صفحه 53 از 68 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابری - دانشگاه علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

درود بر شما دوستان عزیز
    من پیامها رو که گفته بودن دانشگاه علم و صنعت بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه سیلد میکنه خوندم ولی دیروز که رفتم دانشگاه آقای جمیلی مسئول تحصیلات تکمیلی میگفت نه بدون اون مهرها داخل پاکت نمیزاره. چیکار کنیم حالا؟
    میتونم یه بار مدارک رو مهر وزارت خارجه و دادگستری بزنم و بعدش ازشون چند تا کپی بگیرم و هر بار واسه یه جا، ببرم دانشگاه همونا رو مهر بزنن بزارن توی پاکت و مهر و موم کنن؟ مگه وقتی مهر وزارت خارجه و دادگستری میخوره با هم پانچ نمیشن دیگه اونوقت میشه بازشون کرد و کپی گرفت بعد دوباره پانچ کرد؟!

دوستان سلام،

نمیدونم اینجا مربوط به این سوال میشه یا نه......
    دارالترجمه ریز نمره و دانشنامه رو با هم پلمپ کرده(دادگستری و خارجه) و نه به صورت جدا (ترجمه به آلمانی)..... واسه آلمان کسی اطلاع داره که مشکل پیش میاد یا نه؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_s_k نمایش پست ها
    درود بر شما دوستان عزیز
    من پیامها رو که گفته بودن دانشگاه علم و صنعت بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه سیلد میکنه خوندم ولی دیروز که رفتم دانشگاه آقای جمیلی مسئول تحصیلات تکمیلی میگفت نه بدون اون مهرها داخل پاکت نمیزاره. چیکار کنیم حالا؟
    میتونم یه بار مدارک رو مهر وزارت خارجه و دادگستری بزنم و بعدش ازشون چند تا کپی بگیرم و هر بار واسه یه جا، ببرم دانشگاه همونا رو مهر بزنن بزارن توی پاکت و مهر و موم کنن؟ مگه وقتی مهر وزارت خارجه و دادگستری میخوره با هم پانچ نمیشن دیگه اونوقت میشه بازشون کرد و کپی گرفت بعد دوباره پانچ کرد؟!
    سلام

متاسفانه نمیشه پلمپ رو باز کرد. اگر میشد، کپی زده بشه که عالی بود.

بهترین آرزوها

سلام دوستان

کسی دارالترجمه ای (تو تهران) می شناسه که مهر تایید دادگستری رو خود دانشجو به اداره مربوطه ببره و بزنه و دیگه هزینه خدمات دارالترجمه (پیک و رفت و برگشت و ...) رو نده. هزینه مهر دادگستری برای ریز نمرات و دانشنامه (با هم) الان (24 اسفند 1394) 60 تومن با احتساب هزینه خدمات دارالترجمه است. یعنی دارالترجمه فرضا بخاطر کم کردن هزینه خدمات 50 تومن از دانشجو طلب کنه؟ به خاطر قوانین سایت و جلوگیری از تبلیغات، ممنون میشم اگر کسی میشناسه بهم پیام بده.

بهترین آرزوها

Junior Member

ببخشید منم سوالم همین بود. این مهر موم شدن توسط دانشگاه برای کی به درد میخوره؟ برای وقتی که بعد از پذیرش شدن، دانشگاه نهایی رو انتخاب کردیم و قراره بریم برای ثبت نام؟ یعنی یک سری فقط (دانشنامه و ریزنمرات با هم ) باید مهر موم شه؟ کدوم قمیت دانشگاه این کار رو انجام میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام

مرحله 2 که تموم شد از همون ترجمه ها اسکن بگیرید و برای آنلاین اپلیکیشن استفاده کنید. بعد از مهروموم، مدارک شما داخل یه پاکت در بسته قرار داده میشه و به اونا دسترسی مستقیم نخواهید داشت مگر اینکه مهروموم رو باز کنید که به این ترتیب مهروموم باطل میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط elj نمایش پست ها
    ببخشید منم سوالم همین بود. این مهر موم شدن توسط دانشگاه برای کی به درد میخوره؟ برای وقتی که بعد از پذیرش شدن، دانشگاه نهایی رو انتخاب کردیم و قراره بریم برای ثبت نام؟ یعنی یک سری فقط (دانشنامه و ریزنمرات با هم ) باید مهر موم شه؟ کدوم قمیت دانشگاه این کار رو انجام میده؟
    دوست گرامی

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم، بعد از ترجمه مهر و موم کردن نیازی نیست، مگر اینکه بخواین برای یک دانشگاه بفرستید که مدارک را مهر و موم کرده ازتون بخواد. راجع به سوال دومتون هم، بستگی به دانشگاهش داره که چقدر بزرگ باشه! یعنی بعضی دانشگاه ها بخش جداگانه دارند و بعضی ها خیر که معمولا یا قسمت روابط بین الملل دانشگاه و یا دبیرخانه دانشگاه این کار را انجام می دهند.

بهترین آرزوها

سلام دوستان. دانشگاه همچین چیزی به من گفته:

In order for us to being to prepare your I-20, you will need to provide us with certified copies of your Official Amirkabir University of Technology transcripts showing final grades and official Bachelor's degree certificate showing degree awarded December 2012. Documents must be received in both Farsi and certified English translation, sealed in the University envelope, to be considered official. You must also provide Official Amirkabir University of Technology transcripts showing final grades and official Master's degree certificate showing degree awarded October 2015. Documents must be received in both Farsi and certified English translation, sealed in the University envelope, to be considered official. Each institution and those certified copies should bear that institutions original wet ink stamp and signature attesting to them being certified copies. Each institution will then place them in their official university envelope and place their original wet ink stamp and signature along the sealed closed envelope flap. We must receive those certified copies in the original sealed institution envelope to consider those enclosed documents as official. We do not need your original copies.

من نمیخام اصل مدرکمو بفرستم. خودشم گفته لازم نیست. من مدرکم و ریزنمره هامو بردم دارالترجمه. یه کپی از مدرکم و ریزنمرات داده که روش فقط مهر مترجم هست. یه ترجمه هم داده با مهر دادگستری و امورخارجه. این کپی و ترجمه رو میخام ببرم دانشگاه بزاره تو پاکت و مهر و موم کنه بفرسته. همین کافیه دیگه؟ به کپی بودن اصل فارسی که گیر نمیده. با توجه به چیزی که در خط آخر نوشته. البته میتونم ببرم قوه قضاییه کپی برابر اصلش کنم. ولی میترسم کله پوک های خارجی متوجه نشن

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dark_passenger نمایش پست ها
    سلام دوستان. دانشگاه همچین چیزی به من گفته:

In order for us to being to prepare your I-20, you will need to provide us with certified copies of your Official Amirkabir University of Technology transcripts showing final grades and official Bachelor's degree certificate showing degree awarded December 2012. Documents must be received in both Farsi and certified English translation, sealed in the University envelope, to be considered official. You must also provide Official Amirkabir University of Technology transcripts showing final grades and official Master's degree certificate showing degree awarded October 2015. Documents must be received in both Farsi and certified English translation, sealed in the University envelope, to be considered official. Each institution and those certified copies should bear that institutions original wet ink stamp and signature attesting to them being certified copies. Each institution will then place them in their official university envelope and place their original wet ink stamp and signature along the sealed closed envelope flap. We must receive those certified copies in the original sealed institution envelope to consider those enclosed documents as official. We do not need your original copies.

من نمیخام اصل مدرکمو بفرستم. خودشم گفته لازم نیست. من مدرکم و ریزنمره هامو بردم دارالترجمه. یه کپی از مدرکم و ریزنمرات داده که روش فقط مهر مترجم هست. یه ترجمه هم داده با مهر دادگستری و امورخارجه. این کپی و ترجمه رو میخام ببرم دانشگاه بزاره تو پاکت و مهر و موم کنه بفرسته. همین کافیه دیگه؟ به کپی بودن اصل فارسی که گیر نمیده. با توجه به چیزی که در خط آخر نوشته. البته میتونم ببرم قوه قضاییه کپی برابر اصلش کنم. ولی میترسم کله پوک های خارجی متوجه نشن
    سلام.
    فقط گفته تو پاکت باشه افیشال محسوب می شه. مهر دادگستری اینا نخواسته. کاش به دارالترجمه میگفتین یه مهر کپی برابر اصل بزنه رو مدارک فارسیتون. بعضی جاها خودشون می زنن. واسه من نزده بودن رفتم گفتم ، مهر زد.
    بعد ببرید اموزش براتون سیلد کنن و بعد هم ببرید ساختمون انفورماتیک اون خانمه مسئول دی اچ ال کارای پستشو براتون اوکی کنه.

Junior Member

با عرض سلام،

از من خواسته اند تمام مدارکی که هنگام اپلای آپلود کردم را براشون بفرستم. این متن ایمیلشونه:

By this date we must also receive the official (legalized or certified) hard copies of all documents you submitted with your application.

سوال من اینه که در مورد مدرک آیلتس و پاسپورتم، اگر در دارالترجمه کپی برابر اصل بشه کفایت می کنه؟ یا حتما نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه است؟ آیا این تصور من درسته که منظور از لیگالایزد کپی، کپی ممهور به مهر دادگستری و سرتیفاید کپی، همان کپی برابر اصل است؟ اگه اینطوره طبق این متن یکی از اینها هم کفایت می کنه.
    سوال دوم اینکه هزینه کپی برابر اصل کردن پاسپورت و مدرک آیلتس در تهران حدودا چقدر است؟

پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم.

سارا

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام.
    فقط گفته تو پاکت باشه افیشال محسوب می شه. مهر دادگستری اینا نخواسته. کاش به دارالترجمه میگفتین یه مهر کپی برابر اصل بزنه رو مدارک فارسیتون. بعضی جاها خودشون می زنن. واسه من نزده بودن رفتم گفتم ، مهر زد.
    بعد ببرید اموزش براتون سیلد کنن و بعد هم ببرید ساختمون انفورماتیک اون خانمه مسئول دی اچ ال کارای پستشو براتون اوکی کنه.
    فقط بگین کپی برابر اصل رو روی مهرهای دانشگاه نزنه که مثل مدرک من مهرهای دانشگاه پیدا نباشه و فکر کنن مدرکم رو مترجم امضا کرده!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)