صفحه 4 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 147

موضوع: OPT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : OPT

سلام.
    من درسم تموم شده و کارت EAD رو گرتفم، الان برای یک شرکت کار می کنم.
    سوالی که داشتم اینه که اگر به دلایلی مجبور شم برم ایران. آیا می تونم به راحتی بر گردم آمریکا و کارم رو دامه بدم. ویزای دانشجویم باطل شده ولی الان رو OPT کار می کنم.
    از دوستان کسی بوده که با OPT سفر کرده باشه و مشکلی براش پیش آمده باشه هنگام برگشتن؟
    به نظرتون مثلا برم کانادا قبل رفتن به ایران و ویزای جدید بگریم با OPT?

Junior Member

من با یک وکیل صحبت می‌کردم چند روز پیش. و اتفاقا این مساله رو بیان کرد که اگر می‌خواهید سفر کنید می‌بایستی از محل کارتون یک نامهٔ معرفی‌ بگیرید. لازم نیست که نامهٔ معرفی‌ خیلی‌ رسمی‌ باشه فقط در همین حد که روی سربرگ اونا باشه و امزشون رو داشته باشه کافی‌. اگر که اون رو نداری، یک ایمیل بهشون بزن و برات میل میکنند، همون رو توی فرودگاه محل وورودت عزت میخوان و بهشون بده و مشکلی‌ نخواهی داشت
    ویرایش توسط shabgard66 : March 8th, 2014 در ساعت 02:09 PM

این خبر رو هم در نظر داشته باشین:

Senator Charles Grassley called for a ban on OPT (Optional Practical Training). OPT provides work permit for students up to 27 months after completion of Masters, Phd or Under graduation in USA. Grassley’s call for ban on OPT shocked 1 Million community of International students in USA.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alimastoreh نمایش پست ها
    این خبر رو هم در نظر داشته باشین:

Senator Charles Grassley called for a ban on OPT (Optional Practical Training). OPT provides work permit for students up to 27 months after completion of Masters, Phd or Under graduation in USA. Grassley’s call for ban on OPT shocked 1 Million community of International students in USA.

ولی خوشبختانه هنوز تصویب نشده.
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

با سلام دوستان،
    من نیاز به راهنمایی دارم که آیا وقتی برای OPT اقدام کرده باشم و Job offer هم داشته باشم آیا میتونم به ایران سفر کنم؟ آیا برای برگشت دوباره باید برای ویزا اقدام کنم؟ چه نوع ویزایی؟ با در نظرگرفتن اینکه فارغ التحصیل شدم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farahmand1364 نمایش پست ها
    با سلام دوستان،
    من نیاز به راهنمایی دارم که آیا وقتی برای OPT اقدام کرده باشم و Job offer هم داشته باشم آیا میتونم به ایران سفر کنم؟ آیا برای برگشت دوباره باید برای ویزا اقدام کنم؟ چه نوع ویزایی؟ با در نظرگرفتن اینکه فارغ التحصیل شدم؟
    سلام، شما بالاخره رفتى ايران؟ من هم OPT هستم و ويزاى سينگلم هم باطل شده. هفته ديگه ميخوام برم ايران...

سلام ،

من مستر از آمریکا گرفتم و برگشتم ایران. برای OPT هم وفتی آمریکا بودم اقدام نکردم. الان راهی داره که OPT یا H یا هر طریقی برای کار بیام آمریکا دوباره؟

ممنون

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : All About Returning Students

Sorry, I don't have Farsi font and I know how bad it feels to read a long fingilish statement, therefore bear with me.
    I want to ask the moderator if he/she knows a better forum for asking this question, direct me to that forum.
    I want to know how I can visit Iran during OPT?
    does anybody know how?
    واقعا که!!!

سلام دوستان, من اینجوری که فهمیدم کسی که روی OPT هست سه ماه وقت داره یک شرکت به دانشگاه معرفی کنه, این شرکت فقط مجوز ادامه opt هست ولی اون فرد میتونه تو مدت OPT واسه هر تعداد شرکت دیگه کار کنه, این درسته؟
    سوال دیگه من اینه که اون شرکت چقدر باید به رشته تحصیلی مربوط باشه؟ من مهندسی برق خوندم ولی الان یه شرکت توریستی هست که من قبلا براشون داوطلبی market analysis انجام دادم (که احتیاح به ریاضی و محاسبات امآری داره) و خیلی از کار من خوششون اومده و الان میخوان بهم job offer بدن. میتونم این شرکت رو به دانشگاه معرفی کنم؟

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar2008 نمایش پست ها
    سلام، شما بالاخره رفتى ايران؟ من هم OPT هستم و ويزاى سينگلم هم باطل شده. هفته ديگه ميخوام برم ايران...
    شما رفتی ایران یا نه؟ میشه تجربیاتت رو در اختیار بقیه بذاری؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)