صفحه 6 از 68 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مهر دادگستری و وزارت خارجه برای دانشگاه شما لازم هست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohhhamad نمایش پست ها
    والا اینها خودشون مسخره کردند.شما شریفی؟
    ماشالا کارمندای دانشگاهتون تو برخورد خیلی خدا هستند وبا ادب! اول با خودوشن صحبت بکن.(معمولا وقتی سرشون خلوت میشه خیلی کارها میکنند!). بارئیس این کارمنده یه صحبتی بکن اگه نشد باز. واخر آخرش یه تماس با وزارت علوم بگیر این مسئول مدارک شمارش تو فروم هست، اونها خیلی منطقیند واز قانون سر در میارند با توجه اینکه نمره رو خریدی هیچ منعی نباید داشته باشند.خودش به طرف زنگ میزنه وتوجیه میکندش.
    من تو وزارت علوم که بودم یه پسره اومد رفت پیش این مسئوله وگفت تو دانشگاه ما اینطوریه ....(موضوعش مشابه با شما بود)یارو زنگ زد طرف گفت نمیشه گفت خانوم من خود فلانیم که بخشنامه رو صادر میکنه چرا نمیشه و.....کلی توپید به طرف
    سلام
    آقا من امروز رفتم تربیت مدرس واسه پلمب مدارک.. فقط دوتا از مدارک من مهر دادگستری و امور خارجه رو خورده بود واسه بقیه احتیاج نداشتم... و متاسفانه واسم پلمب نکردند. گفت بدون دادگستری و خارجه مهر نمیزنیم. منم چون این تاپیک رو خونده بودم گفتم شما باید انجام بدید اصلا زنگ بزنید وزارت علوم بپرسید... خلاصه زنگ زد خانم محمدی و در کمال تعجب ایشون گفتند باید مهر دادگستری و وزارت بخوره ... من که زیر بار نرفتم و شروع کردم به دادو بیداد.. دوباره زنگ زد گفت خودت با خانم محمدی صحبت کن.. ایشون گفت باید مهر مترجم توسط دادگستری و خارجه تایید بشه
    آخه من نمیدونم مگه دانشگاه خودش نباید مفاد ترجمه رو چک کنه... اصلا مهر دادگستری و خارجه روش نوشته ما فقط مهر مترجم رو تایید میکنیم.... عجب داستانی ما تو این خراب شده داریماااا
    دیگه دیدم چاره ای نیست باید بدم واسه دادگستری تازه مدارک لیسانس هم که تو شهرستان بودم باید دوباره برم تایید کنم

اینو گفتم که دوستان بدونن اگه می خواهید دانشگاه مدارک رو پلمب کنه حتما بدید به دادگستری...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

این درست نیست. مثل همیشه باید یه سری افراد دوندگی کنن تا اینارو متوجه کنن. جالبه دانشگاه مقصد میگه مهر دادگستری نمی خواد اینا می گن حتما باید باشه!

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    این درست نیست. مثل همیشه باید یه سری افراد دوندگی کنن تا اینارو متوجه کنن. جالبه دانشگاه مقصد میگه مهر دادگستری نمی خواد اینا می گن حتما باید باشه!
    من اگه از زبون خود خانم محمدی نمیشنیدم اصلا کوتاه نمیومدم... در ضمن مسئول آموزش گفت جدیدا بهمون ابلاغ کردن... الکی الکی 200 تومن خرج گذاشتن رو دستم.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    من اگه از زبون خود خانم محمدی نمیشنیدم اصلا کوتاه نمیومدم... در ضمن مسئول آموزش گفت جدیدا بهمون ابلاغ کردن... الکی الکی 200 تومن خرج گذاشتن رو دستم.
    سلام،

آقا یه سوال، من مدارکمو دادم ترجمه و مهر دادگستری هم زده ولی گفته واسه آمریکا مهر وزارت خارجه نمیخواد! حالا به نظر شما اینو دانشگاه تو پاکت میزاره؟

یه سوال دیگه، که فکر میکنم یه راه خیلی خوب واسه بچه هایی باشه که میخوان کم خرج کنن. من مدارکم 6 تا بود بعد همه اینارو یه جا منگنه کرد و به همه یه مهر زد. یعنی به جای 30 هزار تومن هزینه مهر برای هر صفحه کلا شد 5 هزار تومن. البته دارالترجمه گفته این کامل و نگران نباش. ولی من یکم نگرانم، میخواستم ببینم کسی میدونه این ایرادی داره یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mirzajanzadeh نمایش پست ها
    سلام،

آقا یه سوال، من مدارکمو دادم ترجمه و مهر دادگستری هم زده ولی گفته واسه آمریکا مهر وزارت خارجه نمیخواد! حالا به نظر شما اینو دانشگاه تو پاکت میزاره؟

یه سوال دیگه، که فکر میکنم یه راه خیلی خوب واسه بچه هایی باشه که میخوان کم خرج کنن. من مدارکم 6 تا بود بعد همه اینارو یه جا منگنه کرد و به همه یه مهر زد. یعنی به جای 30 هزار تومن هزینه مهر برای هر صفحه کلا شد 5 هزار تومن. البته دارالترجمه گفته این کامل و نگران نباش. ولی من یکم نگرانم، میخواستم ببینم کسی میدونه این ایرادی داره یا نه؟
    فکر می کنم که اگه هر 6 مدرک رو می خواین تو پاکت یه دانشگاه بذاری، شاید مشکلی نداشته باشه. اما من مثلا" دو تا مدرک رو تو پاکت یه دانشگاه و دو تا دیگه رو تو یه پاکت دیگه باید بذارم.

مرسی از راهنماییتون، یعنی لازم تو پاکت دانشگاه بذاریم؟ پس اینجوری واسه منم نمیشه که چون ارشد و لیسانسم دو جای مختلف بود!

یه سوال دیگه هم داشتم. وقتی یه دانشگاه میگه :

You must submit an official transcript for every institution of higher education attended. If a transcript is not in English, you must provide an official English translation certified by the college or university. An official transcript bears the original signature of the registrar and/or the original seal of the issuing institution. Transcripts and/or English translations should be mailed directly from a registrar's office to the program of application. You can also chose to send the transcript to the program yourself along with your other application materials, but the transcripts must be in an envelope sealed by the registrar. Transcripts cannot be returned.

حالا این یعنی چی؟ یعنی من باید تو پاکت بذارم؟ یه دانشگاه مهر بزنه بدون اینکه تو پاکت بذارم؟

اصلا کسی میدونه آیا دانشگاه بدون اینکه تو پاکت بذاره مهر میزنه مدارک رو یا نه؟ حالا من که همرو یه جا منگنه کردم واسه دو دانشگاه مختلف هم هستش، دانشگاه مهر میزنه یا نه؟

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

من دیروز به دارالترجمه مراجعه کردم، گفتن دیگه ما مهر وزارت خارجه رو براتون نمیگیریم، خودتون باید برید بگیرید که البته گفتن آسونه..... البته من اصفهان هستم و جاهای دیگه رو نمیدونم.

یعنی شما ریزنمره و دانشنامه یه دانشگاهو یه جا پانچ کردین و دانشگاه براتون مهر زد؟ بعد مدارک فارسیم باید قبل فرستادن دانشگاه مهر بزنه؟ یعنی تو پاکت بذاره مهر بزنه کافیه؟

Member Seabird آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST-Industrial Engineering

برای دانشگاه هایی که transcript رو حتما باید آپلود کرد این قضیه به چه صورته?

دو تا از دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم، transcript رو به صورت آنلاین می خوان. یکیشون نوشته unofficial transcript should be uploaded: این یعنی این که خودم هم میتونم ترجمه کنم و مهر خاصی لازم نیست؟ (گفته شده بعد از پذیرش ریز نمرات رسمی رو باید بفرستید.)
    دومی گفته : certified copy of grade list : این جا چون ریزنمرات تو پاکت sealed شده فرستاده نمیشن، رسمی بودنشون رو باید با مهر دادگستری نشون داد درسته؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

خودتون ترجمه نکنید. بدید دارالترجمه تو سر برگ بزنه و مهر مترجم روش باشه هم روی کپی فارسی و هم ترجمه انگلیسی
    دومی رو هم بدید دادگستری مهر مترجم رو تایید کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)