صفحه 66 از 68 نخستنخست ... 1656575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

جهت اطلاع، من این و پیدا کردم!

چه مدارکی احتیاج به تایید دادگستری و وزارت خارجه دارد؟

1- برای دریافت ویزای توریستی کشورهای انگلستان، چک، آلمان، هلند، ایتالیا و فرانسه ترجمه رسمی مدارک درخواستی سفارت کافی است و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ندارد.

2- برای دریافت ویزای توریستی استرالیا و ویزای شینگن یونان ، ترجمه رسمی مدارک باید مهر دادگستری و تاییدیه وزارت امور خارجه را داشته باشد.3- برای اخذ ویزای تحصیلی از بسیاری از دانشگاههای خارجی ترجمه رسمی مدارک تحصیلی باید مورد تایید وزارت امور خارجه باشند، که این امر مستلزم اخذ تاییدیه دادگستری نیز میباشد.

برای دریافت تاییدیه دادگستری مدارکی مانند ترجمه رسمی شناسنامه ، کارت ملی، گواهینامه و ... (که جعل آنها تقریبا غیرممکن است) احتیاجی به مدارک پشتیبان برای تایید نمیباشد. اما مدارکی که توسط سازمان های خصوصی صادر میشوند، مانند فیش حقوقی، گواهی اشتغال به کار و ... برای تایید به یک یا چند مدرک پشتیبان (مانند دفترچه بیمه، روزنامه رسمی و ...) احتیاج دارند.

Junior Member

سلام یه سوال دارم
    من شهرستان هستم و اول مدارکمو دادم ترجمه انگلیسی کردن بعد سفارت آلمان اطلاعیه داد که فقط ترجمه آلمانی قبوله و من مدارکمو بردم تهران و دادم ترجمه کردن و ازشون خواستم به تاییید دادگستری و وزارت خارجه برسونن
    الان متوجه شدم که روی مدارکی که قبلا انگلیسی ترجمه کردم یه سری تمبر هست درصورتی که روی مدارکی که آلمانی ترجمه کردم نیست،این یعنی چی؟واسه تایید مدارک مشکل ساز نمیشه؟

Banned

از دوستان کسی تازگی ها سفارت امریکا رفته؟ ایا مهر مترجم کافیه برای سند ازدواج؟ ایا اصل شناسنامه کافیه یا ترجم ههم باید باشه؟

Junior Member

سلام دوستان. من در حال جمع آوری مدارک برای برنامه اکسپرس انتری کانادا هستم. آیا مدارک ترجمه شده (مدرک تحصیلی و گواهی سو پیشینه) به مهر دادگستری نیاز داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hajarfaal نمایش پست ها
    جهت اطلاع، من این و پیدا کردم!

چه مدارکی احتیاج به تایید دادگستری و وزارت خارجه دارد؟

1- برای دریافت ویزای توریستی کشورهای انگلستان، چک، آلمان، هلند، ایتالیا و فرانسه ترجمه رسمی مدارک درخواستی سفارت کافی است و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ندارد.

2- برای دریافت ویزای توریستی استرالیا و ویزای شینگن یونان ، ترجمه رسمی مدارک باید مهر دادگستری و تاییدیه وزارت امور خارجه را داشته باشد.3- برای اخذ ویزای تحصیلی از بسیاری از دانشگاههای خارجی ترجمه رسمی مدارک تحصیلی باید مورد تایید وزارت امور خارجه باشند، که این امر مستلزم اخذ تاییدیه دادگستری نیز میباشد.

برای دریافت تاییدیه دادگستری مدارکی مانند ترجمه رسمی شناسنامه ، کارت ملی، گواهینامه و ... (که جعل آنها تقریبا غیرممکن است) احتیاجی به مدارک پشتیبان برای تایید نمیباشد. اما مدارکی که توسط سازمان های خصوصی صادر میشوند، مانند فیش حقوقی، گواهی اشتغال به کار و ... برای تایید به یک یا چند مدرک پشتیبان (مانند دفترچه بیمه، روزنامه رسمی و ...) احتیاج دارند.

سلام و ممنون از راهنماییتون- میشه منبع این اطلاعات رو بفرمایین؟ آیا سفارت هست یا wes?

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم آزمایشگاهی -علوم پزشکی قزوین

با سلام،
    من تقریبا خیلی از صفحات این فروم رو خوندم که جوابمو پیدا کنم ولی نظرات خیلی متفاوته و بیشتر در مورد مرحله اپلای صحبت شده میشه لطفا یکی از دوستان دقیقا بگن که آیا برای ویزای تحصیلی از سفارت کانادا باید مدارکمون مهر دادگستری و وزارت خارجه رو داشته باشه یا نه؟
    خیلی ممنون از کمکتون

Junior Member

سلام و وقت بخیر.
    آیا برای ویزای تحصیلی کانادا مهر دادگستری و وزارت خارجه روی ترجمه ریزنمرات و دانشنامه لازمه یا همون ترجمه رسمی دارالترجمه کافیه؟
    سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط asemaniha نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر.
    آیا برای ویزای تحصیلی کانادا مهر دادگستری و وزارت خارجه روی ترجمه ریزنمرات و دانشنامه لازمه یا همون ترجمه رسمی دارالترجمه کافیه؟
    سپاس فراوان
    فقط ترجمه دالترجمه

Junior Member

دوستان من مدارک ریزنمره و دانشنامه را سال 2019 ترجمه رسمی کردم
    الان برای المان میخوام اقدام کنم
    نیاز به مهر دادگستری و امورخارجه دارم
    سوالم اینه که الان نزدیک به 1 سال و 3ماهه از ترجمه رسمی میگذره- دادگستری قبول میکنه برای مهرکردن و اینکه تمبر را باید از دادگستری تهیه کنم ببرم یا از دارالترجمه بخرم؟
    اصلا دارالترجمه همکاری میکنه؟

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط user550 نمایش پست ها
    دوستان من مدارک ریزنمره و دانشنامه را سال 2019 ترجمه رسمی کردم
    الان برای المان میخوام اقدام کنم
    نیاز به مهر دادگستری و امورخارجه دارم
    سوالم اینه که الان نزدیک به 1 سال و 3ماهه از ترجمه رسمی میگذره- دادگستری قبول میکنه برای مهرکردن و اینکه تمبر را باید از دادگستری تهیه کنم ببرم یا از دارالترجمه بخرم؟
    اصلا دارالترجمه همکاری میکنه؟
    من یک بار می خواستم مدرکی که قبلا ترجمه شده رو ببرم تا مهر دادگستری بخوره، دارالترجمه قبول نکرد. گفت دادگستری مدارک رو تا چند روز بعد از تاریخ ترجمه مهر میزنه. برای همون دوباره ترجمه کردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)