صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 147

موضوع: OPT

پیش فرض پاسخ : OPT

با توجه به اینکه تراول بن شکست خورد یجورایی امکان داره ایشون جری بشه و بزنه کل سیستم opt و ویزای کار و ... بیاره پایین و حرصش رو سر این کتگوری دربیاره؟ چون واسه ویزای کار و opt اینا نود و نه درصد عوام نمیدونن چی هست اصلا اینا و کسی واسه اینا اعتراض و راهپیمایی نمیکنه. فقط یه سری غولای سیلیکون ولی هستن ممکنه مخالفت کنن.

Junior Member

گر چه فعلا
    تراول بن معلقه و فعلا باید منتظر بعدیش باشیم ولی لینک زیر میگه که حتی اون قبلیه هم روی OPT تاثیر نداشته. البته تا اونجا که من میفهمم
    https://www.uscis.gov/news/alerts/us...xecutive-order

opt من قرار بود تا 5 می صادر بشه. 11 روز پیش یه ایمیل نقص مدرک برام فرستادن که تو یه نامه توضیح دادیم چی احتیاج داری. مشکل اینجاس الان 11 روز گذشته و من هنوز هیچ نامه ای دریافت نکردم. و زنگ هم میزنم جواب درست نمیدن و میگن میل میشه به ادرست! چیکار باید بکنم؟ اگه از 5 می بگذره و opt تا اونموقع نگیرم غیرقانونی محسوب میشم؟

دوستان كسي اين مشكل منو داشته؟

Opt رو نقص مدركشو درست كردم و فرستادم ولي كارتش هنوز دستم نرسيده. Cpt هم تموم ميشه ٧ مي. حال حاضر واسه يه شركت كار ميكنم با همون cpt. فاصله تموم شدن cpt و دريافت opt ممكن چند روز باشه. مشكلي پيش مياد اين چند روز كار كنم؟ بين cpt و دريافت opt منظورمه.

سلام بچها
    کسی که برای اولین بار برای optاقدام میکنه، کلا تا چه مذت میتونه توی امریکا بمونه. فذض کنیذ فارغ تحصیل شذه و optش الان توی دستشه ولی کار هنوز پیدا نکرده و هیچی. فقط درسش تموم شده. ممنون میشم بهم توی پیام خص.صی جواب بدین. من خیلی اینجا نمیام و واسه همین برام خیلی سخته پیذا کنم که کجا سوالمو پرسیدم و جوابتونو نمیبینم.
    ممنونم

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marzie_mir نمایش پست ها
    سلام بچها
    کسی که برای اولین بار برای optاقدام میکنه، کلا تا چه مذت میتونه توی امریکا بمونه. فذض کنیذ فارغ تحصیل شذه و optش الان توی دستشه ولی کار هنوز پیدا نکرده و هیچی. فقط درسش تموم شده. ممنون میشم بهم توی پیام خص.صی جواب بدین. من خیلی اینجا نمیام و واسه همین برام خیلی سخته پیذا کنم که کجا سوالمو پرسیدم و جوابتونو نمیبینم.
    ممنونم
    وقتی opt میگیرید، طبق قانون نهایتا میتونید 90 روز بیکار باشید (این 90 روز cumulative هستش در طول دوره) - ولی خب در یکسال اول opt میتونید کار paid/unpaid یا part time/full time/volunteering انجام بدید. برای تمدید opt اما باید کارفرما داشته باشید چون برای تمدید، کارفرما باید یکسری فرم های evaluation شما رو امضا کنه - اطلاعات و جزئیات دقیقتر رو هم میتونید از international office دانشگاهتون بپرسید.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

Hi everyone
    I am wondering if there is someone who got the opt after the executive order
    I would like to graduate in September I do not know if I can get opt or not and when I should apply for it.
    Thanks

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ocea نمایش پست ها
    Hi everyone
    I am wondering if there is someone who got the opt after the executive order
    I would like to graduate in September I do not know if I can get opt or not and when I should apply for it.
    Thanks
    چند تا از دوستان من، بعد از EO ها (هم اولی و هم دومی) تونستند OPT بگیرن، رشته هاشون هم کامپیوتر و مهندسی برق بود

اینکه چه زمانی باید اپلای کنید برای OPT؛ معمولا international office دانشگاه ها اطلاعات کامل در این زمینه رو در اختیار میگذاره، بعد از مطالعه اون اطلاعات، بنظرم میتونید در مورد بهترین زمان ممکن برای درخواست OPT اقدام کنید (یعنی با توجه به اون 60 روز grace period که بعد از فارغ التحصیلی دارید)

فقط این موضوع رو مدنظر داشته باشید که معمولا حدود 3 ماه، از زمان ارسال مدارک به USCIS تا زمان دریافت کارت، طول میکشه
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

سلام دوستان
    ممنون ميشم اگر كسي راجع به سوال من اطلاعاتي داره راهنماييم كنه
    براي كسي كه به عنوان همراه دارنده ويزاي opt هستش چه مداركي لازمه كه به سفارت آرائه بده؟ سوالم رو واضح تر عرض كنم
    همسر من دكتري شون رو تموم كردن و براي ويزاي opt ميخوان اقدام كنن و استادشون گفته كه يكسال به عنوان پست داك ميتونن بمونن
    من به عنوان همراه چه مداركي بايد به سفارت آرائه بدم؟

بالاخره كارت opt رو تونستم دريافت كنم و سوالم اين هست ميتونم مستقيم از روي او پي تي درخواست گرين كارت بدم؟ اگه ريجكت بشه، او پي تي هم باطل ميشه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)