صفحه 65 از 68 نخستنخست ... 155556575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

سلام دوستان
    براي اپلاي اوليه و گرفتن ادميشن آيا لازم هست كه تاييد و مهر وزارت خانه رو داشته باشيم؟؟ يا زماني كه ادميشن گرفتيم و مدارك رو به دانشگاه ارائه بديم لازم داريم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ms.c in Applied Mechanics

سلام دوستان...

آیابرای اپلای لازمه که هم دانشنامه و هم ریزنمرات مهر دادگستری و امور خارجه داشته باشه؟ من امروز رفتم دارالترجمه خیلی گرون میشه. مثلا برای سه تا مقطع تنها یک سری ترجمه تقریبا میشه 1,100MT و برای داشتن سه نسخه میشه 2,300MT واقعا نمیشه بدون این مهر مدارک و فرستاد؟؟

Junior Member

سلام به همه دوستان،

یه سوالی برام پیش اومده:
    آیا برای همه مدارک نظیر عقدنامه، کارت ملی، شناسنامه، اسناد ملکی، نامه تعد حامی، مدارک تحصیلی، بیمه، گواهی های شغلی و غیره نیاز به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه است؟
    یا میشه فقط برای بعضیاشون این کار رو کرد؟

Junior Member

سلام

من پذیرش مقطع دکترا از دانشگاهی در کشور آلمان رو گرفتم و منتظر قرارداد و دعوتنامه هستم. ترجمه مدارک من مربوط به حدود 1 سال و 5 ماه پیش هست. با توجه به حساسیت مهر وزارت خارجه من اون موقع مهر رو نگرفتم. الان میخوام اقدام کنم برای اینکه ترجمه هام رو با مهر وزارت خارجه برای سفارت معتبر کنم. دو تا سوال دارم. 1- اصلا ترجمه های مدارک تحصیلی اعتباری دارن(تا جایی که من میدونم ندارن و فقط مهر وزارت خارجه به علت تغییر ممکنه مشکل ساز بشه)؟ 2- سفارت آلمان بازه خاصی برای ترجمه در نظر داره ؟ (در خود سایت تاریخی برای اعتبار نگفتن و استناد به مهر وزارت هست).

ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارن کمک کنن.

Banned

سلام
    برای کانادا باید دانش نامه ها مهر دادگستری اینا داشته باشه برا اپلای؟ پستی میخوان یا اسکن؟ حتما باید داخل پاکت یونی باشه؟ من میخوام خارج از ایران ترجمه کنم و عملا اینجا اون مهرها نیست ولی دارالترجمه رسمی هستش. میخوام ببینم چیکار باید بکنم برا اپلای.
    آیا هنگام مراجعه برا ثبت نام ترجمه دانشنامه و اصلش رو میخوان؟

مشکل اصلی من اینه لیسانس ایران بودم ترجمه ها رو هم به صورت اسکن دارم فقط. اصل مدرک پیشمه. ولی فوق رو خارج از ایران هستم که اتومات خودشون میدن ریزنمره و دانشنامه. میخوام ببینم برا اپلای مثلا دانشگاههایی هستن که ریزنمرات داخل پاکت بخوان؟ اون موقع چیکار باید کرد؟ لیسانس رو به خصوص چکار کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam528 نمایش پست ها
    سلام

من پذیرش مقطع دکترا از دانشگاهی در کشور آلمان رو گرفتم و منتظر قرارداد و دعوتنامه هستم. ترجمه مدارک من مربوط به حدود 1 سال و 5 ماه پیش هست. با توجه به حساسیت مهر وزارت خارجه من اون موقع مهر رو نگرفتم. الان میخوام اقدام کنم برای اینکه ترجمه هام رو با مهر وزارت خارجه برای سفارت معتبر کنم. دو تا سوال دارم. 1- اصلا ترجمه های مدارک تحصیلی اعتباری دارن(تا جایی که من میدونم ندارن و فقط مهر وزارت خارجه به علت تغییر ممکنه مشکل ساز بشه)؟ 2- سفارت آلمان بازه خاصی برای ترجمه در نظر داره ؟ (در خود سایت تاریخی برای اعتبار نگفتن و استناد به مهر وزارت هست).

ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارن کمک کنن.

من هم پارسال مدارکم رو دادم ترجمه کردن بدون مهر دادگستری و خارجه تا هر وقت لازم بود مهرهاشون رو به روز بگیرم. ولی چند روز پیش دارالترجمه بهم گفت شماره پروانه شون هم سالی یبار عوض میشه!! حالا نمیدونم این دارالترجمه فقط اینکارو کرده یا روال طبیعی همشونه. چند تا مدرک جدید هم دادم برای ترجمه دیدم شماره پروانش واقعا عوض شده.
    با این حساب:
    1- احتمالا دیگه اصل ترجمتون برای دادگستری اعتبار نداره.
    2- پیشنهاد میکنم هر وقت خواستید برید سفارت آلمان برای تایید مدارک، هفته قبلش ترجمه هاتون رو ببرید برای مهر دادگستری و خارجه. آلمان واقعا حساسه رو به روز بودن مهرها.

سلام به همه دوستان
    یه سئوال اگه میشه کمک کنید لطفا
    من سال 14-2013 مدرک لیسانس فوق لیسانس و ریز نمرات را ترجمه کردم ولی اون موقع تاییدیه نگرفته بودم و متاسفانه دارالترجمه هم چیزی نگفت. حالا تاییدیه مدارکم رو گرفتم. باید چکار کنم؟ دوباره ترجمه کنم؟ دارالترجمه باید مهری چیزی بزنه و تایید کنه؟ ببرم همون ترجمه رو دادگستری و وزارت؟ نمیدونم چکار کنم. ممنون از لطفتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman40 نمایش پست ها
    من هم پارسال مدارکم رو دادم ترجمه کردن بدون مهر دادگستری و خارجه تا هر وقت لازم بود مهرهاشون رو به روز بگیرم. ولی چند روز پیش دارالترجمه بهم گفت شماره پروانه شون هم سالی یبار عوض میشه!! حالا نمیدونم این دارالترجمه فقط اینکارو کرده یا روال طبیعی همشونه. چند تا مدرک جدید هم دادم برای ترجمه دیدم شماره پروانش واقعا عوض شده.
    با این حساب:
    1- احتمالا دیگه اصل ترجمتون برای دادگستری اعتبار نداره.
    2- پیشنهاد میکنم هر وقت خواستید برید سفارت آلمان برای تایید مدارک، هفته قبلش ترجمه هاتون رو ببرید برای مهر دادگستری و خارجه. آلمان واقعا حساسه رو به روز بودن مهرها.
    سلام، یعنی در مرحله اپلای میشه ترجمه ها(بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه) رو بارگزاری کرد در سایت دانشگاه؟

و بعد در ضورت پذیرش و قبولی، برای سفارت مدارک ترجمه شده رو مهر دادگستری و وزارت خارجه زد

Junior Member

با سلام

میخواستم بپرسم من میتونم شخصا برای دریافت مهر وزارت دادگستری و امور خارجه اقدام کنم؟ یا فقط دارالترجمه ها میتونن؟
    هدفم اینه اول فقط با ترجمه رسمی اپلای کنم بعدن برای مرحله نهایی این هزینه انجام بدم.

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط REZA365 نمایش پست ها
    با سلام

میخواستم بپرسم من میتونم شخصا برای دریافت مهر وزارت دادگستری و امور خارجه اقدام کنم؟ یا فقط دارالترجمه ها میتونن؟
    هدفم اینه اول فقط با ترجمه رسمی اپلای کنم بعدن برای مرحله نهایی این هزینه انجام بدم.
    خودتم میتونی اقدام کنی. ولی بدی دارالترجمه کارت راحت تره
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)