرک لیسانسمو ازاد کنم و ریز نمرات بدون مهر و امضا دانشگاه دارم-بردم دارالترجه برام با مهر و سر برگ مترجم و قوه قضاییه ترجمه کرده اما مهر دادگستری و وزارت خارجه نداره - میخوام بدمنو میشه همین ریز نمرات رو برای اپلای فرستاد تا بعد از عید بتونم ازادش کنم و بفرستم
    همینطور اگه کپی ترجمه رو بفرستم چطور ؟قبول میکنن بصورت موقت؟
    در ضمن من دانشجوی فوق امیر کبیر هستم و ریز نمران فوقم را با مهر و امضا دارم و هیچ مشکلی از بابت ریز نمرات فوقم ندارم و میخوام برای دکترا اپلای کنم.
    ممنون میشم اگه جواب دقیقی بگیرم
    این سوال منم هست. من لیسانسمو آزاد نکردم، اگه ریز نمره غیر رسمی رو بدم ترجمه، مثل کاری که دوستمون کرده و دانشگاه رو مجبور کنم برام Seal کنه، دیگه حله؟ نیازی به آزاد کردن مدرک نیست؟

ریز نمره غیر رسمی ترجمه شده بدون تایید دادگستری و وزارت خارجه اما مهر و موم شده توسط دانشگاه، قبوله؟

البته اگه بشه دانشگاه رو راضی کرد که این کار رو بکنه.
    ویرایش توسط pimi810 : November 22nd, 2010 در ساعت 02:06 AM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

لا حول و لا قوه الا بالله

نقل قول نوشته اصلی توسط sabz1983 نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم به طور کلی بگم برای دوستانی که برای آمریکا ترجمه می کنن... خیلی سخت نگیرید من هم مثل شما برای ترجمه لیسانس و فوق لیسانس خودم رو کشتم ولی اینجاحتی ازم نخواستند! ... دوستانی دارم که حتی مدرکشون رو آزاد نکردند و همون مدرک موقت رو غیر رسمی ترجمه کردن و ازشون بدون حتی یک سوال قبول کردن ...تعریف رسمی اینجا مثل ایران نیست که باید ۲۰ تا مهر وزارتخونه داشته باشه... یعنی خودتون ترجمه نکرده باشین، همین (تازه همون هم برای کسی مهم نیست)
    اگر دانشگاهتون به طور خاص تاکید نکرده که مهر دادگستری و وزارت خارجه رو داشتنه )چون بعضی دانشگاه ها این رو میخوان) یه چیزی وردارین بیارین... هیچ کس رو در تاریخ امریکا برای ترجمه مدرکش از امریکا ننداختن بیرون!
    بعدا که بیاید اینجا از اینهمه وسواسی که به خرج دادین پشیمون میشید!
    خوب اگه اینطوریه من اون پول تعهد آموزش رو خرج apply کنم با توجه به اینکه بعدا می تونم از کاریابی استفاده کنم. یعنی واقعا" حتی مهر و موم دانشگاه هم لازم نیست ( برای جاهایی که صراحتا" نگفتن دادگستری و ... میخوایم)؟

از دوستان کیا با سبز1983 موافقند؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

مهر دادگستری و خارجه اگه تو سایتش ذکر نکرده باشه لازم نیست ولی سعی کنید مهر و موم دانشگاه رو انجام بدید. پستهای اول این تاپیک رو هم بخونید لطفا

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    خوب اگه اینطوریه من اون پول تعهد آموزش رو خرج apply کنم با توجه به اینکه بعدا می تونم از کاریابی استفاده کنم. یعنی واقعا" حتی مهر و موم دانشگاه هم لازم نیست ( برای جاهایی که صراحتا" نگفتن دادگستری و ... میخوایم)؟

از دوستان کیا با سبز1983 موافقند؟
    تعهد رو اگر سربازی نرفته باشین باید بخرید تا مجوز خروج بدن... اون بنده خدا مشکل سربازی نداشت
    لا حول و لا قوه الا بالله

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    مهر دادگستری و خارجه اگه تو سایتش ذکر نکرده باشه لازم نیست ولی سعی کنید مهر و موم دانشگاه رو انجام بدید. پستهای اول این تاپیک رو هم بخونید لطفا
    من دانشنامه ترجمه شده ام رو بردم علم و صنعت، تا به همراه ریز نمرات انگلیسی در پاکت قرار بدم. خانومی که مسئول بود، گفت دانشنامه ترجمه شده که به تائید دادگستری و وزارت خارجه نرسیده باشه را تو پاکت نمی ذارم. چون بعدا" میره اونجا براتون مشکل پیش میاد. البته من برای محکم کاری آن ها رو به تائید دادگستری و وزارت خارجه رسونده بودم. ولی یک سری که بدون تائید بود رو قبول نکرد تو پاکت بذاره. گفت برو مهر بزن، بعد بیار بذارم.
    در ضمن به دوستانی که می خوان از علم و صنعت ریزنمرات انگلیسی بگیرن، توصیه می کنم زودتر اقدام کنن. چون برای من دو هفته از زمان درخواست طول کشید تا ریزنمرات انگلیسی ام رو آماده کنن.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

ایشون چون از روند اصولی کار بی اطلاع هست اینو بهتون گفته. وظیفه دانشگاه هست که ترجمه رو با اصلش تطبیق بده و مهر تایید رو بزنه.
    متاسفانه همون سنگ اول که کج گذاشته میشه تا آخر همینطوری میره!

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    ایشون چون از روند اصولی کار بی اطلاع هست اینو بهتون گفته. وظیفه دانشگاه هست که ترجمه رو با اصلش تطبیق بده و مهر تایید رو بزنه.
    متاسفانه همون سنگ اول که کج گذاشته میشه تا آخر همینطوری میره!
    من ریز نمره رسمی رو با مهر وزارت علوم دادم ترجمه. اما دانشگاه میگه تا مهر دادگستری و خارجه نخوره نمی ذارم تو پاکت. تازه برای هر پاکت هم 5000 تومن میگیره! یعنی یه ریز نمره به تعداد 10 تا داره 200 تومنی آب می خوره برای من

به نظر شما ترجمه ی ریز نمره بدون مهر دادگستری و تمبر خارجه رو موظفن تو پاکت بذارن؟ چه جوری بهشون بفهمونم؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

من ریز نمره رسمی رو با مهر وزارت علوم دادم ترجمه. اما دانشگاه میگه تا مهر دادگستری و خارجه نخوره نمی ذارم تو پاکت. تازه برای هر پاکت هم 5000 تومن میگیره! یعنی یه ریز نمره به تعداد 10 تا داره 200 تومنی آب می خوره برای من

به نظر شما ترجمه ی ریز نمره بدون مهر دادگستری و تمبر خارجه رو موظفن تو پاکت بذارن؟ چه جوری بهشون بفهمونم؟
    ظاهرا روال بعضی دانشگاهها اینجوریه، دانشگاه من(شهید بهشتی) هم فقط ریز نمره مهر شده رو با همون مبلغ sealed میکنه

Member mohhhamad آواتار ها

والا اینها خودشون مسخره کردند.شما شریفی؟
    ماشالا کارمندای دانشگاهتون تو برخورد خیلی خدا هستند وبا ادب! اول با خودوشن صحبت بکن.(معمولا وقتی سرشون خلوت میشه خیلی کارها میکنند!). بارئیس این کارمنده یه صحبتی بکن اگه نشد باز. واخر آخرش یه تماس با وزارت علوم بگیر این مسئول مدارک شمارش تو فروم هست، اونها خیلی منطقیند واز قانون سر در میارند با توجه اینکه نمره رو خریدی هیچ منعی نباید داشته باشند.خودش به طرف زنگ میزنه وتوجیه میکندش.
    من تو وزارت علوم که بودم یه پسره اومد رفت پیش این مسئوله وگفت تو دانشگاه ما اینطوریه ....(موضوعش مشابه با شما بود)یارو زنگ زد طرف گفت نمیشه گفت خانوم من خود فلانیم که بخشنامه رو صادر میکنه چرا نمیشه و.....کلی توپید به طرف
    این کاربر ،غیر فعال است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)