صفحه 57 از 68 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

سلام دوستان یه سوال
    من اگر دانشگاهم فقط official براش کفایت کنه اونوقت من نرم سراغ مهر دادگستری و امور خارجه، در روند گرفتن ویزام دچار مشکل نمیشم؟ یعنی سفارت بهم گیر نمیده و مدارکم رو تایید میکنه؟ یا همه اینایی که شما دارید میگید فقط برای اپلای هست.
    ببخشید دوستان من 20 روز دیگه وقت سفارت دارم و چون مدارکم هنوز تایید وزارت علوم و بعد ترجمه رسمی نیست دارم میپرسم، ترجمه غیر رسمی دارالترجمه رو دارم ولی رسمی با مهر وزارت و غیره نه.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

در ضمن من برای آلمان دارم اقدام میکنم و دانشگاه برای مدارک اینو زده:
    Your Bachelor certificate (or equivalent). Please sendthis duly certified (attested) either by the issuing authority or any other official authority
    Your “Transcript of Records” of your higher education degrees. Please send them duly certified (attested) either by the issuing authority or any other official authority

میشه راهنماییم کنید چون هم فرصتم کمه هم باید به صرفه ترین راه رو انتخاب کنم

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi88l نمایش پست ها
    در ضمن من برای آلمان دارم اقدام میکنم و دانشگاه برای مدارک اینو زده:
    Your Bachelor certificate (or equivalent). Please sendthis duly certified (attested) either by the issuing authority or any other official authority
    Your “Transcript of Records” of your higher education degrees. Please send them duly certified (attested) either by the issuing authority or any other official authority

میشه راهنماییم کنید چون هم فرصتم کمه هم باید به صرفه ترین راه رو انتخاب کنم
    در مورد سفارت، به بخش‌های مربوط به سفارت آلمان مراجعه کنید. ولی برای آمریکا که غیررسمی هم پذیرفته است. قاعدتاً سفارت در مورد ریزنمره نباید سخت‌گیری زیادی داشته باشه چون اهمیتش از نظر بررسی صلاحیت علمیه که تحت نظر دانشگاهه.
    در مورد توضیحات دانشگاهتون هم این توضیحات مربوط به زبان اصلیه. باید ببینید در مورد دانشجویانی که زبان مدارکشون متفاوته و ترجمه‌ی مورد نیاز چی گفته دانشگاه. اگه چیزی پیدا نمی‌کنید ای‌میل بزنید و بپرسید.
    تا اینجاش به نظر می‌رسه نیازی به تأیید نباشه به احتمال قوی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    در مورد سفارت، به بخش‌های مربوط به سفارت آلمان مراجعه کنید. ولی برای آمریکا که غیررسمی هم پذیرفته است. قاعدتاً سفارت در مورد ریزنمره نباید سخت‌گیری زیادی داشته باشه چون اهمیتش از نظر بررسی صلاحیت علمیه که تحت نظر دانشگاهه.
    در مورد توضیحات دانشگاهتون هم این توضیحات مربوط به زبان اصلیه. باید ببینید در مورد دانشجویانی که زبان مدارکشون متفاوته و ترجمه‌ی مورد نیاز چی گفته دانشگاه. اگه چیزی پیدا نمی‌کنید ای‌میل بزنید و بپرسید.
    تا اینجاش به نظر می‌رسه نیازی به تأیید نباشه به احتمال قوی.

این توضیحات برای دانشجوهای خارجی بود (تو چک لیست دانشجوهای خارجی بود که گزینه های دیگش مثلا مدرک زبان و غیره بود) الان تو سایت سفارت رو چک کردم فقط نوشته باید ترجمه ها به تایید وزارت خارجه برسند، هیچ حرفی از دادگستری نزده، یعنی الان باید فقط ترجمه ها رو ببرم تایید وزارت خارجه بشه ؟

Junior Member

این توضیحات برای دانشجوهای خارجی بود (تو چک لیست دانشجوهای خارجی بود که گزینه های دیگش مثلا مدرک زبان و غیره بود) الان تو سایت سفارت رو چک کردم فقط نوشته باید ترجمه ها به تایید وزارت خارجه برسند، هیچ حرفی از دادگستری نزده، یعنی الان باید فقط ترجمه ها رو ببرم تایید وزارت خارجه بشه ؟
    خب گویا وزارت خارجه فقط با مهردادگستری تایید میکنه

Junior Member Fer2C آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

دوستان توجه کنن هیچ کدوم از مدارک شما لازم به زدن مهردادگستری و وزرات خارجه نیست. من خودم به شخصه از منشی سفارت آمریکا تو آنکارا پرسیدم.
    من کارت خدمت، عقد نامه، سند خونه، شناسنامه و ریزنمراتم هیچکدوم رو مهر دادگستری و وزارت خارجه نزدم چون قبلش پرسیده بودم. پولی که اضافه آوردم رو رفتم ی هتل 5 ستاره کلی حال کردم تا استرس ها بی خودی و الکی که دوستان می دن.
    فقط ی نکته ای مدارکتون که میدید واسه ترجمه بالای سفحه اولش عبارت زیر رو بزنید:
    Official Translation from Persian
    ی سری هستن که از آفیسرها بیشتر می فهمن...
    دوستان عزیز اگر پست من برای شما مفید بود، ممنون میشم روی گزینه " اضافه کردن به امتیاز کاربر " که در گوشه سمت راست پایین همین پست قرار دارد، کلیک کنید و روی اضافه به امتیاز کلیک کنید. با سپاس

رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام دوستان یه سوال
    من اگر دانشگاهم فقط official براش کفایت کنه اونوقت من نرم سراغ مهر دادگستری و امور خارجه، در روند گرفتن ویزام دچار مشکل نمیشم؟ یعنی سفارت بهم گیر نمیده و مدارکم رو تایید میکنه؟ یا همه اینایی که شما دارید میگید فقط برای اپلای هست.
    ببخشید دوستان من 20 روز دیگه وقت سفارت دارم و چون مدارکم هنوز تایید وزارت علوم و بعد ترجمه رسمی نیست دارم میپرسم، ترجمه غیر رسمی دارالترجمه رو دارم ولی رسمی با مهر وزارت و غیره نه.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    ترجمه غیر رسمی دارالترجمه این یعنی چی؟
    اگر مترجم مهر و بوم کنه و پانچ کنه میشه رسمی. بالای صفحه اول هم بزنید
    مهر دادگستری و وزارت خارجه رو نمی دونم کی باب کرده. خیلی خیلی مسخره ست. مدرک تحصیلی چ ربطی به وزرات خارجه و یا دادگستری داره کلا؟!
    به هر حال منظور از ترجمه رسمی مهر و موم دارترجمه هست نه مهر دادگستری و غیره.
    دوستان عزیز اگر پست من برای شما مفید بود، ممنون میشم روی گزینه " اضافه کردن به امتیاز کاربر " که در گوشه سمت راست پایین همین پست قرار دارد، کلیک کنید و روی اضافه به امتیاز کلیک کنید. با سپاس

رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb47 نمایش پست ها
    استاد یه سوال دیگه
    الان من به دارالترجمه (مهر دو تا وزارت رو نمیخوام ) باید بگم چه ترجمه ای رو انجام بده؟؟؟
    شنیدم که میگن اگه نگی رسمی میدن دانشجوها ترجمه کنن
    امتیاز هم دادم با تشکر
    منظور از ترجمه رسمی مهر و موم دارترجمه هست نه مهر دادگستری و وزارت خارجه.

اگر مترجم مهر و بوم کنه و پانچ کنه میشه رسمی. بالای صفحه اول هم بزنید
    مهر دادگستری و وزارت خارجه رو نمی دونم کی باب کرده.

Junior Member

سلام، ممکنه این فقط برای سفارت آمریکا باشه؟ آخه من برای آلمان اقدام میکنم و سفارت مدارکی رو خواسته که به تایید وزارت خارجه رسیده باشه، وزارت خارجه هم فقط همونایی رو تایید میکنه که مهر دادگستری دارن
    من مدارکم اون جمله ای که شما گفتی رو قبلا که ترجمه کرده بودم داشت (نه مهر وزارت داشت نه خارجه) دانشگاه هم همونا رو قبول کرد و وقتی نامه پذیرش رو فرستاد اصلا حرفی نزد از اینکه ترجمه مثلا رسمی تر بیار..دانشگاه هم تو مدارکی که قید کرده موقع ثبت نام نیازه اسمی از این مدارک نبرده (قبلا همون ترجمه ها رو موقع اپلای با پست براشون فرستادم)
    کاش برای آلمان هم اینطور بود، کلی تو هزینه هام صرفه جویی می شد این هفته باید بدم برای ترجمه رسمی با همون مهرا..

رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام، ممکنه این فقط برای سفارت آمریکا باشه؟ آخه من برای آلمان اقدام میکنم و سفارت مدارکی رو خواسته که به تایید وزارت خارجه رسیده باشه، وزارت خارجه هم فقط همونایی رو تایید میکنه که مهر دادگستری دارن
    من مدارکم اون جمله ای که شما گفتی رو قبلا که ترجمه کرده بودم داشت (نه مهر وزارت داشت نه خارجه) دانشگاه هم همونا رو قبول کرد و وقتی نامه پذیرش رو فرستاد اصلا حرفی نزد از اینکه ترجمه مثلا رسمی تر بیار..دانشگاه هم تو مدارکی که قید کرده موقع ثبت نام نیازه اسمی از این مدارک نبرده (قبلا همون ترجمه ها رو موقع اپلای با پست براشون فرستادم)
    کاش برای آلمان هم اینطور بود، کلی تو هزینه هام صرفه جویی می شد این هفته باید بدم برای ترجمه رسمی با همون مهرا..
    ی سری وکیل نادان و کارمند نادان این مهر دادگستری رو مد کردن و سری ایرانی هایی که اونور هستن. مثلا ی دانشگاه آمریکایی بود فککنم سنترل فلوریداد بود که با بازخورد از ایرانی های نادان اونجا این مهر رو الزام کرده بود. ولی بتازگی مدرک از WES می خواد.
    سفارت آلمان رو نمی دونم ولی شما مطمئین هستید که زده مهر وزارت خارجه و دادگستری؟ یعنی دقیقا اینو نوشته؟!
    آخه این دو تا وزارت خونه چ ربطی به مدرک دانشگاهی دارن؟!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)