صفحه 61 از 68 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

سلام دوستان
    من توی یکی از شهرستان ها هستم و دانشگاه (کانادا) واسه اپلای ترجمه غیر رسمی میخواد. منم بدون تایید مدارک(سازمان مرکزی برای دانشگاه آزاد) رفتم دارالترجمه
    اینو به دارالترجمه گفتم و ایشون فرمودن نیازی به تایید نیست و ما بدون تایید مهر میزنیم (فقط یادم رفت بپرسم مهر دادگستری و وزارت خارجه رو میزنن یا نه)و فقط دارالترجمه های تهران هستن که به تاییدیه سازمان مرکزی گیر میدن
    خود دانشگاه واسش مهر دارالترجمه مهمه
    آیا حرفاش رو تایید میکنین؟؟ یعنی دانشگاه فقط مهر دارالترجمه واسش مهمه؟ و به مهر تاییدیه کاری نداره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anamis_boy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من توی یکی از شهرستان ها هستم و دانشگاه (کانادا) واسه اپلای ترجمه غیر رسمی میخواد. منم بدون تایید مدارک(سازمان مرکزی برای دانشگاه آزاد) رفتم دارالترجمه
    اینو به دارالترجمه گفتم و ایشون فرمودن نیازی به تایید نیست و ما بدون تایید مهر میزنیم (فقط یادم رفت بپرسم مهر دادگستری و وزارت خارجه رو میزنن یا نه)و فقط دارالترجمه های تهران هستن که به تاییدیه سازمان مرکزی گیر میدن
    خود دانشگاه واسش مهر دارالترجمه مهمه
    آیا حرفاش رو تایید میکنین؟؟ یعنی دانشگاه فقط مهر دارالترجمه واسش مهمه؟ و به مهر تاییدیه کاری نداره؟

.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

این مورد دانشگاه به دانشگاه ممکنه فرق کنه . خیلی هاشون ممکنه به تایید وزارت خارجه و دادگستری نیاز داشته باشن و اتفاقا خیلی ها هم همون ترجمه مترجم براشون کافیه
    اون مترجم هم من نمیدونم منظورش چی بوده
    ولی ترجمه رسمی یعنی اینکه مهر دادگستری و خارجه هم بخوره
    ترجمه غیر رسمی میشه همون ترجمه ساده ای که مترجم خودش انجام میده و فقط مهر و امضای خودش رو داره
    مترجم های تهران هم همین داستانه. بسته به خودتون داره مه بهشون بگید ترجمه خودشون رو میخوایید فقط یا اینکه ترجمه رسمی با مهر دادگستری و خارجه رو میخوایید

در هر حال:
    برای مراحل اولیه اپلای شاید همون مهر مترجم کفایت کنه (عرض کردم باید روی سایت دانشگاه چک کنید این رو یا از دوستانی که اونجا اپلای کردند یا منشی مربوطه بپرسید) و بعدا که 100 در 100 شد و رفتنی شدید میتونید برای اینکه خیالتون راحت بشه چون از کشور هم دارید خارج میشید و دستتون کوتاه میشه ، برید و تمام مدارک رو رسمی ترجمه کنید که خیالتونم راحت بشه شاید جایی نیازتون بشه

فقط بدونید که مورد بالا دوبار هزینه بر میداره
    یه بار ترجمه غیر رسمی و در اینده یه بار ترجمه رسمی همون مدارک دوباره

یه اپشنم اینه که از همین اول برید و ترجمه رسمی بکنید و ...... (من خودم کار قبلی رو انجام دادم. یعنی ترجمه غیر رسمی برای مراحل اولیه اپلای و بعدها پای رفتن ترجمه رسمی کل مدارک)

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Rozita_27 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    برای ترجمه مدارک، باید از کجا بفهمیم که مهر وزارت خارجه و دادگستری میخواد؟ منظورم اینه که دانشگاه چی مینویسه که مشخص میشه باید چه مهری داشته باشه؟
    و اینکه در صورت لزوم مهر، باید هم دانشنامه و هم ریز نمرات مهر داشته باشن یا فقط دانشنامه ها؟
    این متنیه که برای ترجمه مدارک نوشته: این یعنی باید مهر وازرتخونه و دادگستری داشته باشه یا نه:
    Transcripts and diplomas not issued in English must be translated by the issuing university, government education agency or an established translation service provider. The translated documents must be submitted in addition to official documents in the original language.
    .

دوست عزیز

این رو بدونید که به صورت خیلی خیلی جنرال معمولا به مهر دادگستری و خارجه نیازی نیست....(عرض کردم خیلی کلیه این حرف)
    با این جمله ای که شما نوشتین هم این برداشت نمیشه که شما به مهر دادگستر و خارجه نیازی داشته باشید
    و من فکر میکنم که همین مهر خود مترجم براتون کفایت میکنه
    ولی برای اطمینان میتونید از دوستانی که اونجا اپلای کردن هم بپرسید که خیالتون راحت باشه
    معمولا توی مواردی که نیازه نوشته میشه که ترجمه ها باید به وسیله وزارت خارجه و وزارت دادگستری لیگالایز بشه (من اینو توی بعضی از دانشگاه های اروپایی دیدم حداقل)

ولی در کل اگه هزینه و وقتش براتون مهم نیست شاید بهتر باشه همون ترجمه ها رو کامل کنید (اگه رفتنتون حتمی شده شاید این کار منطقی باشه) و اگه توی مراحل اولیه اپلای هستین شاید همون ترجمه خود مترجم کفایت کنه
    در صورت لزوم مهر شما هم ریز نمره و هم دانشنامه رو مهر کنید

کامنت قبلی رو هم بخونید شاید کلیتش کمک کنه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mykb68 نمایش پست ها
    سلام دوستان امکانش هست بررسی بفرمایید ببینید من باید مهر وزارت خارجه و دادگستری هم بزنم یا نه؟ممنون
    Academic transcripts, which must be original documents or notarized copies. Applicants for master's degree studies need to provide their undergraduate transcripts, and those for doctoral degree studies need to provide their undergraduate and graduate transcripts. Documents in languages other than Chinese or English must be attached with notarized translations in Chinese or English.
    .

دوست عزیز

با این جمله من فکر میکنم (مطمئن نیستم) شما همون مهر مترجم کفایت میکنه براتون
    ولی برای اینکه مطمین باشید بهتره از دوستانی که همون دانشگاه اپلای کردن هم یه سوالی بکنید
    یا اینکه از خود منشی مربوطه بپرسید
    و این رو هم بدونید به صورت خیلی خیلی جنرال معمولا همون مهر مترجم کفایت میکنه
    و در مواردی دانشگاه ها مهر دادگستری و خارجه رو نیاز دارن (که معمولا این برای مراحل اخر اپلای و رسمی و حتمی شدن ثبت نام نیاز میشه و برای مراحل اولیه اپلای همون مهر مترجم کافیه)
    جواب دو تا کامنت بالاتر هم بخونید شاید بهتون کمک کنه...

موفق باشید

Junior Member

سلام وقت بخیر

امروز دارالترجمه برای تایید دادگستری از من پرسید که آیا میخواهید هر کدوم از مدارکتون (یعنی ریزنمرات دوره کاردانی - ریز نمرات کارشناسی - دانشنامه کاردانی و دانشنامه کارشناسی) جدا گانه sealed بشه یا اینکه دو به دو( دانشنامه کاردانی و ریز نمرات - دانشنامه کارشناسی و ریز نمرات ). حدودا 60000 تومان اختلاف قیمت داشت.
    این دستور العمل رو خود دانشگاه میده یا خیر؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

خیر. در حقیقت نیازی نیست جدا جدا سیل شه و در اینصورت هزینه بیهوده زیادتر می شه! بهترین راه همین دو به دو هست. در ثانی از سایت دانشگاه مقصد ببینید که آیا نیاز به مهر دادگستری داره یا خیر، چون اکثر دانشگاه ها بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه هم قبول می کنن. در حقیقت همین که ترجمه رسمی دارلترجمه شه و در نهایت از طرف دانشگاه مبدا (ایران) مهر و موم در پاکت آرم دار دانشگاه شه، کفایت می کنه برای مورد قبول واقع شدن از طرف دانشگاه های غرب. در حقیقت در بیشتر مواقع مهر دادگستری و وزارت خارجه تنها یه هزینه اضافه براتون در بر داره.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط cemb12 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

امروز دارالترجمه برای تایید دادگستری از من پرسید که آیا میخواهید هر کدوم از مدارکتون (یعنی ریزنمرات دوره کاردانی - ریز نمرات کارشناسی - دانشنامه کاردانی و دانشنامه کارشناسی) جدا گانه sealed بشه یا اینکه دو به دو( دانشنامه کاردانی و ریز نمرات - دانشنامه کارشناسی و ریز نمرات ). حدودا 60000 تومان اختلاف قیمت داشت.
    این دستور العمل رو خود دانشگاه میده یا خیر؟

سلام

مدرک لیسانس من از دانشگاه ازاد و ارشد از دولتی هست، جفتش در شهرستان...
    1-من ریز نمرات و دانشنامه رو از دانشگاه خودم گرفتم و مهر های مربوط به دانشگاه روشه...الان مهر وزارت علوم یه چیز جداس؟ یعنی ریز نمرات و دانشنامه رو باید ببرم وزارت علوم اونجا هم مهر کنن؟!!!
    2-اونجور که متوجه شدم مهر دادگستری برای اغلب دانشگاه ها نیازی نیس...درسته؟
    3-چندجا خوندم رو مدارک ترجمه شده مهر کپی برابر اصل بزنن، اینو از همون دارالترجمه بخوام انجام بده؟ روی هر دوی دانشنامه و ریز نمرات؟
    4-جریان مهر و موم دانشگاه چیه؟
    5-با این شرایط مدارک تحویلی از دانشگاه رو همینجوری ببرم دارالترجمه و بگم ترجمه رسمی کنه بدون مهر دادگستری و تمام؟ اگه غیر از اینهاست لطفا بگین.

ممنون.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط teraktor2003 نمایش پست ها
    سلام

مدرک لیسانس من از دانشگاه ازاد و ارشد از دولتی هست، جفتش در شهرستان...
    1-من ریز نمرات و دانشنامه رو از دانشگاه خودم گرفتم و مهر های مربوط به دانشگاه روشه...الان مهر وزارت علوم یه چیز جداس؟ یعنی ریز نمرات و دانشنامه رو باید ببرم وزارت علوم اونجا هم مهر کنن؟!!!
    2-اونجور که متوجه شدم مهر دادگستری برای اغلب دانشگاه ها نیازی نیس...درسته؟
    3-چندجا خوندم رو مدارک ترجمه شده مهر کپی برابر اصل بزنن، اینو از همون دارالترجمه بخوام انجام بده؟ روی هر دوی دانشنامه و ریز نمرات؟
    4-جریان مهر و موم دانشگاه چیه؟
    5-با این شرایط مدارک تحویلی از دانشگاه رو همینجوری ببرم دارالترجمه و بگم ترجمه رسمی کنه بدون مهر دادگستری و تمام؟ اگه غیر از اینهاست لطفا بگین.

ممنون.
    سلام دوست عزیز
    1- اول اینکه لیسانس دانشگاه آزاد پس اصلا ربطی به وزارت علوم نداره(!) و باید ریزنمرات شما مهر و امضای سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد) رو داشته باشه وگرنه دارالترجمه ترجمه رسمی نمیکنه! دانشنامه و ریزنمرات ارشد شما که از دانشگاه دولتی هست هم باید اول تو سایت وزارت علوم (http://mad.saorg.ir/EDUS/Default.aspx) آپلود کنید و بعد از تایید دانشگاه شما و خود وزارت یا حضوری یا با پست مدارک رو بفرستید اونجا تا مهر و امضا بشه. (حالا اگر تهران هستید میتونید حضوری برید وگرنه میتونید پست کنید) بعد از تایید وزارت یعنی همون مهر و امضا دارالترجمه دانشنامه و ریزنمرات شما رو ترجمه میکنه. ضمنا اگر مدرک ارشد شما که دولتی بوده تو دوره روزانه خونده باشید باید تعهد مدرک رو هم آزاد کرده باشید.

2- اگر برای دانشگاه خاص و یا پوزیشن خاصی دارید اقدام میکنید که تو متن اون پوزیشن یا سایت دانشگاه حتما نوشته که لازم هست یا نه ولی اگر صرفا میخواید یه نسخه ترجمه کنید و اسکن کنید و واسه چندین دانشگاه و کشورهای مختلف بفرستید بنده پیشنهاد میکنم برای این یک نسخه مهر دادگستری و وزارت خارجه هم بگیرید چون بعضی کشورها و بعضی دانشگاه ها لازم دارن و بعضی هم لازم ندارن پس به نظرم کار از محکم کاری عیب نمیکنه! (شاید یک مقدار هزینه بیشتر بشه ولی در عوض یکبار هست و خیالتونم کامل راحته)

3- فک کنم منظورتون مهر certified true copy هست، اگر منظورتون این مهر هست باید بگم که مترجم وقتی مدارک شما رو ترجمه میکنه یک نسخه کپی از مدارک شما رو هم ضمیمه ترجمه میکنه و رو اون کپی اصل مدرک این مهر رو میزنه. مثلا دانشنامه لیسانس شما ترجمه میشه یه نسخه کپی اصل فارسی دانشنامه هم ضمیمه میشه و روش این مهر میخوره. (البته مهر خود مترجم هم رو این کپی ها میخوره). خودشون هم این روال رو میدونن و انجام میدن.

4- بعضی دانشگاه ها میگن مدارک رو برای ما پست کنید که معمولا میگن برای پست مدارک داخل پاکت مهر و موم شده دانشگاه قرار بگیره یعنی شما نمیتونی بری اداره پست همینجوری عادی مدارک رو پست کنی و باید مدارک رو ببری دانشگاه برات بذاره داخل پاکت و رو پاکت و مهر دانشگاه بزنه و به اصطلاح پلمپ کنه! البته در این زمینه بنده اطلاعات بیشتری ندارم، امیدوارم دوستان راهنمایی کنن

5- مهر دادگستری و وزارت خارجه رو که شما نمیگیرید! این دوتا مهر رو خود دارالترجمه برای شما میگیره و فقط روزی که دارید مدارک رو تحویل دارالترجمه میدید باید بگید این دوتا مهر رو لازم دارید یا نه. به عبارتی دادگستری مهر مترجم رو تایید میکنه پس اول مدارک ترجمه میشه و بعد مهر دادگستری میخوره و مهر دادگستری و وزارت خارجه رو ترجمه میخوره نه رو اصل مدارک! اگر مدارکتون اون تاییدهایی که تو بند 1 گفتم رو از سازمان مرکز و وزارت علوم داشت، بله میتونید ببرید دارالترجمه که براتون ترجمه انجام بدن.

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    1- اول اینکه لیسانس دانشگاه آزاد پس اصلا ربطی به وزارت علوم نداره(!) و باید ریزنمرات شما مهر و امضای سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد) رو داشته باشه وگرنه دارالترجمه ترجمه رسمی نمیکنه! دانشنامه و ریزنمرات ارشد شما که از دانشگاه دولتی هست هم باید اول تو سایت وزارت علوم (http://mad.saorg.ir/EDUS/Default.aspx) آپلود کنید و بعد از تایید دانشگاه شما و خود وزارت یا حضوری یا با پست مدارک رو بفرستید اونجا تا مهر و امضا بشه. (حالا اگر تهران هستید میتونید حضوری برید وگرنه میتونید پست کنید) بعد از تایید وزارت یعنی همون مهر و امضا دارالترجمه دانشنامه و ریزنمرات شما رو ترجمه میکنه. ضمنا اگر مدرک ارشد شما که دولتی بوده تو دوره روزانه خونده باشید باید تعهد مدرک رو هم آزاد کرده باشید.

2- اگر برای دانشگاه خاص و یا پوزیشن خاصی دارید اقدام میکنید که تو متن اون پوزیشن یا سایت دانشگاه حتما نوشته که لازم هست یا نه ولی اگر صرفا میخواید یه نسخه ترجمه کنید و اسکن کنید و واسه چندین دانشگاه و کشورهای مختلف بفرستید بنده پیشنهاد میکنم برای این یک نسخه مهر دادگستری و وزارت خارجه هم بگیرید چون بعضی کشورها و بعضی دانشگاه ها لازم دارن و بعضی هم لازم ندارن پس به نظرم کار از محکم کاری عیب نمیکنه! (شاید یک مقدار هزینه بیشتر بشه ولی در عوض یکبار هست و خیالتونم کامل راحته)

3- فک کنم منظورتون مهر certified true copy هست، اگر منظورتون این مهر هست باید بگم که مترجم وقتی مدارک شما رو ترجمه میکنه یک نسخه کپی از مدارک شما رو هم ضمیمه ترجمه میکنه و رو اون کپی اصل مدرک این مهر رو میزنه. مثلا دانشنامه لیسانس شما ترجمه میشه یه نسخه کپی اصل فارسی دانشنامه هم ضمیمه میشه و روش این مهر میخوره. (البته مهر خود مترجم هم رو این کپی ها میخوره). خودشون هم این روال رو میدونن و انجام میدن.

4- بعضی دانشگاه ها میگن مدارک رو برای ما پست کنید که معمولا میگن برای پست مدارک داخل پاکت مهر و موم شده دانشگاه قرار بگیره یعنی شما نمیتونی بری اداره پست همینجوری عادی مدارک رو پست کنی و باید مدارک رو ببری دانشگاه برات بذاره داخل پاکت و رو پاکت و مهر دانشگاه بزنه و به اصطلاح پلمپ کنه! البته در این زمینه بنده اطلاعات بیشتری ندارم، امیدوارم دوستان راهنمایی کنن

5- مهر دادگستری و وزارت خارجه رو که شما نمیگیرید! این دوتا مهر رو خود دارالترجمه برای شما میگیره و فقط روزی که دارید مدارک رو تحویل دارالترجمه میدید باید بگید این دوتا مهر رو لازم دارید یا نه. به عبارتی دادگستری مهر مترجم رو تایید میکنه پس اول مدارک ترجمه میشه و بعد مهر دادگستری میخوره و مهر دادگستری و وزارت خارجه رو ترجمه میخوره نه رو اصل مدارک! اگر مدارکتون اون تاییدهایی که تو بند 1 گفتم رو از سازمان مرکز و وزارت علوم داشت، بله میتونید ببرید دارالترجمه که براتون ترجمه انجام بدن.

موفق باشید

ممنون
    این نسخه اضافی ترجمه(دانشنامه و ریز نمرات) به چه کاری میاد؟!
    الان برای اپلای کردن دانشگاه ها باید اسکن همین مدارک ترجمه شده رو در سایت دانشگاه مقصد اپلود کرد، و وقتی دانشگاه مقصد شما رو پذیرفت از طرف دانشگاه این مدارک باید تو پاکت قرار بگیره و فرستاده بشه، درسته؟! خب پس نسخه اضافی کجا کاربرد داره که بعضی ها میگیرن؟!
    یه سوال دیگه جریان مهر و موم دانشگاه رو متوجه شدم ولی چندجا خوندم خود دارالترجمه هم مهر موم sealed میکنه؟! منظور از مهر و موم این نیست که دسترسی نداریم نه؟ (شاید منظور همون مهر مومی هست که سند های خونه هم دارن و بهشون منگوله دار شده میگن هست؟)
    و سوال اخر ایا برای من که دانشنامه رو گرفتم از دانشگاه نیازه که مدرک موقت ارشد رو هم (که قبلش گرفته بودم) ترجمه کنم؟ یا دیگه نیازی نیس؟
    متشکرم.
    ویرایش توسط teraktor2003 : February 20th, 2017 در ساعت 05:37 PM

Junior Member

سلام دوستان من نیاز به راهنمایی فوری دارم.
    مدارکم رو در دو دانشگاه آپلود کردم حالا هر دو از من مدرک آفیشال می خوان که براشون پست بشه.
    من مدرک رو که بردم برای ترجمه رسمی برای آفیشالی که دانشگاه مد نظرش هست نیاز به تایید وزارت خارجه و دادگستری هم دارم اما مسال اینجاست که دارالترجمه گفته هزینه برای تایید یک دانشنامه و ریز نمرات در دو نسخه برای من شده 370 هزار تومن.
    حالا نیاز به نسخه مجدد هم برای WES دارم آیا راهی هست که من این همه هزینه ندم...؟ مثلا کپی برابر اصل کنم و از این حرفا؟
    فکر می کنم مبلغ رو برام زیاد حساب کردن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)