صفحه 1 از 18 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 178

موضوع: زندگی در انگلستان، فرهنگ و جامعه

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. Polimi

پیش فرض زندگی در انگلستان، فرهنگ و جامعه

بچه ها سلام.
    من یکی از دوستام که خانومه، تو چند تا از دانشگاه های انگلیس پذیرش گرفته.حالا مونده که کدومه بره.یکیش دانشگاه surry رشته ی international financial management و دومیش دانشگاه sussex در 2 تا رشته. یکی international finance و دومی رشته ی management and finance .حالا نمی تونه که تصمیم بگیره کدومو بره.از نظر محیط دانشگاه و business school و بقیه ی فاکتورا بگین کدوم یکی بهتره.محیطشم برای یه خانم در نظر بگیرین.
    خیلی ممنون

تاپیک ها مرتبط:

لینک های مرتبط:

GP Registeration
    ویرایش توسط میلاد : May 19th, 2013 در ساعت 03:40 PM

ApplyAbroad Guru

پیش فرض زندگی در انگلستان، وضعیت کار، فرهنگ و جامعه

با توجه به بحث پیش آمده در یکی از این تاپیک ها دوستان میتونند تجربیات و سوالات خودشون رو در مورد زندگی در انگلستان از قبیل زندگی، جامعه، فرهنگ، سیاست و اقتصاد مطرح کنند.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : پذیرش از دانشگاههای انگلیس

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladfox نمایش پست ها
    بچه ها سلام.
    من یکی از دوستام که خانومه، تو چند تا از دانشگاه های انگلیس پذیرش گرفته.حالا مونده که کدومه بره.یکیش دانشگاه surry رشته ی international financial management و دومیش دانشگاه sussex در 2 تا رشته. یکی international finance و دومی رشته ی management and finance .حالا نمی تونه که تصمیم بگیره کدومو بره.از نظر محیط دانشگاه و business school و بقیه ی فاکتورا بگین کدوم یکی بهتره.محیطشم برای یه خانم در نظر بگیرین.
    خیلی ممنون
    من این بحث رو به یک تاپیک جدید منتقل کردم. من مغالطه ای نکردم و خیلی صریح جواب شما رو دادم. یعنی چی که محیطش برای یک خانم خوب باشه؟ مگه اینجا ایرانه؟ اینجا از نظر فرهنگی همه جا تقریبا تو یک سطحه با نوسان کم. برای همین منظور شما رو اصلا درک نمیکنم و بهتره بیشتر توضیح بدید.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : زندگی در انگلستان، وضعیت کار، فرهنگ و جامعه

دوستان سلام

به نظر شما براي سكونت در شهر لندن از نظر امنيت تفاوتي هست؟ من شنيدم كه نژاد پرستها شرقي ها را اذيت مي كنند آيا صحت داره؟

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : پذیرش از دانشگاههای انگلیس

سلام

به نظر شما اين ايده خوب هست كه براي پايين آوردن هزينه هاي زندگي در محله هاي دور از مركز شهر زندگي كنيم مثل zone 3 4 5 ؟
    و در اين صورت اگر كالج زباني كه انتخاب مي كنيم در مركز شهر باشه هزينه هاي رفت آمد اونقدر زياد نمي شه كه نصرفه؟
    يعني بهتره در مركز شهر با اجاره بالا باشي يا در اطراف با اجاره پايين و هزينه رفت آمد كدام معقولتره از نظر هزينه؟

به خصوص كه ظاهرا تخفيف دانشجويي روي تيكتها هم ميد هند.

من در این ماه هازم هستم واسه لندن. اما اون طور که من پرس و جو کردم اگه کالج مرکز شهر باشه نمی صرفه که شما خیلی دور خونه بگیری ،همه کسایی هم که تو انگلیس باهاشون صحبت کردم بجز یه نفر نزدیکه کالجشون مستقر شدن.

Junior Member

پیش فرض زندگی در انگلستان

می دونم سوالاتم زیاده ولی چکار کنم برام مهمه فکر نکن آدم مذهبی هستم لطفا اگه بلدی جواب بده از خودت جواب در نیاد
    1.آیا زنان مسلمان می توانند در همه مکان ها مثل خیابان دانشگاه مدارس و... حجاب داشته باشند
    2.مردم انگلیس چجور آدمایی هستند
    3.برخورد مردم انگلیس با مهاجران
    4.برخورد مردم انگلیس با مسلمانان
    5.برخورد مردم انگلیس با زنان با حجاب
    6.وضعیت کار در انگلیس
    7.وضعیت نژادپرستی در انگلستان
    8.در رشته برق و کامپیوتر وضعیت کدام دانشگاهها بهتره
    9.آیا براحتی می توان با مردم انگلیس ارتباط برقرار کرد
    10.آیا مردم انگلیس مهمان نو ازند
    11.آیا مردم انگلیس مردمی خشک هستند
    12.وضعیت امنیت در انگلستان مثل بمب گذاری که در لندن توسط فکر کنم القاعده شده بود من را کمی برای انتخاب به شک انداخته
    13.وضعیت تکنولوژی در انگلیس
    14.وضعیت سیستم حمل و نقل در انگلیس
    15.نظرت در مورد سیاست و حکومت کشور انگلستان
    16.بعضی ها می گن حکومت فعلی ا/ی/ر/ا/ن با حکومت کشور انگلستان با هم هستند و این کارهایی که مردم میرن میگن مرگ بر ا/ن/گ/ل/ی/س همش برنامه است بین دو کشور به نظرت آیا این دو کشور با هم هستند در سیاست یا با هم مشکل دارند؟
    17.یک از شک هایی که از رفتن به انگلیس دارم موج منفی که از انگلیس می دهند از کشور استعمارگر و خیلی چیزهای دیگه تو اونجا و مردمش رو چجور دیدی رو چجور دیدی
    18.اگه بهت بگن بین انگلیس و آلمان کدوم رو انتخاب می کنی انتخابت چیه؟چرا؟
    19.نظرت در مورد اتفاق اخیر انگلیس مظورم مردوک است
    20.این چلسی ورزشگاه جدیدشو نمی خاد شروع به ساخت کنه برنامش چیچیه
    21.آیا مردم انگلیس مردمی بی ادب هستند یا با ادب
    22.اگه از کسی آدرسی بخای بهت می ده
    23.آزادی دینی در انگلیس
    24.وضعیت حقوق بشر در انگلیس
    25.نظر مردم انگلیس در مورد رسوایی اخیر بازیکنان انگلیس
    26.وضعیت اعتقاد دینی مردم انگلیس
    27.آیا مردم انگلستان مردمی مهربان هستند؟
    28.آیا مردم انگلستان مردمی با ادب هستند؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : زندگی در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط sh711917 نمایش پست ها
    می دونم سوالاتم زیاده ولی چکار کنم برام مهمه فکر نکن آدم مذهبی هستم لطفا اگه بلدی جواب بده از خودت جواب در نیاد
    1.آیا زنان مسلمان می توانند در همه مکان ها مثل خیابان دانشگاه مدارس و... حجاب داشته باشند
    2.مردم انگلیس چجور آدمایی هستند
    3.برخورد مردم انگلیس با مهاجران
    4.برخورد مردم انگلیس با مسلمانان
    5.برخورد مردم انگلیس با زنان با حجاب
    6.وضعیت کار در انگلیس
    7.وضعیت نژادپرستی در انگلستان
    8.در رشته برق و کامپیوتر وضعیت کدام دانشگاهها بهتره
    9.آیا براحتی می توان با مردم انگلیس ارتباط برقرار کرد
    10.آیا مردم انگلیس مهمان نو ازند
    11.آیا مردم انگلیس مردمی خشک هستند
    12.وضعیت امنیت در انگلستان مثل بمب گذاری که در لندن توسط فکر کنم القاعده شده بود من را کمی برای انتخاب به شک انداخته
    13.وضعیت تکنولوژی در انگلیس
    14.وضعیت سیستم حمل و نقل در انگلیس
    15.نظرت در مورد سیاست و حکومت کشور انگلستان
    16.بعضی ها می گن حکومت فعلی ا/ی/ر/ا/ن با حکومت کشور انگلستان با هم هستند و این کارهایی که مردم میرن میگن مرگ بر ا/ن/گ/ل/ی/س همش برنامه است بین دو کشور به نظرت آیا این دو کشور با هم هستند در سیاست یا با هم مشکل دارند؟
    17.یک از شک هایی که از رفتن به انگلیس دارم موج منفی که از انگلیس می دهند از کشور استعمارگر و خیلی چیزهای دیگه تو اونجا و مردمش رو چجور دیدی رو چجور دیدی
    18.اگه بهت بگن بین انگلیس و آلمان کدوم رو انتخاب می کنی انتخابت چیه؟چرا؟
    19.نظرت در مورد اتفاق اخیر انگلیس مظورم مردوک است
    20.این چلسی ورزشگاه جدیدشو نمی خاد شروع به ساخت کنه برنامش چیچیه
    21.آیا مردم انگلیس مردمی بی ادب هستند یا با ادب
    22.اگه از کسی آدرسی بخای بهت می ده
    23.آزادی دینی در انگلیس
    24.وضعیت حقوق بشر در انگلیس
    25.نظر مردم انگلیس در مورد رسوایی اخیر بازیکنان انگلیس
    26.وضعیت اعتقاد دینی مردم انگلیس
    27.آیا مردم انگلستان مردمی مهربان هستند؟
    28.آیا مردم انگلستان مردمی با ادب هستند؟
    یه حس Appreciation اگه در ابتدا یا انتهای پستتون باشه همه رغبت بیشتری برای جواب دادن پیدا می کنن

1. صد درصد. همه آزاد هستند هر طوری دلشون می خواد لباس بپوشند. جلوی حجاب گرفته نمیشه، جلوی برهنگی هم همینطور.

2. از لحاظ فرهنگی متفاوت، ولی عموما آدم های خوبی هستند. آدم تعصبی هم کم و بیش توشون پیدا میشه، مثل همه دنیا.

3. نسبتا خوب. هرچقدر در شهرهای بزرگتر باشید مهاجرها بیشتر هستن و برخوردشون با مهاجرها به نسبت بهتر.

4. برخورد مردم با کسی به شخصیت و رفتار اون شخص برمی گرده، کسی کاری با دین شخص دیگه نداره.. ممکنه با یک مسلمان بهترین برخورد ممکن بشه و با یکی خیر. از روی دین درباره کسی قضاوت نمی کنند.

5. تو جامعه زیاد هستن (به خصوص در لندن)، برخوردشون مثل برخورد با زنان بی حجابه. حجاب داشتن یا نداشتن انتخاب هر شخصیه و به شما احترام می گذارن.

6. برای خارجی ها (non-EU) خیلی خوب نیست و همیشه اولویت با اروپایی هاست، ولی شما خوب باشید و پیگیرش باشید پیدا شدنیه.

7. هیچ کشور دنیا نژادپرست تر از ایران نیست. انگلیس جزو نسبتا خوب هاست.

8. کمبریج و امپریال که جزو 10 تای اول دنیا هستن، آکسفورد و منچستر و ساوتمپتون و ... ، دانشگاه های خوب ECE زیاده.

9. زبانتون خوب باشه بله. برای برقراری ارتباط باید فرهنگشون رو یاد بگیرید (وگرنه براشون "عجیب" به نظر میاید)، فرهنگشون هم مستقل از دینشونه.

10. به معنی اینکه شما رو دعوت کنن خونشون و ناهار و شام و ... اصلا، باهاشون بیرون می رید دنگی حساب می کنید و خبری از مهمون کردن و اینها نیست. اگه منظورتون اینه که شما رو در جمع خودشون راه میدن، بله، اگه شما خودتون رو باهاشون وفق بدید.

11. خیر.

12. به جز جیب بری (و دزدیدن موبایل و ...) هیچ مشکل امنیتی توی این 5 سال زندگی در لندن ندیدم، نه یک دعوا، نه بمب !!!، نه زورگیری و چاقوکشی و نه چیز دیگه.

13. تکنولوژی از چه نظر؟ شما به هر تکنولوژی (تا زمانی که مایل باشید هزینه اش رو بدید) می تونید دسترسی داشته باشید. اگه منظورتون شبکه های مخابراتی و الکترونیک و دسترسی به امکانات و ... است که خیلی خوبه، فقط اینجا شهرها استیل و شکل کلاسیک دارند. خارج از لندن شکل و قیافه شهرها خیلی چشم انداز نیست.

14. در لندن عالی (یکی از بهترین Public Transport های دنیا) رو داره، ولی خارج از لندن کاملا معمولی. هزینه حمل و نقل خیلی نسبت به ایران گرونتره. ماشین داشتن پر هزینه است.

15. -

16. قطعا مشکلات سیاسی هست بین دو کشور.

17. در پست قبلی هم بهتون گفتم، مردم رو از دولت جدا کنید. بی شک استعمارگرترین دولت تاریخ بودن ولی مردمشون همه آدم هستن، اتفاقا اکثرا از سیاست و ... هم سر در نمیارن.

18. انگلیس: آب و هوای بهتر، زبان انگلیسی، شهر بهتر و جذاب تر (فقط لندن البته)، دانشگاه های بهتر و ... ، البته من آلمان رو هم دیدم، جای خیلی خیلی خوبیه اونجا هم.

19. -

20. فقط منچستر!

21. ادبشون خوبه و جزو مودب ترین ها در دنیا هستن، و همینطور انتظار ادب خوب رو از بقیه هم دارن که باید یاد بگیرید چطوری جوابشون رو بدید.

22. بله مشخصه!

23. شما آزادید هر دینی داشته باشید، و دینتون شما رو از هیچی محدود نمی کنه. اصلا شما می تونید دینتون رو مخفی برای خودتون نگه دارید و به هیچ کس نگید! در هر فرمی که پر می کنید اگه دینتون رو بپرسند اختیاری است. البته منظور این نیست که اونها (مثلا در کار یا دانشگاه) شرایط دینی شما رو درک می کنن. مثلا سر کار بهتون 10-15 دقیقه وقت ناهار میدن که شما چیزی که از خونه آوردید رو می خورید، مدیرتون ممکنه درک نکنه شما یک ساعت به وقت نماز و نهار نیاز دارید، این رو به حساب برخورد نامناسب با مسلمون ها نگذارید.

24. حقوق بشر اینجا رعایت میشه

25. نظر اکثریتی که من باهاشون صحبت می کردم این بود که زندگی خودشونه و این قضیه شخصیه، به کسی ربط نداره.

26. نسبتا جزو بی اعتقادها هستن در اروپا. حتی پاپ در سخنرانیش مردم رو دعوت کرده بود به مذهبیت بیشتر که خیلی خوششون نیومده بود.

27. نسبی است!

28. رجوع به 21 !

موفق باشید.
    ویرایش توسط S03 : July 14th, 2011 در ساعت 12:27 PM

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

پیش فرض پاسخ : زندگی در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    یه حس Appreciation اگه در ابتدا یا انتهای پستتون باشه همه رغبت بیشتری برای جواب دادن پیدا می کنن

1. صد درصد. همه آزاد هستند هر طوری دلشون می خواد لباس بپوشند. جلوی حجاب گرفته نمیشه، جلوی برهنگی هم همینطور.

2. از لحاظ فرهنگی متفاوت، ولی عموما آدم های خوبی هستند. آدم تعصبی هم کم و بیش توشون پیدا میشه، مثل همه دنیا.

3. نسبتا خوب. هرچقدر در شهرهای بزرگتر باشید مهاجرها بیشتر هستن و برخوردشون با مهاجرها به نسبت بهتر.

4. برخورد مردم با کسی به شخصیت و رفتار اون شخص برمی گرده، کسی کاری با دین شخص دیگه نداره.. ممکنه با یک مسلمان بهترین برخورد ممکن بشه و با یکی خیر. از روی دین درباره کسی قضاوت نمی کنند.

5. تو جامعه زیاد هستن (به خصوص در لندن)، برخوردشون مثل برخورد با زنان بی حجابه. حجاب داشتن یا نداشتن انتخاب هر شخصیه و به شما احترام می گذارن.

6. برای خارجی ها (non-EU) خیلی خوب نیست و همیشه اولویت با اروپایی هاست، ولی شما خوب باشید و پیگیرش باشید پیدا شدنیه.

7. هیچ کشور دنیا نژادپرست تر از ایران نیست. انگلیس جزو نسبتا خوب هاست.

8. کمبریج و امپریال که جزو 10 تای اول دنیا هستن، آکسفورد و منچستر و ساوتمپتون و ... ، دانشگاه های خوب ECE زیاده.

9. زبانتون خوب باشه بله. برای برقراری ارتباط باید فرهنگشون رو یاد بگیرید (وگرنه براشون "عجیب" به نظر میاید)، فرهنگشون هم مستقل از دینشونه.

10. به معنی اینکه شما رو دعوت کنن خونشون و ناهار و شام و ... اصلا، باهاشون بیرون می رید دنگی حساب می کنید و خبری از مهمون کردن و اینها نیست. اگه منظورتون اینه که شما رو در جمع خودشون راه میدن، بله، اگه شما خودتون رو باهاشون وفق بدید.

11. خیر.

12. به جز جیب بری (و دزدیدن موبایل و ...) هیچ مشکل امنیتی توی این 5 سال زندگی در لندن ندیدم، نه یک دعوا، نه بمب !!!، نه زورگیری و چاقوکشی و نه چیز دیگه.

13. تکنولوژی از چه نظر؟ شما به هر تکنولوژی (تا زمانی که مایل باشید هزینه اش رو بدید) می تونید دسترسی داشته باشید. اگه منظورتون شبکه های مخابراتی و الکترونیک و دسترسی به امکانات و ... است که خیلی خوبه، فقط اینجا شهرها استیل و شکل کلاسیک دارند. خارج از لندن شکل و قیافه شهرها خیلی چشم انداز نیست.

14. در لندن عالی (یکی از بهترین Public Transport های دنیا) رو داره، ولی خارج از لندن کاملا معمولی. هزینه حمل و نقل خیلی نسبت به ایران گرونتره. ماشین داشتن پر هزینه است.

15. -

16. قطعا مشکلات سیاسی هست بین دو کشور.

17. در پست قبلی هم بهتون گفتم، مردم رو از دولت جدا کنید. بی شک استعمارگرترین دولت تاریخ بودن ولی مردمشون همه آدم هستن، اتفاقا اکثرا از سیاست و ... هم سر در نمیارن.

18. انگلیس: آب و هوای بهتر، زبان انگلیسی، شهر بهتر و جذاب تر (فقط لندن البته)، دانشگاه های بهتر و ... ، البته من آلمان رو هم دیدم، جای خیلی خیلی خوبیه اونجا هم.

19. -

20. فقط منچستر!

21. ادبشون خوبه و جزو مودب ترین ها در دنیا هستن، و همینطور انتظار ادب خوب رو از بقیه هم دارن که باید یاد بگیرید چطوری جوابشون رو بدید.

22. بله مشخصه!

23. شما آزادید هر دینی داشته باشید، و دینتون شما رو از هیچی محدود نمی کنه. اصلا شما می تونید دینتون رو مخفی برای خودتون نگه دارید و به هیچ کس نگید! در هر فرمی که پر می کنید اگه دینتون رو بپرسند اختیاری است. البته منظور این نیست که اونها (مثلا در کار یا دانشگاه) شرایط دینی شما رو درک می کنن. مثلا سر کار بهتون 10-15 دقیقه وقت ناهار میدن که شما چیزی که از خونه آوردید رو می خورید، مدیرتون ممکنه درک نکنه شما یک ساعت به وقت نماز و نهار نیاز دارید، این رو به حساب برخورد نامناسب با مسلمون ها نگذارید.

24. حقوق بشر اینجا رعایت میشه

25. نظر اکثریتی که من باهاشون صحبت می کردم این بود که زندگی خودشونه و این قضیه شخصیه، به کسی ربط نداره.

26. نسبتا جزو بی اعتقادها هستن در اروپا. حتی پاپ در سخنرانیش مردم رو دعوت کرده بود به مذهبیت بیشتر که خیلی خوششون نیومده بود.

27. نسبی است!

28. رجوع به 21 !

موفق باشید.
    مرسی دوست عزیز، با نظراتتون موافقم. خصوصا در مورد نژاد پرستی. راجع به دعوت کردنم من خونه دوستای انگلیسیم هم واسه شام دعوت شدم. به ندرت پیش میاد ولی این کار رو میکنن. در کل من اینارو ادم های خوبی میبینم. راجع به استعمار هم به نظرم باعث شده خیلی چیزا یاد بگیرن کشور های عقب مانده. نمونش شما همین هند رو ببین که اگر زیر استعمار انگلیس نبود الان وضعش بدتر میشد!!!

Junior Member

با تشکر
    از لخاظ اعتقادی یعنی به خدا اعتقاد ندارند و وقتی به مشکل می خورند امید به خدا ندارند وضعیت آلمان از لحاظ اعتقادی چگونه است؟

صفحه 1 از 18 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)