صفحه 62 از 68 نخستنخست ... 125253545556575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط teraktor2003 نمایش پست ها
    ممنون
    این نسخه اضافی ترجمه(دانشنامه و ریز نمرات) به چه کاری میاد؟!
    الان برای اپلای کردن دانشگاه ها باید اسکن همین مدارک ترجمه شده رو در سایت دانشگاه مقصد اپلود کرد، و وقتی دانشگاه مقصد شما رو پذیرفت از طرف دانشگاه این مدارک باید تو پاکت قرار بگیره و فرستاده بشه، درسته؟! خب پس نسخه اضافی کجا کاربرد داره که بعضی ها میگیرن؟!
    یه سوال دیگه جریان مهر و موم دانشگاه رو متوجه شدم ولی چندجا خوندم خود دارالترجمه هم مهر موم sealed میکنه؟! منظور از مهر و موم این نیست که دسترسی نداریم نه؟ (شاید منظور همون مهر مومی هست که سند های خونه هم دارن و بهشون منگوله دار شده میگن هست؟)
    و سوال اخر ایا برای من که دانشنامه رو گرفتم از دانشگاه نیازه که مدرک موقت ارشد رو هم (که قبلش گرفته بودم) ترجمه کنم؟ یا دیگه نیازی نیس؟
    متشکرم.
    خواهش میکنم
    بله برای اکثر دانشگاه ها باید همین ترجمه ها رو اسکن کنید و رو سایت دانشگاه ها آپلود کنید یا با ایمیل و یا هر روال دیگه ای دارن ولی اما چرا بعضی دوستان بیشتر از یک نسخه میگیرن دلایل مختلف داره، اول اینکه بعضی دانشگاه ها هستن که مدارک رو آنلاین نمیخوان و میگن باید برامون پست کنید! اونموقع شما اگر بخواید برای مثلا دوتا دانشگاه اینجوری مدارک بفرستید مجبورید دو نسخه اضافی داشته باشید! دلیل دیگه اینه که بعد از گرفتن پذیرش از یه دانشگاه طبیعتا سفارت اون کشور تو ایران هم از شما مدارک دانشگاهی ترجمه شدتون رو میخوان و اون دانشگاه هم معمولا میگه برامون پست کنید (شایدم نگه!) ولی به نظرم بعد از پذیرش شما حتما به بیشتر از یک نسخه نیاز خواهید داشت و بعضی دوستان از همون اول فکر بعد از پذیرش رو هم کردن و زودتر بیش از یک نسخه تهیه میکنن (البته بعدا هم میتونید مجدد ترجمه بگیرید ولی هزینه ها ممکنه مقداری بیشتر بشه!) و ضمن اینکه بعضی افراد هم یک نسخه ترجمه برای خودشون نگه میدارن (مثلا شما خودتون اصل مدارک فارسی دانشگاهیتون رو هم همیشه دارید و به هیچ جایی برای همیشه نمیدیدش که! یه نسخه ترجمه رسمی با تاییدات هم حکم اصل مدرک شما رو داره بد نیست که یک نسخه همیشه خودتون داشته باشید) و همچنین دلایل دیگه.....

والا خود دارالترجمه رو نمیدونم منظورتون چیه. خود دارالترجمه هر مدرکی رو باهم یکی میکنن (ترجمه مدرک هر چند صفحه هست و کپی فارسیش) یعنی پلمپ میکنن و از اونجایی که پلمپ شده یه چیزی مثل برچسب که پرچم کشورمون هست روش میخوره و رو اون هم مهر دادگستری میخوره. احتمال داره منظورشون همین باشه.

اگر اصل دانشنامه ارشد رو دارید دیگه مدرک موقت ارشد ارزشی نداره که. اصلا چه جوری شما هم اصل دانشنامه رو دارید و هم مدرک موقت؟! یکی از شرایط تحویل اصل دانشنامه اینه که مدرک موقتتون رو تحویل دانشگاه بدید!
    موفق باشید
    ویرایش توسط applyie : February 25th, 2017 در ساعت 05:41 PM
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mnzri نمایش پست ها
    سلام دوستان من نیاز به راهنمایی فوری دارم.
    مدارکم رو در دو دانشگاه آپلود کردم حالا هر دو از من مدرک آفیشال می خوان که براشون پست بشه.
    من مدرک رو که بردم برای ترجمه رسمی برای آفیشالی که دانشگاه مد نظرش هست نیاز به تایید وزارت خارجه و دادگستری هم دارم اما مسال اینجاست که دارالترجمه گفته هزینه برای تایید یک دانشنامه و ریز نمرات در دو نسخه برای من شده 370 هزار تومن.
    حالا نیاز به نسخه مجدد هم برای WES دارم آیا راهی هست که من این همه هزینه ندم...؟ مثلا کپی برابر اصل کنم و از این حرفا؟
    فکر می کنم مبلغ رو برام زیاد حساب کردن.
    سلام دوست عزیز
    والا نمیدونم چجوری براتون حساب کردن! کاش ریز هزینه رو ازشون میپرسیدید. بعد فقط یک مقطع هست؟ یعنی یک دانشنامه و یک ریزنمرات دارید که میخواید ترجمه بشه و مهر وزارت خارجه و دادگستری بخوره؟ ولی در دو نسخه، درسته؟ یعنی فقط یک مقطع هست، مثلا کارشناسی.
    حالا هرچی که باشه، هزینه ها معمولا اینجوری حساب میشه (البته در سال 95 و احتمالا از سال دیگه هزینه ها زیاد میشه و مهر دادگستری که زیاد شدنش تقریبا قطعی هست!)
    ترجمه دانشنامه: 30 تومن
    ترجمه ریز نمره، هر ترم: 12 تومن (یعنی مثلا کارشناسی بودید و 8 ترم خوندید میشه 8تا 12 تومن، 96 تومن. ترم تابستان رو هم معمولا بابتش پول نمیگیرن ولی بعضی جاها میگیرن!)
    تایید دادگستری، هر مهر: 60 تومن (یعنی یه مهر رو دانشنامه بخوره و یه مهر رو ریزنمرات میشه دوتا 60 تومن، 120 تومن!)
    تایید وزارت خارجه: بستگی به تعداد صفحات ترجمه شما داره: به ازای هر صفحه 6 تومن (یعنی اگر ترجمه شما 4 صفحه شده باشه هزینش میشه 24 تومن، البته مهر فقط تو صفحه آخر میخوره ولی هزینه رو صفحه ای میگیرن!)
    یه هزینه ای هم معمولا دارالترجمه ها بابت کارمزد و این حرفا میگیرن که هر دارالترجمه ای برای خودش یه مدل حساب میکنه!! ولی زیاد نیست شاید حدود 10 تومن بشه جمعا حالا 2 تومن کمتر یا بیشتر!

برای کاهش هزینه هم معمولا بچه ها به دارالترجمه میگن دانشنامه و ریزنمرات هر مقطع رو باهم پلمپ کنن. اینجوری دیگه فقط یک مهر دادگستری لازم هست نه دوتا و به جای دوتا 60 تومن شما 60+30 تومن میدید و 30 تومن صرفه جویی میشه برای هر نسخه. اون +30 هم هزینه ای هست دادگستری برای پلمپ دو مدرک باهم میگیره!
    ضمنا وقتی شما از یه مدرکی (دانشنامه، ریز نمرات و یا هرچیز دیگه) بیش از یک نسخه ترجمه میخواید، هزینه ترجمه نسخه دوم معمولا شامل 75 درصد تخفیف میشه (البته این درصد هم بازم تو دارالترجمه های مختلف فرق داره!) اما فقط هزینه ترجمه یعنی مثلا هزینه دانشنامه 30 تومن هست تو نسخه دوم براتون 7500 حساب میشه و ریزنمرات هم همچنین اما هزینه تاییدات دادگستری و وزارت خارجه هیچ تغییری نمیکنه!

با توجه به هزینه 370 تومنی که شما گفتید به نظرم میاد فقط دانشنامه کارشناسی و ریزنمراتش رو میخواید ترجمه کنید و دارالترجمه هم خودش براتون اومده دانشنامه و ریزنمرات رو در حالت پلمپ بهم حساب کرده که صرفه جویی بشه. البته با توضیحات بالا خودتون راحت میتونید حساب کنید.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدار

سلام

من مدارکم ترجمه شده هست البته تاریخش سال پیش هست. مهر دادگستری داره ولی امور خارجه نداره. اگر بخوام امور خارجه بزنم خودم میتونم اقدام کنم؟
    کسی در مورد اون شعبات امور خارجه که در بعضی شهر ها مثل شیراز هست اطلاعی داره انجام میدن یا حتما باید برم تهران؟
    وزارت خارجه روی اصل و کپی ترجمه هایی که مهر دارالترجمه و دادگستری رو دارن مهر میزنه؟

Junior Member Fer2C آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    سلام

من مدارکم ترجمه شده هست البته تاریخش سال پیش هست. مهر دادگستری داره ولی امور خارجه نداره. اگر بخوام امور خارجه بزنم خودم میتونم اقدام کنم؟
    کسی در مورد اون شعبات امور خارجه که در بعضی شهر ها مثل شیراز هست اطلاعی داره انجام میدن یا حتما باید برم تهران؟
    وزارت خارجه روی اصل و کپی ترجمه هایی که مهر دارالترجمه و دادگستری رو دارن مهر میزنه؟
    ببینید برای کجا می خواهید و مطمین بشید که اونجا حتما مهر وزارت خارجه و دادگستری رو قید کرده باشند چون این رویه باطلی هست که خود ایرانی درا<ردن و باب کردن واسه خارجی ها. اگر برای سفارت آمریکا می خواهید ببرید اصلا لازم نداره. به پست های قبلی من سر بزن اگر در رابطه با امریکا هست.
    .................................................. ..................................

جهت یادآوری واسه اونایی که پست های قبلی من رو نخوندن
    سفارت آمریکا و یا سازمان های معادل سازی امریکایی نیازی به مهر وزارت خارجه و یا وزرات دادگستری ندارن.
    حتی سازمان wes نیازی به اصل ترجمه شما هم نداره. فتوکوپی اون هم مورد قبوله.
    ویرایش توسط maxi1 : May 8th, 2017 در ساعت 03:12 AM
    دوستان عزیز اگر پست من برای شما مفید بود، ممنون میشم روی گزینه " اضافه کردن به امتیاز کاربر " که در گوشه سمت راست پایین همین پست قرار دارد، کلیک کنید و روی اضافه به امتیاز کلیک کنید. با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Semnan University

سلام من از صفحه 30 تا 67 رو خوندم ولی به جوابم نرسیدم.

من کارشناسیم کرمانشاه بوده ارشد امیرکبیر. الان مدارک رو که دادم و ترجمه کردم سوالم اینه:
    1- دقیقا به من چی میدن، اگه مهر و موم میشه خب چطوری من اسکن ازش بگیرم.
    2- سوال بسیار مهمتر----حالا فرض کتید من ترجمه ها رو گرفتم (بدون مهر وزارت خارجه چون کانادا اپلای میکنم و نیازی نیست) در دو پاکت مهر و موم شده (یکی ارشد یکی کارشناسی) باید تا کرمانشاه برم تا اونابذارنش توی پاکت ؟؟؟ و همینطور تهران؟ بعد دو تا پاکت رو جدا جدا پست کنم؟
    خیلی گیج کنندس لطفا کمک کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataghipo نمایش پست ها
    سلام من از صفحه 30 تا 67 رو خوندم ولی به جوابم نرسیدم.

من کارشناسیم کرمانشاه بوده ارشد امیرکبیر. الان مدارک رو که دادم و ترجمه کردم سوالم اینه:
    1- دقیقا به من چی میدن، اگه مهر و موم میشه خب چطوری من اسکن ازش بگیرم.
    2- سوال بسیار مهمتر----حالا فرض کتید من ترجمه ها رو گرفتم (بدون مهر وزارت خارجه چون کانادا اپلای میکنم و نیازی نیست) در دو پاکت مهر و موم شده (یکی ارشد یکی کارشناسی) باید تا کرمانشاه برم تا اونابذارنش توی پاکت ؟؟؟ و همینطور تهران؟ بعد دو تا پاکت رو جدا جدا پست کنم؟
    خیلی گیج کنندس لطفا کمک کنید.
    سلام، برای اپلای اکثر دانشگاه های کانادا اسکن یا ایمیل مدارک ترجمه دارالترجمه ای کافیه. مسلما یه اسکن از مدارکتون بعد ترجمه بگیرید که داشته باشید برای آپلود.
    جواب سوال 1و2: شما اول باید ببینید هردانشگاهی که میخواید اپلای کنید دقیقا چی میخواد. گاها بعضی هاشون مثل دانشگاه کویینز یا اتاوا میگه باید اصل ترجمه مدارک در پاکت رسمی ارسال بشه.
    حالا اگر دانشگاه مدنظرتون اصل مدارک رو بصورت پستی میخواد، مدارک هر دانشگاه باید در پاکت خودش باشه، میتونید ترجمه هارو بفرستید کرمانشاه کسی براتون اونجا بده به بخش فارغ التحصیلی یا امور بین الملل بزاره تو پاکت. همچنین ممکنه دانشگاه کرمانشاه براتون اصلا مدارک ریزنمرات و دانشنامه انگلیسی صادر کنه و خودش مستقیم بفرسته ازشون سوال کنید که بهترین کار براتون چیه، چون الان اکثر دانشگاه ها اینکار رو میکنن.
    بعد میتونید پاکت های هر دو دانشگاه رو بزارید تو یه بسته و پست کنید که اینطوری احتمال گم شدن یه مدرک کم میشه. احتمال هم میدم دانشگاه امیرکبیر مدارک انگلیسی رسمی ارائه میده و تو پاکتم میزاره.

Junior Member

سلام دوستان
    من چندتا سوال دارم و پیشاپیش از صرف وقت و پاسخ شما تشکر میکنم.

من هر دو مدرک کارشناسی و ارشدم رو از شریف گرفتم و آزاد کردم. یعنی در حال حاضر اصل دانشنامه ها و ریزنمرات که به تایید وزارت علوم رسیده رو دارم. حالا سوالم اینه که:

1-باتوجه به اینکه دانشنامه های شریف دوزبانه است یعنی هم به فارسی و هم به انگلیسی مشخصات فارغ التحصیل، رشته و سال رو زده، برای اپلای آنلاین اسکن اونها کافیه یا باید ترجمه بشه؟

2-چنانچه بخوام برای دانشگاههای آلمان یا اتریش هم اپلای کنم، ترجمه انگلیسی مدارک کافیه یا لازمه که یه نسخه ترجمه آلمانی هم بگیرم؟

3- اینکه دوستان گفته بودن ممکنه دانشگاه دانشنامه انگلیسی هم بده علاوه بر ریز نمرات، آیا کسی اطلاع داره که شریف هم اینکارو میکنه یا نه؟

سپاس

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط baran21 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چندتا سوال دارم و پیشاپیش از صرف وقت و پاسخ شما تشکر میکنم.

من هر دو مدرک کارشناسی و ارشدم رو از شریف گرفتم و آزاد کردم. یعنی در حال حاضر اصل دانشنامه ها و ریزنمرات که به تایید وزارت علوم رسیده رو دارم. حالا سوالم اینه که:

1-باتوجه به اینکه دانشنامه های شریف دوزبانه است یعنی هم به فارسی و هم به انگلیسی مشخصات فارغ التحصیل، رشته و سال رو زده، برای اپلای آنلاین اسکن اونها کافیه یا باید ترجمه بشه؟

2-چنانچه بخوام برای دانشگاههای آلمان یا اتریش هم اپلای کنم، ترجمه انگلیسی مدارک کافیه یا لازمه که یه نسخه ترجمه آلمانی هم بگیرم؟

3- اینکه دوستان گفته بودن ممکنه دانشگاه دانشنامه انگلیسی هم بده علاوه بر ریز نمرات، آیا کسی اطلاع داره که شریف هم اینکارو میکنه یا نه؟

سپاس
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو بگیرید

۱. به طور قطع کافیه. حداقل برای خیلی از دانشگاه ها و استادها کافیه. شما برای مراحل اولیه اپلای نیازی به مدارک رسمی و مهر و موم رسمی ندارید. این ور ابی ها هم خیلی متوجه نمیشن که حالا مهر برجسته توی اسکن چی هست کلا! برای مراحل اولیه اپلای به طور کامل کافیه. اما ریز نمراتتون چی؟ چون شما برای خیلی از اپلای انلاین و مخصوصا ایمیل زدن ها به استادها به ترجمه انگلیسی ریز نمرات نیاز دارید. کلا ریز نمرات برای استادها بیشتر مورد توجه تا خود دانشنامه. من متوجه نشدم که ایا ورژن انگلیسی ریز نمرات رو دارید یا نه.
    درکل خلاصه کنم: شما برای مراحل اولیه اپلای با ترجمه مترجم و فقط مهر مترجم ( و نه مهر دادگستری و خارجه) کارتون راه میفته و همون مدارک فقط در حالت انگلیسی بودن براتون کافیه. وقتی میگم مراحل اولیه یعنی ارتباط با استاد یا تکمیل کردن فرم های اولیه اپلای یا حتی کامل کردن کل پروسه اپلای برای پوزیشن های وکنسی اروپایی.
    ۲. به نظرم بستگی به دانشگاه مورد نظرتون داره. ولی مثلا برای هلند همون ترجمه های انگلیسی کافیه مخصوصا برای مقطع دکترا. حالا در مورد المان و اتریش دقیقا نمیدونم ولی خیلی بعید میدونم اون ترجمه رو بخوایید هرچند چک کردنش با منشی دانشگاه هدفتون کار عاقلانه تریه

۳. من هم دانشگاهی شما نبودم و اطلاعاتم در این مورد دقیق نیست. من یاد ندارم دانشنامه رو انگلیسی دیده باشم جایی. ولی ریز نمرات رو خیلی از دانشگاه ها میدن و خیلی هم فرمت پاک و منظمی داره. همونطور که بالا عرض کردم حتی اگه ندن هم همون دانشنامه دو زبانه کافیه برای مراحل اولیه اپلای تون. حتی یکی که خودش هم ببره ترجمه کنه با همون مهر مترجم باز کارش راه میفته. و نهایتا روزی که برای ثبت نام نهایی اقدام میکنید به ترجمه ها نیاز خواهید داشت (که حتی همین مورد هم خیلی از دانشگاه ها به مهر دادگستری و خارجه نیازی نداره. اما برای اطمینان پیشنهاد میشه که حتی اگه هم نیازی نباشه باز شما انجامش بدید)....حالا این مورد سوم رو امیدوارم هم دانشگاهی هاتون بتونن بهتر جواب بدن

موفق باشید

Junior Member

سلام
    این دانشگاهه داغونه لیسانس ما پرینت گلستان رو بعنوان ریزنمره داد
    توش نوشته این کارنامه بدون مهر و امضا به دانشجو داده میشود و ارزش دیگری ندارد
    ولی مهر دانشگاهو زد گفت الان که مهر زدیم خودبخود اون جمله تاثیر نداره و زیربار نرفت که ادیت کنه
    وزارت علومم بردم تایید کردن؛ به گمونم دارالترجمه هم ترجمه بکنه ولی اگه اون جمله رو بیاره وزارت خارجه مهر میزنه؟

با سلام خدمت دوستان گرامی

1) دانشگاه کارشناسی بنده نسخه انگلیسی دانشنامه و ریزنمرات رو صادر کرد و در پاکت قرار داد و seal کرد و داد به من گفت خودت پست کن. آیا همین برای پذیرش کافیه؟ اگر از آدرس پستی دیگه ای پست کنم مشکل پیش میاد؟

2) دانشگاه کارشناسی ارشد فقط ریزنمرات انگلیسی رو واسم در پاکت گذاشت و seal کرد. دانشنامه فارسی ارشد رو دادم دارالترجمه تا ترجمه رسمی کنه. با این اوصاف باید حتمانسخه ترجمه شده رو مجدد به دانشگاه بفرستم تا توی پاکت بذاره؟ نمیشه دارالترجمه خودش seal کنه؟

ممنون میشم پاسخ بدید فوری هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)