صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 147

موضوع: OPT

پیش فرض پاسخ : OPT

نقل قول نوشته اصلی توسط bavahb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    احیانا کسی تجربه خروج از آمریکا روی او پی تی (OPT) با ویزای سینگل را دارد؟ منظورم مشکلات احتمالی برای گرفتن ویزای مجدد است.
    ممنون
    سلام دوست عزیز

من پست شما رو دیدم که در مورد خروج از امریکا در زمان OPT بود. میخواستم ازتون بپرسم که آیا اینکار رو انجام دادین و آیا کسی رو میشناسین که اینکار رو کرده باشه ؟
    من راستش الان با OPT برگشتم ایران و میخوام برم سفارت و خیلی جواب شما بهم کمک میکنه. یه سری سوال داشتم.
    خیلی ازتون ممنون میشم اگه جواب بدین

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    دوستان كسي اين مشكل منو داشته؟

Opt رو نقص مدركشو درست كردم و فرستادم ولي كارتش هنوز دستم نرسيده. Cpt هم تموم ميشه ٧ مي. حال حاضر واسه يه شركت كار ميكنم با همون cpt. فاصله تموم شدن cpt و دريافت opt ممكن چند روز باشه. مشكلي پيش مياد اين چند روز كار كنم؟ بين cpt و دريافت opt منظورمه.
    اتقاقا بهتره تموم بشه و بینشون فاصله بیافته به نظر من. چون طبق قانون جدید cpt نباید انگیزه کاری داشته باشه. اگر ثابت ببشه براشون که شما opt رو ادامه همون cpt انجام میدین اون مدت cpt رو از زمان opt شما کم میکنن!!! مواظب سوالات مسئول opt-cpt دانشگاهتون باشید!!!

Junior Member a1b2 آواتار ها

من ویزای دانشجویی دارم. برای اپلای اینترنشپ اکثر شرکت ها این سوال می پرسن که آیا در حال حاضر یا در آینده نیاز به sponsorship دارین یا خیر؟ جواب این گزینه رو چی باید بزنیم؟ شنیدم اکثر شرکت ها اپلیکیشن ریجکت می کنن وقتی کسی این گزینه رو بله زده باشه.

Junior Member a1b2 آواتار ها

اگه کسی از CPT (کمتر از ۱۲ ماه) در دوران تحصیلش استفاده کنه به همون اندازه ز OPT کم میشه؟ من سرچ کردم چیزی تو اینترنت پیدا نکردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    بالاخره كارت opt رو تونستم دريافت كنم و سوالم اين هست ميتونم مستقيم از روي او پي تي درخواست گرين كارت بدم؟ اگه ريجكت بشه، او پي تي هم باطل ميشه؟
    ظاهرا optشما باطل نمیشه اما ممکن هست برای تمدید مشکل پیش بیاد البته دوستان با تجربه لطفا کمک کنن!
    دوست عزیز ممنون میشم اگر بفرمایید بالاخره برای گرین کارت زمانی که روی OPT بودید اقدام کردید یا نه؟ شرایط من الان دقیقا شبیه شماست. من می دونم که امکانش هست و یه سری ریسکهایی داره فقط می خوام بدونم کسی تا حالا به این روش و بدون گرفتن ویزای H گرین کارت گرفته یا نه؟

ممنون از توجه شما
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد قزوین

نقل قول نوشته اصلی توسط Midya نمایش پست ها
    ظاهرا optشما باطل نمیشه اما ممکن هست برای تمدید مشکل پیش بیاد البته دوستان با تجربه لطفا کمک کنن!
    دوست عزیز ممنون میشم اگر بفرمایید بالاخره برای گرین کارت زمانی که روی OPT بودید اقدام کردید یا نه؟ شرایط من الان دقیقا شبیه شماست. من می دونم که امکانش هست و یه سری ریسکهایی داره فقط می خوام بدونم کسی تا حالا به این روش و بدون گرفتن ویزای H گرین کارت گرفته یا نه؟

ممنون از توجه شما
    بهتره اگه جزء رشته های STEM هستین، اول OPT رو تمدید دو ساله کنین بعد واسه گرین کارت اپلای کنید. دلیلشم اینه که بروسه گرین کارت از طریق اسپانسر فکر میکنم الآن یه پروسه 1.5 سال شده، و تو قسمتی از این پروسه باید منتظر اجازه کار باشین. اگه اجازه کار نیاد و OPT اعتبارش تموم بشه، نمیتونید تا چند ماه کار کنید. بهتره زمان کافی رو OPT برای خودتون نگه دارین که اجازه کارتون expire نشه.
    اگه جزء رشته های STEM نیستین به نظرم یه ذره پیچیده میکنه شرایطو، میتونین برین رو H1B یا اینکه با OPT واسه گرین کارت اپلای کنین و احتمالاً یه مدت بیکار باشین.
    اینا البته نظر منه لزوماً درست نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a1b2 نمایش پست ها
    من ویزای دانشجویی دارم. برای اپلای اینترنشپ اکثر شرکت ها این سوال می پرسن که آیا در حال حاضر یا در آینده نیاز به sponsorship دارین یا خیر؟ جواب این گزینه رو چی باید بزنیم؟ شنیدم اکثر شرکت ها اپلیکیشن ریجکت می کنن وقتی کسی این گزینه رو بله زده باشه.
    بله به نظر می رسه که اگر گزینه بله را بزنید اکثر شرکتها درخواست شما را بررسی نمی کنند. من هم این مشکل را داشتم و دارم. چند مورد که من این گزینه را خیر زدم بلافاصله تماس گرفتند و وقتی متوجه شدند که ویزای دانشجویی دارم گفتند خبر می دیم که خبر ندادند. اما یک مورد که سوالات این قسمت کمی متفاوت بود جواب خیر زدم و شرکت بعد از متوجه شدن شرایط ویزا با من مصاجبه کرد.
    به هر حال طبق تجربه من، نمی شه زد خیر چون اینجوری فکر می کنند که شما گرین کارت دارین و بعد از اینکه متوجه می شن که ویزای دانشجویی دارید عموما دیگه ادامه نمی دن.

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال دارم که ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین راهنمائی کنین.
    من الان روی دوره ۱۲ ماه اول OPT هستم تا Jan 2019. الان کار مرتبط هم دارم و همه‌چیز روی سایت SEVP تائید و اپدیت شده.
    ویزا دنشجویی که داشتم هم تموم شده. الان باید برای یه موقعیت اورژانسی برم ایران.
    سوالم اینه که اگه برم بعد می‌تونم با این مدارکی که دارم برم سفارت برای ویزا اپلای کنم یا نه؟ و شانس اینکه ویزا بدن چقدر هست؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط GaryGury نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال دارم که ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین راهنمائی کنین.
    من الان روی دوره ۱۲ ماه اول OPT هستم تا Jan 2019. الان کار مرتبط هم دارم و همه‌چیز روی سایت SEVP تائید و اپدیت شده.
    ویزا دنشجویی که داشتم هم تموم شده. الان باید برای یه موقعیت اورژانسی برم ایران.
    سوالم اینه که اگه برم بعد می‌تونم با این مدارکی که دارم برم سفارت برای ویزا اپلای کنم یا نه؟ و شانس اینکه ویزا بدن چقدر هست؟
    در دوره OPT هم میتونی بری ایران (برای اطلاعات بیشتر با DSO تماس بگیر)، برای برگشت به امریکا باید دوباره ویزای F بگیری (چون عملا OPT ویزای F حساب میشه) - اینکه چقدر شانس داری ویزا بگیری، رو کسی نمیتونه بهت بگه
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

دوستان در مورد ماجرای sponsorship یه سوال داشتم. درواقع میخوام یک موضوع رو اینجا مطرح کنم. یکی از دوستان ایرانی میگفت هنگام اپلای کردن برای کار
    این سوال که می پرسن که «آیا در حال حاضر یا در آینده نیاز به sponsorship دارین یا خیر؟» را پاسخ «خیر» بزنید. با این روش حداقل دردم رد نمیشید. و حتی تو مصاحیه هم بگید که sponsorship نیاز ندارید. چون خیلی از شرکتها از ماجرا به خوبی آگاه نیستن برای همین اصلا دلشان نمیخواد وارد این ماجرای sponsorship بشوند. ولی بعد چند ماه کار کردن بگویید که sponsorship لازم دارید. با این روش شرکت به اصطلاح تو کار انجام شده قرار میگیره و مجبور میشه براتون sponsor بشه. چون استخدام و آموزش یک فرد جدید به جای شما بمراتب پردردسرتر و پرخرجتر است برای کارفرما.

خواستم ببینم این حرف (یا بهتر بگم این trick) را تا چه قبول دارید شما.

مرسی
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)