صفحه 7 از 68 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 674

موضوع: بررسی ضرورت مهر دادگستری و وزارت خارجه برای مدارک

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مهر دادگستری و وزارت خارجه برای دانشگاه شما لازم هست؟!

به نظر من آره خودتون هم ترجمه کنید میشه و هیچ اشکالی نداره، خودش گفته غیر افیشیال میخواد دیگه. ولی با نظر دوستمون sjjpo موافقم بهتره بدید دارلترجمه ترجمه کنه بعد اونجوری ایمیل کنید. در مورد دومی هم بستگی به کشوری داره که میخواید بفرستید. مهر دادگستری رسمی میکنه ولی مهر دانشگاه رو پاکت برای امریکا لازمه چون خودش گفته. البته من کسایی رو میشناسم که حتی با پاکت دارلترجمه هم مدارکشونو آمریکا فرستادن و قبول کردن!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Seabird نمایش پست ها
    برای دانشگاه هایی که transcript رو حتما باید آپلود کرد این قضیه به چه صورته?

دو تا از دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم، transcript رو به صورت آنلاین می خوان. یکیشون نوشته unofficial transcript should be uploaded: این یعنی این که خودم هم میتونم ترجمه کنم و مهر خاصی لازم نیست؟ (گفته شده بعد از پذیرش ریز نمرات رسمی رو باید بفرستید.)
    دومی گفته : certified copy of grade list : این جا چون ریزنمرات تو پاکت sealed شده فرستاده نمیشن، رسمی بودنشون رو باید با مهر دادگستری نشون داد درسته؟

دوستان عزیزم سلام
    من چند تا از مدارکم ترجمه رسمی + مهر دادگستری + مهر وزارت خارجه داره
    ولی چند تا دیگه فقط مهر ترجمه رسمی داره
    از این نظر مشکلی پیش نمیاد که ؟؟؟
    و سئوال بعدیم اینکه من ریز نمرات ام رو (البته ریز نمرات پیش دانشگاهی چون دارم واسه لیسانس آپلای میکنم) و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی رو فقط ترجمه رسمی بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه کنم
    مشکلی پیش نمیاد؟؟؟ راستی برای آمریکا اپلای میکنم و بصورت آنلاین اپلای

از همتون ممنون ام

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

اگه دانشگاه مدارکتون رو مهر و موم کنه و دانشگاه مقصد هم لزوم مهر دادگستری رو تاکید نکرده باشه مشکلی پیش نمیاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer Engineering (Color Industry) - Amirkabir University of Technology

سلام
    ۲تا سوال داشتم:
    ۱- می‌خواستم بپرسم وقتی‌ دانشگاهی قید کرده "certified translation of degree documents"; این یعنی‌ که مهر دادگستری می‌خواد یا نه؟ اگه کلا مهرو تمبر دادگستری رو نخوایم، دقیقا به دارترجمه باید بگیم چی‌ کار کنه؟

۲- دانشگاه "واترلو" این مطلبو قید کرده:
    nal Iranian documents must be approved and stamped by the Ministry of Science, Research and Technology or Ministry of Foreign Affairs, and include a copy of the transcript and degree certificate in Farsi

حالا من می‌تونم فقط بدم دارالترجمه ترجمه کنه بعد خودم ببرم وزارت علوم تأیید کنه؟ بازم هزینهٔ تائید داره؟ ممنون
    ویرایش توسط sahand_a : December 29th, 2010 در ساعت 08:25 PM دلیل: پینگلیش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع-آزاد قزوین

سلام به همه:
    دانشگاه NTNU نروژ اینو گفته بنظرتون کپی با مهر دارالترجمه کافیه یا وزارت خارجه و دادگستری هم میخواد؟ خیلی فوریه اگه لطف کنید سریع جواب بدید ممنون میشم
    Officially certified copies of all your educational documents
    All copies must be attested as true copies of the original by a Notary Public or by a school/university administrator/registrar and bear the name, signature and stamp of the official. Educational certificates must be sent directly from the school/university. Documents which are not originally in Norwegian, Danish, Swedish or English, must be accompanied by an authorized translation of the original document in English.

Member aidin1840 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دماوند

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.Rostami نمایش پست ها
    سلام به همه:
    دانشگاه NTNU نروژ اینو گفته بنظرتون کپی با مهر دارالترجمه کافیه یا وزارت خارجه و دادگستری هم میخواد؟ خیلی فوریه اگه لطف کنید سریع جواب بدید ممنون میشم
    Officially certified copies of all your educational documents
    All copies must be attested as true copies of the original by a Notary Public or by a school/university administrator/registrar and bear the name, signature and stamp of the official. Educational certificates must be sent directly from the school/university. Documents which are not originally in Norwegian, Danish, Swedish or English, must be accompanied by an authorized translation of the original document in English.
    سلام

بله حتما باید دادگستری و وزارت خارجه تایید کنند. officially certified منظورش همینه.

موفق باشید
    به خويشتن اعتماد كن، آنگاه راه زندگي را خواهي يافت.

Member aidin1840 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دماوند

نقل قول نوشته اصلی توسط aghiliyas نمایش پست ها
    سلام
    ۲تا سوال داشتم:
    ۱- می‌خواستم بپرسم وقتی‌ دانشگاهی قید کرده "certified translation of degree documents"; این یعنی‌ که مهر دادگستری می‌خواد یا نه؟ اگه کلا مهرو تمبر دادگستری رو نخوایم، دقیقا به دارترجمه باید بگیم چی‌ کار کنه؟

۲- دانشگاه "واترلو" این مطلبو قید کرده:
    nal Iranian documents must be approved and stamped by the Ministry of Science, Research and Technology or Ministry of Foreign Affairs, and include a copy of the transcript and degree certificate in Farsi

حالا من می‌تونم فقط بدم دارالترجمه ترجمه کنه بعد خودم ببرم وزارت علوم تأیید کنه؟ بازم هزینهٔ تائید داره؟ ممنون
    سلام
    1- بله اگر قید کرده , حتما مهر می خواد. اگر نمی خواین بگین براتون ترجه غیر رسمی بکنند یعنی فقط با سربرگ و مهر مترجم.

2- من با این دانشگاه آشنایی ندارم اما تا اونجایی که میدونم اگر مدارک دانشگاهی مثل ریز نمرات و مدرکتون اگر به تایید وزارت علوم نرسه اصلا دارالترجمه ترجمه نمیکنه. یعنی شما قبل از ترجمه همه را تایید کردین فکر نکنم دوباره نیاز باشه ببرین وزارت علوم.

موفق باشید.
    به خويشتن اعتماد كن، آنگاه راه زندگي را خواهي يافت.

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin1840 نمایش پست ها
    سلام

بله حتما باید دادگستری و وزارت خارجه تایید کنند. officially certified منظورش همینه.

موفق باشید
    هم وزارت خارجه و هم دادگستری؟من فقط تایید دادگستری انجام دادم.واسه وزارت خارجه یک سری دوندگی های وحشتناک داشت(دانشگاه آزاد)که نرفتم دنبالش.من تو این متن درباره وزارت خارجه چیزی پیدا نکردم. در صورتی که تو سایت دانشگاه های کانادا مستقیما به وزارت خارجه اشاره شده.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط tomcat نمایش پست ها
    هم وزارت خارجه و هم دادگستری؟من فقط تایید دادگستری انجام دادم.واسه وزارت خارجه یک سری دوندگی های وحشتناک داشت(دانشگاه آزاد)که نرفتم دنبالش.من تو این متن درباره وزارت خارجه چیزی پیدا نکردم. در صورتی که تو سایت دانشگاه های کانادا مستقیما به وزارت خارجه اشاره شده.

خود دارالترجمه ها این کار رو براتون انجام می دهد و بعضی وقت هام ( کیس خودم ) می تونید با پول بیشتری که بهشون می دید ( خودشون بهش می گند فوری) کارتون رو ظرف 2 روز انجام بدند. درباره مدرک دانشگاه آزاد اگر اشتباه نکنم خود دانشگاه آزاد کارای تایید و. . . رو انجام می ده ! حتی می دونم که یه سری دارالترجمه طرف قراردادش هستند که همه کاراش رو واسش ارزون تر انجام می دند !

دیگه من همین ها رو می دونستم.
    یه وب سایت هستش توی گوگل سرچ کنید که توی اون من یادم دقیقا دیدم اسم های اون دارالترجمه ها رو.

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tomcat نمایش پست ها
    اینکه دانشگاه به این تاییدات نیاز داره یا نه ، قوانین دانشگاه با دانشگاه فرق میکنه.
    برای آشنایی با چگونگی گرفتن تایید وزارت خارجه توسط خودتون به این تاپیک مراجعه کنید.

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)