صفحه 59 از 68 نخستنخست ... 94950515253545556575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

اگر دانشگاهی مهر دادگستری نخواد و ولی ما مهر را بزنیم مشگلی پیش می آید ؟

سلام دوستان
    اینطور که من متوجه شدم برای آمریکا و کانادا عمدتا نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری نیست.
    اگر دانشگاه ایرادی نگیره و داخل پاکت بگذاره کار انجام میشه.
    کسی میدونه که کدون دانشگاهها مشکل دارند و کدوم خیر
    مشخصا اگر کسی در مورد دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه علم و صنعت تجربه ای داره ممنون میشم.

علم و صنعت اون خانم مسولش یه کم اولش گیر میده اما بعدش راضی میشه!

Junior Member

سلام دوستان من تصمیم دارم برای ترم سپتامبر 2017 كانادا اپلای کنم. میخواستم بدونم با توجه به اینکه مهرهای وزارت خارجه و دادگستری خیلی گرون شده و تهيه چند سرى از همه مدارك با مهر خيلى هزينه داره، امکانش هست مدرک رو فقط با مهر دارالترجمه ارسال کرد؟ و در صورتی که پذیرش دادن مدارک با مهر رو ارسال کنیم؟

Junior Member

سلام دوستان من west virginia اپلای کردم و برای مرحله admission آفیشیال ترنسکریپت میخوان ، من کپی ترجمه شده هام با مهر دادگستریرو فرستادم ، گفتن قبول نیست ، زنگ زدم پرسیدم گفتش که باید بری embassy و نمیدونم نوترایز کنی(نمیدونم چیه؟ آیا همون کپی برابر اصله؟) و بعد بدی کپیشو مهر بزنه بعد بزاری تو پاکت دانشگاه و بفرستی. من الان نمیدونم واقعا چیکارکنم؟ کسی این مراحلو قبلا طی کرده؟ دانشگاه هایی که اینجوری میخوان چیکار باید کرد؟ وقتم زیاد ندارم ، ممنون میشم کمکم کنین

Junior Member

میشه لطفا یه نفر منو راهنمایی کنه؟ ترجمه بدون مهر وزارت و دادگستری واقعا معتبره؟ یعنی فقط مدرکم رو باید بدم دارالترجمه و ترجمه کنند؟ معتبر میشه؟ اینکه بعضی دوستان نوشتند دانشگاه تایید کنه، مگه امکانش هست نسخه ترجمه شده رو دانشگاه دوباره تایید کنه؟(بعد از گرفتن دانشنامه) و اینکه با نسخه کپی برابر اصل میتونم بدم دارالترجمه؟ برای مهر وزارت و دادگستری چی؟ با همون کپی برابر اصل مهر میزنند؟ من دانشجوی دکترا روزانه هستم اصل مدارک لیسانس و ارشدم رو دانشگاه موقع ثبت نام گرفته، الان موندم چیکار کنم. واسه انصراف هم کلی پول میخوان. خواهش میکنم اگر کسی میتونه راهنماییم کنه خیلییی ناراحتم نمیدونم چیکار کنم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط Fer2C نمایش پست ها
    ی سری وکیل نادان و کارمند نادان این مهر دادگستری رو مد کردن و سری ایرانی هایی که اونور هستن. مثلا ی دانشگاه آمریکایی بود فککنم سنترل فلوریداد بود که با بازخورد از ایرانی های نادان اونجا این مهر رو الزام کرده بود. ولی بتازگی مدرک از WES می خواد.
    سفارت آلمان رو نمی دونم ولی شما مطمئین هستید که زده مهر وزارت خارجه و دادگستری؟ یعنی دقیقا اینو نوشته؟!
    آخه این دو تا وزارت خونه چ ربطی به مدرک دانشگاهی دارن؟!!
    ای کاش نگارنده این پست کمی اطلاعاتشون رو کامل میکردن بعد رای صادر می فرمودند!!

بعضی از کشورها مثل المانف، اتریش یا ... تایید سفارتشون رو میخوان برای مدارک ارسالی
    سفارت خونه ها تنها مهر وزارت خارجه ایران رو میشناشن تا مهرخودشون رو روی مدرک اتباع کشور ایران بزنن! (نه اینکه نفهمن چی به چیه بلکه منظور از میشناسن اینه که قانونشون اجازه نمیده بدون طی سلسله مراتب قانونی مهرکنن)

وزارت خارجه هم تا مهر دادگستری نباشه مهر نمیکنه
    دادگستری هم تا مهر مترجم رسمی نباشه مهر نمیکنه
    مترجم تا مهر وزارت علوم نباشه مهر نمیکنه
    وزارت علوم هم تا مهر دانشگاه نباشه مهر نمیکنه
    !!
    امیدوارم دلیل و فلسفه اینکه یک تعداد وکیل نادان(!) مهر اختراع کردن رو این دوست متوجه شده باشند.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rose64 نمایش پست ها
    میشه لطفا یه نفر منو راهنمایی کنه؟ ترجمه بدون مهر وزارت و دادگستری واقعا معتبره؟ یعنی فقط مدرکم رو باید بدم دارالترجمه و ترجمه کنند؟ معتبر میشه؟ اینکه بعضی دوستان نوشتند دانشگاه تایید کنه، مگه امکانش هست نسخه ترجمه شده رو دانشگاه دوباره تایید کنه؟(بعد از گرفتن دانشنامه) و اینکه با نسخه کپی برابر اصل میتونم بدم دارالترجمه؟ برای مهر وزارت و دادگستری چی؟ با همون کپی برابر اصل مهر میزنند؟ من دانشجوی دکترا روزانه هستم اصل مدارک لیسانس و ارشدم رو دانشگاه موقع ثبت نام گرفته، الان موندم چیکار کنم. واسه انصراف هم کلی پول میخوان. خواهش میکنم اگر کسی میتونه راهنماییم کنه خیلییی ناراحتم نمیدونم چیکار کنم.
    برای ترجمه و مهر زدن اصل مدرک لازمه.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saharkf نمایش پست ها
    سلام دوستان من west virginia اپلای کردم و برای مرحله admission آفیشیال ترنسکریپت میخوان ، من کپی ترجمه شده هام با مهر دادگستریرو فرستادم ، گفتن قبول نیست ، زنگ زدم پرسیدم گفتش که باید بری embassy و نمیدونم نوترایز کنی(نمیدونم چیه؟ آیا همون کپی برابر اصله؟) و بعد بدی کپیشو مهر بزنه بعد بزاری تو پاکت دانشگاه و بفرستی. من الان نمیدونم واقعا چیکارکنم؟ کسی این مراحلو قبلا طی کرده؟ دانشگاه هایی که اینجوری میخوان چیکار باید کرد؟ وقتم زیاد ندارم ، ممنون میشم کمکم کنین
    من این مورد دانشگاه خاص رو نمی دونم ولی اصولا دانشگاه مقصدشما اگه مدارکت تو پاکت مهر و موم شده دانشگاه مبدا باشه و از اونجا پست بشه قبولش می کنن. حتی امیرکبیر کارنامه انگلیسی خودش صادر می کرد با این شرایط و بدون مهر مترجم و دادگستری و ... خیلی دانشگاه ها قبول می کردن. یعنی پاکت مهر و موم دانشگاه به همه اون مهر ها ارجحه.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

سلام بچه ها نظرتون چیه راجب این. مهر دارالترجمه کافیه به نظر من! ممنون میشم یه نظری بدید.
    If your transcript is issued by your university in a language other than English, we require the official, original language document as well as an official, or certified, English translation.
    Applicants from Iran: To be considered official, your English translation and accompanying Persian document must bear the stamp of the Department of Official Translators’ Affairs.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)